2016 AĞUSTOS Ayında Tüp Bebek Tedavisine Başlayacaklar...

Kızlar günaydın. Dualarım sonuç bekleyenlerle. Guzel haberlerle gelin insallah. Banada gonal f ovitrelle orgalutran verdi.Baska ilac vericekmi 3. Günüm bugün jel falan diyosunuz onlar ne için . Bide gonal f baş agrisi halsizlik ve kasık agrisi yapiyo bende normal mi :KK43:
Yok canim o jel falan transferden sonra verilcek.opuya kadar.kullanacagin bunlar.seninle bereberiz herhalde bende bugun 3. Ignemi vurucam.gobal f kac vuruyosun.benimde kasik agrilarim oluyor cok fazla.

Sagol Allah razı olsun inşallah sıkıntısız ilerler.
Ben pek anlamadım canım 10 tane yumurta olgun dedi 3 ü döllenmiş diğer 7 olgun yum kalmış oluyo onlara ne oldu
Canim olgun demek elindeki kullanıma elverişli yumurta demek ,bazen folikül içinde yumurta çikmayabiliyor.10 olgun yumurtanın içine sperm koyuyorlar hücrelere bölünenler döllenmiş oluyor..yani diğer yumurtalar olgun olsada döllenmemiş demekki onlar bir işe yaramaz artık..

Mikroenjeksiyonu biz mi dicez onlara gormuyolar mi morfoloji kötü
Biz ilk defa deniyoruz onlarin bahsetmesi lazim
Bak sinirlendim simdi oyle bi ayricalik varsa soylemeleri lazimdi
Belki esininkileri mikroenjeksiyonla secmislerdir sordun mu tatlim inan sadirdim simdi
Canim zaten erkek sıkıntısı olanlarda direk mikroenjeksiyon yapıliyor söylemene gerek yok.,mikroenjeksiyon oldu diye hepsi döllenecek diye bir sey yok ..

40 mı masallah masllh 5tane zor cıkyıor bende :) tavuk gıbı uretmıssın valla ıns hepsı saglıklı olurda tekrar tekrar ugrasmazsın benım gıbı
Pko var bende doktorum zaten çok olur demişti dozu da yüksek tuttu. İnşallah Rabbim hepimizin yüzünü güldürsün. Hem önemli olan sağlıklı döllenmesi. Rabbim bizlerinde kucağına doldursun inşallah :KK66:

Kızlar benim de 9 yumurtam vardı bugün aradılar 5 i döllenmiş inşallah kaliteli olarak devam eder. Dondurma işlemini sormadılar bana da bunun için daha zaman var sanırım. Transferin genelde 5. Gün yapıldığını okuyorum daha erken transfer olanlarınız var mı

Ama bana öyle bir şey demedi iki tane verdi cuma günü kontrol dedi
Ayy canim karisti bende ilaclar pardon kafayi yedik artik galiba.senin dedigin ilac yumurta catlamasini engellemek icin.cuma kontrole gittiginde onu vur yada vurma diycrk sana.yumurtanin buyuklugune bagli olarak.ovitrelle catlatma ignesi onuda opudan once vuruyosun.benimde cuma kontrolum var beraber gidiyor tedavi galiba

9 yumurtanın 8 i dollenfi zaten 2 tanesi 3. Güne kaldı bişey soracam eşinize ve size hangi vitaminleri verdiler destek olarak ekim de tekrar yaparız dedi doktor o zamana,kadar ilave destek alalim
Canım dr bize proxed plus verdi ama bizde çok şey yaptık keçi boynuzları,ballar,bitkisel ilaçlar hiçbiri işe yaramadı mevlam vermeyince vermiyo dr um dediki bana normal yollarla gebelik olabilmesi için en az 15-20 milyon sperm olmalı bizimli bin bile değil bu böyle ilaçla milaçla düzelmez dedi ancak bu ilaçlar biraz hareketini falan artırabilir zaten tek bitanesi bile yetiyo hiç canınızı sıkmayın ben çok korkmuştum o en kolayı

Canim sen nerede tedavi goruyodun?
40 cok fazla degil mi ya gonalf dozun kacti senin..
Ankarada canım. Prof Dr temel seyit Ceyhan doktorum gatada çalışıyor ama biz özeline gittik. Opu ve transfer de genartta olacak. Ben puregon kullandım günlük 150 doz. Doktorum en baştan demişti zaten sen pkolusun çok olur yumurta biraz şişersin ama dondururuz bi daha ilaç almana gerek kalmaz demişti öyle de oldu. Cuma opu var inşallah güzel döllenirler. Çok da sıkıntı aslında kalite düşer diye korkuyorum

Kızlar benim de 9 yumurtam vardı bugün aradılar 5 i döllenmiş inşallah kaliteli olarak devam eder. Dondurma işlemini sormadılar bana da bunun için daha zaman var sanırım. Transferin genelde 5. Gün yapıldığını okuyorum daha erken transfer olanlarınız var mı
canım benimde senin gibi 8 yumurta toplandı 6sı olgunmuş 6sıda döllenmiş az önce aradılar yarın 9da transferim varmış 3. gün embriyosu olacak

Arkadaşlar doldurulmuş spermlerimizi taşımak için Ankarada laboratuvar ı iyi bir merkez arayışı içindeyim. Yardımcı olursanız sevinirim kızlar

canım benimde senin gibi 8 yumurta toplandı 6sı olgunmuş 6sıda döllenmiş az önce aradılar yarın 9da transferim varmış 3. gün embriyosu olacak
Anladım canım demek duruma göre daha erken de olabiliyor transfer. İnşallah benimkiler de kalitesini korur kalan olursa da dondururuz. Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin

X