2014 yılı anne olmak isteyenler,gelin birbirimize destek olalım

hangi aşamadasınız..?

• Ankete Katılan
    161

canım en iyisi baştan araştırmak sonradan panik yapmazsın
memnun kaldıysan kürtajı yaptırdığın özel hastaneye giebilirsin
birde ne kadar sağlıklı bir hamilelik geçirirsen geçir her ay gidip yaptırılması gereken bir sürü periyodik şeyler var yine ne kadar ilgisiz oldukları ortada amin canımm

kızlar günaydın moralim çok bozuk
valla herşeyi stres yapıyorum bu şartlarda nasıl hamile kalıcam ben bilmiyorum
eşimle iyiyiz mutluyuz ama dışarıdan stres çok yaşıyoruz yani yıldım artık

Son düzenleme:

inşaAllah kuzum hayırlısını diliyorum kendim ve burdaki tüm arkadaşlarım için

kuzum günaydın ne oldu kim senin canını acıttı bitanem

Kızlar sonucuma bakın... Dün gittim tüm testlerimi kadındoğuma gösterdim... Doktor önce dedi ki neden ilk düşükte bu testleri yaparlar anlamıyorum dedi.. Hiçbir sıkıntın yok sadece gördüğüm sıkıntı demir depoların boş kansızlığın yok dedi.. Onun için de istersen dahiliye bölümüne gidersin gerek görürlerse tedavi ederler dedi.. Çok normal ilk düşükler dedi.. Anomali olan sperm yumurtayla birleştiği zaman anomali bir zigot oluşuyor bu da düşüyor dedi.. Folikasite devam et başka bişiye gerek yok dedi

Eki Görüntüle 946197

Kızlar bugün3.gün lekelenmemın. Yıne çok az ve acık renk kahverengı lekelenme olmus ama ıcınde nokta kadar kırmızı vardı. Sızce nebu kızlar? Kasıklarımda agrrı oluyor ve karnımda bıseler kıpırdıyo bır çalışma var gıbı. Cuma doktora gııcem inş. Böyle yaşayan varmı, biryandan kötü bişemi var diye düşünüyorum kızlar.. Sızce ne bunlar. Bugün 8-9 gün. Yıne test yapıymmı sızce?

Canim dr vermedi ben baska hamilelerin dr larinin verdigini duyudum ona gore kullaniyorum progestani en yakin arkadasim asilma yaptirdiktan itibaren vermis dr u bebek tutunsun diye ayni mantik ilikiden sonrada bebek olduysa tutunsun diye icecegim. Coraspinide forumda bir arkadasla konustuk 2 kere dusuk yaptiktan sonra kan pihtilasmasi cikmamasina ragmen 6 . Aya kadar her gun 1 adet 100mg coraspin kullanmis bebegini saglikla dunyaya getirmis. Coraspin dusuk yapsa 6 ay kullandirirmi dr lar. Progestani benim kanamam 10 . Gunu bulduktan sonra verdiler 25 mm kese disi kanama alanim vardi. 1 gun bile kullaninca kanama alani 15mm dustu 2 gun sonra tamamen kesildi ama is isten gecti keske ilk gun kullansaydim. Progestan kanamalari durduruyor eger rahim kanamaya meyilliyse erken kullanirsan olusmaz bile. Bazi dr lar dusecek bebegi geciktirir diyor ama dusmeyecek bebegide koruyor. Zaten ozeldeki dr um bebekte sikinti yasasan bile 11 haftaya kadar beklemenin bir sikintisi yok dedi. 11. Haftaya kadar etkili olmazsa zaten kurtaj yapiliyor. Insallah bir dahq yasamayiz ayni aciyi. Tatlim ben bu sefer bu iki ilaci kullanmaya kararliyim kullanmadimda ne oldu kaybettim.

Anladım canım gebe olursam doktoruma bunları soracağım mutlaka..

Gozunaydin canim artik icin ferahlamistir.Turppp gibiymissin tatlim

Gozunaydin canim artik icin ferahlamistir.Turppp gibiymissin tatlim

Canım içim çok da rahat etmedi ya.. Şimdi de diyorum ki hiçbir sebebi yokken düştü acaba bilmediğimiz başka bir sıkıntı mı var diyorum :26: Allak bullak oldum.. Hayırlısıyla bi gebe olup ilk 3 ayı bitirmeden bu düşünce yer bitirir beni..

kıslaaaarrrrr günaydın.. yeni girebildim nete geçmişi okuyamadım.. okurum birazdan ama önce benden haberler..:) dün akşam yeni bir doktora gittim çooook memnun kaldım acaip ilgilendi benimle.. her şeyi uzun uzun anlattı hem eşime hem bana.. daha ben sormadan söyledi herşeyi.. bebeğimin niye kalbinin durmuş olacağına dair ihtimalleri sıraladı ve daha ben talep etmeden istedi bütün tahlilleri.. diğer doktor sadece bekliycez demişti.. bugün gittim ve 6 tüp kan verdim tahlillerim yapılacak..

bu arada birazcık da kötü haber aldım.. muayene etti beni iki tane kist oluşmuş yumurtalığımda belki adetle atılır dedi.. yoksa doğum kontrol hapına başlarız dedi.. sonra bir de smear testi isteyelim her kadın yılda bir kez yaptırmalı dedi ve smear için sıvı alırken rahim ağzında da yara varmış onu gördü.. canım sıkıldı biraz hem kist hem yara..

Tatlim ayni sey bendede var biz zaten ailemizden uzak bir sehirdeyiz hamike kalip 3, 4 ayi gecirdikten sonra soylemeyi dusunuyiruz. Bak hem genetikte bir sey cikmadiysa sadece bu gebeligine mahsus ilk oldugu icin soermle yumurtanin birlesme sonucu olusan bir bozukluktur, birde rahim bir kez hamileligi gecirdigi icin ikincisinde rahim tutar

Canım öncelikle hem gözün aydın hem geçmiş olsun.. Hangi ihtimalleri sıraladı benim içim soğumuyor ya yine düşürücem gibime geliyor gebe olursam.. Kistler ufaktır inşallah adetle atarsın balım.. Rahim ağzında bende de evlendikten hemen sonra olmuştu yani benimkinin sebebi belliydi ama 3 tane krem bi tane fitil kullandım 15 gün geçti sonra.. İnşallah sıkıntısız bişidir balım sevindim adına inşallah tahlillerin de temiz çıkar..

canım tahlillerin temiz çıkmış.. gözünaydın.. ben de bugün verdim kan bana da yapacaklar tahlil.. çok iyi bir doktordu dün gittiğim.. daha doğrusu ne kadar iyi bilmiyorum ama en azından ilgili ve iletişim kurabildik.. ben sormadan anlattı her şeyi.. sen de düşünme artık çok şükür bir sıkıntın yokmuş.. ilk bebişinin rıskı yokmuş dünyada.. inşallah ikinci çocuğunda olmayacak bir sıkıntın..

bu aralar çok hastam bebeğini kaybetti dedi.. ortalamanın üstünde kayıp yaşanıyormuş.. yeni bir grip salgını var ya ondan olabilir belki dedi.. salgını insanlardan önce kuşlar kapar belki de yediğimiz tavuklardan falan olmuştur dedi.. sonra saydı işte pıhtılaşma olabilir, kromozomsal bozukluk olabilir falan diye.. tahlillerin bir kısmı bugün çıkacak bir kısmı 10 gün sonra.. bakalım hakkımızda hayırlısı.. rahim ağzı yarası da çoğu kişide oluyormuş ama tesadüfen görülmedikçe farkedilmiyormuş çoğunlukla.. benimkini de tesadüfen gördü ilaçla tedavi edicez dedi..

sana da kızıyorum artık.. tahlillerin de temiz çok şükür düşünme artık aaaaa.. rahat ol bundan sonra huzurlu ol ki olsun bi daha bebiş.. düşünme artık bunları.. akışına bırak.. sen elinden geleni yaptın gerisi allahtan..

Kuzum yüreğimi ferahlattın evet ailelerden uzak çok zor oluyor bu sefer ben de öyle düşünüyorum diyorum ki pıt pıtlarını duymadan 3 aya yaklaşmadan söylemim Rabbim nasip ederse..

Canım zaten doktorun iyisi bence en öncelikle hastasıyla sağlam ilişki kurabilendir..Psikoloji günümüzde çok önemli.. İnşallah sana da hep iyi gelir o doktor.. İnşallah bi gebe olsam şu pıtpıtını duysam..

Geçmiş olsun balım tekrar.. Canım hepsi temiz çıktı da işte hatta baktı rahmime dedi ki üni. hastanesinde mi kürtaj oldun dedim yok özel bir hastane adı verdim orda dedim.. Rahmin tertemiz hiçbir sıkıntı yok dedi.. İçim rahatladı ama ne bilim oyyhhhh birkaç gün geçsin iyi olurum inşallah..

Canim senin adina sevindim sonunda dr unu buldun insallah. Bende hamilekik oncesine semt polikliniginde hormon testlerimi kan gecirdigm hastakiklari ve smear testleri yaptirmistim, bendede bir sey cikmadi sayilir, sadce 1 asim eksikmis. Cocuklugumda yapilmamis o asiyida ecza deoolarina kadar sordurdum piyasada yokmus. Smear testimde de inflamasyon cikmisti bende enfeksiyon onun icinde her hangi bir sey kullanmadim, o donemd3 surekli iliskiye girdigimden herhalde rahimde enfeksiyon vardi kasintida ama su an bir sey yok, sende yara mi varmis ilac verdimi herseyin bir ilacj var canim kullanirsin kafana takma. Gittigin dr devlettemi ozeldemi merak ettim

Çok gecmiş olsun canım Allah aynı acıyı tekrar yaşatmasın senı ve doğacak bebeğini korusun inşallahh... yeni doktorun senı daha iyi anluyor belliki guzel sonuclar cıkacagına emınım sen moralini yuksektutu yeter hayırlı mujdeler vermen dileğiyle....

selam zeytin ..Eşinle aran iyi oldukdan sonra geride kalan herşey dışkapının dış mandalı .. dışarıdaki etkenlerin de zaten amacı senın huzursuz etmek tedavi surecinde buna sakın izin verme tam tersi daha da mutlu ol ve oyle gorunki onlarda kudursun .. öpüyorum canım senı hoşcakal...

Çok geçmiş olsun arkadaşım Allah yar ve yardımcın olsun inşallah birdahaki gebeliğin sağlıklı ve mutlu şekilde sonlanır kucagında biter ...

suzansu inşallah cnım..

Şimdi başka bir topikte bi arkadaş diyo ki eksik bakılmış bir kaç faktör daha varmış.. Deli olcam ya ( Ya o bakılmayanlarda sıkıntı varsa bu nedir ( off Bugünüm hiç iyi geçmiyoorrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…