Bebek Beslenmesi 2017 haziran/ temmuz anneleri klasik yöntem ile ek gıdaya başlayacak olanlar gelin birbirimizi bilgi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Ben artık çoğu şeyi veriyorum ama bizimki de hiç severek yemiyor peynir yumurta yoğurt üflüsünden nefret ediyor kahvaltı hiç yok deliricem:işsiz::ruh:
Canim bikac gun ara ver tekrar yedir
Ben mutlaka hergun yediriyorum
Haftada 2gun de balık ekliyorum hatta ve tahin pekmez ikilisi
Artik kahvaltı sabah rutinimiz

Ben artık çoğu şeyi veriyorum ama bizimki de hiç severek yemiyor peynir yumurta yoğurt üflüsünden nefret ediyor kahvaltı hiç yok deliricem:işsiz::ruh:
Üzülmeyin..
Temmuzun 6 sında tam bir yaşında olacak bebegim ve hala ek gıdaya gecemedik

Neler denedim neler ama hiç ısrarcı olmadım ve yemiyor diye kızmadım.önceleri ağzını açmazdı şimdi kaşığı uzatinca aglamaya başlıyor.bende bu aralar hiç denemiyorum canı isterse :KK66:

Öyle mi dikkat etmedim bugün 7 aylık olduk tam ek gıdaya başlayamadık buradan fikir edinirim diye düşünmüştüm
Tadım dönemi. En sevdiğim dönemdi:)) acaba neyi sevecek diye meraklanırdim:)) ben ilk patates haslamasi ile basladim. Havuc kabak brokoli... artik neyin mevsimi ise buharda haslayip verirdim. Arada (3 gun denedikten sonra) iki daha sonra 3 sebzeyi karistirip verdim. Icine bir damla zeytinyagi akitirdim kabiz olmasin diye. Sonra meyve vermeye başladim. Once rendeleyip ezerek verdim, biraz suyundan tattirdim. 5 aylik basladigimiz icin klasik basladik, zamanla kendisi dokunmak istedi, zamanla kendisi yemeye basladi. Simdi 18 aylık bazen çatal kasik ile bazen eli ile kendisi yer. Doyduktan sonra artan yemegini ya bardaga doldurur ya da hala yere atar :)) o nasıl istiyor onu zamanla anlarsin.

Öyle mi dikkat etmedim bugün 7 aylık olduk tam ek gıdaya başlayamadık buradan fikir edinirim diye düşünmüştüm
Eti de once kıyma başla demişti doktorumuz. 3 kere cekilmis kuzu kiymayi once az suda hasliyordum, sonra sebze puresine karistiriyordum. Iljk zamanlar blenderdan cektimmmm zamanla pütürlü vermeye basladim. Ete tam ne zaman basladik hatirlamiyorum. 5.ayda ek gidaya baslayin demisti kilo alimi az oldugu icin. 2.veya 3.kontrolde kiyma verebilirsin demisti. Doktorlar bebege gore gerekli yonlendirmeyi yapiyorlar.

X