2016 Ocak Ayında Tüp Bebek Yaptıracaklar

hep diyoruz ya canım bize çok değil kaliteli lazım 1 tanede yeter yeter ki rabbim ol desin. benm ilkinde 17 toplandı sadece 8 i döllendi. onlarında 2 tanesi kaliteliydi gerisi boş.yani önemli olan kalite
Haklısın canım ya ama insan böyle çok olunca iyiy olackmş gibi geliyor☺️Hadı inşallah haftaya herşey iyiy
Ben dün gitmiştim 12 mm demişti bana 9. Gündü. Yarın tekrar kontrol var bakalım ne diyecek. Sayı olarak az benim seninki çok güzel maşallah. İnşallah sonuclarımızda iyi olur cnm
U umutttt canım sen hangileri ilaçları hangi dozda kullanıyrsun

Haklısın canım ya ama insan böyle çok olunca iyiy olackmş gibi geliyor☺️Hadı inşallah haftaya herşey iyiy

U umutttt canım sen hangileri ilaçları hangi dozda kullanıyrsun
bugün hastanede beklerken yanda bir çift vardı 12 aralıkta transferleri olmuş bebeği görmeye gelmişler o kadar heyecanlandım ki . acaba dedim bizde böyle gelecekmiyiz bu heyecanları yaşayacak mıyız? hiç inanasam gelmiyor. hayal kurmaya korkar oldum. biz hiç hayal kuramadık bebekle ilgili isim bile düşünmedik taki geçen yıl tüp bebek sonucu pozitif çıkana kadar o iki günde 2 yılda kurmadığımz kadar hayal kurduk isim düşündük. hepsi kursağımızda kaldı şimdi hiç plan yapamıyoruz malesef :KK43:
canım biz gonalf 200 kullanıyoruz her gün birde 4. günden beri cetrodite kullanıyoruz. senin neler ?

Yarın e2 ye tekrar bakılacak ve bakalım doktor ne diyecek.
inşallah iyi çıkar canım e2 rahim kalınlığını sağlıyormuş ben 5 6 gündür nar suyu içiyorum hergün kalınlaştırsın diye. bence sende hemen denemeye başla. sen biraz daha fazla iç ki çabuk işe yarasın

bugün hastanede beklerken yanda bir çift vardı 12 aralıkta transferleri olmuş bebeği görmeye gelmişler o kadar heyecanlandım ki . acaba dedim bizde böyle gelecekmiyiz bu heyecanları yaşayacak mıyız? hiç inanasam gelmiyor. hayal kurmaya korkar oldum. biz hiç hayal kuramadık bebekle ilgili isim bile düşünmedik taki geçen yıl tüp bebek sonucu pozitif çıkana kadar o iki günde 2 yılda kurmadığımz kadar hayal kurduk isim düşündük. hepsi kursağımızda kaldı şimdi hiç plan yapamıyoruz malesef :KK43:
canım biz gonalf 200 kullanıyoruz her gün birde 4. günden beri cetrodite kullanıyoruz. senin neler ?
Seni okadar iyi anlıyorum ki eşimde bende hayal kurmayı geçtim olacak konusu bile geçmiyor boşlukta gibiyiz ikimizde herşey anlamsız boş geliıyor. İnşallah bizde en güzel haberleri tez zamanda alırı ve sağlıklı sıhhatlı güzel bir gebelik gecırıp sağlıklı evlatlar dünyaya getırır.olmaz diye birşey yok ama zamanı var.birde daha bugun ünıden ev arkadasımın hamile oldugu haberını aldım vebenden yaşça küçük olan arkadaslarım hamile oldugu haberini alıyrm bazen ağlama krizine giriyrm bazende seviniyrm ama bişey diyemiyrm. Allahtn gelen herşeye razıyım fakat duygularıma hakim olamıyrm. Bende ilaç olark 150 gonal f ve meronal 150 kıllanıyrm 4 gündür de cetrotide kullanıyrm

inşallah iyi çıkar canım e2 rahim kalınlığını sağlıyormuş ben 5 6 gündür nar suyu içiyorum hergün kalınlaştırsın diye. bence sende hemen denemeye başla. sen biraz daha fazla iç ki çabuk işe yarasın
Bilgin için teşekkürler ben de yarın ilk iş suyu alayim. Narin kendisini yesekte aynı olmaz mi ki

Ins canim ya kötü haber duycam diye korkuyorum hayırlısı artık sen hangi asamasindasin canim
Benim ikinci denemem. Geçen hafta perşembe tedaviye başladık ve yarın 3 kez kontrole gidicem. Yumurtaligimin birinde iki adet parça var doktorun demesine gore polipmis. Ve doktor 3 gün önce tedaviyi bırakalım ve bence ameliyat ol ondan sonra tekrar tedaviye başlayalım dedi. Ama kararı bize bıraktı bu şekilde yumurtasından polipi olupta sonucu pozitif olanlar da var dedi. Biz de esimle tedaviye devam kararı aldık. Zaten bir kaybim var ikinci kayıptan sonra zaten doktor kesin ameliyat demişti onun için devam kararı aldık..

Benim ikinci denemem. Geçen hafta perşembe tedaviye başladık ve yarın 3 kez kontrole gidicem. Yumurtaligimin birinde iki adet parça var doktorun demesine gore polipmis. Ve doktor 3 gün önce tedaviyi bırakalım ve bence ameliyat ol ondan sonra tekrar tedaviye başlayalım dedi. Ama kararı bize bıraktı bu şekilde yumurtasından polipi olupta sonucu pozitif olanlar da var dedi. Biz de esimle tedaviye devam kararı aldık. Zaten bir kaybim var ikinci kayıptan sonra zaten doktor kesin ameliyat demişti onun için devam kararı aldık..
Devam kararıyla iyi yapmışsınız canım inş bu sefer Rabbim kucağına almayi nasip etsin

Seni okadar iyi anlıyorum ki eşimde bende hayal kurmayı geçtim olacak konusu bile geçmiyor boşlukta gibiyiz ikimizde herşey anlamsız boş geliıyor. İnşallah bizde en güzel haberleri tez zamanda alırı ve sağlıklı sıhhatlı güzel bir gebelik gecırıp sağlıklı evlatlar dünyaya getırır.olmaz diye birşey yok ama zamanı var.birde daha bugun ünıden ev arkadasımın hamile oldugu haberını aldım vebenden yaşça küçük olan arkadaslarım hamile oldugu haberini alıyrm bazen ağlama krizine giriyrm bazende seviniyrm ama bişey diyemiyrm. Allahtn gelen herşeye razıyım fakat duygularıma hakim olamıyrm. Bende ilaç olark 150 gonal f ve meronal 150 kıllanıyrm 4 gündür de cetrotide kullanıyrm
Zor canim durumumuz cok zor. Allah yardimcimiz olsun. Bende vardir bir hayir diyorum bir yakinimiz vardi bizle evlendi cok istediler 1.5 sene olmadi maddi durumda iyi degildi ama tedavi oldular falan hamile kaldi 3 4 ay once bebek dogdu kiz daha 20 yasinda ve bebek down sendeomlu. Cok zor bir durum. Diyorum ki birseyin once hayirlisini istemek lazim. Ben attık istegimi hakkimizda hayirli eyle diyorum dua ederken. Ama bu kadar emek bu kadar cile bir karsiligi olmali diyorum bilmiyorum ya gercekten zaman yaklastikca korku aldi beni

Bilgin için teşekkürler ben de yarın ilk iş suyu alayim. Narin kendisini yesekte aynı olmaz mi ki
Ben meyveyi aldim esim suyunu sıkıyor sagolsun. Meyve de olur ama hergun 1 2 tane yiyebilirsen olur ama suyunu cok rahat iciyorum. Sen gec basliyorsun ya 2 kere ic günde. Ama hazir alma bence katki vardir

Selam Kizlar,
bizim tedavi süreci bugün durduruldu. Progesteron yine cikmis, 2.88 + 3.88 ve en son 4,49 olmus. Zsten Dr. dün Ultrasonda yumoslarin halini begenmemisti. Bugünde istedigimiz verimi alamayacagiz, bosuna toplatmayalim dedi Dr. Ilk IVF tedavisi oldugu icin, bu bizim icin tecrübe oldu dedi. Vücudun nasil tepki verdigini ve gelecekte ki süreci nasil daha iyi belirleriz onu gözlemlemis olduk en azindan dedi. Decavit Gida takviyesine devam + Iki tane yumos catlatma ignesi yazdi, önümzdeki günlerde belki dogal yollarla bile olabilir dedi. Cinsel perhize gerek yok dedi. Adetim basladiginda yeni sürece baslanacak insallah. Mide bulantim, ishalim icin Dahiliye´yi önerdi, salgin varmis. Ilaclardan olsa ilk günden olurdu dedi. Yarinda Dahiliye yolu göründü. Herkese gecmis olsun.

Dahiliye'de tüm sonuçlarım temiz çıktı Hamd olsun. İshal bir vurdu geçti sanırım. Yinede ara miğde bulantım var, karnımın şişliği sanırım yumurta çatlatma iğnesi sonucu sıvı birikti fazladan. Pek normal görmüyorum bu halimi, pazartesi bi gebelik testi yaptıracağım her ihtimale karşı. Eğer tüm bu semptomlar iğnelerden kaynaklıysa işimiz var demektir :KK43: Şimdilik yeni regl dönemini beklemekteyiz. Hayırlısı herşeyin.

X