2014 yılı anne olmak isteyenler,gelin birbirimize destek olalım

hangi aşamadasınız..?

• Ankete Katılan
    161
Kızlaaaar 'Girişimci kadınlar bölümünde' Ahşap boyamayla ılgılı konu actım birbakarmısınız ??? Sipariş alıyorum sızıde beklerım :)

Bende folik asit kullanıyorum. Ve bazı duyumlara göre hamile kalmayıda kolaylıyormuş doğrumu

Merhaba hanımlar nasılsınız?
Benim BAT'ım yarın... 22 sinde yani BAT ıma 4 gün kala dayanamayıp kan verdim değer 3,21 çıkmıştı...
Yükselsin diye umutla bekliyorum.... Yarın inşallah regl olmam bana dua edin

Hayırlısı olsun canım.. Rabbim hayırlısıyla hepımıze bırevlat nasip etsin, ben bu aralar durumlarokadarkarısıkki adet döngümdegıstı. Buarada kızlar folik asit mutlaka kullanınayrıca C vitamını olan seyler yıyın ve kuruyemiş

Sağol canım,aylardır folik asit kullanıyorum zaten

Cok sukur allahima canim ewet dogru okumussun ama daha yeni sayilir 5 hafta bitmdk uzere biraz risk war ins iste y en herkese werir rabbim dualarimdasiniz hepiniz

Sağol canım,aylardır folik asit kullanıyorum zaten

bende kullanıyorum hergün hatırlıyamasamda. İnş. Hamiş oluruz hayırlısıyla :) ilk bebeğinmi olucak,herhangı bı tedavı görüyormusun yoksa yenımı evlısın canım?

dün başım çok ağrıyordu ilaçta içemiom belirsizlikten dayanamadık doktora gittik kan testi yaptırdık beta 1.20 ile 5.3 çıktı arkadaşlar ayrıca ultrasyonda da baktı kese yok ve şöle bişey varmış yumurtlamalar düzensizmiş kafamda soru işareti oldu biraz ama hayırlısı yha sormam gereken yumurtlama düzensizliği yaşayan arkadaşlar varmı konu açtım ama burdan da ulaşabilirsem bebek için skıntı olur mu bu durum

bende kullanıyorum hergün hatırlıyamasamda. İnş. Hamiş oluruz hayırlısıyla :) ilk bebeğinmi olucak,herhangı bı tedavı görüyormusun yoksa yenımı evlısın canım?

4,5 yıllık evliyim canım... 1,5 yıldır istiyoruz.. İkimizde tüm tetkikleri yaptırdık sorun yok ama hamiş kalamıyorum. Bu ay ilk defa çatlatma iğnesi vurdum 12 Ocakta kendime... Bir hafta sonra kontrole gittim ve 4 yumurtanın hepside çatlamıştı. Rahim kalınlığıda 11,06 idi.. Doktorum herşey çok güzel 27 Ocakta kanda baktırabilirsin dedi... Ama sonra baktı çok umut verdi galiba "tabi regl olmazsan" diye düzeltti...

Bie soruncıkmadıgına sevındım. Benım 1. Yılımız doluyor inş. Bende acele etmedım yenı yenı düşünüyoruz. Bır sorunum cıkmadı. Bu ay şüphem vardı kan testı ıstedı doktor. Ama lekelenmeler regl gıbı buna ınandım ve kan testı yaptırmadm. Calısmalara devam artık.. :) aslında işte herşey nasip Rabbim dıleyınce öylede olur böylede nasip hayırlızamanda olması önemli öyle duaedıyorum. Hasretım bır bebek kokusuna..

canım bendede var aynı sorun ben ıkı ay boyunca klomen kullandım ılk ay ıyı sonuc alamadım ıkıncı ay progesteronum cok cok ıyı cıkmıstı gebelık olusmadı ama netıcede yumurtlamak ıcın ılaclar var ve ben kloemnden fayda gordum. üzülüp sıkılma sakın gecmeyecek problem degıl bunlar.

klomeni ne icin kullaniyorsunuz kizlar.. bide adilamadan once yumura varsada catliyosada yine de iyi ne kullanılıyor mu

bunu araştırcam çok teşekkür ederim doktorda sıkıntı değil 3 ayda olmuyorsa 6 ayda olur diodu bebek için bakalım :)

arkadaşlar bugün doktora gittim ilk defa tedaviye başladım bana infolic, glukofen 850 mg, agnucaston ilaçlarını verdi hem pko için iyi geliyormuş hem de gebeliği kolaylaştırıyormuş internette de araştırdım bayağı bi hamile kalanlar var rabbim bize de nasip eder inşallah ama benim boyum 164 kilom da 54 yani zayıfım aslında ama doktor daha da zayıflamamı söyledi ne kadar bi kaç kilo daha vereceksin bu ilaçlarla dedi kullanan var mı aranızda

Olmaz canım, uygun bir doktor bulup tedaviye başlarsın. Yumurta takibi yapılır, yumurta geliştirici ilaçlar verilir, hormonların kontrol edilir, anormallik varsa düzeltilir hallolur. Adet olduğun zaman 2 ya da 3. günü doktora git, takibine başlanır canım, geçmiş olsun..

Zayıfla diyerek saçmalamış, ideal kilondasın şu anda.

hakkında hayırlısı olsun kuzum rab'bim yar ve yardımcın olsunn,inşaAllah kuzum bebeişim benimledir inşaAllah
inşallah canım
Bende folik asit kullanıyorum. Ve bazı duyumlara göre hamile kalmayıda kolaylıyormuş doğrumu
cnm folik asit hamileliği çok fazla kolaylaştırmaz b12 vitamini içinde olduğu için o biraz fayda sağlar folik asit bebeği ilk oluştuğunda öğrenemiyrz adeti bekliyoruz ama o sırada omur ilik gelişimi başlamış oluyor folik asit ona iyi geliyor
kullanmak lazım
cnm bu ilaçlar ne işe yarıyormuş peki araştırdın mı
yumurtalığı fln mı geliştiriuor

kızlarrrrrrrr inanamıyorummmmm... 2 haftadır su topıklerde dolanıyorum. o mu belırtı bu mu belırtı yasadıklarımı yasayanları arıyorummm.hep bir umutla okudummmmm hergün saatlerce. kımı aglayarak kımı gulerek.bır gun bende guzel bır sey yazacakmıyım suraya dusuncesıyleeeeee:):) ve yazıyorummmmmm...pko luyum asla ılacsız adet oalmıyorum.bu ay ılk defa klomen ve catlatma ıgnesı kullandımmmmm. 10 ocakta oldum ıgnemı gobekten. 2 aydır da glukofen kullanıyordum ayrıca. ve 9 aralıkta da rahim filmi de çektirmiştim.eşimin spermiogramı da yapılmıştı.yani önce butun herseye bakıldı kı ona gore tedavı uygulansın. en buyuk problem kılomduuu.118 kıloyum kızlarrr ama hıc bır sey ımkansız degılmıssss her seyın zamanı varmıssss onu bır kez daha anladımmm...

bebek bekleyen bız anne adaylarının neler yasadıgını cok ıyı bılıyorum. ve belkı bır kacınıza umut olurum dıye belırtılerımı yazmak ıstedım. kendımı cok dınledıgım ıcın hepsını kendım uyduruyırum sandım aslında. ama bu kadar seyı denk getıremezdım de. kafam cok karısıktı.bugun adet gunumdu aslında ama ben perşembe gunu test yaptım negatıf cıktı cok uzuldum ama umudum bıtmedı. adet donemımde benım cok agrım olmaz 2 gun once kucuk batmalar dısında bısey cekmem. goguslerımde degısmez. ama bu sefer farklıydııı ısteee. goguslerım dokundukca acıyorduuu damarları cıkmıstı uzerınde kucuk kucuk cıkıntılar olusmaya baslamıstı ve 4 5 gun onceden belım kasıklarım cok agrımaya baslamıstı uykumdan uyandırır derecede hatta adet oldum dıye fırlıyordum yataktan. ayrıca cok sık idrara cıkmaya baslamıstım.kasıklarımda bı baskı hıssedıyordum. ama deıdm ya hep dusunmekten kendım yapıyorum dıye dusunuyordum:) meger daha o kadar sıyırmamısımmmmmmm.kukumda bole tıtreme gıbı bır sey hıssedıodum nadıren. belımden gelıp kalcama kadar bıanda olusan karıncalanmalar vardı.belımden bacaklarıma vuran agrılar vadı kucuk kucuk.... ve sonunda o güzel haberi aldımmmmm.

bu gün işten cıktım oglende. eczaneden 2 tane test aldım. 1. sini yaptım...... malum o bekleyıssss o da neeee anında 2. çizgii belırdııı. ben ınanamadım asla deıdm olamazzzzz. eşime bagırdımmmmm gel deıdm gelll ben mı goruom bunu. baktı suratıma hayır dedııı cızgı varr ıkımızde dolu dolu gozlerle kalakaldık. sonra 2. sini de yaptımmmmm o da pozitif:):):) aglamaya basladımmmmm test bozuk dıyorum baska bısey demıyorummmm. kalktık gıttık hastaneye.ve labaratuardan cıkan kızın tebrıkler hamılesınız dedıgı anda ben salya sumukkkkk basladım zaten. 96.94 cıktı kan degerım. 4 gun sonra tekrar gıdıcem 4e katlaması gerekıyormusss. ınsallah hersey yolunda gıder kızlarrrrrr.bana dua edınnn. ben hepınıze edıcemm.en kısa sürede Allah hepınıze bu duyguyu yasamayı nasıp etsınnnnnn.ve asla ama asla umuduzu yıtırmeyınnnnn. pko asırı kılo ve buna ragmen ılk tedavı ayımda aldıgım sonuc:) ınanın veee cok ısteyınnn.zamanı gelecek ve bebegınızzzz sızınle olacak:):):)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…