2014 yılı anne olmak isteyenler,gelin birbirimize destek olalım

hangi aşamadasınız..?

• Ankete Katılan
    161
kızlar şu nette ki yumurtalama takvimi sitelerine ne kaar güvenebiliriz
doğrumu hesaplıyrdur acep
adet olduk bitti kaçıncı gün önemli günler?

Tatlım kaç günde bir adet oluyorsan 14 çıkaracaksın. O gün ortalama yumurtlama günün oluyor. 2 gün geri, iki gün ileri giderek toplam 5 günlük bir yumurtlama dönemi oluşturacaksın o günler çalışacaksın. Örneğin 30 günde bir adet oluyorsun diyelim 30-14=16 14-15-16-17-18. günler değerli günlerin.

Tamam muthis :))) uunuttmam her seyi harfi harfine uygulayacagim. Cok merak ediyorum neler olacak gerci benimkiler kesin stres yapar yumurtlamayamam bilee(

Stres yok! Gayet rahat bi şekilde, takipte kalarak, keyif alarak yapacağız bu işi.:)

Hayatım kilo tabii ki bu kadar önemli... Doktorunun da dediği gibi işe öncelikle kilo vermekle başlamalısın. 20 kg. ver ge dediğine göre de sanırım ciddi bir kilo problemin var. Zaten bu drum gebe kalmanı engeller.Zayıfladığında insülin direncin, pko rahatsızlığın ve diğer hormonal sıkıntılarının çoğundan kurtulmuş olacaksın.. Bu kilolarla gebe kaldığığında vücuduna da yazık değil mi.. Hamilelik esnasında kalbe binen yük %40 artıyor. Buna bir de kilonun eklendiğini düşün, e gebelikte kesin diyabet problemin de ortaya çıkacak.. Hadi doğurdun diyelim gebelikte aldığın kilolar ne olacak? Bu sebeplerle hamile kalamaman zaten yararına olur.. Başlamak bitirmenin
yarısıdır.. İşe güzel bir diyetisyene gitmekle başla, Bebekten öce sağlığın ve kendin için..

kizlar bizde bebis istiyoruz adetime 6 gun var ama geçmiyor günler :) bide psilolojikmidir bilmiyorm ama bikac belirtikm var :44: erken test yapip ogrenen varmi aranızda ?

Olmazsa bu ayda dediğin gibi gideyim doktora canım yalnız bide şu alttan muayene ürkütücü beni zor oluyomu bir bilgin varmı ??

yok cnm öyle bir zorluğu yok yani merak etme.......hamile oluncada ilk zamanlar alttan bakılıyor.....korkma yani git doktora...

hamille bayanlar sevinçlerini yazınca ne kadar imreniyorum ya

okulda benden iki gün sonra evlenen bir kız hamile olduğunu ilk günden söyledi herkese ve öğretmenler odasındaki tek muhabbet bu zaten kızı sevmiyorum birde bu konuyu her fırsatta dile getiriyor ya deli oluyorum.

bugün babannemde sordu bebek yok mu diye geçende eşimin teyzesi sordu. annem zaten her gelişinde uzatma arayı diyor...

hepsini geçtimde ben çok istiyormuşum ya onu anladım.

eşimde beni hiç teselli etmedi daha dün hamişim diyordu bana bugün umrunda değil sanki tek kelime etmedi

içimi baya döktüm...

yinede Rabbim hayırlı zamanda versin diyorum bana ve buradaki herkese...

Allahım isteyen herkese nasip etsın bır mucıze gönderdi rabbim bana isterseniz paylaşırım bu mubarek cuma gecesı bana yap dediler yıllarca ama ben yapmadım bırkere denedım çok şükür hamileyim

Herkes uyumuş bi gece kuşu benim sanırım şu uykumuda düzene soksam iyi olcak aslında geç yatıyorum geç kalkiyorum gün yetmiyo sonra

gece kuşu bende varım kızlar yalnız değilsiniiiz edsofiyle çok denk geliyoruuz zaten :) kim ne biliyosa paylassın ne duyuyosak yapmaya çalışıyorum artık ben iyice deney fareleri gibi olduuum

deney faresi dğru bi tanı.gerçktekten öyle olduk. Çok üzgünm çoookkk arkadaş

aaah sormaa üzgün olunca oluverse keşkeee millet ceketini atınca hamile kalıyoo bizde uğraş durr hayırlısı bakalımm sendede insallah prolaktin çıkmaz ben uğraşıyorum o illetle dertler bitmiyo bir türlü nedir bu hormonların derdii anlamadım gitti :)

sende yüksek mi. İnan bu işler bazen saçma gelio bna ysşananlar . Eskiden kadının birine prolaktin dicen küfür mü ediın dicek . Ozamnlar kmse böle şeyler bilmzdi yokmş. Anlam veremiorum yok kafamızın arkasından salgılnan hormonmuş töbe töbeeee.

evet kafasına göre inip çıkıyo bu hormon normali 1-19 falan olması gerekiyo sanırım benim 35 40 50 civarina cıktı en fazla. kafamızdaki hipofiz bezinden salgılanıyomuş stresin çok etkisi varmış yükselmede 1ay ilaç kullanıyorum 2ay normale dönüyo 3. ay hoop tekrar yükseliiyor nereye kadar böyle devam etcek bilmem özeldeki doktorlarda pek ilgilenmiyo en son gittim tanıdık birine benden sana tavsiye profesör e git çünkü takibi yapılıp araştırılması lazım dedi ayrıyetten pko ilede başım dertte bu ayda denicem olmazsa bana prof yolları gözüküyo bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…