2014 Temmuz Anneleri Doğum Hikayeleri

Çok şükür ben de doğum hikayemi yazıyoruum

Hayatımın erkeği, ilk göz ağrım, tsubasamla yaklaşık 2,5 yıl görüşüp evlendik. Bu 2,5 yıl zarfında o hep evlenir evlenmez hemen çocuk istediğini söylerdi. ben de hep en az 2 yıl sonra çocuk istediğimi daha yaşımın küçük (!) olduğunu söylerdim. Yok 6 ay sonra yok 1 yıl olsun orta olsun diye pazarlık yapmışlığımız bile var. Tabi her planlayıcının üzerinde bir planlayıcı varmış! Evlendikten 4 ay sonra sıradan bi adet düzensizliğidir diye önemsemediğim durum karşıma beta hcg-76 olarak çıktı!! Daha çocuğun ç sini bile ağzımıza almamışken, nasıl olur da hamile kalırdım? Hem ben çocuk sevmezdim ki! Çocuğa hiç hazır değildim ki! Ağladım da ağladım..laboratuar sonucunun bir çıktısını alıp üç tane cin ali çizip " babaa 9 ay 10 gün sonra görüşürüz" yazıp eşime verdim..o kadar mutlu oldu ki sırf o çok mutlu oldu diye ben de hamile olduğuma sevindim Rabbim bana bu çocuğu kolaylıkla nasip etti vardır bir hayır diyerek hamileliği zar zor kabullendim..mide bulantılı halsizlikle dolu günlerden sonra oğlumun hareketlerini hissettim, o zaman o kadar mutlu oldum ki alıp ciğerime sokasım geldi, ilk o zaman karnıma sarılıp "yavruummm" diyesim geldi :)) eşimin elini karnıma koyması, oğluum, yiğidim demesi ve ailemizin 3 kişi olduğunu görmek beni dünyanın en mutlu kadını yapmaya yetmişti. Hamile kaldım diye hüngür hüngür ağlayan ben, aile kurmanın tadına ancak varıyordum..derkeen 9 ay geldi geçti, hadi artık doğ artık derkeen ramazan bayramının arefesinde şarıl şarıl suyum geldi, çok heycanlandım hemen sıcak suyla duş aldım, fön çektim, kalem sürdüm ( doğumdan sonra güzel bir anne olmalıydım). Koştur koştur eşimle hastaneye gittik ve yatışım yapıldı, nst de sancılar 80-90 gözüküyordu ve ben hiç ağrı hissetmiyordum, keyfim yerindeydi , önce ovül koydular, sabaha kadar sancı çektim ve açıklık sadece 2 cm olmuştu, bunun üzerine ovülü çıkartmadan suni sancı verdiler ( ki ovül çıkartılmadan suni sancı verilmez yoksa aşırı uyarılma olur) ve işte o zaman sancı neymiş gördüm, güçlü ve uzun kasılmalar dolayısıyla bebeğimin kalp atışları 60 a kadar düştü! Dr u çağırdılar, oksijen maskesi taktılar, karnımı sallayıp bebeği uyarmaya çalıştılar derkeeen çok şükür bebeğim normale döndü !! Ama çooook korktum bişi olcak ona diye Sonra açıklığım artmaya başladı, 7 cm den sonrası sanki çok daha sancılı ama çok daha kısa süreliydi, ıkınma hissi gelince , bayramın 1. Günü 12:50 de masaya aldılar, 13:00 de çocuğum dünyaya geldi çok şükür Ayyynı anasına benziyor İyi ki Rabbim bana bu duyguyu nasip etmiş , bana kalsa belki hala bu duygulardan mahrum kalmış olarak yaşayacaktım..anne olmak çok zor ama çook da güzel değil mi?

Temmuz 2014 anneleri topiğini hamile kaldığım günlerden beri takip ediyorum .yaklaşık 4000küsür sayfayı birbir okuyup birçokşey öğrendim fikir edindim faydalandım .Bende doğum hikayemi paylaşmak istiorum .
22,08,2014 beklenen d.tarihim fakat 24,08,2014 e kadar ne ağrı ne sancı olmadı .23,08,2014 de kadir gecesiydi günü geçmişti eşimde arife günü falan işten çok yorgun ve geç dönüo bayramada 4 gün kalmıştı .Ogece şükür namazı kıldım zar zor oturarak çokta dua ettim biran önce kızıma kavuşmak için.24,temmuz sabahı bebeğimin hareket etmediğini farkettim 8.00den 9,00 a kadar bekledik eşimle belli belirsiz birkez hareket etti.Ben tedirgin oldum eşimle kadın doğum hastanesine gittik zaten son 1 ay kala dr.um özelden ayrılmıştı devlette başka dr a başlamıştım hamileliğim boyuncada 4 kez dr değiştirdim .o sabah acilden giriş yaptım dr hanım 8 cm açılmam olduğunu ağrı eşiğimin yuksek olduğunu sancılarımı hissetmediğimi doğumumun başladığını söyledi.Hemen yatış yapıp annemi aradım Nts ye aldılar suyumu patlattılar suni sancı iğneleri doğumhanede yanımdaki kızcağız kıvranıyo bende bişey yok .suni sancı iğneleri üstte yapılıo ben 16,00da ancak sancılandım wcye gidiorum geliorum yürüorum topta açılma hareketleri falan ebeler nöbet değiştirdi .Osırada bana deli sancılar girio ebeler 2 e düştü ıkınmalarımın artmasını bekliolar Wcye git ıkın dedi ebe gittim ve ıkınmamla bebişimin başını hissetmem bir oldu .Zaten son saatlerde sancıdan doğumhaneyi inlettim her gelen sölebir bana bakıp korkulu gözlerle ya doğuma girio yada dahada korkup dolanıp duruyordu hatta oda arkadaşım doğumunu gördüm ve çok korkuttun beni dedi bende kendimden korkmuştum ,geçekten hatta sezeryana alın falan dicektim artık.Evet bebeğimin başını hisseder etmez bağırmaya başladım gelio alın beni falan serum bir tarafa ben bir tarafa kollarımdan doğum masasına attılar .Drum geldi ıkın -hadi-sakin- olcak- sık kendini falan artık son nefesim dediğim bir anda yavrum oldu.3,800 52cm sonra dikiş faslı bir okadar daha acılı karnımı bastır yoğur ebeye yalvardım yeter die .Acıdan hala bebeğime sevinemedim ki kendime gelemedim biraz su bir kesme şeker verdiler 10 dk kadar yattım sonra beni kaldırmak isterken geri bayılmışım tansiyon yerlerde herkes başımda ama ne söleni ne yapılıo anlayamıyorum 10 dk da öle geçti.Bir bebek ağlaması yattığım yerden hayal meyal görüorum kızımı giydirip sarmışlar beni beklio . O anda kendime geldim ve dedim seni bekleyen bir yavrucuk var orda seslendim kızıma annecim ağlama anne alcak seni kavuşcaz bebeğim duydu beni sakinleşti yavrum .Ağlıorum ama bu kez kızıma kucağıma alıp kokusunu duymak onunda annesine kavuşması güvende hissetmesi için .Acılarım hafifledi beni orda biraz daha toparlanmam için yatağa aldılar hemen bebeğimi emzirmek istedim sabahtan beri benle aç kaldı die düşündüm ve hemen elektriğimiz tuttu emdi şaşırdım anında adapte olmasına yuzude sanki yıllardır göruorum kadar tanıdıktı .Kelimelerle bu kadar anlatabiliyorum yaşayanlar bilir yaşamak isteyen herkese Allah nasip etisn inşallah dualarım hep onlarla .Bende kızıma 2yıl korunduktan +1 yıl olmadı+ 1 yılda hamilelikten sonra kavuştuğum için eşimle mucizemiz gözüyle bakıp hergününü her hareketini an an yaşayıp Rabbimize şükürler ediyoruz .Şuan meleğim karşımda masum masum uyuyooo ne bakmaya ne sevmeye doyamıorum .:)))
Ayrıca topikte takip ettiğim birçok kişinin hikayesinide merakla bekliorum .Şuana kadar paylaşan annelerin hikyeride tek tek okudum . Allah sağlıkla huzurla büyütmek nasip etsin bütün annelere :))))

Biraz geç kaldık yazmakta ama:) cok sukur Rabb'ime binlerce kere benimde yazacak bir hikayem var hayatımdan sildiğim bir kelimeydi cocuk hic olmayacak gözüyle baktığım,anne olma duygusunu hic yasayamayacagimi bilerek evlendim esimle daha doğmamış canlarımı feda ederek sevdiğim Adama evet dedim 2 senenin sonunda mucizevi bir sekilde tedavisinin olabileceğini öğrendik ve tedaviye başladık bu kısmı anlatsam sayfa yetmez iğneler ilaçlar derken 2sene sonra meleğim benimleydi hayatımızın en guzel günüydü... Kizim 41.hafta olmasına rağmen hala keyfini bozup gelmeyi dusunmuyodu 32 haftadan sonra normal pozisyonundan makat gelişe dondü doktorumda son ana kadar bekleyelim sanciyla yada suyun gelince dönebilir dedi normal dogumu cok istiyordum Bayram dönüşü sadece kontrol icin gittik hastaneye ne sanci ne agri ne su hic bı belirti yoktu gittiğimizde doktorumuz dogumhanede nöbetçi olduğu icin muayene olamadık tam kapıdan çıkarken kadın önce bir acile uğrayın sorun yoksa yarın doktorunuz burda gelirsiniz dedi acile gittim hic bı sorunum yok agrim vs dedim çıkmak üzereyken kimliğimi unuttum icin dondüm o sırada diger dok sizin neyiniz vardı dedi bende muayene olmadım sorunum yok dedim son adet tar sordu ve gunünüz gecmis bı bakalım dedi hic yapılmamıştı hamilelik boyunca ilk defa alttan muayene etti ve bı panikle yanındakilere hemen damar yolu acın diye bağırdı ben şokta tabi :) 5 cm açılma varmış esimi çağırdılar adamcagiz hayatının sokunu yaşadı acil ameliyata aldılar yukarı çıktım doktorum orda beni görünce oda şaşırdı hersy cok hızlı gelişti bu arada sürekli alttan baktılar açılma hızlı ilerliyor diye hemen giyinip ame.girdim spinal sez kizimi kucağıma aldım dok kizimi gösterince ağlamaya başladım çıkana kadar da ağladım... Her baktığımda hergun şükrediyorum Rabbim bu mucizeyi nasip etti cok sukur ins isteyen kim varsa nasip etsin Rabbim melek kizim Nisa'm şimdi uyuyor Rabbim tüm yavrulara Saglik uzun omur versin ins uzun oldu k bakmayın aeolu

Biraz geç kaldık yazmakta ama:) cok sukur Rabb'ime binlerce kere benimde yazacak bir hikayem var hayatımdan sildiğim bir kelimeydi cocuk hic olmayacak gözüyle baktığım,anne olma duygusunu hic yasayamayacagimi bilerek evlendim esimle daha doğmamış canlarımı feda ederek sevdiğim Adama evet dedim 2 senenin sonunda mucizevi bir sekilde tedavisinin olabileceğini öğrendik ve tedaviye başladık bu kısmı anlatsam sayfa yetmez 2 senede iğneler ilaçlar derken 4 sene sonra meleğim benimleydi hayatımızın en guzel günüydü... Kizim 41.hafta olmasına rağmen hala keyfini bozup gelmeyi dusunmuyodu 32 haftadan sonra normal pozisyonundan makat gelişe dondü doktorumda son ana kadar bekleyelim sanciyla yada suyun gelince dönebilir dedi normal dogumu cok istiyordum Bayram dönüşü sadece kontrol icin gittik hastaneye ne sanci ne agri ne su hic bı belirti yoktu gittiğimizde doktorumuz dogumhanede nöbetçi olduğu icin muayene olamadık tam kapıdan çıkarken kadın önce bir acile uğrayın sorun yoksa yarın doktorunuz burda gelirsiniz dedi acile gittim hic bı sorunum yok agrim vs dedim çıkmak üzereyken kimliğimi unuttum icin dondüm o sırada diger dok sizin neyiniz vardı dedi bende muayene olmadım sorunum yok dedim son adet tar sordu ve gunünüz gecmis bı bakalım dedi hic yapılmamıştı hamilelik boyunca ilk defa alttan muayene etti ve bı panikle yanındakilere hemen damar yolu acın diye bağırdı ben şokta tabi :) 5 cm açılma varmış esimi çağırdılar adamcagiz hayatının sokunu yaşadı acil ameliyata aldılar yukarı çıktım doktorum orda beni görünce oda şaşırdı hersy cok hızlı gelişti bu arada sürekli alttan baktılar açılma hızlı ilerliyor diye hemen giyinip ame.girdim spinal sez kizimi kucağıma aldım dok kizimi gösterince ağlamaya başladım çıkana kadar da ağladım... Her baktığımda hergun şükrediyorum Rabbim bu mucizeyi nasip etti cok sukur ins isteyen kim varsa nasip etsin Rabbim melek kizim Nisa'm şimdi uyuyor Rabbim tüm yavrulara Saglik uzun omur versin ins uzun oldu k bakmayın aeolu

Gec olsada dogum hikayemi bende sizlerle paylasmak istiyorum. Temmuz annesi olucakken planli sezeyanla 26 haziran 14.24 de aybikeme kavustum hamileligim cok zor agrili her an tereddutlu gecti cunku onceki hamileligimde canimi erken dogumla kaybettim onu kucagima almadan mezara koydugum icin bi daha hic kavusamiycam sandim hala sizisi ilk gunku gibi yuregimdedir sizlar yuragim aklima geldikce ama cok sukur onu alan rabbim saglikli evlat verdi doguma gidicegim gece hic uyumadim korkum ve heyecanim bi aradaydi sabah gozlerim dolu dolu girdim dogumhaneye bi turlu sira gelmedi saat 1 de sezeryana alindim gozyaslari icinde yavruma kavusmaya epidural icin cok israr ettiler ama kabul etmedim korkuyodum ona bisey olucak ve o ani gorucem diye bebegim size emanet diyerek uyudum odaya ciktigimda yavrum geldi onu gorunce inanamadim agladim narkozluyken aglamisim deprem oldu yavrumu kurtaramadim diye ama kavustum melegime cok sukur rabbim herkese nasip etsin ..

Gec olsada dogum hikayemi bende sizlerle paylasmak istiyorum. Temmuz annesi olucakken planli sezeyanla 26 haziran 14.24 de aybikeme kavustum hamileligim cok zor agrili her an tereddutlu gecti cunku onceki hamileligimde canimi erken dogumla kaybettim onu kucagima almadan mezara koydugum icin bi daha hic kavusamiycam sandim hala sizisi ilk gunku gibi yuregimdedir sizlar yuragim aklima geldikce ama cok sukur onu alan rabbim saglikli evlat verdi doguma gidicegim gece hic uyumadim korkum ve heyecanim bi aradaydi sabah gozlerim dolu dolu girdim dogumhaneye bi turlu sira gelmedi saat 1 de sezeryana alindim gozyaslari icinde yavruma kavusmaya epidural icin cok israr ettiler ama kabul etmedim korkuyodum ona bisey olucak ve o ani gorucem diye bebegim size emanet diyerek uyudum odaya ciktigimda yavrum geldi onu gorunce inanamadim agladim narkozluyken aglamisim deprem oldu yavrumu kurtaramadim diye ama kavustum melegime cok sukur rabbim herkese nasip etsin ..

Bende ne zamandir yazmak istiyorum ama o kadar uzun ki firsatim olmadi hic.hamileligim istemeden oldu.evliligimin hemen basinda.ben daha evlilige alisamamisken cocuk fikri beni yikmisti.cok agladim istemiyorum diyerek.sonra Rabbimin bildigi vardir diyerek kabullendim.mide bulantilari vs. Gecti hamileligim.kizimi beklemeye basladik.tabii ki herkes gibi normal dogum yapmak istiyodum.40 haftam bitti 41. Haftamdaydim artik ama bende ne acilma ne bisey..ozeldeki doktorum cuma gunune kadar bekleyip olmazsa sez. Alaacagini soyledi.carsamba gunu devlet hastanesine gitmeye karar verdim ve o gece biraz sanci hissetmistim.muaynede 2.5cm acikligim oldugunu soyledirler devlet hastanesinde ve sancilarim 70 civarindaydi.yatis verdi doktor gunum gectigi icin.carsamba saat 12 gibi yattim hastaneye.acilmanin hizlanmasi icin suni sanci verdiler.zaman gectikce sanci siddetim artiyodu dayanilmicak hal aliyodu.ama acilmam ilerlemedi.kizimin kalp atislari dustu suni sanciyi kestiler.gece saat 2 de yani 14 saatte acilmam daha 4 cm olmustu.artik duvarlari tirmaliyodum.annem dogumhanenin disinda.acidan annem diye bagiriyorum kadin saklica dogumhaneye giriyo halimi goruyo perisan oluyo.bu sefer anneme kiziyorum sen neden geliyosun cik disari diye.kizim sen bagirdin ya diyo.ben bagiririm gelme gorme beni boyle diyorum.annemle aramda sadece bi duvar var.ben tum gece boyu duvara vurup acidan duvar tirmalarken megersem canim annem duvarin arkasinda daha buyuk aci cekiyomus..kendimi hic affetmicem bu yuzden ama benimde elimde olan bisey degildi.neyse gece saat 2 yalvariyorum acilmiyo iste noolur sez. Alin diye.kimse beni kaale almadi.kuzenim o hastanede hemsire onu aradim.dedim beni sez. Alsinlar dayanamiyorum.doktorla konustular.doktor sabaha kadar beklesin dedi.ama ben ölürüm demistim.neyse kuzenim yanima geldi(dogum hemsiresi)he bide bu arada kadir gecesiydi sanciyi cektigim gece..kuzenim yanima yaklasti serumuna cok az agri kesici koyuyorum kimseye soyleme normalde 6 cmden sonra yapilan bi igne dedi ve igneyi vurdu seruma.sonra ben biraz rahatladim uyur uyanik ama daha rahattim.6 cm oldu acilmam sabah saat 4 filan.bana once lagman yapildi.bu saate kadar herr gelen eliyle alttan muayne ediyo tabii..her muaynede daha cok aci cekiyorum.lagmandan sonra suyumu patlattilar.patlattiklari icin acilmam hizlandi.ve tabi agri kesici vurdular totodan.vok rahatlayip uyumusum..sabah saat 6 da acilmam 8 cm oldu.doktor geldi yanima.bebegin kafasi hala yukarda ikin dedi.kendi kendime ikinmaya basladim basimda kimse yoktu.boyyle bi yanma hissi yasamadim hic.saat 7.10 sanirim o civarda.doktor muayne etti.ve bagirdi bebek geliyo hazirlanin diye.beni ayaga kaldirip arka taraftaki catala yatirdilar.bagirmadan ikin dediler.kesik alttilar alt tarafima.tam hatirlamiyorum ama sanirim 5 yada 6 kez ikindim.kafasininc ciktigini hissetmedim ama bedeni ciktiginda o rahatlama sanirim hayatimda baska hic bi sekilde yasayamicam bi rahatlamaydi.bebegimin sesini duydum.iceri goturduler.ben yigildim oldugum yere bitti mi diye soruyorum surekli.cvp vermediler..bidaha ikin dediler dedim hayal miydi dogurdum ya daha neden ikiniyorum dedim.ve son bi kuvvet ikindim.icimden deli gibi biseyler bosaldi.artik bitmisti.hemsire geldi ilk gordugum bi kagitta bebegimin ayak iziydi yanina benim parmak izimi aldilar.diktiler bu arada.ama o kadar aci cekmistim ki dikimi hissetmedim bile..sonra bebegimi gosterdiler bana dikim yaparken.hayal meyal hatirliyorum.kaldirdilar sandalyeye oturtup odaya goturduler bi baktim kuzum orda yatiyo.benden once gitmis..aldim kucagima sevdik birbirimizi.hemen emdi zaten..simdi 3 aylik yanimda uyuyo.artik beni taniyo.annemde cok zor dogurmus ablami.dogumdan ciktiktan sonra kendi dogumumu tekrar yasadim dedi.senin yerine ben dogurabilseydim keske de bu acini yasamasaydim dedi.ben 20 saat inanilmaz sanci cekerek dogum yaptim annemde disarida resmen benimle ayni aciyi yasamis..zordu hemde cok ama simdiden unuttum acisini..dogumdan ciktiktan sonra diger hastalar beni gormeye geldiler gece boyu inleyen senmiydin annen mahvoldu burda diye..simdi bi kizim var.hayatta dayanagim.esim olsada olmasa da bana ait bisey var ve ben onunle guclu hissediyorum kendimi.Rabbim isteyen herkesse tattirsin bu duyguyu..

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…