2016 Ocak Ayında Tüp Bebek Yaptıracaklar

Merhabalar Arkadaslar ben grubu gec farkettim o yuzden bugun transferi yapilmis biri olarak araniza katiliyorum :KK200: kabul buyurursaniz bende heyecanlarimi paylasmak isterim sizlerle :KK28:bugun boyunca sizleri takip ettim InsAllah hepimizin emekleri mutlu sonla sonuclanir. Bende ilerlemis pco rahatsizligim nedeni ile 2. kez tup bebek yontemini tercih ettik. ilk denememiz sukurler olsun ki sonucunu vermisti ve suan 2,5 yasinda bir kizimiz var :emir_bebek:30 yasindayim, giderek tembelleyen yumurtlamalarim ve artik 6 ayda bir gorulen reglilerim gozumu korkuttu ve tekrar hemen islemlere koyulduk. insAllah bu seferde Rabbim bizi bu en nadide paha bicilemez rizikla riziklandirir. olumsuz sonuc alan kardeslerimiz var sanirim Ne olur pes etmeyin ve hep olumlu dusunun... Bedenimiz olumsuz dusunceyi sevmiyor ve bize küsüyor. Ne olur bedenimizi küstürmeyelim... Mutlu aksamlar hepinize
Canım kızını rabbim sana bağışlasın ne güzel bi kızın varmış inşallah tekrar yaşatır rabbim aynı sevinci, hoş geldin topigimize listedeki bilgileri verirsen senide ekleyim listeye :KK66:

Hayırlısı olsun canım eminimki bebislerin annelerine sımsıkı tutulmuşlardır. Ve pozitif sonuçla sağlıkla bebisleriniz olur. Allah herkesin emeklerinin meyvesini verir inşallah.
Benim de 2 tüp bebek denemem yaş 37 ilk denemem de 8 haftalık hamileyken bebeğimi kayıp ettim. Şimdi ikinci denemem dede bugün embriyolog iyi haberler vermedi. 4 yumurtamdam sadece 1 tanesi kalmış ama o da döllenmemiş yarın tekrar ariyacak ama embriyolog da olumlu konuşmadı.
Amin InsAllah duaniza cok tesekkur ediyorum.

oncelikle ilk denemenizdeki tecrubenizden dolayi cok uzuntu duydum ancak cennete sizi bekleyecek bir meleginiz olmus insAllah orada kavusacaksiniz. siz duaya devam edin yarin ki telefonu sabirla bekleyin ama olumsuz bir konusma olursa pes etmeyin bedenlerimiz el verdigi surece sagligimiz yettigi surece denemeye devam... dualarim sizinle insAllah

Merhaba arkadaşlar, grubun acemisi olarak yardımlarınıza ihtiyacım olacak. Bugün jinekologuma gittim. Adetin 2. Günüydü. Bir yıla yakın takibe ara vermiştim. Artık tüp bebek tedavisine başlayalım dedim. Yarın hastaneye çağırdı. Hastanenin tüp bebek merkezindeki hocayla gorusucez. Yarın 3. Gün olduğu için randevu alma ben de orada olucam senin acil durumun var 3. Gundesin dedi. Benim anladigim yarın gerekli tahlilleri yapıp derhal başlamak istiyor. Ama bu surec nasıl işliyor bilmiyorum. Bizim yumurtlama ya da sperm sorunumuz yok. Yarın ben yalnız gidicem, eşimin gelmesi gerekli değil herhalde ilk günden. Bana bi anlatsaniz ilk önce ne oluyor nasıl oluyor.
Bu arada @cadiprensesss beni de ekler misin listeye? Yaşım 33 ilk denemem olacak florance nigtingale de. Başka detay bilmiyorum henüz.

Canım kızını rabbim sana bağışlasın ne güzel bi kızın varmış inşallah tekrar yaşatır rabbim aynı sevinci, hoş geldin topigimize listedeki bilgileri verirsen senide ekleyim listeye :KK66:
Amin, Rabbim sizlerede nasip edecektir insAllah buradan guzel haberlerinizi alir, paylasiriz sevinclerimizi insAllah
bilgilerimi paylasiyorum;

NİCK : mmevsimm YAŞ: 30 SEBEP : PCO MERKEZ: yurtdisindayim KAÇINCI DENEME : 2 KULLANDIĞINIZ İLAÇLAR: Gonal-F, Progestan, Menegon TRANSFER TARİH:21 Ocak 2016 SONUÇ:4 Subat 2016

bu sekilde yazdim ama dogrudur insAllah :)

Merhaba arkadaşlar, grubun acemisi olarak yardımlarınıza ihtiyacım olacak. Bugün jinekologuma gittim. Adetin 2. Günüydü. Bir yıla yakın takibe ara vermiştim. Artık tüp bebek tedavisine başlayalım dedim. Yarın hastaneye çağırdı. Hastanenin tüp bebek merkezindeki hocayla gorusucez. Yarın 3. Gün olduğu için randevu alma ben de orada olucam senin acil durumun var 3. Gundesin dedi. Benim anladigim yarın gerekli tahlilleri yapıp derhal başlamak istiyor. Ama bu surec nasıl işliyor bilmiyorum. Bizim yumurtlama ya da sperm sorunumuz yok. Yarın ben yalnız gidicem, eşimin gelmesi gerekli değil herhalde ilk günden. Bana bi anlatsaniz ilk önce ne oluyor nasıl oluyor.
Bu arada @cadiprensesss beni de ekler misin listeye? Yaşım 33 ilk denemem olacak florance nigtingale de. Başka detay bilmiyorum henüz.
Merhaba cnm. Adetşn 2. Yada 3. Günü başlıyorsun zaten farketmiyor. Hormon tahlili için kan vereceksin. Alttan muayne ile yumurta rezervine rahmine falan bakacak doktor. Eşinin yarın için gitmesine gerek yok. İlaç dozu hangi ilaçları kullanacağını belirleyecek doktorun. Şimdiden hayırlı olsun tedavin.

Canım hayırlısı olsun arkadaşımız yukarıda detaylı olarak olabilecekleri yazmış.aramiza Hosgeldin

Amin, Rabbim sizlerede nasip edecektir insAllah buradan guzel haberlerinizi alir, paylasiriz sevinclerimizi insAllah
bilgilerimi paylasiyorum;

NİCK : mmevsimm YAŞ: 30 SEBEP : PCO MERKEZ: yurtdisindayim KAÇINCI DENEME : 2 KULLANDIĞINIZ İLAÇLAR: Gonal-F, Progestan, Menegon TRANSFER TARİH:21 Ocak 2016 SONUÇ:4 Subat 2016

bu sekilde yazdim ama dogrudur insAllah :)
Doğru canım ekledim :KK39:

Ekledim canım :KK66:

Merhaba cnm. Adetşn 2. Yada 3. Günü başlıyorsun zaten farketmiyor. Hormon tahlili için kan vereceksin. Alttan muayne ile yumurta rezervine rahmine falan bakacak doktor. Eşinin yarın için gitmesine gerek yok. İlaç dozu hangi ilaçları kullanacağını belirleyecek doktorun. Şimdiden hayırlı olsun tedavin.

Canım hayırlısı olsun arkadaşımız yukarıda detaylı olarak olabilecekleri yazmış.aramiza Hosgeldin

Tesekkur ederim kızlar. Sagolun, hepimiz hakkımızda hayırlı olanı yaşayalım inşallah. Müthiş bir acemi rahatlığı var üzerimde. Basıma gelecekleri sadece merak ediyorum. İnşallah sonuna kadar bu rahatlikta kalabilirim. Adetim henüz damla damla geliyor.

Doğru canım ekledim :KK39:

Ekledim canım :KK66:

Tesekkur ederim. Eksik bilgi var mıydı acaba? Benim sebebim enteresan.. Daha önce de bahsetmistim ama arada kaynamış olabilir. Hidrosefali var bende. Beyin omurilik sıvısı tahliye edilemiyor üretildiği yerden. Tahliyesi için sant takıldı 2006 da. Bir hortumla karın boşluğuna tahliye ediliyor sıvı. Karın boşluğunda fazla sıvı olduğunda da yumurta tüpe yapismiyor. Böyle olunca da yumurtalarla sperm buluşup dollenemiyor. Dışarda dollenip transfer edilince gelişmesinde sorun olmayacağını söylüyor doktorlar. Ender enteresan bir hastayım bu halimle hem jinekologum hem de beyin cerrahim için. İkisi de gebelik haberimi bekliyor :) ben rahatim ama eşim karnimin içindeki hortumun ve fazla sıvının bana ya da bebeğe zarar verebileceği konusunda endişeli. Bense doktorlarima güveniyorum, işbirliği halinde sorun yaşatmayacaklarını mudahale edebileceklerini düşünüyorum. Herşeye rağmen bir de bunu denemek istiyorum. Hakkımızda hayırlıdır inşallah.

xerpost: 44775993 .!.:
Tedavin hayırlısı olsun inşallah benim çarşamba opu oldum 4 yumurtadan 2 geriden geliyor 1 anormalmis diğeri de dollenmemisti yanı sonuç kötü inşallah senin tedavin olumlu olur mu ve 2016 annesi olursun

sagolasin canim. allahtan hep hayirlisini diliyoruz.bizlerinde elinden bu kadar geliyor gerisi kader.allahım hepimize nasip eder inşallah yavrularimizi

günaydın kızlar :KK49: bende yeniyim buralarda bilgilerimi eklemek istedim bende listeye eklenmek istoyorummm.daha dun basladim ignelere:anneadayı: yaş 26
2.deneme
bursa jinemed
sayı ve hareket azlığı var

günaydın kızlar :KK49: bende yeniyim buralarda bilgilerimi eklemek istedim bende listeye eklenmek istoyorummm.daha dun basladim ignelere:anneadayı: yaş 26
2.deneme
bursa jinemed

Eşimin iş yerindeki arkadaşının da sperm sayısı 2 milyondan az çıkmış bizde sorun benim yumurtalarımın az olması olduğu için erkek sorunlarını çok bilmiyorum ama çok mutsuzlar ve bize soruyorlar nereyi önerirsiniz diye.. Konu hakkında bilgim olmadığından bir şey diyemedim ama siz sayı az demişsiniz ya mesela ne kadardan aşağısı az olarak kabul ediliyor?

2.deneme
bursa jinemed
canım ben de bursadayım ben acıbademe gidiyorum. Nasıl tüp bebek merkezinden memnunmusun önceden de oraya mı yaptırdın. ve ücretleri nasıl

canım ben de bursadayım ben acıbademe gidiyorum. Nasıl tüp bebek merkezinden memnunmusun önceden de oraya mı yaptırdın. ve ücretleri nasıl

merkezden memnunum canim bundan dolayı ikinci de aynivyerde devam ediyorum.ücret olarak ilk denemede merkeze verdiğimiz para 5500, ikinci denemeye 4500 ödeyeceğiz.sizin nasıl merkez

Eşimin iş yerindeki arkadaşının da sperm sayısı 2 milyondan az çıkmış bizde sorun benim yumurtalarımın az olması olduğu için erkek sorunlarını çok bilmiyorum ama çok mutsuzlar ve bize soruyorlar nereyi önerirsiniz diye.. Konu hakkında bilgim olmadığından bir şey diyemedim ama siz sayı az demişsiniz ya mesela ne kadardan aşağısı az olarak kabul ediliyor?

canim biz ilk zamanlar dışarıda yyaptırdığımiz testler normaldi neredeyse,bize sonucu gören sıkıntı yok olur diyordu ama aşılama yaptırmıştır bir kez bir hastanede orada da test yapmışlardı biz resmen şaşırmıştık cçünkü arada dağlar kadar fark vardı ve tüp bebek merkezinde de çok düşük çıkmıştı sayı.yanı bazen doğru düzgün bakımiyorlar sanırım.ama 2 milyon gerçekten az başka yerde mesala bi tüp bebek merkezinde tekrar tahlil yaptırıp bilgi alabilirler

İnşallah canım yarını merakla bekliyorum :)
Bende yumoslardan haber almak icin sabahi zor ettim sende insallah gzuel haberler alacaksin bugun

29 muu masallah hepsi dollenir peki o kadar var demis miydi son ultrasonda? Senin e2 kacti
Canim hep bol yumurta var diyordu ama 10 tanesini olcuyordu genelde en buyuklerini.e2 940 ti bende o yuzden korkugorum acaba kalitesiz bos mu cikacaklar diye.haber alana kadar da rahatlamicam sanirim

merhaba arkadaş lar..bende bugün 2.tedaviye başladım.sizler epey ilerlemişsiniz ama bende aramıza katılmak istedim sizlerle beraber günlerini saymak istedim
Insallah hayirli olur hersey senin icin canim baya bir tavsiyeler var forumu oku canim insallah hep birlikte guzel haberler aliriZ

kızlar adetin 9. günü e2 587, 7mm ve 13 mm arası 6 yumurtam oluşmuş nasıl sizce değerler?
Canim benimde en buyuk 14 mm di 9.gunde.gayet normal degrrlrin
Kızlar bugün kanda test verdim. Transfer günümü sayarsak bugün 9. Günüm. Betahcg değerim 205 çıktı. Çok mu yüksek 9. Güne göre
Canim cok iyi cikmis 5.gun transferi miydi? Tek olsa bile saglikli demektir cunku degrrin coo iyi cok sevindim.
canım e2 bakılmadı toplamadan sonra. ama sisim iner diye dusunurken sistiğini hissediyrum. gerci doktorum gonapeptly iğnesinde öyle bir ihtimal olmaz rahat ol ineceksin yazmıs. umarım inerizz:)
bu arada20 si döllenmis canım cumartesiyi bekliyorum kalite icin:))
senin nasıl durumlar?
Canim cok iyi ya dua et bende oyle haberler alayim ya cok korkuyorum bos cikacaklar diye. Balli limonlu ilik su ic canim birada duymustum sislige iyi geliyor diye.

maşallah canım yumurtan çokmuş belki de ağrıların ondandır dikkat et kendine ohss olma sakın bol bol su iç
Dun hix oturup kalkamiyordum da bugun iyiyim canim dun tuvaletimi yaparken perisandim ama sabah kalktigimdan beri cok hafif var sukurler olsun azalmis. Bugunde yine istirahat edicem bi hafta okuldan rapor almistim. E2 cok yuksek cikmadi ama insallah yukselmez daha fazla.

merkezden memnunum canim bundan dolayı ikinci de aynivyerde devam ediyorum.ücret olarak ilk denemede merkeze verdiğimiz para 5500, ikinci denemeye 4500 ödeyeceğiz.sizin nasıl merkez
cenım benim de ilki 5500 tuttu. şimdi ne kadar vereceğim hakkında bir bilgim yok. çünkü çarşamba opum yapıldı 4 yumurtadan 1 anormal 2 geriden geliyor 1 de dün öğlene kadar döllenmemişti.bugün telefon bekliyrum. transfer olmayacağı için ücret ne olacak hiçbir bilgim yok
hangi ilaçları kullanıyorsun ve tedavi merkezinde yoğunluk nasıl mesala ben randevu saatinden her zman 1 saat 1,5 saat sonra muayeneye girebiliyorum. doktor seni sadeece muayene ediyor yapılması gerekenleri hemşire anlatıyor.
doktorun kim

Canim bu arada yeni eklenen ilaçlarım climara forte flaster,crinone jel,hibor igne,zitrotex

cenım benim de ilki 5500 tuttu. şimdi ne kadar vereceğim hakkında bir bilgim yok. çünkü çarşamba opum yapıldı 4 yumurtadan 1 anormal 2 geriden geliyor 1 de dün öğlene kadar döllenmemişti.bugün telefon bekliyrum. transfer olmayacağı için ücret ne olacak hiçbir bilgim yok
hangi ilaçları kullanıyorsun ve tedavi merkezinde yoğunluk nasıl mesala ben randevu saatinden her zman 1 saat 1,5 saat sonra muayeneye girebiliyorum. doktor seni sadeece muayene ediyor yapılması gerekenleri hemşire anlatıyor.
doktorun kim

anladım canim hakkında en hayırlısı olsun inşallah.doktorum murat erdemir.merkez genel olarak yoğun oluyor ama ben tam randevu saatinde muayene olduğumuda biliyorum 1 saat sonra olduğumu da ama her zaman saatlerce beklemiyorum yanı.doktorlarin yaptığı genellikle öyle oluyor gerisini hemşireler anlatıyor zaten

X