2014 temmuz agustosda tup bebek deneyecekler hayyyydiiii :)))))

asılamada gonal f vurmustum hıc agrı acı yapmıyodu. şimdi puregon kullanıyorum vurdugum anda yarım saat yanıyo ve yaptıgım yerler morardı ve agrıyo şişti. anlamadım herseyı dogru yapıyorum. gonal f de hıssetmıyodum bıle ne morartı ne sıslık hıcbısey olmuyodu. acaba doz fazla oldugu ıcınmı oluyor? puregon kullanan varmı nasılsınız kızlar?

Canim ben iki denememi de tamamen ücretli ( sgk dan yararlanmadan ) olarak yaptım ve ikisinde de doktor bana en iyisini mi istersin yoksa fiyat olarak daha uygun olani mi veriyim dedi. Ben de en iyisi olsun ucret önemli değil dedim. Ikisinde de Puregon kullandim.ikincide evet bende de yanma oldu sadece iki kez morardi. Yanma da o anlikti biraz ovarsan vurduktan sonra gecer diye düşünüyorum.

Aaaa canm benim yaa belki alerjik bir tepkimedir doktruna sorsana ayyy igne fobim var demistim ya su an o igneyi bana vurdun sanki :)
yok alerji gibi değil korkma sinek ısırığı :KK70:
Ben puregon kullandım hiç bir dorun yaşamadım cnm. Senin alerjin falan mı var acaba?? Bi doktoruna danışsaydınn....

alerji gibi durmuyor ama yarın kontrolum var soracagım dr a.
iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

o mesane dolu olma hangi işlemde transferde mi oluyo acaba :KK53: bende tutamam bi de sıkışık olcaz alttan bi işlem yapcaklarsa nasıl tutcaz
opuda sıkısık olmaya gerek yok transferde sıkısık olmak gerekıyor sanırım en zor tarafı bu.
Canim ben iki denememi de tamamen ücretli ( sgk dan yararlanmadan ) olarak yaptım ve ikisinde de doktor bana en iyisini mi istersin yoksa fiyat olarak daha uygun olani mi veriyim dedi. Ben de en iyisi olsun ucret önemli değil dedim. Ikisinde de Puregon kullandim.ikincide evet bende de yanma oldu sadece iki kez morardi. Yanma da o anlikti biraz ovarsan vurduktan sonra gecer diye düşünüyorum.

en iyiler gonal f ve puregon ama gonal f puregondan 2 kat pahalı. evet yaptıgım anda yanıyor yarım saat suruyor ama . gonal f te hıc yanmazdı ama doz 75 tı puregondA 200 ondan heralde

asılamada gonal f vurmustum hıc agrı acı yapmıyodu. şimdi puregon kullanıyorum vurdugum anda yarım saat yanıyo ve yaptıgım yerler morardı ve agrıyo şişti. anlamadım herseyı dogru yapıyorum. gonal f de hıssetmıyodum bıle ne morartı ne sıslık hıcbısey olmuyodu. acaba doz fazla oldugu ıcınmı oluyor? puregon kullanan varmı nasılsınız kızlar?

Nix... selam, tedavin hayırlı olsun.. Dilerim çok güzel haberlerle gelirsin..

anladım canım benim de ertele ertele nereye kadar hadi erteledin eninde sonunda yaptırmıcan mı sonuçta o sülale sende olduğuna göre kaçışın yok.... dediğin gibi transferden sonra annene gidersin orda kalırsın ama işte bunu eni konu eşinle konuşman gerek anacıysa işin biraz zor ha senden yanaysa anlar seni... karar sana kalmış işin zor canım allah kolaylık versin...

cnm ben kararımı verdim yaptırmayacam . eşimle konuştum eşim ailemde kalamayacamı öyle bir durumda annesini getireceni söyledi.ve hiçbir şekilde bu bebek olayını umursamıyor. böle bir adamdan ne bana koca nede evladıma iyi baba olamaz

Gunaydin herkse. Canimcgm nasilsin bakalim? Aksam esimle konustum annenlere soyleyecek miyiz dedim gerek yok dedi kimseye soylemeyelim dedi ama ben soyledim annemlere dedim tamam onlar bilsinler ama baska kimseye anlatma dedi ayy cok rahatladim kuzumm dua ettim sana da Allah senin de isini rast getirsin insaallah

cnm bende eşimle konuştum ama saçma sapan bir tepki aldım . annem bana bakamazmış olmazmış .anasını getirecekmiş başıma. ben o stresle sıkıntıyla çocuk ne yaptıramam

İnşallah hepimiz bir an önce kavuşuruz bebişlerimize.

Amin. ben 3 yıllık evliyim sorunumuz pko. Eşimde birşey yok çok şükür. sizin sorun ne kaç yıllık evlisiniz.

3 yıllık evliyim cnm benimde eşimde sorun vardı ameliyat oldu biraz iyileşme katetti .ama şimdide bebek konusunda hiç birçabası yok anası ne derse o :KK43:

Nix... selam, tedavin hayırlı olsun.. Dilerim çok güzel haberlerle gelirsin..

inşallah çili. 3 ü dölllenmiş senin neden üzülüyorsun insallah cillop gibi kalitelidir. sana lazım olan 1 embriyo tutmayınca 6 tanede olsada tutmuyor tutacagı varsa 1 tanede tutuyor. kalitesi ve ne zaman transfer olacagı bellı oldumu?

mrb arkadaşlar ben aranızda yeniyim tüplerimin tıkalı olduğunu öğrendim bir hafta önce tek seçenek tüp bebek dediler deneyimli arkadaşlara bazı sorularım olacak yardımcı olursanız sevinirim
1.Kayseri de önerebileceğiniz bir yer var mı?
2.28 yaşındayım tek embriyo transferi mi olacak?
3.Bir de işlemler ne kadar sürüyor ön görüşmeye ne zaman gitmeliyim?Ağustosta yaptırmak istiyoruz temmuz sonu gibi gitmek yeterli olur mu?

mrb arkadaşlar ben aranızda yeniyim tüplerimin tıkalı olduğunu öğrendim bir hafta önce tek seçenek tüp bebek dediler deneyimli arkadaşlara bazı sorularım olacak yardımcı olursanız sevinirim
1.Kayseri de önerebileceğiniz bir yer var mı?
2.28 yaşındayım tek embriyo transferi mi olacak?
3.Bir de işlemler ne kadar sürüyor ön görüşmeye ne zaman gitmeliyim?Ağustosta yaptırmak istiyoruz temmuz sonu gibi gitmek yeterli olur mu?

cnmm bende kayserideyim eger yaptıracaksan acıbademde Turgut beye yaptır cok tutulan bir doktor. bende bu ay ortası gibi yaptırmayı düşünüyodum ama eşimin olumsuz tavırları yüzünden vazgeçtim. işlemler nedir bilmiyorum cnm .

cnmm bende kayserideyim eger yaptıracaksan acıbademde Turgut beye yaptır cok tutulan bir doktor. bende bu ay ortası gibi yaptırmayı düşünüyodum ama eşimin olumsuz tavırları yüzünden vazgeçtim. işlemler nedir bilmiyorum cnm .
tşk edrm cnm doktorumla görüşcem eğer tavsiye edebileceği kimse olmazsa turgut beyle bir görüşeym ozaman Çok şükür eşim çok destek oluyor bana onun sorunu yok tüm sıkıntı bende sen de eşini ikna et cnm zaman uzadıkça daha çok yıpranırsınız

tşk edrm cnm doktorumla görüşcem eğer tavsiye edebileceği kimse olmazsa turgut beyle bir görüşeym ozaman Çok şükür eşim çok destek oluyor bana onun sorunu yok tüm sıkıntı bende sen de eşini ikna et cnm zaman uzadıkça daha çok yıpranırsınız

cnm benim eşimin ailesi çok baskıcı eleştirici halden anlamayan insanlr bende onun için bu tedavi sürecinde ailemde kalayım dedim. eşimde annemde kalamayacamı egerr birisi bakacaksa oda annesi olacanı söyledi. bebek konusunun üstünde duran sadece benim düşünsene tedavi masrafımı bile ben karşılayacam onun eşliği nerde :KK43: bende biraz daha ertelemeye karar verdim :KK43:

ancak girebildim bugün gittim yumurtalar büyümeye başlamış perşembe günü tekrar kontrolüm var sanırım perşembe günü opum ne zamansa söyleyecek doktor :) benim tahminim bu cumartesi olur

canım hadi hayırlısı :) kaliteli kaliteli yumilerin olsun inşallah :)
:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Kızlarrrr yarın transfer sırasında mesane dolu olsun dedi Dr. Ve ben çok tutamayankardanım ... Tutma yöntemleri aklınıza gelenleri yazabilir misiniz
canım gitmeden çok içme :) ben ilk seferde hemşirelerin dediğini yaptım zorlandım :) yola çıkarken içmeye başla ara ara iç sıkışıyorsun zaten :)

Günaydın kızlar başımdan gecen olayı anlatıcam ve bi şey danışıcsm bana yardımcı olurmusunuz ?
Benim yaşım 26 bir yıllık evliyiz ve eşimde sperm sayısı az olduğu için tüp bebek önerildi istanbulda özel hastahanede 2 Haziran'da tüp bebek tedavisine başladık ve hersey yolunda gitti 3 yumurta toplandı ve 3 de döllendi.19 Haziran'da Dr kaç tane transfer istediğimi sordu ve ben iki tane istediğim için iki tane transfer edildi diğeri ise donacak halde olmadığı için atıldı ben o kadar tutunacağından emindim ki hani bende bi sorun yok Dr %70 tutma ihtimali verdi bu arada bizim tayinimiz ağrıya çıktı ve transferden sonra taşındık (ben hiç bi iş yapmadım ) ve görümcemde kalmaya başladım ve görümcemde hamile olduğunu yeni öğrenmişti ve durmadan naz yapmaya başladı midem bulanıyor vs yok annem sana bakmasın bana bakacak senin annen sana baksın benim uzanmamdan bile rahatsız olup laf sokuyordu anlıycağınız düşündükce ağlıyorum :KK43: transferimden sonra kabız oldum çok kötü bi şekilde hocamı aradım ilaç kullandım o biraz iyi geldi ama 1 Temmuz test günümde test yaptırdım sonuç negatif Dr Ağustos'ta tedaviye gel tekrar deniyelim dedi şuam adet oluyorum ve görümcemde beni çok yıpratıcı için ist gidip onun evinde kalmak istemiyorum bu yüzden mi bilmiyorum tüp bebek yaptırmak istemiyorum bana bi fikir verin sizce ne yapayım hamile görünce bi garip oluyorum eşime ben tüp istemiyorum diyince tamam dedi ama çok üzüldü onada kuyamıyorum bilmiyorum bana yardımcı olun

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

canım kalcak yerleri var merkezlerin onu sor :) oralarda kal canım :) rahat olman önemli :)

o mesane dolu olma hangi işlemde transferde mi oluyo acaba :KK53: bende tutamam bi de sıkışık olcaz alttan bi işlem yapcaklarsa nasıl tutcaz

canım transferde mesanenin dolu olması lazım :) olur sen merak etme :)

7 yumurtadan 6'sı olgunmuş ve sadece 3'ü döllenmiş :KK43:

canım sıkı sıkı tutunan embriyoların olsun inşallah :)
:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

canım vazgeçme :) inşallah eşini ikna edebilirsin :) kimse gelmese idare edemez misiniz? ne seninki gelsin ne onunki :)

3 yıllık evliyim cnm benimde eşimde sorun vardı ameliyat oldu biraz iyileşme katetti .ama şimdide bebek konusunda hiç birçabası yok anası ne derse o :KK43:

ah bu kaynanalar aslında bence şu stresli dönemde en güzeli kimseye söylememek benim sadece kendi annem ve babam biliyor herkes bilirse söyleyecekleri her kelime de bana dokunacaktır ben gelemem o strese zaten psikolojik bir dönemden geçiyoruz hem maddi hem manevi kendimizi bu döneme hazırlamak hiçte kolay değilmiş Allah hepimizin yardımcısı olsun

X