Bebek Beslenmesi 2017 haziran/ temmuz anneleri klasik yöntem ile ek gıdaya başlayacak olanlar gelin birbirimizi bilgi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bende 8.ay diye okudum canim ama mesela muz da erken ama deneme sürecinde bi sorun olmadi istersen deneme yanilma yap tatli çünkü bi sorun olursa devam etme tam mevsimi cennet hurmasinin
Bende mevsimi geçmeden tattirmak amaçlı vermek istedim pazardan almıştım 8 ay olduğunu duyunca vazgeçtim.dediğin gibi ilk gun denigim bişey olmasa ikinci gunude vereyim.

Merhaba anneler benimde 5 aylik ikizlerim var birdirim gelmedigi icin bayadir gormuyordum azar azar tattiriyorum bende ama verdigimden fazlasini disari atiyorlar suanlik bi rutinim yok

Bende mevsimi geçmeden tattirmak amaçlı vermek istedim pazardan almıştım 8 ay olduğunu duyunca vazgeçtim.dediğin gibi ilk gun denigim bişey olmasa ikinci gunude vereyim.
Dün baktim cennet hurması ve muz 9.ay dio...dedigim gibi ben muz veriyorum sende mevsiminde dene nasil olsa tatli

Merhaba anneler benimde 5 aylik ikizlerim var birdirim gelmedigi icin bayadir gormuyordum azar azar tattiriyorum bende ama verdigimden fazlasini disari atiyorlar suanlik bi rutinim yok
Merhaba canim..arada izlenen konulara bak bildirim gelmeyebiliyor..yavas yavas düzene girer canim ben ari mama vermistim sizin aydayken yavas yavas alisiyolar

Bende suan tatdirma asamasindayim bende verirken midesini bulandirir gibi yapiyo normal bişey heralde yemegi bilmediğinden puturlu geliyo zamanla geciyo sanırım bide puturlu sebzelerle yapiyo yogurt ve yumurta da yapmamıştı mesela

Arkadaşlar benim kız hiç bişey yemiyor ilk brokoli tattık onu 3 gün yedi ama onun ardından havuç patates armut denedim hiç birini yemiyor birkaç sefer sonra öğürüyor özellikle elma ve armutu hiç sevmedi.püre şeklinde vermiştim başka bir şekildemi vereyim be yapayım bana fikir verir misiniz

Arkadaşlar benim kız hiç bişey yemiyor ilk brokoli tattık onu 3 gün yedi ama onun ardından havuç patates armut denedim hiç birini yemiyor birkaç sefer sonra öğürüyor özellikle elma ve armutu hiç sevmedi.püre şeklinde vermiştim başka bir şekildemi vereyim be yapayım bana fikir verir misiniz
Pure haline getirdikden sonra süzgeçten geçirmeyi denediniz mi?

Kızlar kafama takılan birşey var sizinle paylaşmak istedim ilk zamanlar gece emzirdikden sonra hem gazı ciksin diye hemde emdikden sonra hemen yatirmamak için kucagimizda gazını çıkartirdik ya ben bir kac aydır yattığı yerden emziriyorum gazi olursa kucagima alıyorum emzirdikden sonra uyumasi midesi için zararlı olurmiki normalde nasıl yapilirki artık buyudu kucağa alınca hemen uyaniyo...reflu falan olurmiki bir fikri olan var mi?merak ettiğim soruları hep aklimda liste yapıyorum doktora gidince hep unutuyorum.yazmak lazımmis artık ☺

Kızlar kafama takılan birşey var sizinle paylaşmak istedim ilk zamanlar gece emzirdikden sonra hem gazı ciksin diye hemde emdikden sonra hemen yatirmamak için kucagimizda gazını çıkartirdik ya ben bir kac aydır yattığı yerden emziriyorum gazi olursa kucagima alıyorum emzirdikden sonra uyumasi midesi için zararlı olurmiki normalde nasıl yapilirki artık buyudu kucağa alınca hemen uyaniyo...reflu falan olurmiki bir fikri olan var mi?merak ettiğim soruları hep aklimda liste yapıyorum doktora gidince hep unutuyorum.yazmak lazımmis artık ☺
Bende oglumu hep oyle emzirmistim kucukken hicbir sorun yasamadim canim sorun olsa belli ederdi kendini mutlaka bence

Bende oglumu hep oyle emzirmistim kucukken hicbir sorun yasamadim canim sorun olsa belli ederdi kendini mutlaka bence
Emdikden sonra çok şükür bir sorun yaşamadık kusma huysuzluk falan midesi için zararlı olurmu diye kafama takılıyordu gerçi gece uykusunda anca yatarak emzirilir büyüdükleri için insan düşünmeden edemiyo..

Canim büyük ihtimalle puturlu gelmistir süzgeçten gecir bide Öğürme refleksine hemen müdahale etme icinden 5e kadr say gecmezse öyle müdahale et alissin kendi başının caresine bakmaya :-)

Canim zararlı olur diye hicbiyerde görmedim artik tipislamaya gerek olmuyo bizde otururken cikariolar uyurken emzirdigimde de direk yatiriyorum cok fazla hava girmiyomus uyurken o yüzden gerek olmuyomus E Ebruemir de tecrübeli annemiz oda sıkıntı yaşamamis bak :)

X