2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Benim kızım da erken doğdu ağustos ayında, top oynarken oda bana atmiyor ama topun nerde desem gözüyle arayıp buluyor,1 aydır emekliyor ama engellemeyebilirdide, surekli koltuğa duvara kapıya kalkıyor yürürken ellerini birakiveriyor bende buna çok canım sıkılıyor yanında olmasam hep düşecek, alkış yapmıyor ama çak yapıyor biara surekli eliyle gel gel yapiyordu, baybayda yapmıyor yapmak istemiyor sanırım, eğer oyuncağıyla mesgulse seslenince bakmaz ama normalde bakar. Her bebeğin gelişimi farklı benimde en çok kafa taktiğin niye dusme korkusu yok hiç düşmediği için mi acaba, zamanla inşallah herşeyi ogrenicekler

kızım da zayıf ama inanılmaz bir harekete sahip hiç oturmaz 8 kiloyuz tabi küçük doğmanın ve hareketin etkisi. Sizinkine maşallah yaşı gelmeden yurumus, nezaman sıralanmaya başladı yurumeden önce,bide sıralanırken elleri bırakma var mıydı benimki çok kontrolsüz gidiyor hiç düşme korkusu yok, elleri bırakıp yada hızlı bir şekilde 3-4 haftadır koltuklara kalkiyor

Sizede masallah canim benim kizim 25 agustos dogumlu 9 aylikken kanepelden tutuna tutuna yürüyordu arada ellerini birakip 4 5 adim adim atıp düşüyordu cokta hoşuna gidiyordu tekrar gidip yapiyordu parklarda eşimle elinden tutup yürüyorduk boyle boyle bi 10 gun oncesinden artik destek almadan yürüdü boyle canim seninkide az kaldi herhalde yurumeye baslicak

Babasi 8 aylıkken yurumus şimdilik daha yürüme yok bakalım nezaman yuruycek zamanı gelince mutlaka, asıl iş yürüyünce sanırım surekli peşinde olmak gerek

İnşallah canım. Zar zor Merhaba yapmayi öğrettim onu yapıyor :) bende sürekli elinden tutup yürütüyorum bazen bırakıyorum o zaman korkuyor ve yere oturuveriyor hemen. İnşallah zamanla benimle oyunlar da oynamaya başlar ☺

Yarın 11 aylık olacak canım o yüzden emeklemesi çok geç kaldi diyorum ama bugun biraz emeklemeye basladi yorulunca yere yatip sürünüyor bi zaman sonra :) sürekli koltuğa tutunup kaliyor bu konuda sıkıntı yok ama ben bişeyler ögretemiyorum diye üzülüyorum yani sorun bende mi diyorum ben mi diyalog kuramiyorum diyorum. Bir tek merhaba yapmayi bilinçli yapıyor. Top araba ne bunları bilmiyor

Canim emeklemesini takma her bebek emekleyecek diye bir kural yok.diger gelisimleri iyi bence hem merak etme bebisler canlari istedigi an yaparlar merak etme☺

Merhaba demeyi öğrenmiş ben kızıma ogretmedim bilmiyorda, emeklememesi normal arkadaşın oğlu 13. Ayda emekledi, ablamin kızı yürüdükten sonra emekledi yani emeklemeyebilirdi. Oyun oynamasına zamanla inşallah bizimde daha oyunlarımız çok yok bizi gorunce kaçar biz kovalariz, ben topu atarım o kemirir bana atma yok daha

Merhaba kizlar bebislerinize'ilk adim ayakkabisi aldniz mi bizim doktor gerek yok dedi ,benim bebis ayak ucuna basiyo sizinkilerdede varmi ayak ucuna basan daha yurumeye baslamdi bu arada'tutunarak yuruyor

İyi akşamlar kizlar.nasilsiniz bebişler nasil?biz 2gun sonra 11 aylik olucaz.kilomuz 8500 boy 75sm.kizim çok hareketli bide bu aralar sicaklardan?dolayi asiri huysuz.1.5 aydir emekliyirdu ama artik desteksiz yuruyor 1hafta onceden itibaren alkiis yapiyor grlgel baybay yapiyir kendi bardagindan bana su iciriyormus gibi yapiyor.opeyim derken dudaklarini uzatiyor:)

Merhabaa herkes nerede?? :) bayadir girememistim ama simdi üsenmeden tüm mesajlari okudum. Masallah yürümeye baslayanlar bile olmus, darisi bize insallah.
Benim oglum elimden tutup gezmeyi cok seviyor fakat hep parmak ucunda. Baslarda tutunup kalktigi zamanda parmak ucuna basiyodu simdi ögrendi dururken tabanina basiyor, bide tabana basarak yürümeyi ögrense tam olucak :)

Konusmaya gelince cok kaba konusuyoruz:) bazi demek istedikleri anlasilmiyor, anne, dede, baba, mammaa, gel bunlari güzel söylüyor.

Bu arada benim oglumun dogdugundan beri yumurtasindaki su geri cekilmedigi icin uroloji doktorumuz 2 yasinda ameliyat edicekti, fakat simdi birde yapisiklik oldugu icin sünnete mecbur kaldik, eylül ayinda hem hidrosel hem sünnet bir arada bi ameliyat geciricez. Allah yardimcimiz olsun:/

Merhaba canım bizde sünnet için doktora gittik bize de sol hayasinda su var demişti hidrosel yani ama geçer dedi genelde olur sonra o sıvı dağılır dedi geçen yine gittik çok az kalmış dedi genelde olur iki yaşına kadar dağılır müdahale gerektirmez dedi bende sünnet istiyorum bir yaşından önce ama bakalım çok az zaman kaldı

Bu arada benim oğlum da sıralıyor kısa sure tutunmadan duruyor sabırsızlıkla yürümesini bekliyorum anne baba dede hadi gel mama meme dedi(kedi) demek istiyo yani hepsini diyo kendi kendine arabalarıyla oynuyor çok tatlı oldu çok Allah hepimizin kine uzun hayırlı omur versin inşallah

Merhaba canım bizde sünnet için doktora gittik bize de sol hayasinda su var demişti hidrosel yani ama geçer dedi genelde olur sonra o sıvı dağılır dedi geçen yine gittik çok az kalmış dedi genelde olur iki yaşına kadar dağılır müdahale gerektirmez dedi bende sünnet istiyorum bir yaşından önce ama bakalım çok az zaman kaldı

Bu arada benim oğlum da sıralıyor kısa sure tutunmadan duruyor sabırsızlıkla yürümesini bekliyorum anne baba dede hadi gel mama meme dedi(kedi) demek istiyo yani hepsini diyo kendi kendine arabalarıyla oynuyor çok tatlı oldu çok Allah hepimizin kine uzun hayırlı omur versin inşallah

Bizdede o yüzden 2 yasina kadar beklicekti aslinda gecer diye, her 3 ayda bir kontrole gidiyoruz hic bi azalma olmamis, yinede bekliyelim demisti. Sizde iyi yine azalma olmus. 1 yasindan önce sünnet ettirirsen insallah hidroseli gider tekrar ameliyat gerekmez. Türkiyedemisin bu arada? Orda sünneti sirf bölgeyi uyusturarakta yapiyolar diyorlar, öyle olursa yine narkozdan kurtarirsin. Benim endisem almanyada genel anestezi ile sünnet olunuyor, simdi 2 yil icindede 2 kez narkoza girmesini istemem, o yüzden kabul edicem ikisi bir arada ciksin.

Anladım evet Türkiye deyim .. bir arkadaşım genel anestezi ile sünnet yaptırdı küçüktü yine onunda oğlu böylesi daha sağlıklı demiş doktor hareket etmemesi için ama bilmiyorum bende çok dusunuyorum işte muhtemelen bir buçuk yaşını bulur

Çok geçmiş olsum cnm inşallah sağlığına kavuşur benim bebiş bütün odaları geziyor artık kendi çekmeceler dolaplar açılıyor

Selam kızlar elektrikli pompa kullanan var mı ne kullanıyorsunuz çalışmaya başladığım için manuel ile zor geliyor

Selam kızlar elektrikli pompa kullanan var mı ne kullanıyorsunuz çalışmaya başladığım için manuel ile zor geliyor
Ben emzirmyi kesmeyi dusunuyorum artik sutum cok azaldi.bide pompa bir ise yaramaz artik bebis buyudukce sut zaten azaliyor eskisi gibi olmaz artik

Çok geçmiş olsum cnm inşallah sağlığına kavuşur benim bebiş bütün odaları geziyor artık kendi çekmeceler dolaplar açılıyor
Cok sagol canim, masallah bebisine darisi bize

Ben philips avent kullandim elektronik teklisini, gayet memnunum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…