2014 yılı anne olmak isteyenler,gelin birbirimize destek olalım

hangi aşamadasınız..?

• Ankete Katılan
    161
Çok gecmiş olsun canım Allah aynı acıyı tekrar yaşatmasın senı ve doğacak bebeğini korusun inşallahh... yeni doktorun senı daha iyi anluyor belliki guzel sonuclar cıkacagına emınım sen moralini yuksektutu yeter hayırlı mujdeler vermen dileğiyle....

selam zeytin ..Eşinle aran iyi oldukdan sonra geride kalan herşey dışkapının dış mandalı .. dışarıdaki etkenlerin de zaten amacı senın huzursuz etmek tedavi surecinde buna sakın izin verme tam tersi daha da mutlu ol ve oyle gorunki onlarda kudursun .. öpüyorum canım senı hoşcakal...

Çok geçmiş olsun arkadaşım Allah yar ve yardımcın olsun inşallah birdahaki gebeliğin sağlıklı ve mutlu şekilde sonlanır kucagında biter ...

Sagol canim guzel dualarin icin Allah ne bana nede hic kimseye bir daha evlat acisi yasatmasin.artik yuzumuz gulsun insallah

suzansu inşallah cnım..

Şimdi başka bir topikte bi arkadaş diyo ki eksik bakılmış bir kaç faktör daha varmış.. Deli olcam ya :KK43:( Ya o bakılmayanlarda sıkıntı varsa bu nedir :KK43:( off Bugünüm hiç iyi geçmiyoorrrrrrrrrrrrrrrrrrr :KK14:

cnm sen bos yere bu kadar sıkıntı cekıosun ama doktorunda demıs ya yuzdenın fazlasını dusuk karsılıo dıe sen sukret halıne kı hamıle kalabılıosun bır suru ınsan var dusuk yapan karnına bebegının kalbı dura tek sen degılsın yanı. nadır gorulen bı durum degıl senın yasadıgın bu yuzden de rahat olmalısın. herkesın dedıgıne kulak asma sen eksıkse eger tahlılerın bunu doktor bılmıcek mı acaba eger kalıtsal kesınlıkle dusugunun sebebını gosterecek bı tahlılse bu sana yapılmayan doktor neden talep etmesın bunu senden. eger yınede ıcın rahat etmıcekse sonuclaırını baska bı doktora da goster onunda yorumunu al sonra dıle getır eksık bı tahlıl varmı bunda dersın .

cnm sen bos yere bu kadar sıkıntı cekıosun ama doktorunda demıs ya yuzdenın fazlasını dusuk karsılıo dıe sen sukret halıne kı hamıle kalabılıosun bır suru ınsan var dusuk yapan karnına bebegının kalbı dura tek sen degılsın yanı. nadır gorulen bı durum degıl senın yasadıgın bu yuzden de rahat olmalısın. herkesın dedıgıne kulak asma sen eksıkse eger tahlılerın bunu doktor bılmıcek mı acaba eger kalıtsal kesınlıkle dusugunun sebebını gosterecek bı tahlılse bu sana yapılmayan doktor neden talep etmesın bunu senden. eger yınede ıcın rahat etmıcekse sonuclaırını baska bı doktora da goster onunda yorumunu al sonra dıle getır eksık bı tahlıl varmı bunda dersın .

Hepsini düşünüyorum kuzum Allah razı olsun vakit ayırıp yazmışsın işte yüreğim yanıyor gibi şu an öyle tedirginim ki.. Şu günler geçsin korkarak denicem gebe olursam yüreğim ağzımda gezicem.. Rabbim herkese hayırlı zamanda sağlıkla versin inşallah beni de içlerinden ayırmasın..

kıslaaaarrrrr günaydın.. yeni girebildim nete geçmişi okuyamadım.. okurum birazdan ama önce benden haberler..:) dün akşam yeni bir doktora gittim çooook memnun kaldım acaip ilgilendi benimle.. her şeyi uzun uzun anlattı hem eşime hem bana.. daha ben sormadan söyledi herşeyi.. bebeğimin niye kalbinin durmuş olacağına dair ihtimalleri sıraladı ve daha ben talep etmeden istedi bütün tahlilleri.. diğer doktor sadece bekliycez demişti.. bugün gittim ve 6 tüp kan verdim tahlillerim yapılacak..

bu arada birazcık da kötü haber aldım.. muayene etti beni iki tane kist oluşmuş yumurtalığımda belki adetle atılır dedi.. yoksa doğum kontrol hapına başlarız dedi.. sonra bir de smear testi isteyelim her kadın yılda bir kez yaptırmalı dedi ve smear için sıvı alırken rahim ağzında da yara varmış onu gördü.. canım sıkıldı biraz hem kist hem yara..:KK43:

cnm inşallah aetle atarsın
bu yaralar neden oluşuyormuş söyledimi ilaç verir herhalde bozma moralini

suzansu sağol cnm

Hepsini düşünüyorum kuzum Allah razı olsun vakit ayırıp yazmışsın işte yüreğim yanıyor gibi şu an öyle tedirginim ki.. Şu günler geçsin korkarak denicem gebe olursam yüreğim ağzımda gezicem.. Rabbim herkese hayırlı zamanda sağlıkla versin inşallah beni de içlerinden ayırmasın..

hayır ıste buna ne gerek var bnm annemde dusuk yapmıs suan 4 kardesız bız. herkesın basına gelebılır senn cevrendede vardır böle orneklerın. kendıne zarar verıosun bence hıc ıyı bısey yapmıosun. eger o bebegın dusecegı varsa ne yapsan etsen duser. bak annem en kucuklerımızı dogurmak ıstememıs neler yapmıs o dussun dıe hıc dıkkat etmemıs kendısıne dusmedı..yıyecek ekmegı varmıs Allahım ona uzun ömür versın cookta severız kendısını:KK16:

perikanadı cnm bence çok irdeleme artık oluruna bırak ne kadar çok incelersen ne kadar çok düşünürsen o kadar çok etkiler seni
yeni doğacak bebişini düşün
bak benim biri sürü tanıdığım düşük yaptı şimdi hepsinin sağlıklı evlatları var
sıkma canını

hayır ıste buna ne gerek var bnm annemde dusuk yapmıs suan 4 kardesız bız. herkesın basına gelebılır senn cevrendede vardır böle orneklerın. kendıne zarar verıosun bence hıc ıyı bısey yapmıosun. eger o bebegın dusecegı varsa ne yapsan etsen duser. bak annem en kucuklerımızı dogurmak ıstememıs neler yapmıs o dussun dıe hıc dıkkat etmemıs kendısıne dusmedı..yıyecek ekmegı varmıs Allahım ona uzun ömür versın cookta severız kendısını:KK16:

Oy onu verene kurban olayım.. Dpğru Rabbim ol desin yeter ki.. Nedense çok aşırı taktım buna ya migrenim tutacak bugün hafiften ağrılarım başladı :KK43: Belirsizlik yordu beni 10 güne kadar regl olcam inşallah sonrasında hemen deneyeceğiz olur da sağlıklı olur inşallah.. Sağolasın kuzumm:KK54:

Canim senin adina sevindim sonunda dr unu buldun insallah. Bende hamilekik oncesine semt polikliniginde hormon testlerimi kan gecirdigm hastakiklari ve smear testleri yaptirmistim, bendede bir sey cikmadi sayilir, sadce 1 asim eksikmis. Cocuklugumda yapilmamis o asiyida ecza deoolarina kadar sordurdum piyasada yokmus. Smear testimde de inflamasyon cikmisti bende enfeksiyon onun icinde her hangi bir sey kullanmadim, o donemd3 surekli iliskiye girdigimden herhalde rahimde enfeksiyon vardi kasintida ama su an bir sey yok, sende yara mi varmis ilac verdimi herseyin bir ilacj var canim kullanirsin kafana takma. Gittigin dr devlettemi ozeldemi merak ettim

çok saol canım.. bakalım benim sonuçlarda ne çıkacak.. yarayı çok ciddiye almadı doktor ilaç vericem dedi tahlillerim çıktıktan sonra verecekmiş.. inşallah ciddi bir şey değildir.. doktorum özel.. devlet hastaneleri iyi değil burda eşimi kapıdan içeri bile almıyorlar.. ben de eşim yanımda olsun istiyorum o yüzden hiç gitmedim devlete.. inşallah bu doktor da beni hayal kırıklığına uğratmaz.. diğer gittiğim hastane çok güzeldi medical parka gidiyordum ama doktor çok kötü çıktı.. şimdiki hastane o kadar lüks değil ama doktor iyi olsun da ne yapayım.. benim olduğum ilde 3 özel hastane var zaten ben şuan ikinciyi deniyorum..:)

Kızlar cevap veren olmamıs ?? Okadar düşünüyorumki.. Tek endıselenen bnm galıba

allah herkese nasip etsin bebeğini kucağına almayı.etraftaki insanlarda çok önemli kimse seni anlamıyor çoğunun 3,4 tane çocuğu var bana diyolar çocuğu napcan biz getirdikte ne oldu falan .bizim bi komşumuzun kızı var 1 yıllık evliydi çocuğu yoktu ben ona o kadar dua ediyordumki çocuğu olsun diye namaz kıldım dua ettim ona namazdan kalktım annesi çağırdı beni kızım hamile dedi o kadar çok sevindimki 2,3 gün sonra bende hamilelik haberimi almıştım ben düşük yapınca kız benden saklanıyodu annesinin evine gelmiyodu kadında diyodu kızım gelmesin nazar değer.böyle insanlarda var işte en çok moralimi bunlar bozuyo

perikanadı cnm bence çok irdeleme artık oluruna bırak ne kadar çok incelersen ne kadar çok düşünürsen o kadar çok etkiler seni
yeni doğacak bebişini düşün
bak benim biri sürü tanıdığım düşük yaptı şimdi hepsinin sağlıklı evlatları var
sıkma canını

Teşekkür ederim kuzum ne yapacağımı şaşırdım zaten bi kafam diyor ki şu hastaneyi doktorları tahlilleri unutttt yap bebişi 2 aylık olana kadar da hiç doktora gitme...

ayy evet biz de 3 kardeşiz en küçük kardeşimi düşürmek için annem damlardan atlamış.. ne kadar ağırlıklar kaldırmış ama çok şükür düşmemiş kardeşim.. :) yani rabbim bu dünyada rızık verdiyse ne olursa olsun doğar bebişlerimiz rızıkları yoksa da ne yaparsak yapalım olmaz.. tabi biz önlemimizi alıcaz ama sonrasında rahat olmak lazım her şey kader kısmet..

allah herkese nasip etsin bebeğini kucağına almayı.etraftaki insanlarda çok önemli kimse seni anlamıyor çoğunun 3,4 tane çocuğu var bana diyolar çocuğu napcan biz getirdikte ne oldu falan .bizim bi komşumuzun kızı var 1 yıllık evliydi çocuğu yoktu ben ona o kadar dua ediyordumki çocuğu olsun diye namaz kıldım dua ettim ona namazdan kalktım annesi çağırdı beni kızım hamile dedi o kadar çok sevindimki 2,3 gün sonra bende hamilelik haberimi almıştım ben düşük yapınca kız benden saklanıyodu annesinin evine gelmiyodu kadında diyodu kızım gelmesin nazar değer.böyle insanlarda var işte en çok moralimi bunlar bozuyo

O kadar cahil dengesiz insanlar var ki... Biz bi canımızı kaybetmenin hüznüyle nasıl başka bir cana kötü gözle art niyetle bakıp nazar ederiz.. La havleeeeeeeee... Aman canım hiç kafana takma.. İnsan sevgisine inanmamış insanlar onlar...

O kadar cahil dengesiz insanlar var ki... Biz bi canımızı kaybetmenin hüznüyle nasıl başka bir cana kötü gözle art niyetle bakıp nazar ederiz.. La havleeeeeeeee... Aman canım hiç kafana takma.. İnsan sevgisine inanmamış insanlar onlar...

aynen ya koyun can derdinde kasap et derdinde .bugün yeni bi doktora gitcem iyi bi doktormuş bakalım ne dicek

cnm inşallah aetle atarsın
bu yaralar neden oluşuyormuş söyledimi ilaç verir herhalde bozma moralini

suzansu sağol cnm

saol canım teşekkür ederim.. bak ben senin gibi kistli oldum.. yaralarla ilgili bir şey demedi ilaçla geçermiş inşallah.. ya kadınların yarısından fazlasında olurmuş bu yaralar ama muayene etmedikçe belli olmazmış.. mesela ben geçen hafta eski doktoruma muayene olmuştum yine alttan o farketmemişti.. bu da tesadüfen gördü.. görmese belki kendiliğinden geçermiş.. öyle yani genel bir durummuş..

canım günaydın sen bu incir ve havuç kürü nasıl yapılıyor biliyor muydun

evet canım yazıyorum

adetinin 5.günü incirle başlıyorsun 7-8 adet inciri klorsuz suya 2ye bölerek atıp 15 dakika kaynatıyorsun,adetinin 11.günündende başlayarak çinine 1 adet havucu parçalara bölüp atıyorsun yada ayrı kapta 20 dakika kaynatıp ılıyınca 2sini karıştırıp sabah 1 bardak gece yatmadan 1 bardak içiyorsun ama 2 günde tüketmen lazım çünkü çabuk bozulan bi kür ok hayırlısı olsun kuzum

Rabbim görüyorsun o kadar çabalıyoruz ki nerde ne var araştırıyoruz sen boşa çıkarma Allah'ım bize de sağlıklı gebelik nasip eyle...

aminnnnnnnnnnnnn inşallah şu adetim bi düzene girse hamile kalırımda düzene girmiyor ilk hamileliğimde çok düzenliydi biz ilk evlendiğimizde 3 ay falan korunmuştuk korunmayı bıraktığım ilk ay hamile kalmıştım

kızlarrr dua edin dünle bugün adet olmam gerek olmadım henüz ve belirtimde yok tabi Allah bilirde bu ay kendimi tuhaf hissettim ,eşim test yaptırmıyor yarına kadar yarın inşaAllah adet olmazsam test yapcam ne olur dua edin benim için

birde içinizde duyan varmı idrarda beyaz tortular hamilelik belirtisimi :KK9:

X