Bebek Beslenmesi 2017 haziran/ temmuz anneleri klasik yöntem ile ek gıdaya başlayacak olanlar gelin birbirimizi bilgi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Bizde verim alamadık doktordan sadece deri testi yapıldı kan olsun bi ihtimal çıkar dedim.ben kuzu eti yiyorum o alerjik değil diye biliyorum(sütü beslenmeme bağlı çok azaldı bu arada ) bugünlerde ayçiçek yağından şüpheleniyorum sen yemediğin besinleri yazarmısımn ?birde bugünlerde bağırsaklatından çok ses geliyor bu alerjiyle alakalı olabilir mi ama bugün kaka yapmadı mesela
Kuzu etini ben yiyemiyorum kokuyor bana :KK43:
Her çocukta farkli besinler alerji yapiyor biliyorsundur zaten.
Yemediklerimi degilde yediklerimi yazsam daha kolay olur belki :) cunku çok az şey yiyorum.buda sütümün miktarini ve kalitesini etkiliyor bence.
Sabah kahvaltida zeytin yumurta sarisi ve tahinpekmez yiyorum ( bazen yemek yapamadiysam öglende bunu yiyorum :KK43: )
Tavuk,un çorbası,muz,elma,armut ve brokoli,karnibahar yediklerim.ayçicekyagı ve zeytinyagı kullaniyorum
Ayrıca doktorum calsiyum ve d vitamini kullanmamı önerdi onları kullaniyorum
Aralarda hurma yiyorum bol su icmeye çalisiyorum.insanin yedikleri kısıtlı olunca suyu da zor içiyor gerçi
Karnida belki üşüttügü için böyledir.diyet işe yaradı belki sizde kaka yapmadiysa.
Bize patateste alerji yapiyor

Besin alerjisi olan arkadaşlar ek gıdayı verdikten kaç saat sonra reaksiyon veriyor genelde. Bugün yoğurt değdirdim diline 8-9 saat sonra vücudunda sönmek üzere olan egzamalar tekrar alevlendi. 8-9 saat normal mi tepki göstermesi için sizce.
Verdikten kısa bir süre de tepki verebilir 3 gün sonrada tepki verebilir.o yuzden 9 saat sonra tepki vermesi de normal
Sizde de mi alerji var ?

Kuzu etini ben yiyemiyorum kokuyor bana :KK43:
Her çocukta farkli besinler alerji yapiyor biliyorsundur zaten.
Yemediklerimi degilde yediklerimi yazsam daha kolay olur belki :) cunku çok az şey yiyorum.buda sütümün miktarini ve kalitesini etkiliyor bence.
Sabah kahvaltida zeytin yumurta sarisi ve tahinpekmez yiyorum ( bazen yemek yapamadiysam öglende bunu yiyorum :KK43: )
Tavuk,un çorbası,muz,elma,armut ve brokoli,karnibahar yediklerim.ayçicekyagı ve zeytinyagı kullaniyorum
Ayrıca doktorum calsiyum ve d vitamini kullanmamı önerdi onları kullaniyorum
Aralarda hurma yiyorum bol su icmeye çalisiyorum.insanin yedikleri kısıtlı olunca suyu da zor içiyor gerçi
Karnida belki üşüttügü için böyledir.diyet işe yaradı belki sizde kaka yapmadiysa.
Bize patateste alerji yapiyor
Anladım benimde size yakın yediklerim tavuk ve yumurta Yok bizde.yavaş yavaş ekliyorum besinleri.bu arada benimde sütüm çok azalmıştı kuzu etini o nedenle yeneye başladım bol baharat ve soğan ekliyorum birde içebilirsen vefa boza içmrni ve nar yemeni tavsiye ederim sütü artırır.

Verdikten kısa bir süre de tepki verebilir 3 gün sonrada tepki verebilir.o yuzden 9 saat sonra tepki vermesi de normal
Sizde de mi alerji var ?
Evet süt alerjisi diye tahmin ediyoruz. Kandan alerji testi yaptırdık ama çıkmadı. Ama büyün vücudumuz egzama. Sanırım ek gıda ile deneme yanılma yoluyla bulucaz neye alerjimiz olduğunu.

Evet süt alerjisi diye tahmin ediyoruz. Kandan alerji testi yaptırdık ama çıkmadı. Ama büyün vücudumuz egzama. Sanırım ek gıda ile deneme yanılma yoluyla bulucaz neye alerjimiz olduğunu.
Maalesef testler her zaman dogru sonucu vermiyor.anneler bulmak zorunda neyin alerji yaptigini

Bebeğiniz kaç aylık bilmiyorum ama Bu biraz tehlikeli olabilir.anne sütüyle deneme yapmak daha mantıklı bence.bu konuyu doktorunuza sorun besin alerjisi ileri düzeyse bazı çocuklar şok geçirebiliyor o nedenle çocukta denemek olmaz gibi geliyor bana.egzemada fazla diyorsunuz bence siz diyete başlayın kakada mukusluysa

Bebeğiniz kaç aylık bilmiyorum ama Bu biraz tehlikeli olabilir.anne sütüyle deneme yapmak daha mantıklı bence.bu konuyu doktorunuza sorun besin alerjisi ileri düzeyse bazı çocuklar şok geçirebiliyor o nedenle çocukta denemek olmaz gibi geliyor bana.egzemada fazla diyorsunuz bence siz diyete başlayın kakada mukusluysa
Anne sütü almıyor şuan bebeğim, pregomin as mama kullanıyoruz. Tam 5 aylığız. Zaten doktor takibiyle ilerlemeyi düşünüyorum ek gıda döneminde. Benim yoğurdu hafif yalatmamın sebebi kanda çıkmamasına tağmen gerçekte bir tepki reaksiyon gösterecek mi onu kontrol etmekti. Bundan sonra da denemem zaten.

Bende dün ve bugün keçi peyniri yemiştim eger alerji yapmazsa keçi sütünden yogurt yapcaktim ama kizariklik ve ishal başladı bugün :KK43:

Biz peynir ve yogurtv yiyemiycez galiba
Screenshot_2018-01-25-11-11-58.png
Screenshot_2018-01-25-11-11-58.png
Screenshot_2018-01-25-11-16-03.png
canim bunları takip ettigim topikten buldum üstteki tarif bebek biskuvisi alerjik bebeklere özel dene istersen kitapta iyi gibi sanki

Alerjik bebegi olan arkadaslar Allah kolaylik versin. Ben 27 yasindayim bu yasimda hala gecmeyen cocukluktan beri suren egzamalarim vardi sonunda piyasada kullanmadigim krem kalmadigi icin test yaptirayim dedim ama emzirdigim icin cok detayli bi test yapamadilar. Basit koldan olan alerji testi yapildi cavdara alerjim cikti besin olarak. Siz de acaba bugday unu kullaniyorsunuz da o mu yapiyor? Arpa, bugday, cavdar en cok alerjen olan besinlermis egzamaya sebep olan.

Alerjik bebegi olan arkadaslar Allah kolaylik versin. Ben 27 yasindayim bu yasimda hala gecmeyen cocukluktan beri suren egzamalarim vardi sonunda piyasada kullanmadigim krem kalmadigi icin test yaptirayim dedim ama emzirdigim icin cok detayli bi test yapamadilar. Basit koldan olan alerji testi yapildi cavdara alerjim cikti besin olarak. Siz de acaba bugday unu kullaniyorsunuz da o mu yapiyor? Arpa, bugday, cavdar en cok alerjen olan besinlermis egzamaya sebep olan.
Tüm testler bizede yapildi canim.süt ve süt ürünleri alerjisi var dedi doktor.ama tahlillerin sonucu hep negatif cikti.
Deri testinde de 12 ayrı besinin alerji olup olmadigina bakildi orda da negatif çıktı.yani 12 küçük kesi atıldı koluna üzerine damlattı.biliyosunuzdur zaten :)

Bunların icinde bugday cavdar yada baska bi un çeşidi varmiydi bilmiyorum artik

Bizim alerjiye tepkimiz egzama şeklinde degil.en büyük tepki ishal oluyor bizde ve hafif pişik oluyor

Rabbim daha büyük dert vermesin.bunlar da gececek insaAllah

Eki Görüntüle 2100296 Eki Görüntüle 2100296 Eki Görüntüle 2100298 canim bunları takip ettigim topikten buldum üstteki tarif bebek biskuvisi alerjik bebeklere özel dene istersen kitapta iyi gibi sanki
Bu tariflerden birini gecen gün yaptim ama bizim minik begenmedi :) oturdum kendim yedim bende :)
Hazirlar eziligi zaman hiç pütürlü olmuyor bu biraz ezilmedi rondodan da tekrar gecirmedim ondan galiba ama azicik bişey de rondodan geçirilmiyor olmuyor yani rondo ezemiyor

Sizler nasil yapiyorsunuz ? Yedigi 3 4 çay kaşiğinı geçmiyor çunku :)

Bu tariflerden birini gecen gün yaptim ama bizim minik begenmedi :) oturdum kendim yedim bende :)
Hazirlar eziligi zaman hiç pütürlü olmuyor bu biraz ezilmedi rondodan da tekrar gecirmedim ondan galiba ama azicik bişey de rondodan geçirilmiyor olmuyor yani rondo ezemiyor

Sizler nasil yapiyorsunuz ? Yedigi 3 4 çay kaşiğinı geçmiyor çunku :)
Canim ben hepsini çekip kavanoza koyup buzdolabında saklıyor um

Selam kızlar biz tam olarak ek gıdaya gecmedik ağzına kasigin ucuyla yogurt yumurta sarısı havuç uc gun kuralına uyarak tatdirdim bir hafta sonra 6 aylik oluyoruz.bizim bebek yatmayı hiç sevmiyo sürekli kucakda oturmak istiyo on bes gundur falan kucakda oturtturuyorum kendi istiyor daha doğrusu kucakda dik oturmasının bi zararı olurmiki.gerçi ben pek oturturmuyorum gündüz sürekli kucakda gezmek istiyo aksam babası babaannesi halası kucakta oturtturuyo bende bişey demiyorum büyüdüğü için daha önceleri aman öyle tutmayın aman oturtturmayin diyodum şimdi 6 aylik olucak bişey olmaz diyolar sizde durumlar nasıl oturturuyomusunuz.kusuruma bakmayın uzun yazdım.

Selam kızlar biz tam olarak ek gıdaya gecmedik ağzına kasigin ucuyla yogurt yumurta sarısı havuç uc gun kuralına uyarak tatdirdim bir hafta sonra 6 aylik oluyoruz.bizim bebek yatmayı hiç sevmiyo sürekli kucakda oturmak istiyo on bes gundur falan kucakda oturtturuyorum kendi istiyor daha doğrusu kucakda dik oturmasının bi zararı olurmiki.gerçi ben pek oturturmuyorum gündüz sürekli kucakda gezmek istiyo aksam babası babaannesi halası kucakta oturtturuyo bende bişey demiyorum büyüdüğü için daha önceleri aman öyle tutmayın aman oturtturmayin diyodum şimdi 6 aylik olucak bişey olmaz diyolar sizde durumlar nasıl oturturuyomusunuz.kusuruma bakmayın uzun yazdım.
Bizde 6 ay 20 günlügüz 6 aydan önce kucakta bende oturttum cok uzun olmamak şartıyla
Simdi destekle oturtmaya calisiyorum uzun uzun oturmuyor genelde kucakta gezmek istiyor
Bişey olmaz galiba oturmak istiyorsa oturttun.bu tabi benim fikrim

Canim ben hepsini çekip kavanoza koyup buzdolabında saklıyor um
Canım bugün meyveli irmikli mamayı fazla yaptim.ama nasil bir kavanoza koyuyorsun sen
Hazir mamaların kavanozu gibi kucuk kavanoz satiliyor mu yada onlardan alip bosalinca onu mu kullanayim
Bide :) kapagını herseferinde değiştircez mi yani konserve yapar gibi yada kaynatcakmiyim :) çok mu soru sordum :olamaz:

Bizde 6 ay 20 günlügüz 6 aydan önce kucakta bende oturttum cok uzun olmamak şartıyla
Simdi destekle oturtmaya calisiyorum uzun uzun oturmuyor genelde kucakta gezmek istiyor
Bişey olmaz galiba oturmak istiyorsa oturttun.bu tabi benim fikrim
Anladım canım kendi oturmak için kendini atiyo oturuyo..fazla otutturmamaya dikkat ediyorum bende...teşekkürler

canim ben 5bucuk aylikken oturtuyodum kucaga simdi köşeye koyup önlerine yastik koyarak ve ana dizini dik konumda sabitleyerek oturtuyorum..Eger bebegin rahatsiz degilse oturt çünkü onlar cok iyi biliyo erken mi yoksa zamani mi :-)

X