2016 AĞUSTOS Ayında Tüp Bebek Tedavisine Başlayacaklar...

Selam deģerli anne adayları :) resmi bir giris oldu ama neyse .. bir sey danışmam gerek sizlere cuma gunu izmite gitmei istiyorim istannuldan sizce bi sıkıntı olur mu? Arabamizla gitcez ben pazartrsi transfer oldum
Bi sıkıntı olmaz canım, ilk iki günden sonra seyehat engeli yok demislerdi bana... Kendini kolla yeter :)))

Ay dun o da benim aklima geldi esimin hiv testlerinden birini eksik yapmislardi esimde universite hastanesine gitti bastan herseye baktirayim bari dedi biyokimya hemogram vb. Sonra bi baktik ek olarak birsuru sey bakilmis aptt bakilmis ve esimde pihtilasma gozukuyo... ya ben ameliyat oldum o kadar bana bakilmadi hic memorialde simdi istemedi onemli olsa isterlerdi bence illa dusuk mu yapinca istiyolarmis.. yarin kontrolum var sorarim

Canimcim ultrasonda gidip baktirsan sivi toplamismi yumurtaliklar..
Burda opu sonrasi arkadaslar yazsin belirtileri ohss olacagini sanmiyorum transferin yapilmadi
Ohss transfer den sonra mı oluyormuş
Hemşire dediki yumurta ların kabugu var onlarda opudan sonra şişkinlik yaparmış
Bende ondan diye dusundum
Ama bi taraftan ohss baslangıcı olur diye korktum

Pıhtılaşma testinin adı aptt miymiş
Benim en kısa surede yaptırmam lazım gazili kafam hiç rahat degil hiç
Aynen dusukten sonra yapılıyomus

Canim bu konuda makale okudum bu sunum var yari ingilizce buraya yukleyemedim..
Orda ohss onleme olarak zaten transfer erteleme var en garanti yontem bu o yuzden korkma sen su an cok hafif geciriyosun ama max 1 haftaya gecicek seninki dinlen bol bol maden suyu limonlu ic.. ayran ic..olasi odem olusmasini engellersin

Niye negatif olsun canim dusuk olmasi onemli degil bildigim kadariyla ikiye katlamasi onemli

Tatlisim sen transfer olmadin siddetli ohss olma ihtimalin yok cok cok hafif olmus olabilirsin cok yumurta toplandi sonucta hic korkma evham yapma kendine..

Pıhtılaşma testinin adı aptt miymiş
Benim en kısa surede yaptırmam lazım gazili kafam hiç rahat degil hiç
Aynen dusukten sonra yapılıyomus

Bilmem ki aptt yaziyo esimde bizde bu ne biz boyld bi test istemedik ki derken esim bakti internetten pihtilasma yaziyo esimde varmis haberimiz yoktu.. baktir o zaman canim icinde kalacagina

benimde dün Mustafa Bahçeci de randevum vardı.. ultrasonda 4-5 tane kist olduğunu gördü... ilk önce onların tedavisi için doğum kontrol hapı verdi doğum kontrol hapı bitip adet olunca tedavi başlayacak.. bu şekilde olan arkadaşlar var mı? 2.5 yıldan beri korunmuyoruz ama hiç gebelik olmadı bir aşılama iki kez çatlatma iğnesi tedavisi 3-4 kere klomen tedavisine rağmen olmadı.. bu kistler var mıydı daha önceden bilmiyorum.. bir iki kere olmuştu adetle birlikte gitmişti ama bu sefer kistler kocaaman kocaman ( tedavi de bir daha ki aya kaldı zaten mustafa hoca yumurta topladığı ay transfer yapmıyormuş bir ay daha bekliyomuş bakalım.. bu arada şuanda omega 3 ve decavit vitaminlerine başladı hemen ve adet göremediğim için önce adet söktürücüyle adet olmamı sağlayacak sonra doğum koontrol hapına başlıcam ay ne çok konuştum :))

kızlar mrb , birşey sormak istiyorum, tüp bebek tedavi sürecine başladıktan itibaren ilaçlardan dolayı hızlı kilo alma,kıllanma ,tüylenme olur diyorlar doğru mu bu tedaviye başlayanlar bilgi verebilir misiniz

Canim ben artik kendi basimin caresine krndim baktigim icin yaptirdim.ilji negatifti dusuk falanda yok.ama genetik bolumunden randevu aldim.dedik iki kere denedim olmadi.sonra genetik testi ve pihtilasma testlerini istediler.ve bende hakkaten pihtilasma sorunu cikti.simdi tup bebek doktorum ondan tutmamis olabilir diyo cunku hic kan sulandirici falan kullanmadim.bu sefer transferden sonra igneye baslicaz

Canım hangi bölüme gitsem bunun için
Direkt istesem tüp bebek yapıyoruz onun için desem olur mu?

kızlar mrb , birşey sormak istiyorum, tüp bebek tedavi sürecine başladıktan itibaren ilaçlardan dolayı hızlı kilo alma,kıllanma ,tüylenme olur diyorlar doğru mu bu tedaviye başlayanlar bilgi verebilir misiniz
Valla cok hafif kilo artisim oldu 2-3 kilo kadar ama o tatil doneminde oldugum icinde olmus olabilir canim.tuylenme falan hic yasamadim kimsedende duymadim.

Canım ben ilk görüşmeye gittiğimde yol haritası belirlerken doktorum direkt söylemişti transferden sonra kan sulandırıcı kullanacaksın diye. Yarın opu var. Transfer bi ay ertelenecek ama transfer olduğumda kullanacağım nasipse

Canim di
Canım hangi bölüme gitsem bunun için
Direkt istesem tüp bebek yapıyoruz onun için desem olur mu?

Canim benim esim rutin kan verdi bakmislar ama universite hastanesi oldugu icinde olabilir sen soyle pihtilasma baktircam de bende yarin isticem sorcam bakalim

Kizlar ben ameliyat oncesi dosyama baktim
Simdi size yardimci olsun diye yolluyorum bende bakmislar ZehreNur koagulasyon isticeksin sanirim

Eklentiler

• 1472118589951-1383470459.jpg
    30,8 KB · Görüntüleme: 26
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…