2016 Ocak Ayında Tüp Bebek Yaptıracaklar

Selam Kizlar,
bugün kan verme günü & kontrol günüydü. Biraz moralim bozuk, geriliyorum artik. Progesteron düsmesi gerekirken cikmis ve yine yüksek. E2´de Dr. istedigi gibi yükselmememis. Ultrasonda yumurtalarin kendiliginden catlayip catlamadigini bilemedi. O yüzden bugün tekrar bir doz Orgalutran & 3 toz + 1 sivi Ampul Merional 150 IU igne kullandim. Ortada bi yerde kaldik yani. Yarin yine kan verip kontrol var. Beynim sulandi.
canım strese girme stres yumurtaları çok etkiliyor başıma geldi biliyorum yani inş gelişir yumların kaçıncı günündesin ki daha

Kizlar ilk kontrol bitti yumoslar gayey iyiymis rahim 8 mm olmus hersey cok yolunda diyor ben yinede nar suyu iciyorum. Pazartesi yada sali toplariz yumurtaları dedi ben daha uzun surer sanmıştım.heyecanlandim
Hadi bakalım inş hep böyle yolunda gşder canım. Sanırım toplama işlemi benimde pazartesı salı olacak.nar suyunu ne için içiyorsun

Kizlar bugun reglin ikinci gunu ve puregon 185 mg basladim daha once iki kere asilama oldum ve yine bu igneyi 75 mg kullaniyodum hic acimiyordu simdi inanilmaz acidi vurduktan sonra sizde de igne yakti mi bu kadar??

Rabbim bizlere normal yoldan erkek 1 evlad verdi 9 yasinda velkin 5yildir kismet olmdi.uzun bi tedavi sonrasi 2 asilamam negtif sonuclaninca.36ysimdayim. ilk tup bebek denememiz 3 ay once basladi.opu sonunda 6 yumurtamdan 2 tane 1 iyi 1 orta empriyomuz olustu.1.5 ay dondurucuda kaldilar..ve ocak 7de transferim gerceklesti ve bugun 6 gunum.yaradanim sizlere ve bizede tekrar saglikli evladlar nasip edsin.benden ilerde olanlar hic bedeninizde biseyler hissediyormusunuz...benim sanki karnimda karincalar geziyor gibi...
Sonucunu bizimle paylaşırsam sevinirim. İnş güzel sonuclarla gelirsin allah yardımcın olsun.

Iyi akşamlar. Benim son adetim bir ay atlatarak geldi, kadın dogumuna gittim, sıkıntı görmedi, tahliller, ultrason iyidi. Neydi, halen bilmiyorum. Bir ay atlatip, birşey olmamış gibi, zamanında geldi))
Dun gonal f ge menogonla 8 günüydü, dr dedi 7 yumurta gelişiyor, çok üzüldüm, çok az geldi bana. Yarın yine kontrolüm var, inşallah çoğalır, dr ihtimal var dedi..

canım seninde hayırlı olsun inş bebişlerimizi alıp gelelim ama şu opuyu bir atlaksak o_Obiraz korkuyorum nedense gerçi ikinci tedavi ama
Benimde 2. Canim ama bende ne korku var ne heyecan hic birsey hissetmiyorum gibi cok heyecanli gibi cok karisigim suan...

Hadi bakalım inş hep böyle yolunda gşder canım. Sanırım toplama işlemi benimde pazartesı salı olacak.nar suyunu ne için içiyorsun
Ayni olacak desene canim ya hadi hayirlisi... Nar suyu rahimi kalinlastiriyormus. Suan iyiymis ama iyice hazirlansin diye 2 3 gun daha icicem.

canım strese girme stres yumurtaları çok etkiliyor başıma geldi biliyorum yani inş gelişir yumların kaçıncı günündesin ki daha
Sağol, adetin 11. günü bugün. Şunu ye yada şunu yap demedi Doktor. Sadece iğneleri vurun yarın tekrar bakalım dedi. Üstelik kendimi hiç iyi hissetmiyorum, miğdem bulanıyor ishal gibi oldum ve karnımda ağrıyor ara ara. Gerginlik & dengesizlik tavan yapmış durumda. Mevlam Hayırlı kılsın.

Sağol, adetin 11. günü bugün. Şunu ye yada şunu yap demedi Doktor. Sadece iğneleri vurun yarın tekrar bakalım dedi. Üstelik kendimi hiç iyi hissetmiyorum, miğdem bulanıyor ishal gibi oldum ve karnımda ağrıyor ara ara. Gerginlik & dengesizlik tavan yapmış durumda. Mevlam Hayırlı kılsın.
valla doktorlar bişey demiyo nedense benimkide öyle yine de iyi düşünelim iyi olsun demi hayırlısı artık

kızlar ben vajinal muayene olamıyorum malesef doktorum üstten bakıyo yumurtalarıma benim gibi olan var mı acaba ? bir de iğne ve ilaç dışında birşey kullanıyor musunuz tedavide fitil falan ?

Günaydın kızlar.Bugün 8.günüm sabah iki kez idrar testi yaptık.ikinci çizgiler Baya belirgin çıktı.test surem 15 gündü 7 gün var daha umarım yükselir test gününe kadar.:) umarım yine yarım kalmaz hayallerim. darısı herkesin başına.
Günaydın kızlar.Bugün 8.günüm sabah iki kez idrar testi yaptık.ikinci çizgiler Baya belirgin çıktı.test surem 15 gündü 7 gün var daha umarım yükselir test gününe kadar.:) umarım yine yarım kalmaz hayallerim. darısı herkesin başına.
Insallah emegin boşa cikmaz guzel dusun guzel olsun

Iyi akşamlar. Benim son adetim bir ay atlatarak geldi, kadın dogumuna gittim, sıkıntı görmedi, tahliller, ultrason iyidi. Neydi, halen bilmiyorum. Bir ay atlatip, birşey olmamış gibi, zamanında geldi))
Dun gonal f ge menogonla 8 günüydü, dr dedi 7 yumurta gelişiyor, çok üzüldüm, çok az geldi bana. Yarın yine kontrolüm var, inşallah çoğalır, dr ihtimal var dedi..
niye üzülüyorsun cnm benim genelde bir yumurta görülüyor o da gelişmiyor.şükretmelisin bence.bize lazım olan kaliteli bir yumurta zaten...

kızlar ben vajinal muayene olamıyorum malesef doktorum üstten bakıyo yumurtalarıma benim gibi olan var mı acaba ? bir de iğne ve ilaç dışında birşey kullanıyor musunuz tedavide fitil falan ?
ben de yaşadım o durumu.ilk gittiğimde muayene olamamıştım.vajinismus bunun adı.kurumun psikologunda tedavi oldum şimdi çok rahatım.karından bakıldığında rahat görünmüyor bir an önce tedavi olmanızı tavsiye ederim bir psikologa giderek.sürekli muayene oluyoruz sıkıntı gerçekten...

Ben de once vajinal muayene istemem demistim ama doktorum o zaman sağlıklı yürütemeyiz tedaviyi dedi sagolsun psikolog gibi yaklaştı ve hallettik...

Merhaba dondurulmuş transferde bugun 9.günüm.normalde test 16.günde ama dayanamayip kan testi yaptırdım.28.88 çıktı.:KK43::KK42:hemsirem 9.güne göre ortalama değer canlı transferle aynı kıyaslamayi yapma dedi.canlı transferde 10.gün değerin 130 du.tanıdık aynı durumlarda olanınız varmı,bilgilendirirmisiniz lütfen.

Daha öncede yazdım yumurtam oluşmadığı için tup.bebeğim iptal edildi.. İsirgam ogu tohumu çektirdin aktardan hersabah yogurta katip yedim 1 ay sonra tedavide 36/yumurtam toplandı. Sizde deneyin şifa olur dua edersiniz bana
gözünüz aydın allah kucağınıza almayı nasip eder inşallah...bende normal muayenelerde 5 folükül görününüyor amh 0,1 .. ilk kez yaptırcam tüp bebeği. rapor hazırlıyorum ... size sorum şu olacak, sizce şansım olurmu yani yazıyolar ya burada yumurta boş çıktı diye ..şimdi dhea ve omega Q10 kullanmaya başladım .. çokmu zor bu süreç benim şansım sizce varmı??

gözünüz aydın allah kucağınıza almayı nasip eder inşallah...bende normal muayenelerde 5 folükül görününüyor amh 0,1 .. ilk kez yaptırcam tüp bebeği. rapor hazırlıyorum ... size sorum şu olacak, sizce şansım olurmu yani yazıyolar ya burada yumurta boş çıktı diye ..şimdi dhea ve omega Q10 kullanmaya başladım .. çokmu zor bu süreç benim şansım sizce varmı??
folikül görüldüğü sürece şansımız var.inşallah kaliteli olur yumurtalarınız.d vitamininize baktırın.takviye almanızı tavsiye ederim.kaliteyi çok etkiliyormuş

Merhaba hanimlar :)

Bizde Allah izin verirse bu ay ikinci deneneye basliyoruz. Kasim ayindaki ilk denememiz malesef Transfer olamadan olumsuz sonuclandi. 4 yumurtadan ikisi islem gördü birtanesi olustu ama Transfer icin klinige gitigimizde malesef gelismedigi söylendi Nasip degilmis. Rabbim cümlemize hayirlisiyla, hayirli saglikli evlatlar versin insallah Kullanigim ilac Gonal F'di. Simdi regelimin gelmesini bekliyoruz ☺️ Kullanacagim ilac yeniymis galiba elonva (low responser olabilecegimi dedi Doktor o yüzden bi ilac daha iyimis). Asil sorunumuz sperm azligi.
Herkese iyi günler

X