Bebek Beslenmesi 2017 haziran/ temmuz anneleri klasik yöntem ile ek gıdaya başlayacak olanlar gelin birbirimizi bilgi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Ne güzel oturmus düzenin.darısı basımıza biz 6aylıgız
Bisküviyi nasıl yapıyorsun? Tarif verebilir misin?bir de bisküvi ne zaman vermeye baslarız?
Ben 6 ayı tamamladıktan sonra verdim.
Oda sıcaklığında 2 kaşık kadar tereyağ, 2-3 kaşık yoğurt, 1 yumurta sarısı ve 1 kaşık pekmez blendarda karıştırıyorum. (Bazen içine elma püresi yada muz püresi de ekliyorum.) sonra sıvı karışımın içine aldığı kadar yulaf unu yada tam buğday unu (yada karışık), 2 kaşık kadar da irmik koyup yoğuruyorum. Ele yapışmayan bir kurabiye hamuru oluyor. 30 dk kadar dolapta dinlendirip açıyorum 1 cm kalınlığında ve kalıpla kesip pişiriyorum.
Yapıp buzluğa atıyorum ben, yiyeceği zaman 2-3 tane alıyorum içinden.

Cok sagolasın ,pisirmeyi nasıl yapıyorsun? Kac derecede kac dk?

merhaba kızlar ben sebzeleri haşlarken tel süzgeci bir tencereye oturtup sebzeyi içine koyup öyle haşlıyorum.sebzeyi seyreltmek içinde bence sadece sebze suyunu kullanın çünkü çocuğun ilk etapta herşeyin kendi tadını alması önemli.ileride yemek ayırt etmemesinde etkili olabileceğini düşünüyorum.kendi fikrim tabi bu herkesin seçimi Farklı olabilir

güzel fikir :))

Harika!!tecrübeli bi annemiz var hos geldin canım ben simdilik 1 yada 2 öğün yapiyorum 181 günlük olduk :)

Bende dün ve bugün keçi peyniri yemiştim eger alerji yapmazsa keçi sütünden yogurt yapcaktim ama kizariklik ve ishal başladı bugün

Biz peynir ve yogurt yiyemiycez galiba

hipp in bebekler icin rezene ve iyi geceler çayını aldım , uyumadan veriyorum uyurlar belki diye .. aman Allahım resmen ters tepiyor bi daha vermeyi dusunmuyorum anlamadim neden acaba rahatsız oluyorlar ih ih ih yapıyorlar aliyorum ayağıma sallıyorum tek tek

Bal kabağıni çok sevmiştik ama havucu sevmedik malesef sade verdim yemedi balkabagiyla karıştırdım yine yemedi

Bal kabağıni çok sevmiştik ama havucu sevmedik malesef sade verdim yemedi balkabagiyla karıştırdım yine yemedi
Çok zorlamamak lazim.belki aç degildi belki huzursuz belki ağrısı vardı
Biz anneler kendimizi çok üzüyoruz.benim büyük oğlum nerdeyse 2 yaşında yemisti ek gidayi.oturup ağlardim bu çocuk hic yemiycek diye
Tabiki beslenmeleri lazim gelişimleri için ama oglum simdi 10 yaşinda ve kilosuda boyu da yaşıtlarından 2 yıl önde masaAllah
Yani genetik galiba boyu biraz.
Yumurtayı bile belki 3 yıldır yiyodur hic yemezdi.yogurt sevmez mesela

O yüzden minik kızımı bu konuda hiç zorlamıycam.önemli olan anne sevgisiyle büyümeleri

Bende bugün kızıma evde bebek biskuvisi yaptim.alerjisi oldugu için süt ve yumurta ilave etmeden.bakalim begenecek mi birazdan deniycem :)

Bende dün ve bugün keçi peyniri yemiştim eger alerji yapmazsa keçi sütünden yogurt yapcaktim ama kizariklik ve ishal başladı bugün

Biz peynir ve yogurt yiyemiycez galiba
Alerjiniz test sonucumu çıktı canım benim kızımında var sanırım 1 hafta sonra kanntahlili yapılacak(ilaç kullandığı için ertelendi).mukuslu kakamız vardı ben iki hafta çok sıkı bi diyet yaptım alerjen olabilecek hiçbirşeyi yemedim sonra kala düzelince sadece süt ürünü ve et yedim ve kakamız yine mukuslu oldu süt ürünlerine var sanırım.şu an bir haftadır hala alerji yağabilecek birşey yemiyorum düzelince diğer besinlerinde test Edicem sen deneyimini paylaşırsan sevinirim

Gecmis olsun canim
Bizimde alerjimiz mukuslu ve ishal kakayla belli oldu ve iki şişe amip için antibiyotik kullandik.yani ilk başta yanlış teşhis koyuldu
Iki ay süren ishalden sonra daha sıkı diyet yaptim bende et bile yemiyorum şimdi.çok sükür normale döndü
Kan tahlili .gaita tahlilleri. Idrar tahlili. Deride alerji testi herşey yapildi ve negatif çıktı.ama alerji öyle bişey ki negatif bile çıksa aslında doğru sonuç çıkmıyor.
Bunu anne deneyimlerek kendi çözecek neye alerjisi var diye
Umarim yardimci olabilmişimdir.yine sormak istedigin bisey olursa sorabilirsin.
Ayrica biz hem özel hem devlet hastanesine de gittik alerji uzmanina iki ayri cocuk doktoruna da gittik en son gastrologa gidecektik kismet olmadi ama zaten bir tedavi şekli de yok gerçi.bu kalabalikta ve sogukta hastaneye gidildigine degecek bisey cikmiyor maalesef
Biran önce atlatiriz insaAllah

Haklısın canım, maşallah oğluna :) biz de aşı olduk 6. Ay aşılarını. Ondan da olabilir belki iştahsızlık. Daha sonra tekrar deneyecegim

Bizde verim alamadık doktordan sadece deri testi yapıldı kan olsun bi ihtimal çıkar dedim.ben kuzu eti yiyorum o alerjik değil diye biliyorum(sütü beslenmeme bağlı çok azaldı bu arada ) bugünlerde ayçiçek yağından şüpheleniyorum sen yemediğin besinleri yazarmısımn ?birde bugünlerde bağırsaklatından çok ses geliyor bu alerjiyle alakalı olabilir mi ama bugün kaka yapmadı mesela

Besin alerjisi olan arkadaşlar ek gıdayı verdikten kaç saat sonra reaksiyon veriyor genelde. Bugün yoğurt değdirdim diline 8-9 saat sonra vücudunda sönmek üzere olan egzamalar tekrar alevlendi. 8-9 saat normal mi tepki göstermesi için sizce.

Haklısın canım, maşallah oğluna :) biz de aşı olduk 6. Ay aşılarını. Ondan da olabilir belki iştahsızlık. Daha sonra tekrar deneyecegim
Geçen haftada biz aşı olduk 2 gün ateşliydi
Sonunsuz atlatırsiniz insaAllah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…