2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Bebeğiniz kaç günlük yoğurttan başka ek gıda veriyor musunuz
5. Ayını doldurdu yoğurdu denemek ve tadına baktırmak için verdim başka bişey vermedim cnm ek gıdaya geçmedim daha 1 ay sonra geçicem inşallah.bi kerede 2 çay kaşığı tarhana çorbası içirmiştim

Bende 6 ayını doldurunca düşünüyorum. Bende geçen elma suyu verdim 1 çay kaşığı ağzını şapur şupur ede ede bir içti ki. Büyüsü lerde yedirsek bisiyler

Benimki 14 agustos gece 3.30 da dünyaya geldi. İsmi Kerem

Ek gıdaya geçen arkadaşlar önce tatliyla başlamak iyi değilmiş çocuk tatlı tatlı alisirsa sonra sebzeleri istemeyebilirmiş :) önce sebze deneyin derim. Birde ilk olarak yoğurt.
Kızlar birde hepiniz yoğurt makinesi alıyorsunuz. Ben yoğurdu hep kendim mayalarim. Öyle kat kat sarmam da üstüme bir bez örterim okadar taş gibi oluyo yogurtlarim :) kavanoz lara mayalliyorum birde. Biri tükeniyor diğerini açıyorum hem böyle olunca sulanma da olmuyor.

Bende 6 ayını doldurunca düşünüyorum. Bende geçen elma suyu verdim 1 çay kaşığı ağzını şapur şupur ede ede bir içti ki. Büyüsü lerde yedirsek bisiyler
Aynen cnm ya sabırsızlanıyorum ek gıdaya geçmek için yavaş yavaş tattırıyorum ama alışsın tatlara zorlanmasın

Cnm ben ilk yoğurt verdim sonra tarhana çorbası meyveyi en son vericem meyve suyu vermicem.ben yaptım bikaç kere istediğim gibi olmadı bide antalyada yazın yoğurt zor tutuyo sıcak olduğu için,benim çk hoşuma gitti makina çok pratik tuttumu stresi yok lezzetide harika,bundan sonra keçi sütüyle denicem bakalım

Bende aslan burcuyum ama oglum 42.haftada gelince basak oldu:)ama ilginc bekleyip geldigi tarih 28 agustos benim 28 temmuz esimin ise 28 haziran.bu tarihi bekledi sanirim oglum:))

Senin bebis 6ay lik oldu mu canım benimki daha 5 ayını doldurmadı. Ama yine de arada tatları öğrensin diye parmagimin ucuyla yoğurt ve çorba suyu verdim. Peynir de verdim :) benimki biz yemek yerken gözümüzün içine bakıyo birde yediklerimize :) sanki canı cekiyo gibi çok ilgisini çekiyor.
Tabi sen yoğurt makinesiyle pratik diyorsan hayırlı olsun canım :) güzel güzel yedirirsin inşallah yogurtlari :)

Bende aslan burcuyum ama oglum 42.haftada gelince basak oldu:)ama ilginc bekleyip geldigi tarih 28 agustos benim 28 temmuz esimin ise 28 haziran.bu tarihi bekledi sanirim oglum:))

Çok güzel olmuş ya sizin doğum tarihleri :) canım sen 42. Nin bitiminde mu doğum yaptın ? Ben 40 arti 4 te doğum yaptım o da son anda mecburi sezeryana dönüldü. Bana kalsa bebek kendi sancilariyla normal bir şekilde gelene kadar beklemek istiyordum. Benim nişan im gelmeye başladı tam doğacaği gün ve 3gun devam etti hafif sancılarla beraber. 4. Gün doktor tehlikeli bebegin süresi doldu şunu sanci vereceğim dedi bende o anki psikolojiyle kabul ettim ve suni sanciya rağmen açılma çok yavaş ilerledi. Gece 3te tam doğum için gerekli açılmaya ulaştı . Doktor da hastanedeydi geldi baktı zaten ondan sonra suyum da gelmeye başladı ve su bulanık geldi kakasını yaptı benim oğlan. Doktor bu şekilde dogurtamam dedi cataldan aldılar hemen ameliyathaneye götürdüler. Çok istememe rağmen normal doğum gerçekleşmedi üstelik bütün acısını cektim tam sonunda olmadı malesef hala aklıma geldikce üzülüyorum.
Uzun uzun yazdım canım içimde hâlâ uktedir çünkü. Acaba doktoru dinlemeyip senin gibi bekleseydim normal mi olurdu hep aklımda bu tip sorular. Ben suni sancının baskısından bebegin daha fazla dayanamayıp kaka yaptığını düşünüyorum gerçi kısmet boyleymis artık yapacak birsey yok .

Yogur

Benimde esimle tanisma tarihimiz 17 agustos sezeryan gunumde o gundu ama acil birisini doguma aldiklari icin 18 agustos olduk

Senin Kerem'in benim gökçem le aynı gün dogmus

Senin oğlun 8 saat büyük

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…