2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Olmadı cnm 5 ayını doldurdu bende öyle tatsın diye veriyorum ama yoğurdu sevince dayanamadım bikaç kaşık verdim yarın doktor kontrolü var sorcam doktora ara ara vericem yine 6. Aydada tamamen geçicem inş ek gıdaya

Cnm olmayınca olmuyo bende çk istedim normal oldun diye hatta suyumda geldi gecenin bi vakti ama benim kıpırdak oğlum kordonu boynuna dolamış o yüzden aşağı inememiş acil sezeryana alındım iyiki diretmemişim diyorum ya bebişime bişey oldaydı napardım diyorum ve şükrediyorum demekki hayırlısı buymuş diyorum

Cnm ilk olarak günlük şişe sütle yaptım ama bundan sonra üniversitenin ziraat fakültesinde inekler var süt sağıp satıyolar ordan alıp yapıcam.haftads birde krçi sütüyle yapıcam keçinin kutu sütüde var şişe sütüde

Doğru diyorsun canım . Yalnız ben 9 cm açıklıkla sezeryana girdim sabahin köründen gece 3 e kadar gelen giden Afedersin kontrol için elini soktu soktu çıkardı. Manen çok yiprandim ama bebisim normal gelecek diye dayandim bide üstüne acil sezeryan ben şok tabi oğlum birde üstüne 5 gun kuvozde kaldı midesine kaka gittiği için birde kaynana tarafım resmen beni sucladilar çocuk benim yüzümden kuvoze alınmış güya. 40 Haftam dolar dolmaz suni sancı almaliymisim falan. İyice sinirlerim yiprandi o aralar.
Birde ben çok çocuk istiyordum en azından 3 hatta 4 ama malesef bundan sonra hep sezeryan olmak zorundayım ve cok çocuk hayalim de suya düştü

Canim senin olayin benimkine benziyor bende çok istedim normal doğumu herşey yolunda gidiyordu normal dogum olur diyordu dr. dogum rahat gecsin diye egzersizler mi dersin yuruyus mu dersin hurma yemek mi dersin herseyi denedim Ama bi türlü sancı gelmiyordu son gunler hergun o nts ye girmek çok sıkıcıydı 41. Hafta oldu yine yok dr. Artik beklemesi tehlikeli ben yok dedim bi kac gun daha bekliyelim olur belki dedim tm dedi git bugunde sanci gelmezse suni sancı verecez dedi tm dedik o gun eve yuruyerek gittim belki sanci gelir diye gittim dus aldim yine yok yarin oldu gittik suni sancı verdiler bekliyorum sanci gelecek diye ayni odadaki kadinlarin suyu gelince hemsire alip dogumhaneye goturuyordu bi iki ciglik sonra bebek aglamasi bi 10dk sonrada kadin tekerlekli sandalyede bebegi kucaginda gotururlerken gordum bende hayal kuruyordum benimki de boyle olacak diye heycanlaniyordum 10dk bir ebe geliyordu alttan muayene efiyordu ( ne kadar kotuydu ya o aciyi hic unutamam) ama tik yok hiç acilma olmamış sancida gelmiyordu odamdakilerin hepsi dogurdu bi tek ben kalmıştim baktim ebeler doktorla geldiler dr. Kızım ultrasyon a alacaz seni dediler baktiki kordon dolanmis seni hemen sezeryana aliyoruz dedi hayir dedim biraz daha bekliyelim eşimle gorusmek istiyorum yanima gelsin dedim çünkü bu uzun yolculukta eşim en büyük destekcimdi beden egitimi ogretmeni oldugu icin bi cok egzersizi bana yaptiriyordu hergun arastiriyordu dogumu kolaylaştıran ne varsa bana yaptiriyordu hep yanimdaydi benim normal dogumu ne kadar cok istediğimi en iyi o biliyordu eşim geldi ben agliyorum sarıldı bana normal dogum yapamiyorum sezeryan olacakmış dedim biliyorum dedi soyledi dr. Boyle olmasi gerekiyormuş yoksa ikiniz icinde tehlikeli dedi biliyorum cok istiyordun ama hayırlısı buymuş demekki hem bak bugün 25 agustos evlilik yıldönümümüz kızımız bize hediye olur boyle deyince tabi ben salya sümük agliyorum beni ikna etti tm dedim ameliyat elbiselerini giydim eşim kapida alnimdan öptü bende ona sarildim sanki ölüme gidiyordum ebe geldi aldi beni dedi birbirinizi cok seviyorsunuz evet dedim yine agladim ilk defa ameliyata girmek cok korkutuyordu beni çünkü hep normal doguma kendimi sartlandirmistim sezeryan ani olunca ister istemez korkuyordum masaya yattım narkozmu veriyorsunuz dedim nasil biseydir ilk defa alacam. narkozu veren kişi bir iki üç de bi bende bir iki üç dedim sonrasını hic hatirlamiyorum eşimin askim askim hersey bitti bebegimiz ac uyan seni istiyor sesiyle uyandim ama karnim ne kadar agriyor canli canli kesmisler beni sanki cok agriyordu bebegimi kucagima verdiler o duygu varya hicbirseyde yok acimi bile unutturdu o an bebegim kucagimda esim yanimda ailem yanımdaydı artik aglamam sevinc gozyaslariydi;-) demekki diyorum hayirlisi buymus cok istedim normal dogurmayi ama olmadi nasip buydu demekki ama yinede icimde hale var keske normal dogurabilseydim diyorum. Dogum hikayem boyleydi uzun oldu kusura bakmayin..

Ben de 6da doktora soracağım. 4 gun once doktora götürdük hiç ek gidadan bahsetmedi bile gelişimi çok iyi böyle devam et dedi hatta soranlara bebek 8 aylık de dedi :) ben bu yüzden belki hemen gecmem ek gıdaya sadece tatları öğrensin diye 1 kasik verebilirim.

Ah hh canım sende bendensin. Çok acı çektik ama sonuca değdi tabiki. Sen yinede sanslisin bana göre bebişini hemen kucağına almissin. Ben hasta ameliyatlı birde elim boş dondum o çok koyuyor insana

aynen yavaş yavaş büyüyor kuzucuklar ek gıda falan veriyor musun.

Yok canım daha ek gıda için erken 6ay dolmadan asla düşünmüyorum ama arada parmagimin ucuyla yoğurt peynir falan tattiriyorum yüzünü ekşiterek yaliyor çok tatlı oluyor :)

Yok canım daha ek gıda için erken 6ay dolmadan asla düşünmüyorum ama arada parmagimin ucuyla yoğurt peynir falan tattiriyorum yüzünü ekşiterek yaliyor çok tatlı oluyor :)
bende gecen 1 çay kaşıgı elma suyu verdım bayıldı benim ki..
ama 6 ayını doldursun ıspanakla falan başlayacağım önce..

bende gecen 1 çay kaşıgı elma suyu verdım bayıldı benim ki..
ama 6 ayını doldursun ıspanakla falan başlayacağım önce..

Evet canim önce sebzeye başlamak iyiymiş yogurtta verebilirsin. Meyveler tatlı olduğu için sonra sebzeleri begenmeyebilirmis bebişler :)

Benim yegenimde 25 agustos onunda ismi nisa :)
Bende 24 agustosta genel anestezi oldum, sezeryan olucagim belliydi ama yinede yari uyanik olurum bebegimi hemen görürüm diye ümit ediyordum, dayanamadim o baskilara mecburi tamamen bayilttilar, anlicagin sezeryanim bile istedigim gibi gecmedi

Son düzenleme:
Kizlar bazı engellerin aksine birde allah iyi insanlarla karsilastirsin inşallah benimde büyük bi miyomum vardı hamileyken cok doktor gezdim hep sezaryen dediler o riski almak istemiyolardi bende normal doğum istiyordum ve sonra iyi bi doktor ve yardimcilarla karşılaştım 38+1 de nişan bozulmam oldu sabah gittim 2 cm acilmam olduğu solendi yatış yaptım ve gece normal dogumum oldu suni sanci vermediler baya sanci çektim ama normal dogumu yaptım .. Allah iyi insanlarla karsilastirsin herkesi

Aynen cnm bende 41 haftaya girdiğimde hala aşağıyainmemişti doktorumu bile nırmal doğumcu plarak araştırıp seçmiştim malesef hayırlısı böyleymiş en son gittiğimizde bebek hala yukarıda plesanta kireçlenmeye başlamıştı dpktorum istersem bekleyelim ama sezeryana dönmek zorunda kalabilirşz kararını ver deyince başladım hüngür hüngür ağlamaya çıktık odadan eşimle uzunbir konuşma yaptık dünyam başıma yıkılmıştı danki o kadar kötüydümki ama bebeğimin sağlığını düşünmek zorundaydım hiç konduramadığım sezeryanı bebişime şahit olmak için epidural yoluyla yaptırdım osesi ilk sesini duymak tarif edilemez bir duygu

Ah hh canım sende bendensin. Çok acı çektik ama sonuca değdi tabiki. Sen yinede sanslisin bana göre bebişini hemen kucağına almissin. Ben hasta ameliyatlı birde elim boş dondum o çok koyuyor insana
Evet canim odaha aci verici :-( ama hersey bitti geride kaldı bebislerimiz yanimizdalar büyüyorlar ne güzel

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…