2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Anne sütünün kalitesi düşmez formu değişir. 5.ay ilk defa duyuyorum. Bebeklerin bağırsak florası besinlere tam olarak 6.ay itibariyle hazırlanır. Anne sütü verilemediği durumlarda ek gıdaya 4 ya da 5.ay gibi başlanabiliyor ama eğer bir annenin sütü varsa 1 yıl doyurucu olan anne sütü olmalı 6. Ay itibariyle de bebek besinlerle tanıştırılmalı. Aksini söylemek çok doğru değil. İlk 6 ay sadece anne sütü (aksi durum olmadıkca) Dünya sağlık örgütünün bir yazısı vardı ama bulamadım. Bulursam ekliycem.

Kaliteden kastım 6 aydan snra anne sütündeki vitaminler yetersiz kalır bu bütün yazılarda yazar bunu kasdetmiştim bazısı bebeği emzirip yada mama verio uzun süre besin vermiyo dünya sağlık örgütünden hepimizn haberi var tersini söylemedim sen istersen 5 yaşına kadar emzir bşi verme senn biliceğin iş burda tecrübelerden bahsediyoruz çok yakınımda iki çocuğa annesi yemeği önemsemedi ve yemek yemiyolar süreklide hastalar

Açelyacım vakti gelince tabiki besinlere alıştırılmalı ama eğer sütünde sıkıntı yoksa 6 aydan önce gerek yok. Çocuğa yaklaşımla ve çocuğun yapısıyla alakalı yemesi yememesi. Yine içine sinmiyorsa bari sadece tadına baktır ama bi çay kaşı bile etmesin günlük. Sütün varsa neden bebeğin hazır olmadan başlayasın ki gıdalara. İlk 6 ay sadece anne sütünün önemi anlatılıp duruyor boşuna değil.

5.ay demiştin bunun üzerine yazdım. 6.ay da hemfikiriz. Tabi anne sütünde sıkıntı yaşayan anneleri hariç tutuyorum.

5.ay demiştin bunun üzerine yazdım. 6.ay da hemfikiriz. Tabi anne sütünde sıkıntı yaşayan anneleri hariç tutuyorum.
Bazı doktorlar 4 ay bazısı 6 ay diyo ben ortasını yazdım 5 ay diye:) iki sene emzirmeye devam ztn yemek yicek yazanlar olmuş ya yemiyolar işte ve yemek yemiyen çocuk çok zor bağışıklığıda düşük oluyo o yzden dedim

Acil bir saglık problemimi danışacagım sizlere.bayram haftası old.icin bütün klinikler dolu,acile gitsem kadın dogumcu bulamam
Özür dileyerek anlatıyorum ;ilişki sırasında bi acı hissettim gecti hemen.bi baktım ki kan var.dikiş yerimin oldugu taraftı tam anlayamadm tabi.5ay olcak bu dogum dikisleri kaynamamıs olabilir mi ? Gece az daha kanamıs sabaha temizdi.regl olmadım eminim
Simdi ayın te 19una randvu buldum ,beklerken araştırıorum

şeftali allerji yaptı bizimkini, ağzının kenarları kızardı kabarık kabarık

Ahh kuzum yarın kontrolümüz bakalım kilo alımı nasıl. 2 aydır 450-400 gr alıyoruz, az yani. 6. Ayda işe başliycam, ek gıdaya kendim başlatamicam diye üzülüyorum. Etrafta sürekli ver ver ver sesleri... Pudrada dr.tavsiyesiyle başladı mesela, bazı dr.lar 6 ay demiyo... Annelere 5 aydır çocuğu ayağınıza koymayın, sallamayını kabul ettiremedim, kaynanamın ağzında sürekli yemeğin suyunu verelim, tadına baksın... O yüzden Bi düzen kursam mı telaşı. Yani herşeyi kendime sıkıntı ediyorum, yoksa bişey yokta su bile vermiyoruz yoksa, sen benim telaşelerime bakma...

Bizde 5 aylığız yavaştan kaşık mamasina başladım. Hero baby sütlü pirinçli kullaniyodum bugün gidip hipp alıcam daha organik olduğu kanısındayım. Bide şu kaşık biberon siparişi vericem umarım memnun kalırım pratik duruyor . Koy icine mamayi ver yesin. Biraz pahalı ama ne yapalım değiyor

Şimdiden vermek istiyorsan hazır yerine kendin hazırlasan daha iyi olmaz mı canım. Elma armut şeftali püresi yapabilirsin. Katkılı ürünleri şimdiden verme bence...çünkü uzun süre taze kalması için katkı maddesi mutlaka vardır.

Bu arada pipi ne Durumda.?

Hipp kavanozda katkı yok bir sürü testlerdrn geçiyolar en iyi sebzr meyveyi kullanıyolat hani annelerimiz evde kavanoz yapıp senelerce saklayıp yiyolar ya o şekilde ben doktorlara sorduğumda eğer kendi bahçeniz yada bildiğiniz birilerinden sebze meyve satan varsa onları al yoksa markettekilerin hepsi ilaçlı dediler, ama ztn arkadaş muhallebi vericem demiş meyve değil, artık bu devirde katkısızzor kendi bahçen sebzen meyven hayvanların olcakki anca öyle bizde nereye kdr dikkat edebiliyoruz sütümüzden yediklerimiz çocuğa geçiyo ona bakarsan

5.ay kontrolü döndü 65 cm 6100 en azından bu ay kilo almış mutlu oldum kan damlası verdi sağlık ocağı vermemişti ben de sağlık ocağını değiştirdim

Arkadaslar, 4.ay bitti 5. Aya girdik. Ihlamur verilebilir mi sizce? Kizim 2 gun ateslendi, istahi kesildi, oksuruyor ve huzursuzdu. Bugun doktora goturdum hafif grip geciriyormus. Doktorumuzda ilac vermedi ilerlerse tavsiye etti. Bende grip yok ama salgin varmis sanirim doktor soyledi. Aman dikkat edin sizde...

Kendimi alıntılayayımilişki sonrası kanama,rahim agzı yaralarına işaret,böyle sorununuz oldugunda ihmal etmeyin aman.sanırım ya fitil verecek ya da dondurarak yoketcek

Hiç bişey yapamazsin cnm. 1 aydır benim kızım öyle yatıyor ve asla sırtüstü yatmioyr. Özellikle ilk zamanlar dediğin gibi kendini çok çabuk uyandiriyordu. Şimdi alıştı ama sırtüstü yattığı gibi uzun uyumuyor halen. Ve yapacağın hoc bişey yok :) ben emzirip bıraktığım an uyuyan çocuk löp kendini ters çevirio. Artık ben direk öyle koyuyorum. Tarzlari bu demekki:) hatta suan uyuyor yanımda bkz şekil A.

Eklentiler

• 20160906_135824.jpg
    34,5 KB · Görüntüleme: 127
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…