2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Aslinda bizim uzulmemiz normal doguma hazirlamaktan geliyor bastan sezeryan olacagimizi bilseydik bu kadar koymazdi bize

Aa ne guzel ayni gun ayni isim bizimki tam evlilik yıldönümümuze geldi planlasaydik boyle denk getiremezdik belki canim insanin cok istedigi sey nedense hep aksilikler sonucu gerçekleşemiyor hayirlisi diyelim. .

Bende epidural sezeryan oldum canım ama çok acil olduğu için sormadilar bile komple uyumak ister misin diye. Bebeğimi kuvoze alacaklarını bilseydim komple uyutulmak isterdim çünkü kaburgalarim acayip ağrıdı sanci kadar ağrıdı belki . Ama bebeği doğar doğmaz görmek tabiki de muhteşem bir duyguymus

Aslinda bizim uzulmemiz normal doguma hazirlamaktan geliyor bastan sezeryan olacagimizi bilseydik bu kadar koymazdi bize

Bende böyle düşünüyorum canım. Birde 41. Haftaya kadar sıkıntı çekmek var tabi. Hele son 2 hafta tuvslete gitmek falan hepsi bir işkence. Baştan bilseydim 39 da falan sezeryan olurdum.

Aynen canım onlar bizim parcamiz resmen :) annemde kuzumun kuzusu diyor acayip çok seviyorlar :)
Insallah ek gıdaya gecince bizi uzmezler istahli olurlar simdiden o korku sarmış beni ben simdilik yogurt veriyorum yiyor digerlerinide yiyer ins çünkü istahsiz cocuk cok cok zor

Insallah ek gıdaya gecince bizi uzmezler istahli olurlar simdiden o korku sarmış beni ben simdilik yogurt veriyorum yiyor digerlerinide yiyer ins çünkü istahsiz cocuk cok cok zor

İnşallah canim cok kafana takma şimdiden umarım yemeleri güzel olur. Gerçi Allah can sağlığı versin de az yeselerde olur. Ben çocukken yasitlarima göre hem çok zayıf hem çok kisaydim. Çok az yerdim olmeyecek kadar :) annem sürekli peşimde dolanirdi. Ama gayet sağlıklı ve güçlü bir çocuktum o zayiflikla kimseden dayak yemezdim üstüne ben dayak atan olurdum çocukluk işte :) sonradan boyunda uzadı kilom da normale ulaştı. Bence yeme konusunu çocukla savaşa cevirmemrk lazim. Tabi yinede umarım bizi ugrastirmaz bebelerimiz :)

inşallah canim

Merhabalar hanımlar. Taze anneler. Ben de 2016 ağustos annesi olacağım inşallah. İlk bebeğim ve doğum fobim var. Ama yine de normal doğum yapmak istiyorum. Bebeğime ve kendime bencillik edemem Ancak cesaret toplamam gerekiyor. Normal doğum yapanlar birazcık bahsedebilir misiniz doğumdan. Teşekkürler.

Canim uzulme belki istedigin gibi olsaydi daha iyi olurdu ama saglikla bebegini kucagina almissin cok sukur.benim 41+6 da geldi.hergun nst ye giriyordum geciktigi icin burda doktorlar 42 ye kadar bekletiyorlar herhangi ters giden bursey yoksa.eger gelmezse 28 sgustosa gun vermislerdi yani 42.haftada baslatacaklardi dogumu ama oglum o gun kendi gelmeye karar verdi.nisanim geldi hafif sancilarla hastaneye gittik.acilmam sadece 2cm di yuruttuler birkac saat ama sadece 3 olmustu.suni sanci verdiler banada ama ben sancidan yatamadim cikartip attim serumu:)) cok dolastim surekli hareket halindeydim odada.ebe igneyle serum yerinden suni sanci veriyordu.cok sukur bir sorun olmadi yavrumu saglikla kucagima aldim.yani 8 gibi suni sanci vermislerdi 3cm acilmayla 3.05 de kuzum geldi.ne yazikki turkiyede bekletmiyolar oysaki 42. Haftaya kadar suresi var.ama sezeryan konusundada uzulme cunku kakasini yaptigi icin mecburen sezeryana almislar.hayirlisi herseyin.Allah yavrularimiza saglik versin.bu arada bende dogum hikayemi az da olsa anlatmis oldum:)

İyi ettin canım :) dediğin gibi hayırlısı böyleymiş demek ki diyorum bazen de doktora sinir oluyorum niye suni sancı verdiler bekleseydi keşke diye. Bu ukte hiç gitmicek içimden biliyorum ama yapabileceğim birsey yok malesef bundan sonra normal denesem o da çok tehlikeli diyorlar.

Canim sezeryan olupta sonradan normal dogum yapanlarda var .tabi oncelikle herseyin hayirlisi olsun.

Canim sezeryan olupta sonradan normal dogum yapanlarda var .tabi oncelikle herseyin hayirlisi olsun.

Biliyorum canım fakat ssvd yi çok az doktor yaptırıyor ve bebek ve anne ölüm riskini kabul ettiğine dair kagit imzalatiyorlarmis. Birde sanırım en az 2 sene hamile kalmamak gerek. Bütün bu şartlara uysal bile yine bir sorun olup normal doguramama ihtimalim var. Sanırım bu yüzden denemeyecegim. Birde çok çocuk istiyorum en azından 30dan önce 3lemek istiyorum :)

Anladım canım inşallah istediğin olur ve doğacak yavrularınıda hayırlısıyla sağlıkla kucağına alırsın.

Senin baya sıkıntılı olmuş cnm ya ben acı sızı çekmedim direk girdim doktor kordondan şüphelendi riske atmayalım suni sancı vermicem dedi ameliyata aldı iyiki almış.senin son noktaya gelmiş nerdeyse ama bebişin sıkıntıya girmiş ayrıca kimsenin lafınada kulak asma cnm insanlar anca konuşur sen bebişin için elinden geleni yapmışsın için rahat olsun.bende iki çocuk istiyorum sezeryandan dolayı malesef normal dopumu yaşayamıcaz

Maşallah cnm bebişe boyu kilosu kaç aramızda 10 gün var.bende 6. Ayda geçicem cnm ama arada vericem herşeyden yoğurt 3-5 kaşık vericem alışsın iyice

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…