2014 Temmuz Anneleri Doğum Hikayeleri

Benımkıde ıkı yası nı yenı gectı ıkı yas uc ay gıbı bısey olcak arası durumlar nasıl olcak acaba dıyorum arası cok yakın oldugu ıcın cok kıskancak stres oluyorum bende sizde durumlar nasıl anlatırsan sevınırım bu arada sağlıkla buyut bebegını ıns

Bende dogum hikayemi kısaca anlatayım kızlar
Dogum tarihi 15.07.2014
Bebis uyurken yazayim neyse babamgil le sahura kadar oturuyorduk hatta okey felan oynuyorduk dedim son kez oynayayim bebis dogarsa oynayamam dedim bir yandan da kazanıyorum seviniyorun neyse tuvalete gittim islaklik hissettim pecete koymuştu m islanmis baya fazla onmsemedim geri geldim okey oynamaya devam ettim neyse okey bitti lavaboya bir gittim bu seferde kanama m gelmiş birzaz bende ssnci felan yok hatta doktora gitmiştim hic sıkıntı yoktu akşamına suyum geldi neyse az az akıyor tabi korktuk hemen hızlıca duşa girdim suyum gelmeseydi evde bekleyip sancim gelirse evde çekecektim ama su az az gidince korktuk hemen eşyaları aldık snnem esim hastahaneye gittik kızımı öptüm birden aglayasim geldi tuttum kendimi arkada evladını bırakmak daha zormuş. Gece birde hastshanedeydik ebe kontrol etti bir cm dedi suyumun geldigini de söyleyince beni birakmadi Odamıza gectik sancim cok az geliyordu doktorum geldi sabah kontrol etti halen bir cm dedi tabi ben üzüldüm suni sancıda n korkuyordum doktoruma söyledim hu durumu bebegin suyu azalıyor istersen kendi sancinin gelmesini bekkeriz sma uzun surer dedi öyle deyince bebeğim e bir an önce kavuşmak istedim kabul ettim suni sanciyi bağladılar ilk bas iyiydi ama sonrası cok kotu dayanamadım esime epidural olsun dedim ebe tekrar baktı acilmam lbir cm epidural olmaz dedi allahim dayanamiyordum Artik bir yandan dua bir yandan da kızıyorum sezeryan olsun yeter artık diye esim çaresiz ne yapacağını bilmiyor neyse arada nst ye bagliyorlar bebeğimin kalp atisi düzensizlesti cokkorktum bende nefes alamadım banada hava verdiler derin nefes almaya calistim dayanamiyordum artik sancilara doktorum acilma varmı diye tekrar baktı 8cm dedi ben inanamadım gercektenmi acilmismi allahim nasıl seviniyorum ama hadi doguma gidiyoruz dedi doktorum hemen hazırladilar beni doguma girdim ikiniyorum gelmiyor artik sanci almaktan gucsuz kaldim ama rabbim iste darda koymuyor kulunu bir ikin iki ikin derken doktorum hadi saci gözüküyor deyince destek oldu bana şükür çıktı allahım nasıl güzel bir duygu yeniden dunyaya geldim gercekten dikişler im yapıldı hissetmedim fazla uyuşturdu bebegimi yanagima deydirdi agladim dayanamadım sonra gitti kuzum babasıyla snneanesine bende arkasından çıktım esim karşımdaydi beni bekliyordu neyse boyle iste cok uzattim yazana kadarda yoruldum cunku oglum kalkıp durdu eve geldik kızım havalara ucuyor kardesim diye nasil seviniyor biraz kiskaniyor ama buna sukur bizden bu kadar kizlar herkese hayirli doğumlar olsun ins rabbim bu yolda kimseyi koymasin canimin ağrısıyka sezeryan istedim ama iyiki eşim beni dinlemedi bana destek oldu Bebisi olanlardan hayırlısıyla saglikla buyutmeyi nasip etsin ins.

Merhaba temmuz anneleri :)
1 saat once ciktik dogumdan,sukurler olsun..
Planli sezeryandi,sabah yoldaki trafik disinda her sey normaldi.. Saat 9.23te oglum toprak dunyaya geldi.. Ameliyat olayi pek hos olmasa da sag saglim kurtulduk.. Simdi yanimda minicik yatiyor,agliyor inceden. :) allah isteyen herkese nasip etsin,dogurmayanlari da allah kurtarsin diyeyim.. Yavrularimiz uzun omurlu olsun insallah :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Gözün aydın canım,sağlık ve huzurla büyüsün meleklerimiz :)

isim :nurbanu
kilo : 3 kg
boy: 51 cm
bdt :21 temmuz
dogum : 22 temmuz 05:43

sevdicegimle evleneli 2 yil olmustu hic korunmamamiza ragmen bekledigimiz haber bir turlu gelmiyor her ay hayal kirikligina ugruyorduk. sonunda bebegimizin olmadigina ikna olup dr gitmeye karar verdik. ultrasonda cikolata kistim oldugunu normal yolla hamile kalmamin neredeyse imkansiz oldugunu ogrendigimde dunyam yikilmisti sanki... aglamaktan helak olmustum. eve gelirgelmez sogan kürunu arastirdim. ve icmeye basladim umudum yoktu ama Allah isterse diyordum hep. bidahaki adet tarihinde rahim filmim cekilecekti. zaman durmustu sanki hic ilerlemiyordu. sonunda adet tarihim geldi. hic şasmayan gunum gecti sadece 1 gun gecikmisti. esim hemen test alip geldi. cok kizmistim benimle dalgami geciyorsun diye bana zorla testi yaptirdi. inanamiyordum cift cizgi cikmisti. sevinsemmi uzulsemmi bilemiyordum sabahi zor ettim. sabah erkenden hastaneye kostuk kan testi yaptirdik hamileydim... gozyaslarimi tutamiyordum sevincten...dr nin soyledigi gibi imkansiz degimis Allah isterse olmayacak sey yokmus bunu bir kez daha anlamis olduk :)... veee 9 ay 10gunluk zorlu surec baslamisti. yemek yiyemiyordum ictigim su bile zehirdi sanki...ilk 4 ay yatarak bebegimi kaybetme korkusuyla gecti acliktan uyuyamaz hale geldim. açım Allahim sabr ver diyerek gecirdim 7 ayi. 7. aydan sonra rahatlamistim azda olsa :) ama kasilmalarim artmisti bebegim cok kucuktu simdi dogamazdi son 2;ayi da yatarak gecirmeye basladim. son haftalar gecmek bilmiyordu. kk da herkes dogum yapiyor ben sabirsizlaniyordum kizimin gelmeye niyeti yoktu hic :) ve beklenen gun 21 temmuz geldi catti. sabah 03:53 kasik agrisiyla uyandim wc ye gittim 1-2 damla kahverengi lekelenmem vardi. bu kasilmalarla birlikte lekelenmem ara ara devam etti. aksam 18:49 da ki kasilmam farkliydi kuyruk sokumuna kadar saplanan bir agri girmisti kasiklarima. basladigini hissettim ve dk tutmaya basladim 20. dk da bir ayni agri giriyordu 3. sancida nisanim geldi. esime haber verdim iftardan sonra hastaneye gitme karari aldik. annen ve ablama caktirmadan saat 8 e kadar bekledim sonra onlarada hazirlanin 9 a dogru hastaneye gidecegiz dedim. ve 22:30 nts de sancilarim cikti dogum baslamisti. acilmama bakildiginda 2.5cm di ve canim cok yanmisti. dr haber verildi yatisim yapildi. sancilar 5 dk da bire dusmustu. dayanilmasi zor degildi ama canim cok yaniyordu öglene kadar dogum yapacaktim. saat 01: 15 te acilmam 3 cm di zor ilerliyordu. agrilar siddetlenmisti. dua ediyordum annem belime masaj yapip sancimi hafifletsede dayanmam zorlasmisti. " Rabbi yesir vela tuassir rabbi temmim bil hayr" saat 03:11 di sadece bu dua agzimda her sanci geldiginde bu dua dogumhanede yankilaniyordu. ebe acilmama bakti ve 6 cm di. dklar ilerliyor sancilar siklasiyordu dayanamiyordum aglamaya basladim artik yeter dierek duami okuyor Allaha dayanmak icin yalvariyordum odamda ve dogum hanede Allaha yalvarislarim duyuluyordu.saat: 4:40 sularinda dr ye haber verildi dr geldi catala aldilar beni kontrolum yapildi suyumu patlatti acilmam 9 cm di 6:30 da dogumum olacakti dr oyle demisti son 1:30 saat nasil dayanacaktim yapamazdim dayanamazdim cok yorulmustum. sanci geldikce nefesim kesiliyordu artik. ebe yanima geldi ellerimi tuttu yapacaksin cok iyi ilerledin son noktasindasin deyip yatagima oturdu. sanci geldikce ikin diyerek beni motive etmeye basladi. ama ben ikinamiyordum oldugu kadar deyip catala aldi tekrar ikinmam icin bana telkinler veriyordu bitti diyordu ama bende bitmistim. catalda daha rahat ikinmaya baslamistim bana kizimin saclarinin siyah oldugunu az daha dayanirsam herseyin bitecegini soyluyordu. dr cagirildi 1. ikinmayla vajinama dayandi bebegim 2. ikinmamla kafasini gordum cikmisti 3. ikinmamda kizim artik dunyadaydi saat 05:43. mosmor bi bebek bakip bakip agliyordum. kendi sancimla baslayip bitirmistim dogumu.plesenta 15dk sonra dustu. dikislerim baslamisti kizim babasina ve anneannesine teslim edildi. 06:15 te her igne darbesinde inledigim dikislerimde bitmis kizima dogru ilerliyordum. odama geldim Kuzum benim annem diyerek sarildigim bebegimle gozgozeydik artik. 18:49 da baslayip hernefesi onun icin aldigim 05:43 e kadar bana dayanma gucunu veren kizim kollarimdaydi artik Allahima sukurler olsun iyiydi kavusmustuk . Rabbim evlatlarimizi bize bagislasin insallah

[QUOTE=Devaleur;
canım allah bağışlasın çok duygulandım ne güzel anlatmışsın hele son satırlar... inşallah bende norrmal doğum yaparım ,hala bekliyorum....

Son düzenleme:
Devaleur çok güzel bir hikaye olmuş, Rabbim ağzınızın tadını daim etsin..

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Devaleur çok güzel bir hikaye olmuş, Rabbim ağzınızın tadını daim etsin..

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

amin insallah canim Rabbim hepimizin agiz tadini bozmasin :) kuzucuklarimizla mutlu bi hayat nasip etsin :)

Cnmmm ne güzel yazmissin yaa Allah a şükürler olsun bize bu duyguyu tatdirdigi için sen esin ve güzel Kizinla musmutlu olun ins Allah m sağlıklı uzun ömür versin

Merhaba Hatunlar

Adı: Miraç Umut
Sezeryan Doğum
kilo :3365 gr
boy:52 cm

18/07/2014 sabah 8 de hastaneye yatışımız yapıldı sondamız takıldı serumumuz takıldı başladık sıramızı beklemeye her sanıyesi bile o kadar heyecanlıkı anlatamam beklenen sıra sonunda bana geldı sedyeye aldıklarında bi heyecan vardıkı anlatamam amelıyat haneye ındık annem eşim yengem abimler hepsi yanımda saolsunlar çok destek oldular amelıyat bıttı odama aldılar narkozun etkısıyle yarı baygın bebegımı gördüm çok tatlı simsiyah saçlıydı bebeğim doguma gidene kadar dıyordum ben bebege bakamam altını değiştiremem kusarsa mıdem bulanır emziremem gece uyuya kalırım dıyordum ne kadar agrım olsada ılk gun ınsan bebegınden gözünü ayıramıyor bu benım mı dıyorsun çok tuhaf bi his ama çok güzel birşey anne olmak bugun 1 haftalık olduk sarılık başlangıcımız vardı olmadan atlattık çok şükür bende ayaktayım hafıf hafıf agrılarım oluyor ama bebegımı görünce yanımda oldugunu bılınce hepsı gecıyor Allah bütün bebeklerımızı çocuklarımızı annesız babasız büyütmesin bütün kadınların tatması gereken bi duygu Annelik :)

amiiiiin canim :) rabbim hepimizin yuvasindan mutlulugu huzuru eksik etmesin insallah.

allahim anali babali buyutsun bahti acik olsun kucuk bryin :)

Rabbime sukurler olsun ki banada nasip etti doğum hikayesi yazmak evlendikten hemen sonra çocuk istemedik bi 6,7 ay gecti..malum pko luyum adetim gecikti korunuyorduk ama bi umutla dr gittik tabiki hamile değildim çok üzüldüm o an anladim ki bir bebegim olsun çok istiyordum.... Pko olduğum için tedavili bi dönemin beni beklediğini biliyordum evlenmeden once dr gitmiştim evlende gel demisti neyse bismillah dedik ilaclar igneler asilamalar hsg (rahim filmi) derken 18ay gecti boyle ve tup yoluna giriyorduk drma ara vermek istediğimi söyledim tupe hazır değildim... Veee o aranin ikinci ayinda minik bi kelebek konmus gobusume...reglime iki gun varken ilk kez hamile olduğumu gördüm ruyamda o ay hep farklı hissettim en bastan kk daki arkadaslarimada söyliyordum...bu ay başka diye...reglim bir gun gecti test yaptim sabahin korunde veee cift cizgi bakiyorum inanamiyorum esim uyuyo yataga girip agliyorum koynunda o hala uyuyo ise gonderiyorum cikip minik kelebegim icin ilk cicilerini aldim aksam babaya surpriz yapmak için bir kuyuya zibin emzik biberon gebelik testini ve bebegimin agzindan yazılmış bi mektup koyup isten gelince eline tutusturuyorum veee goz yaslarimiz birbirine karisiyor 9 aylık serüven başlıyor....hersey cok guzel ilerliyor rabbime hergun dualar ediyorum.. 28. haftada kasilmalarim sebebi ile ilaca basliyorum erken dogumu önlemek için... Oglum aceleci cikip gelmek istiyor ama zamanı var daha minicik kalan haftalari evde dinlenerek geciriyorum 37. Hafta ilaci birakiyorim saniyorum ki ilaci birakinca hemen dogurcam ama yok artik 39+3te babamiz evde izinli disari.çıkıyoruz dolaşıyoruz alisveriz yapıyoruz güle oynaya..bende arada bir giren bi garip agrilar yoruldum ondan esim uyuyo ben dakika tutuyorum düzensiz ağrı bazen on bazen yirmi dk doğurmam diyorum kalkip iftar için yemek yapiyorum esime soylüyorum bi panik iftardan sonra hast gidiyoruz saat 10 gibi nst sancilar cikiyor ebe muayene ediyor 3cm aciklik ister yatış yapalim ister evin yakinsa eve git dogum iki uc sonrada olabilir iki saat sonrada diyor suni sanci korkusuyla eve gitmek istiyorum diyorum.esim yorgun uyuyo yine ben yatakta dk tutmaya devam ediyorum 7dk bir geliyo sonra 5dk bir derken sahur vakti oluyor tabi ben kıvranıyorum esime sen sahurunu yap sizinkileri ara gelsinler dogurcam ben sicak dusa giriyorum cikip dogru hast agrilar daha cok ve ard arda geliyor saat 4... Ebe diret acikliga bakiyor 6,7cm çok güzel deyip nst bagliyor 70lerde sanci (100 olması gerek) ikinma hissin gelirse agriya dayanamazsan cagir diyo gidiyor uyumaya gorumcemle konusuyoruz ben gayet rahat arada ah uh o kadarsaat 6 bende ikinma hissi geliyor comelme ihtiyaci hissediyorum ebeyi cagiriyoruz dogum masasina gecip suyumu patlatiyor tekrar odaya gecip bekliyorum on dk geciyo acikligima bakiyor veeee iste doguma gidiyorum..masaya yatiyorum herşey senin elinde diyor ebem ikin diyor ikiniyorum bisey yok bana agrin gelince ikin diyor bekliyorum yok uyku sersemi ebe ben geliyoooor diye bagiriyorum ki ikinma geliyor demek istemiştim kiiii oglusummmm cikip geliyorrr icimden balik gibisaat 6.30tam aglama sesi ... Muhtesemmm.. Oglusum oglusumm diye seviyorum uzaktan.. Mosmos niye mor neden mor diyorum panikle normal birazdan düzelir diyorlar...oglumu giydirip disari veriyorlar...benim oglan bir anda firlayica yirtik cok ve duzensiz ebe dikemiyor dr cagiriyor dr dikiyor bagirmaktan helak oluyorum bir saat suruyor bu islem bu safhaya kadar bir damla yaş yok gözümde cikip odama gidiyorum oglumu kucagima alip hungur hüngür ağlıyorum hosgeldin BERAT EFEm.. Rabbim kimseyi bu hasretle sinamasin...rabbime binlerce kez şükür
Biliyorum cok uzun oldu ama idare edin

Butun bebis hikayeleri duygusal olmaya basladi kendi dogumumdan sonra...ilk aglamalari beni bendn aliyor Rabbim saglikla buyutmeyi nasip etsin hicrancim..adiyla yasasin insallah..

Oyyysss maşallah cnm benim nr güzel yaa Allah m sağlıkla büyütmeni nasip etsin uzun ömür versin ...bende yazicaaamm. :):):):)

:S yine agladim ay bu lohusalik nasil bisey yaaaaa duygusallik aldi basini gidiyo :) topragimmmmmm rabbim beratefene uzuuuuun saglikli omur nasip etsin sanada acil sifalar versin canim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…