2014 temmuz agustosda tup bebek deneyecekler hayyyydiiii :)))))

raporum çıktı bugün ilaçlarimida yazdırdım birazdan gidip alcam 3 gün içerisinde alınması gerekiyormuş 724 tl tutuyo raporsuz 2.500 dedi eczacı her sene zam geliyo anasını satiyim

raporum çıktı bugün ilaçlarimida yazdırdım birazdan gidip alcam 3 gün içerisinde alınması gerekiyormuş 724 tl tutuyo raporsuz 2.500 dedi eczacı her sene zam geliyo anasını satiyim

ooooooooooooooo ilaçlar alınıyor maşallah :) hadi havvacım inşallah bu sefer güzel haberleri ardı sıra patlatırız inşallah :)
ben de 15ine kadar adte olacağım gidip tarih konuşacağız dr temmuz diyordu ben haziran geçen ay bakalım bu ay ne olacakkkkkkk :)

Oo ne guzel igneler geliyor eve...
Hayirlisyla kullan zamaninda..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kizlar ben baskilayici ignelere baslayali 12 gun oldu ama hala kendimi tedaviye baslamis gibi hissetmiyorum psikolojikmi acaba? yada baskilayici.igneleri cok uzun sure kullandigim icin heyecanimimi kaybettim? :)
sanirim asil heyecan bende puregona baslayinca baslayacak :)) bunada daha 8-10 gun var..uzun protokolu hic sevmiyorum cok ama cok uzun...

doktorun neden uzun protokolü uyguladı neden kısa değil?

Tüp bebek uygulamalarında kullanılan uzun ve kısa protokoller hastaya göre değişmektedir. Uzun protokol (long protokol) olarak belirtilen kullanım bir yandan eşit düzeyde ve aynı büyüklükte follikül gelişimini sağlarken, diğer taraftan LH denilen yumurtlamayı tetikleyen hormonun erken ve bizim kontrolümüz dışında yükselmesini önler. Bu tedavi protokolü daha çok yumurtalıklarındaki yumurta sayısı yeterli olan veya beklenenden daha fazla yumurta gelişebilecek hastalara uygulanır. Uzun protokolün diğer bir avantajı tedavi zamanının istenilen şekilde programlanabilmesidir.

Uzun protokolde tedaviye adetin 21. günü başlanır ortalama 10-12 gün süre ile yumurta baskılayıcı ilaçlar kullanılıp, yeni adetin 3. günü yumurta geliştirmeye yarayan diğer ilaçlara başlanır ve yumurta çatlatma iğnesine kadar her ikisine de devam edilir.

Kısa protokol (short protokol) ise yumurtalık cevabı zayıf olan hastalarda tercih edilebilir. Ayrıca zaman problemi olan hastalarda tedavinin daha kısa sürede kolayca tamamlanmasını sağlamak amacı ile de kullanılan bir protokoldür. Adetin 3. günü yumurtayı geliştiren ve büyüten ilaçlara başlanır adetin 6-7. günü ya da yumurta belli bir büyüklüğe eriştiğinde ise çatlamayı önleyici ilaçlara başlanır. Yumurta çatlatma iğnesine kadar her iki tedaviye devam edilir.

Son düzenleme:
Offf aynen yaa şimdi ben pko hastasıyım reglim düzenli fakat çok gazla büyümeyen yani gelişmeyen yumurtam oluyo şimdi bana uzun protokol mü uygulanıcak

evet ya bende yumurtlama problemi var sanırım geçen ay klomen kullandım bir tane yumurta büyüdü o da 11mm de kaldı gelişmedi yumurtalıkla ilgili operasyonlar da rezervi etkiliyormuş ben geçen sene laparoskopi olmuştum oooff oooff

anladığım kadarıyla tedavi yöntemi yumurtalık rezervine göre değişiyor
evet canim aynen oyle...
Offf aynen yaa şimdi ben pko hastasıyım reglim düzenli fakat çok gazla büyümeyen yani gelişmeyen yumurtam oluyo şimdi bana uzun protokol mü uygulanıcak
hayir canim sana kisa protokol uygulanmasi lazim cunku uzun protokol yumurtalik rezervinde ve gelisiminde sorun olmayanlara uygulaniyor...

evet canim aynen oyle...

hayir canim sana kisa protokol uygulanmasi lazim cunku uzun protokol yumurtalik rezervinde ve gelisiminde sorun olmayanlara uygulaniyor...

İnşallah ya olsun bitsin hayırlısıylaa temmuzun 14 regli günüm ondan önceki muayneye annem yanlışlıkla haziranın 20 sine almış ilk görülşmeye ozaman gidicem yani ama malesef reglimin 4.gününe denk geliyo umarım bi problem çıkmaz tedaviyi geciktiricek

yeni bisey degil aslinda canim ..senin ilk tedavinmi??

yok canım ya ikinci tedavim olacak ilk tedavi kısa protokoldü ama doktor neden kısa protokol uygulandığını açıklamamıştı bu zamana kadar gittiğim doktorlar 35 yaşını aşmadan çocuk sahibi olmaya bakın demişti

uzun protokolde zaten adetin 21. gunu baslaniyor ignelere kisadada 3.5 . gun arasi bir sorun olacagini sanmam...
canim rezervde sorun var demekki..amh hormonu sonucun ne? onda belli oluyor zaten..

uzun protokolde zaten adetin 21. gunu baslaniyor ignelere kisadada 3.5 . gun arasi bir sorun olacagini sanmam...
canim rezervde sorun var demekki..amh hormonu sonucun ne? onda belli oluyor zaten..

Anladım çok teşekkürederim canım beni bilgilendirip stresimi aldığın için :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…