2016 Ocak Ayında Tüp Bebek Yaptıracaklar

Allah rizasi icin cevap verin

tedavimi anlatayım canım. adetin 2. günü vajinal muayene olup kan tahlili veriyosun,ordaki hormon değerlerine bakıyorlar ve sonucuna göre verecekleri iğnelerin dozunu ayarlıyorlar. 2. gün iğnelere başlıyorsun. göbekten veya kalçadan iğnelerini vurunuyorsun. 4 veya 5 gün sonra ilk kontrolüne gidiyorsun.yine vajinal muayene yapıp yumurtaların büyüklüğünü kontrol ediyorlar. bundan sonra 2 günde bir kontrole gidiyosun. iğneler yumurtaların büyüme durumuna göre 8-10 gün sürüyor genelde,ama kişiden kişiye değişebilir. bu arada bir yandan yumurtaları büyütme iğneleri vurunurken tedaviye başladıktan 5 -6 gün sonra yumurtaların çatlamasını engellemek için baskılayıcı iğnelere başlıyorsun.yumurtaların istenilen duruma geldikten sonra çatlatma iğnesini vuruyosun. bu iğneden 36 saat sonra anestezili olarak yumurtaların toplanıyor. bu 15 dk. lık bir işlem. sonra seni odaya alıyorlar,dinleniyorsun. benim mesela uyanıp kendime gelip çıkmam 2 saati bulmuştu,belki de geçmişti. daha sonra yumurtalarının döllenmesini ve hücrelere bölünmesini bekliyorsun,transfer edilecek duruma geldiyse yumurtaların duruma göre 2. 3. veya 5. gün transfer yapılıyor. bu defa anestezi almıyorsun. vajinal muayene pozisyonundayken transfer yapılıyor. kısa sürüyor bu işlem. 5dk. falan,en fazla 10 dk. idrara sıkışık bir şekilde yapılıyor transfer işlemi.

ücret konusunda da ben mesela üniversiteden aldığım tüp bebek raporuyla yaptırıyorum.bir tedavi için 2500 tl ödüyorum tüp bebek merkezine. ama raporun yoksa merkeze göre değişir. 5000-6000-7000 tl diye gidiyor.
ilaçlara gelince benim mesela ilk tedavimde kullandığım ilaçları raporsuz alsaydım 3100 tl ödeyecektim ama raporlu 900 tl ödedim. ikinci tedavimde farklı ilaçla kullanıldı. onlara da 2000 civarı ödeyecektim ama raporla 400 tl ödedim. transfer sonrasında embriyonun tutunmasına yardımcı olması için ilaçlar veriyorlar,onlar da ilaca göre değişiyor.

siz aşılama mı yaptıracaksınız,tüp mü?

yardımcı olabilmişimdir inşallah:)

Bu sorunun cevabını bende metak ediyorum bende 10. Günde yaptığım testte negatif sonucu aldım bugun 12. Gün adetim başladı ama sadece bir damla halada bişey yok ben progestana bağladım ama umut dünyası işte bi taraftanda acaba diyorum
@esila melisa geçen ay aşılama oldum doktor 15. günde baktırmamı istemişti 13. günde dayanaamdım tahlile gittim 2.0 çıktı ve önceki günden lekelemmem vardı yerleşmedendir diye umud ediyordum ama kan sonucu çıkmadan kanamaya döndü. doktoru aradığımda 2.0 nin yüksekebileceğini söyledi ama tabi kanaman olmasaydı dedi. aşılamanın 15. günü adetin de 3. günüydü ve ikinci aşılama için randevu almam lazımdı yine bir umutla gittim belki de hamileyimdir diye ama kesin anlaşıldı. tam bir kanama olmadıysa tekrarlayın bhcgleei

selamlar 27 ocakta ilk aşılama denememiz oldu yumurta tekti ve tutmadı. ikinci aşılamaya başlarken doktor yumurta sayısı 2 olsun diye dozu 100e çıkardı. 2 den fazla olursa aşılama iptal olur veya tüp bebek yapılır bilgin olsun dedi çünkü gittiğim hastane mevzuat konusunda çok katı kural dışına çıkmıyorlar. 6gün 100lük puregon sonrası kontrole gittim yumurtalar 2 den baya fazla çıktı tüp bebek kararıverdik. orgalutranla puregon kullanıyorum cmts kontrolüm var kan tahlili yapılacakmış. muhtemelen pazartesi yumurta toplanır dediler. tüp bebeğe beklemediğim bir aşamada geçtiğimiz için hazırlıksız yakalandım hiç araştırma yapmamıştım. bu 3. gün embiyosu 5. gün emb neyi değiştiriyor bir de genelde kaç yumurtadan kaçı kalıor? baskılama iğnesi kesin olarak yumurtaların korunmasını sağlıor mu veya birkaçı çatlayabiliyor mu bunlar kafama takıldı. tavsiyeleriniz varsa çok mutlu olurum. bu arada 30 yaşındayım pcos var ama tanı olarak sebepsiz infertilite diyorlar. eşimde bildiğimiz kadarıyla sorun yok sadece spermiyogram yapıldı şimdiye kadar.

tedavimi anlatayım canım. adetin 2. günü vajinal muayene olup kan tahlili veriyosun,ordaki hormon değerlerine bakıyorlar ve sonucuna göre verecekleri iğnelerin dozunu ayarlıyorlar. 2. gün iğnelere başlıyorsun. göbekten veya kalçadan iğnelerini vurunuyorsun. 4 veya 5 gün sonra ilk kontrolüne gidiyorsun.yine vajinal muayene yapıp yumurtaların büyüklüğünü kontrol ediyorlar. bundan sonra 2 günde bir kontrole gidiyosun. iğneler yumurtaların büyüme durumuna göre 8-10 gün sürüyor genelde,ama kişiden kişiye değişebilir. bu arada bir yandan yumurtaları büyütme iğneleri vurunurken tedaviye başladıktan 5 -6 gün sonra yumurtaların çatlamasını engellemek için baskılayıcı iğnelere başlıyorsun.yumurtaların istenilen duruma geldikten sonra çatlatma iğnesini vuruyosun. bu iğneden 36 saat sonra anestezili olarak yumurtaların toplanıyor. bu 15 dk. lık bir işlem. sonra seni odaya alıyorlar,dinleniyorsun. benim mesela uyanıp kendime gelip çıkmam 2 saati bulmuştu,belki de geçmişti. daha sonra yumurtalarının döllenmesini ve hücrelere bölünmesini bekliyorsun,transfer edilecek duruma geldiyse yumurtaların duruma göre 2. 3. veya 5. gün transfer yapılıyor. bu defa anestezi almıyorsun. vajinal muayene pozisyonundayken transfer yapılıyor. kısa sürüyor bu işlem. 5dk. falan,en fazla 10 dk. idrara sıkışık bir şekilde yapılıyor transfer işlemi.

ücret konusunda da ben mesela üniversiteden aldığım tüp bebek raporuyla yaptırıyorum.bir tedavi için 2500 tl ödüyorum tüp bebek merkezine. ama raporun yoksa merkeze göre değişir. 5000-6000-7000 tl diye gidiyor.
ilaçlara gelince benim mesela ilk tedavimde kullandığım ilaçları raporsuz alsaydım 3100 tl ödeyecektim ama raporlu 900 tl ödedim. ikinci tedavimde farklı ilaçla kullanıldı. onlara da 2000 civarı ödeyecektim ama raporla 400 tl ödedim. transfer sonrasında embriyonun tutunmasına yardımcı olması için ilaçlar veriyorlar,onlar da ilaca göre değişiyor.

Rabbim razi olsun bilgilenmek istedim benim aşilama bugun cuma rabbim sabah duami aldin kurban oldugum ALLAH im tez zamanda bebegini nasip etsin insalla icinde bizlerede

ne kadar güzel anlatmışsınız süreci, teşekkürler

selamlar 27 ocakta ilk aşılama denememiz oldu yumurta tekti ve tutmadı. ikinci aşılamaya başlarken doktor yumurta sayısı 2 olsun diye dozu 100e çıkardı. 2 den fazla olursa aşılama iptal olur veya tüp bebek yapılır bilgin olsun dedi çünkü gittiğim hastane mevzuat konusunda çok katı kural dışına çıkmıyorlar. 6gün 100lük puregon sonrası kontrole gittim yumurtalar 2 den baya fazla çıktı tüp bebek kararıverdik. orgalutranla puregon kullanıyorum cmts kontrolüm var kan tahlili yapılacakmış. muhtemelen pazartesi yumurta toplanır dediler. tüp bebeğe beklemediğim bir aşamada geçtiğimiz için hazırlıksız yakalandım hiç araştırma yapmamıştım. bu 3. gün embiyosu 5. gün emb neyi değiştiriyor bir de genelde kaç yumurtadan kaçı kalıor? baskılama iğnesi kesin olarak yumurtaların korunmasını sağlıor mu veya birkaçı çatlayabiliyor mu bunlar kafama takıldı. tavsiyeleriniz varsa çok mutlu olurum. bu arada 30 yaşındayım pcos var ama tanı olarak sebepsiz infertilite diyorlar. eşimde bildiğimiz kadarıyla sorun yok sadece spermiyogram yapıldı şimdiye kadar.
Canim 5.gun embriyosu daha uzun sure disarida kaldigi iicn daha dayanikli oluyor. Benim 29 yumurta toplanmisti bunlarda 14 u dollendi 9 tanesi kaliteli cikmisti. Ama bu durum degisebiliyor kisiden kisiye. Koruyucu igne yumurtalarin catlamasibi onluyor canim merak etmw bende hep akinti olunca catliyor sanıyordum ama engellemis hepsini

Merhaba KK üyeleri bugün doktorumla görüştüm 2016 ocak ayına gün verdi sizde ocak ayında tüp bebek yaptırmayı düşünüyorsanız gelin birlikde bekleyelim, geçirdigimiz süreçleri birbirimizle paylaşalım inşallah 2016 hepimize uğurlu gelir hepimiz hamile kalırız...

NİCKYAŞSEBEPMERKEZ KAÇINCI DENEME KULLANDIĞINIZ İLAÇLAR TRANSFER TARİHİSONUÇ
Cadiprensesss29Yumurtalık rezervi azlıgıHacettepe Üniversitesi Hastanesi1. Deneme Lucrin+ Gonalf+ Luveris.... İptal
Hgnm26Sperm azlıgıİstanbul Tüp Bebek Merkezi1. Deneme Gonalf+Cetrotide+MenegonTransfer oldu Sonuç Bekleniyor. :anneadayı: Pozitif:nazar:
Computertchr28Yumurtalık rezervi azlıgıKonya Novafertil Diğerleri iptal olduğu için 2. sayılır Klomen+ Merional + Pregon ...... İptal
Babyinlove27Çikolata kisti morfolojiBursa Acıbadem Hastanesi 1.Deneme Pregon,orgalutran,choiromon,liyoflize İğnelere Başlandı :anneadayı: Pozitif :nazar:
Sevde8530Çikolata kistiNovaart Tüp Bebek Merkezi2. Deneme Lucrin+ Menegon14.Ocak.2016 (3. Gün embriyosu):KK43:
Shebly35Sebepsiz İnfertiliteCentrum Tüp Bebek Merkezi ( Recai Papuçcu)1. Deneme PregonTransfer oldu :anneadayı:Pozitif:nazar:
Milat2728Genetik Problem (4 düşük)GenArt Tüp Bebek Merkezi1. Deneme PregonRegl bekleniyor ....
Umuttttt26Sebepsiz İnfertiliteAntalya Memorial Hastanesi2. Deneme Gonalf+ Cetrotide+climara forte+ flaster+crinone jel+hibor igne+zitrotexTedaviye Başlandı :anneadayı: Pozitif :nazar:
Whiterose0030İleri Derece Erkek İnfertilitesiİstanbul Şişli Memorial Hastanesi 2.Deneme (Dondurulmuş) ........Transfer oldu :anneadayı:Pozitif:nazar:
Ozzzm35Zayıf Sperm,Yumurta SorunuFerti-jin Tüp Bebek Merkezi4. Deneme (Dondurulmuş) Estrofem+Calimara forte + Clexone+ Progestan4 Ocak 2016 :KK43:
Sanslianne34Tüpler KapalıAkdeniz Üniversitesi Hastanesi1. Deneme Gonalf.... :anneadayı: Pozitif :nazar:
Ebru_ko33Yumurtalık rezervi azlıgıZeynep Kamil Hastanesi2. Deneme Henüz ilaç verilmemişRegl bekleniyor ....
Elos3527Pko+ Sebepsiz infertiliteGaziantep Novafertil 2. Deneme GonalfTransfer bekleniyor :KK43:
Capkek29Sperm azlıgıFerti-jin Tüp Bebek Merkezi 2. Deneme ....... :anneadayı: Pozitif :nazar:
123burcu24 Sperm azlığıKonya Medicana Hastanesi 2. Deneme (Dondurulmuş ) .....Regl bekleniyor ....
cemre_y28Genetik BozuklukEge Üniversitesi Hastanesi1. Deneme (PGT li) ......Regl bekleniyor ....
Tunaaaaa30Yumurtalık rezervi azlıgı ve Sperm hareketsızlıgı Novaart Tüp Bebek Merkezi ..... Gonalf, Merional, Cetrotide ...... ....
ARZUM4433FSH yüksekliği Malatya Doğu Fertil Tüp Bebek Merkezi 2. Deneme (Dondurulmuş ).......Regl bekleniyor ....
xergen37Sebepsiz infertilite Bursa Acıbadem Hastanesi 2. Deneme Menopur, orgalutran,Pregnyl20.Ocak.2016 İptal
ankara1238AzospermBahçeci fulya tüp bebek merkezi 3. Deneme (Dondurulmuş) Climara forte, crinone jel,cleaxen iğne,vitamin ilaçları, coraspin18.Ocak. 2016 :KK43:
Ggt1529Sebepsiz infertilite Bursa Art Tüp Bebek Merkezi 1. Deneme Merional, Cetrotide, Azitro,Progestan 19 Ocak 2016 ....
b_z_a30Sperm azlıgı ve hareketsizligi Bahçeci fulya tüp bebek merkezi 1. Deneme MenopurOpu ....
Gulce2728Yumurtalık rezervi azlıgıHacettepe Üniversitesi Hastanesi2. Deneme (Dondurulmuş ) LucrinRegl bekleniyor ....
taydin33....Florance nigtingale1. Deneme Gonalf 16.Şubat.2016 ....
fshe236,5Yumurtalık rezervi azlıgıAnkara Centrum Tüp Bebek Merkezi ...... Pregon Tedaviye Başlandı ....
gamze4228Azosperm Göztepe Medicalpark İstanbul 2. Deneme (Dondurulmuş ) coraspin, Estrofem,Prednol,Monodoks,Crinone jel, Folik asit 2. Şubat.2016 ....
fusung34 Miyom Eurofertil Tüp Bebek Merkezi 1. Deneme Menopur + Cetrotide +Ganapeptyl+ Progestan + Climara forte 4. Şubat. 2016 :anneadayı:Pozitif:nazar:
Naz_musti29Polikistik over Anka-LİFE Tüp Bebek Merkezi 2. Deneme Menopur + Gonalf+ Cetrotide +Ovitrelle+Lucrin +Elevit +Coraspin + Crinone jel 26.Ocak. 2016 :anneadayı: Pozitif :nazar:
albaiulia33 Morfoloji Bozukluğu Romanya Welborn Klinik 1. Deneme Pergoveris+Pregnyl +Cetrotide + Gonalf 29.Ocak. 2016 ....
deryali0827Yumurtalık rezervi azlıgı, çikolata kisti Eurofertil Altunuzade Tüp Bebek Merkezi 1.Deneme Orgalutran + Gonalf+ Merional +Progestan +Folik asit 6. Şubat.2016 ....
gipsyy36Sebepsiz infertilite İzmir Ege Tüp Bebek Merkezi 1. Deneme Gonalf+ Cetrotide Opu 15.Şubat.2016 .....
elifdemirelif41İleri yaş Bahçeci Tüp Bebek Merkezi 4. Deneme Pregon + Menopur + Gonopepty + Orgalutran + Vitaminler Sonuç Bekleniyor .....
zeymuss26Sayı ve Hareket AzlıgıBursa jinemed Tüp Bebek Merkezi 2. Deneme Pregon + Orgalutran + Çatlatma iğnesi .... ....
canım transferim iptal oldu.enfeksiyondan ötürü.listede güncelleme yapabilirsin.arkadaşlara da bilgi olması açısından.öpüyorum.

Canim 5.gun embriyosu daha uzun sure disarida kaldigi iicn daha dayanikli oluyor. Benim 29 yumurta toplanmisti bunlarda 14 u dollendi 9 tanesi kaliteli cikmisti. Ama bu durum degisebiliyor kisiden kisiye. Koruyucu igne yumurtalarin catlamasibi onluyor canim merak etmw bende hep akinti olunca catliyor sanıyordum ama engellemis hepsini
Çok teşekkür ederim :) 29 muu maşallah! Benim 11 diye çok geliordu ben de keşke planlı geçseydim tüp bebeğe belki daha yüksek dozda verilirdi iğne ve bneim de daha fazla olurdu. Biliyorum sonuçta bir tanesi transfer edilecek ama donmuş embriyon çok olması avantajdır sanırım.

Çok teşekkür ederim :) 29 muu maşallah! Benim 11 diye çok geliordu ben de keşke planlı geçseydim tüp bebeğe belki daha yüksek dozda verilirdi iğne ve bneim de daha fazla olurdu. Biliyorum sonuçta bir tanesi transfer edilecek ama donmuş embriyon çok olması avantajdır sanırım.
öyle canım ama önemli olan kalite benm 29 toplandı ama 9 kaldı sadece. senn 11 olur 9 kalır önemli olan kalite. 2 tanede kalsa yeter 1 tanede.

Yüksek dozda igne yumurta sayisini artirir ancak foliküllerin içi bos cikabilir yani kalitesini dusurur mesele çok yumurta degil arkadasim saglikli yumurta içini ferah tut:KK66:

Test yaptırdım kızlar maalesef negatif..
Canım ne desem bilmiyorum, bu sefer negatif olsada bırakmak yok zamanını bekliyor bebişlerimiz inşallah bidaha Tedaviye gerek kalmadan kendiliğinden hamile kalırsın

canım transferim iptal oldu.enfeksiyondan ötürü.listede güncelleme yapabilirsin.arkadaşlara da bilgi olması açısından.öpüyorum.
Tamam canım başka bi ay mı transfer yapilacak

Rabbim razi olsun bilgilenmek istedim benim aşilama bugun cuma rabbim sabah duami aldin kurban oldugum ALLAH im tez zamanda bebegini nasip etsin insalla icinde bizlerede

amin canım allah razı olsun. tüp bebek süreci daha zahmetli tabi aşılamaya göre ama inşallah senin tüpe ihtiyacın kalmaz,aşılamayla olur. hepimize tez zamanda nasip etsin rabbim.

X