2016 Ocak Ayında Tüp Bebek Yaptıracaklar

Yüksek dozda igne yumurta sayisini artirir ancak foliküllerin içi bos cikabilir yani kalitesini dusurur mesele çok yumurta degil arkadasim saglikli yumurta içini ferah tut

benim de tedavilerimde yüksek dozda vuruldu,6-7 yumurta oluşuyordu toplanmadan önce ama yumurta toplandığı zaman 2 tane kalıyordu,onun da bir tanesi döllenebiliyordu. dediğin gibi foliküllerin içi boş oldu hep ve kaliteyi de kesinlikle etkilemiyor yüksek doz. hatta yüksek doz iğneler rezervi az olan hastalarda kaliteyi daha da bozuyormuş.

Aynen arkadaşim,ben bundan önceki tedavilerimde 300 doz vuruyorlardi ama 3.günde transfer olmuştu şimdiki tedavilerde 150 vuruldu ve 5.gün embriyolari oluşabildi henüz sonuç aladi ama en azindan yüksek dozdan kurtardik kendimizi,rezerv az ise dedigin gibi düsük doz ve havuz tercih ediliyor,o yüzdende işte her tüp bebek merkezinegitmek dogru degil,arkadaşim inşallah bizim bebeklerimzin vakti saati var,sağlikla gelsinler inşallah

kaçıncı tedavindesin ve hangi aşamadasın şuanda arkadaşım?
benim ilk tedavimde günlük 300 dozla başladı,5. günden sonra 375e çıkardılar.1 yumurta transfer edilebildi. kimyasal oldu.
ikinci tedavide direk 375 doz verildi,iyice yükleneceğiz dediler,yine 1 yumurta transfer edildi.o da negatif.
geçen gün bir yazıda yüksek dozun zarar verdiğini okudum benim gibilere.şimdi 3. tedavide ilaçsız tüp bebek deneyecek doktor. kendi yumurtalarımla deneyecekler. yani nasılsa iğneleri vurunmadan 2 tane büyüyor,en azından o kadar hormon almam,belki kendi yumurtalarım daha kalitelidir.

bir de havuz dediğin dondurulmuş embriyolar mı ,anlayamadım.

bu arada seninkiler yine 3. güne ulaşmış,benim ikisi de 2. gün transfer edildi. 2. tedavideki yumurta orta kaliteydi hem de.

ben tüpten önce 2 defa da aşılama oldum,orda daha az ilaçla yine aynı sayıda yumurta elde edilmişti.

Ben çok geç evlenxim 37 biterken,4 yildir evliyim 3 kez gebelik yaşadim ama 6 haftayi geçemedik3 de tüp var,nedeni bulunamiyor,birtek yaşin olabilir doyorlar,elimizde birde kan pihtilaşmasi var ama onunda caresi var zaten,kan ulandirici kullaniyorum,Benim şu anda embriyolar genetik incelemeye gonderildi onu bekliyoruz saglikli gelirlerse transfer olcak,havuzda her ay yumurtalarin takibiyle biriktiriliyor ve öndan sonra transfer yapiliyor sanirim,ilaçsiz olmasi daha iyi tabiki,ama başka merkezleri araştur derim ben biz bahcecideyiz tabsiye ederim gidip gorüsmeni biz henuz sonuç alamadik ama en azindan dogru bir yer diye düsünuyoruz...

Yüksek dozda igne yumurta sayisini artirir ancak foliküllerin içi bos cikabilir yani kalitesini dusurur mesele çok yumurta degil arkadasim saglikli yumurta içini ferah tut
Teşekkür ederim şimdi kontrolden geldim. Yumurta sayısı artmış zaten. 30a yakın yumurta varmış.düşük doza inanılmaz güzel cevap vermişsin maşallah dedi doktor. pazartesi opu yapılacak :)

Ben de tüp bebek merkezine ilk gittiğimde daha önce çekilmiş hsgden rahim şeklimin olması gerektiği gibi olmadığjnı söyledi doktorum. Mecbur değilsin bu şekilde de hamile kalabilirsin ama 6. Haftadan sonra düşük yaşama tehlikesi altında olacaksın benim fiktim operasyon geçirmen yönünde dedi. Rahim ters üçgen şekilde olmalıymış. Bende hafif T şeklindeydi acaba sorun rahim şekli olabilir mi? Oldukça ayrıntılı inceleme yapılmış gibi görünüor değildir belki ama ben söylemek istedim yine de

Rahim yapisiyla ilgili cok bilgim yok ama yumurtalarin bir suru olmuş maşallah inşallah hersey yolunda gider ama sana bir tavsiye hormon igneleriyle vucutta olusan odemi atmak için günde mutlaka 2.5 litre su icmeye calis toplamadan sonra rahat ettirir bu seni...

ben bursadayım,3. yu ıstanbulda dusunuyoruz,dun bahcecı ılegorustum telefonda,umut tup bebekte tup bebek raporu gecerlıymıs,fulyada olmuyormus.sen hangısınde ve hangı doktordasın. ben bır de ıstanbul tup bebek aret kamarla gorusmeyı dusunuyorum. ıkısıyle de gorusup karar verecegız.sen memnun musun. sadece ucuncu gebelıgın mı tup oldu

Çok fazla su içen biri değilim iyi oldu öğrendiğim.çok teşekkür edeeim. Ben rahim yapısınu siizn için söyledin. 6. Haftadaki düşüklerin sebebi rahim yapısı olabilir mi acaba diye /:

Ben bahceci fulyadayim doktorum mustafa bey ama burda bu merkezde farkli doktora giden herkes olumlu konusur,ama mustafa beyi tercih edersen yogunlugundan dolayi yardimcisi kubra hanimi da sık sık gorursun ilk baslarda soguk gelebilir ama oda ilgilidir,istanbulda semra kahraman aret kamar isimlerini çok duyuyoruz memorial,labaratuvar arge kismi çok onemliymis bu konuda 4 yilda edindigim tecrube canim,gönlün hangisine yatarsa ona git cunku huzurlu gitmek yaa tüh keske digerinemi diye gelvit yaşarsan zorlanirsin,hakkimizda hayirlisi,rabbim buyük..

Çok fazla su içen biri değilim iyi oldu öğrendiğim.çok teşekkür edeeim. Ben rahim yapısınu siizn için söyledin. 6. Haftadaki düşüklerin sebebi rahim yapısı olabilir mi acaba diye /:

Hıçbır muayenede bugune kadar gittiklerim bişey denmedii rahim yapisiyla ilgili bir sorun dile getirilmedi ,olsaydi söylerlerdi sanirim,ama aklimda olsun not alayim hemen,doktoruma gidince sorayim,mustafa hoca alisti artik benim sorulari biriktirip biriktirip sormama nasilsa,insallah saglikli evlatlarla sonuçlansin tedavilerimiz

Canim kan pihtilasman ne seviyede merak ettim..mutasyonlarin neler biliyor musun? Yani hangi degerlerinde homozigot ya da heterezigot var? Benim 2 tane heterezigot mutasyonum var..dogal hamile kalip düsügum olmadi ama kan pihtilasmasi düsük olmasinda cok onemli bir sorun..mutasyonlarina gore dogru dozda kan sulandirici kullandiginda dusmeyecek insallah bebeklerin..okurken yazmak istedim :)

Amin inşallah. Ben riske atmamak için ve doktoruma da güvendiğim için operasyony oldum zaten zor bir işlem de değildi. Daha önce bazı başlıklarda 10 yıl boyunca bir sürü tüp bebek yapıp 10 yılın sonunda rahim şeklinden bebeklerinin öldüğünü öğrenen biri dahil olmak üzere birkaç kişiye denk geldim. Benim önceki doktkrum yine şu an gittiğim hastanenin uzman doktoruydu filmin temiz dedi. Profa gitmeye başladığımda ilk randevumda sol tarafında tıkanıklık görünüyor ama gerçek tıkanıklık da olmayabilir ama şekilde sorun var dedi. Keşke sorun bu çıksa da en azından basit bir çözümü var. Dilerim en kısa sürede anlaşılır.

Çok tesekkür ederim inşallah hepimiz icin guxel olur,ama eger rahimle alakali olsaydi kendiliginden düsuklerden sonra yaptirdigim 3 tüp te tutmadi oda tutup 6 haftaya sonlansaydi belki derdim ama bilemedim simdi neyse sorucam doktoruma insallah,kal sağlicakla

Tesekkurler arkadaşim,Faktor II ve Mthfr C677T heterezigot mutasyon,ilk hamileligim disinda kan sulandirici igne ve corapirin kullandik ancak işe yaramadi...

Arkadaşlar gonalf ve cetrotide kutu kullandınız biliyorum kişiden kişiye değişir ama merak ettim

İyi akşamlar. Daha önce de anlatmıştım yine bir özeini geçeyim. Geçen ay ilk defa aşılama denedik tek yumurta vardı tutmadı. Dr iğne dozunu bu ay 100 e çıkardı. Bu sefer de yumurta sayısı 11 olduğu için ya aşılama iptal ya da bunları toplayalım tüp bebeğe geçelim dedi. Tüp bebek istedik. Ama bugünkü kontrolümde yumurta sayısı 30a çıkmış. Bu gece çatlatma iğnemi olcam pazartesi opu var. Ama bize verdikleri formda ohhs den bahsediliyordu. Nasıl bir risk altındayım yumurta 20 den fazla olduğu için. Doktorum toplantıda olduğu için sonrasında danışamadım. Biraz tedirgin olduk açıkçası. Pcosluyum aynı zamanda. Bilgisi olan cevap yazsın lütfen.

canim tedavin hayirli olur insallah. risk her zaman var canim aslinda. benim 16 yumirta toplanmisti ama ohss oldum ve transfer ertelendi. oyle bir sey olursa en kötü ihtimal transfer olmayip embriyolari dondururlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…