Bebek Beslenmesi 2017 haziran/ temmuz anneleri klasik yöntem ile ek gıdaya başlayacak olanlar gelin birbirimizi bilgi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Bence deneyin havuç ve bal kabagı bizede biraz puturlu gelmişti denedim guzel sonuç aldim...
patatesi süzgeçten birkaçlara geçirerek verdim işe yaradı birazda sütümden ekledim hafif sıvı olunca yedi demekki boğazında birikince öğürüyormuş inşallah böyle devam eder sağolun.ama meyve konusunda biraz daha bekliycem sanırım elma ve armutun tadınızda sevmedi bugün muz verip onları 1 hafta sonra tekrar deniycem muz dışında hangi meyveleri veriyorsunuz siz

Benimkiler elma ve armuta bayılıyor. .ben ayrica muz veriyorum kuru kayisi incir hurma kuru üzüm tattirdim şimdi mama da yapıyorum

ayva elma ... erik ,şeftali(hipp kavanoz )

Benimkiler elma ve armuta bayılıyor. .ben ayrica muz veriyorum kuru kayisi incir hurma kuru üzüm tattirdim şimdi mama da yapıyorum
Bende sizin kurabiyeden yapmıştım muz sevdi diye bugün biraz elma muz kurabiye tozu ve sütümü karıştırıp verdim ama yine yüz göz ekşitti bu normal bir durum mu acaba ilk kez yattığı birşey olduğundan yapıyor olabilir mi.benim sütüm çok çok azaldı bir an önce ek gıdada ilerlememiz lazım

Canım ilk baslarda benimkiler de yapti normal alisma aşaması kivamini akiskan yap ki iyice sogumasin pes etme 15dk ara ver devam et

Canim ben bebekkenden beri oyle yapiyorum geceleri gazini cikarmiyorum reflu yatagina yatiriyorum. Bizimkinin dogustan reflusu var zaten yapcak bisey yok :)

kizlar günlük neler veriyorsunuz bebislerinize? aklıma gelmiyor benim artık ne yapıp vereceğim. çorba veren var mi ? ben gün içinde yumurtalı devam sütlü kahvaltı veriyorum az bişey terayag koyiyorum herhangi bir meyve bi kaç bebe bisküvisi .
daha sonra dev

canim ben meyve rendeleyip bisküvi labne koyup yediriyorum bi gun yogurt yumurta sarisi biskuvi pekmez elma rendesi karistiriyorum bigun hurma bal kabagi havuc incir pisirip pure yapiyorum sonra irmik pirinc unu elma puresi biskuvi pekmez yapiyorum sonra elma armut irmik pisirip veriyorum az su ve sütle aralarda mama ari mama kasik mamasi gunde 1 yadq 2ogun ek gida gerisi mama simdilik tüm gün ek gidaya henuz geçmedik

Kabizliga ne iyi geliyor kizlar oglum ikinirken gozunden yas geliyor

Kabizliga ne iyi geliyor kizlar oglum ikinirken gozunden yas geliyor
Oy yavrum insallah cabucak gecer eger ek gidaya basladiysaniz bal kabagi havuc gün kurusu ve yulafli mama iyi geliyor formül mama aliyorsa bi cay kasigi zeytnyagi koyabilirsiniz birde benim not aldığim bir tarif var gerek kalmadı denemedim ama cok etkiliymis 1tatlı kaşığı pekmez bir cay vardagi su ve 1cay kasigi zeytinyagi yarim saatte etkisini gösteriyormuş umarım faydalı olur

yazımın yarısında çıkmak zorunda kaldım bugün :)
ben de genelde kaşık mamaları veriyorum irmikli ayvalı mama yapıyorum
yoğurt bebe bisküvisi
aptamilin muhallebisi pirinçli maması vs veriyorum

bu arada labneyi kendin mi yaptık hazır mi?

ek gıdaya geçtin m canm ? bir cay kaşığı zeytinyağı verebilirsin su içirmeye çalış

Tesekkurler kizlar evet ek gidaya gectik 3 gun kurali ile veriyorum havuc kabiz yapti :/ zeytinyagini denicem o zaman insallah gecer. Suyu cok az iciyo maalesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…