2016 Ocak Ayında Tüp Bebek Yaptıracaklar

Kafani dagitmak için iyi bir firsat degilmi arkadasim,yenilenmis olursun,yeni yerler gormek de iyi gelir,bence hic kafanda kurma bu durumlari git ve kendini yenile gelince daha enerjik başlarsin diyorum ben elbette karar senin :)
bilmem ki o şekilde hiç düşünmedim. bu aralar herşeyim bebeğe endeksli olduğu için aklım fikrim bebekte

Günaydın arkadaşlar
sabah sabah çok canım sıkıldı. Sabah müdürüm 20 gün sonra beni yurtdışına seminere göndereceğini söyledi .ben gitmek istemediğimi söyledim ama kızdı.
Of ya gitmek istemiyorum. bebekle ilgili tedavim ne olacak. daha doktorumla görüşmedim ama adetin ikinci günü gidecem kontrole.bir daha ki ay 3. tüp bebek tedavisi başlanacakmıydı yoksa bir müddet doktor kendiniz deneyin diyecekmiydi bilmiyorum. zaten bu durum da ikisi de olamayacak.
ben nasıl bu işten kurtulacam.
Canım kaç gün yurtdışında olacaksın ki,Tam adetliykenmi yurtdışında olacaksın? Hiç acele etme canım akışına bırak bende acele ettim ama bak şimdi radyolojiyle uğraşıyorum ne zaman başlıycagım bile belli deil daha tedaviye

Canım kaç gün yurtdışında olacaksın ki,Tam adetliykenmi yurtdışında olacaksın? Hiç acele etme canım akışına bırak bende acele ettim ama bak şimdi radyolojiyle uğraşıyorum ne zaman başlıycagım bile belli deil daha tedaviye
biraz önce kesinleşti 16-19 mart tarihleri arası hollanda imiş. doktorumla görüştüm hamile bile olsan bir sakıncası yok dedi.ama bu tarih ben deki sıkıntısı 5 mart gibi adet olacam 3. tüp bebek tedavisi ve ovulasyon tarihlerinde eşimden ayrıyım.:KK48::KK48::KK70::KK70:

biraz önce kesinleşti 16-19 mart tarihleri arası hollanda imiş. doktorumla görüştüm hamile bile olsan bir sakıncası yok dedi.ama bu tarih ben deki sıkıntısı 5 mart gibi adet olacam 3. tüp bebek tedavisi ve ovulasyon tarihlerinde eşimden ayrıyım.:KK48::KK48::KK70::KK70:
Tamda ovulasyon tarihine geliyo yani:KK48: hava değişikliği daha iyi olur canım martta olmazsa bile nisanda olur hiç stres yapma :KK66:

sağlıkla ilgili bir durumum var deseydin canım illa gitmek istemiyosan

ben bugün gidip akupunktur doktoruyla görüştüm. bilgi aldım. gıda testi yaptıklarını söylediler. bu teste göre de neleri yememem gerektiği ortaya çıkıyormuş,yani belki de faydalı diye yediğim şeyler benim için vücudum için zararlı olabiliyormuş ve yumurta kalitesini etkiliyormuş. bu testle beraber bitkisel kürler hazırlanıyormuş ve beslenme programı veriyorlarmış. haftada 1 gün seans yapıyorlarmış. tedaviye yakın zamanlarda 2 seansa da çıkabiliyormuş duruma göre. biz zaten kendimize 2 aylık bir süre verip beslenme,spor,kürler üzerine yoğunlaşmayı düşünüyordum. doktor da 2 aylık süre bizim için de uygundur dedi. faydasını görmek için uygundur bu süre dedi. biraz masraflı olacak ama napalım bebek için herşeyi yapacağız.

bu akupunktur işi koordineli yürüyen bir şey dedi,yani sadece gidip seans almak önemli değil,bununla beraber beslenme ve ruhsal rahatlık da önemli dedi. yumurta kalitesini arttırdığını okuyorum hep internetten. bakalım inşallah işe yarar.

xergen xergen canım bence de iyi fikir seyahat. Ben de tam tedavi öncesi cumadan pazara bir iş - eğlence gezisine katıldım. Esimi evde bıraktım. :) pazartesi geldim ilaclarima başladım. Kesinlikle tavsiye ederim. İşin yanında gezip eglenebileceksen süper firsat

Kızlar merhaba. Negatif sonuçlanan tedavinin ardından kendimi toparladım ve 2 başarısız tüp bebek tedavisi sonrası deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Ben Hacettepe Üniversitesi'nde tedavi oldum aynı zamanda kendim de bu üniversitede Öğretim Görevlisiyim. Amacımın Hacettepe'yi kötülemek olmadığını söylemek adına bu bilgiyi verdim. Tedaviye yeni başlıyacak arkadaşlara çok önemli üç tavsiyede bulunacağım:

1- Kesinlikle embiryo incelemesi yani kromozom analizi yapılmayan bir yerde tüp bebek yapmayın benim 3 embiryomun 3'ü de hasarlıymış ve bunu ancak deneyerek düşükler sonucu anlayabildik

2- Kesinlikle tek embiryo transferi yapan yerde tüp bebek yapmayın. Zaten hamile kalma şansımız çok düşük bir de tek koyarak bu şansımızı iyice azaltıyorlar, iki embiryo transfer yapılan yerde tüp bebek yaptırın.

3- Rahim ve yumurta takibinizi başka doktor, transferinizi başka doktor yapmasın, bütün işlemlerinizi tek doktor götürsün ve en önemlisi doktorunuzla her sorununuzda muhattap olabilin, hemşireler inanın bu işi bizim araştırdığımız kadar bile önemsemiyor.

Benim ne embiryolarım genetik tahlile gitti, ne doktorum bütün işlemler boyunca tekti. Her gittiğimde başka bir doktor ultrasonla baktı, transferi başka doktor yaptı ve embiryom 2-3 tane olmasına rağmen tek kondu ve diğer 1-2 si donduruldu. Haliyle zaten kötü olan yumurta kalitem çözmede iyice düştü. Ben bunları bile bile 2. tedavimi de orada yaptırdım ama artık asla gitmeyeceğim. Bu örnek olsun eğer bu yazdıklarım gibiyse gittiğiniz merkez başarı falan beklemeyin... Seçtiğiniz merkez çok önemli bütün donanımıyla ama en önemlisi doktorun tecrübesi ve her aşamada sizin tek muhattabınız olması...

Kızlar merhaba. Negatif sonuçlanan tedavinin ardından kendimi toparladım ve 2 başarısız tüp bebek tedavisi sonrası deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Ben Hacettepe Üniversitesi'nde tedavi oldum aynı zamanda kendim de bu üniversitede Öğretim Görevlisiyim. Amacımın Hacettepe'yi kötülemek olmadığını söylemek adına bu bilgiyi verdim. Tedaviye yeni başlıyacak arkadaşlara çok önemli üç tavsiyede bulunacağım:

1- Kesinlikle embiryo incelemesi yani kromozom analizi yapılmayan bir yerde tüp bebek yapmayın benim 3 embiryomun 3'ü de hasarlıymış ve bunu ancak deneyerek düşükler sonucu anlayabildik

2- Kesinlikle tek embiryo transferi yapan yerde tüp bebek yapmayın. Zaten hamile kalma şansımız çok düşük bir de tek koyarak bu şansımızı iyice azaltıyorlar, iki embiryo transfer yapılan yerde tüp bebek yaptırın.

3- Rahim ve yumurta takibinizi başka doktor, transferinizi başka doktor yapmasın, bütün işlemlerinizi tek doktor götürsün ve en önemlisi doktorunuzla her sorununuzda muhattap olabilin, hemşireler inanın bu işi bizim araştırdığımız kadar bile önemsemiyor.

Benim ne embiryolarım genetik tahlile gitti, ne doktorum bütün işlemler boyunca tekti. Her gittiğimde başka bir doktor ultrasonla baktı, transferi başka doktor yaptı ve embiryom 2-3 tane olmasına rağmen tek kondu ve diğer 1-2 si donduruldu. Haliyle zaten kötü olan yumurta kalitem çözmede iyice düştü. Ben bunları bile bile 2. tedavimi de orada yaptırdım ama artık asla gitmeyeceğim. Bu örnek olsun eğer bu yazdıklarım gibiyse gittiğiniz merkez başarı falan beklemeyin... Seçtiğiniz merkez çok önemli bütün donanımıyla ama en önemlisi doktorun tecrübesi ve her aşamada sizin tek muhattabınız olması...
Çok haklısın canım, tek embriyo benimde kafama çok takılıyo, benim bide Yumurtalık varisı çıktı ya radyoloji doktoru Prof. Bora bey belki tanırsın, damarları sıvı ile doldurcaz yine risk var ama önceki kadar çok riskli olmaz dedi (yumurta toplanırken iğnenin varisé gelip delinmesi ve hayatı riskim hakkında ) bende şimdi düşünüyorum hem hayatı riskim var az da olsa, hemde tek embriyo, tek embriyonun tutma olasılığı zaten düşük hayatımı riske atacam bende belki 1 defa denerim olmazsa başka biyerde denerim

Çok haklısın canım, tek embriyo benimde kafama çok takılıyo, benim bide Yumurtalık varisı çıktı ya radyoloji doktoru Prof. Bora bey belki tanırsın, damarları sıvı ile doldurcaz yine risk var ama önceki kadar çok riskli olmaz dedi (yumurta toplanırken iğnenin varisé gelip delinmesi ve hayatı riskim hakkında ) bende şimdi düşünüyorum hem hayatı riskim var az da olsa, hemde tek embriyo, tek embriyonun tutma olasılığı zaten düşük hayatımı riske atacam bende belki 1 defa denerim olmazsa başka biyerde denerim

Bu kadar risk alacaksan neden bir tane olsun ki bak bir de Başkente git konuş ücretsiz ilk konuşma aynı hesaba gelecek maddi açıdan ücret aynı ama inan oraya danışmaya gittiğimde gördüm herkes hamile herkese 2-3 konmuş biri ikisi tutmuş karar senin ben pişman oldum hacettepeden ne diyelim göreceğimiz varmış..

Bu kadar risk alacaksan neden bir tane olsun ki bak bir de Başkente git konuş ücretsiz ilk konuşma aynı hesaba gelecek maddi açıdan ücret aynı ama inan oraya danışmaya gittiğimde gördüm herkes hamile herkese 2-3 konmuş biri ikisi tutmuş karar senin ben pişman oldum hacettepeden ne diyelim göreceğimiz varmış..
Canım şimdi benim rapor var hacettepede başka yere gittiğimde geçerli olmaz o rapor hemde hakkımı kaybederim, bu hakkımı hacettepede deneyim eğer olmazsa 2. De gidebilirim

Hayırlısı olsun hakkında ben de 31 yasimdayim

merhaba paylaşımlarınızı okudum da ..tüp bebek yaptırmışsınız tutmamış kıloluymussunz sanırım oyle okudum paylaşımınızda.. ben de kıloluyum gecen temmuzda 1 asılama yaptırdım olmadı sonra kasım da tup bebek denedik o da olmadı... bizim eşimde de ben de de sorun yok dediler tek sorun olarak benm kılomu soyledı doktor kılom nedeniyle tutunmamış olabilirmiş...:=( ben kılo vermeye calıstım ancak 1-2 kılo verebildim tekrar denemek ıstıyorum ama karar veremiyorum aynı doktora mı gıtsem deıstırsem mı:KK43: senın neden tutunmamış kılo yüzünden mı ben 93 kıloydum simdi 90 kıloyum 33 yasındayım:KK43:

X