2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
canım zaten bende bugün o performans vardı.sabahtan beri hastanelerde çatmadığım kalmadı.ağrıyan dizimle kuyruğa girmişim adam gelmiş önüme geçiyo.bağırdım çağırdım bikaç bayanda destek çıkınca adam neye uğradığını şaşırdı.buda aile hekimimiz bana rapor lazım şimdi aramı bozmayayım.raporlarım biter bitez kavga edecem.bebeğime obez dedi dengesiz.her gittiğimizde arkadaşlarıyla sigara içip gırıgır yapıyo eşim gidip çağırıyo.bide özür dilerim diyo eve geldim bide onla kavga ettim.valla bugün elimden kurtulan olmadı.akşamada misafir vardı allahtan onlar gelene kadar sakinleşmiştim.

Bebeğinin kilosu nasil canim?

önce dolu dolu olurdu şimdi boş gibi geliyor ama sık sağmam dün sonuç verdi çok şükür :) lactamil de almayı düşünüyorum Allahın izniyle daha çok olsun fazla vaktimi almasın, sağmam biraz zaman alıyor gibi göze batmak istemiyorum şirkette :KK43:

dün 4 saatte bir sağmaya başladım daha iyi sanki

Haklısın çalışırken çok zor ama sen de kadın olan yöneticinize gögsün çok doluyor, çok acıyor dayanamıyormuşsun gibi anlat. Eğer işe yararsa ne kadar sık sağsan o kadar artar:KK66:

Aslında böyle vicdansız yöneticilere doktordan gidip rapor almalı 2 saatte bir süt sağacak diye, hepsi verir amaaa iştee......
Sanki sen bayılıyorsundur kimbilir nerde fos fos süt sağmaya... Çook zevkli zaten hobi hobi....

anneler lütfen yardım edin oğlum sağdığım sütleri içmiyor dondurduğum için tadı sanırım farklı geliyor :KK43: bir de iş yerimde sütümü sağıp dondurucuya bırakıyorum eve gidene kadar çözülüyor acaba bozulur mu kaş yapayım derken göz çıkarmayayım şimdi

Benimki de içmiyor. En iyisi taze taze içirmen. Soğutuculu termoslu canta, buz küpleri. Eve taşırsın o şekilde 4-5 saat yolda bozulmaz, sonra evde buzdolabında tutup ısıtıp ısıtıp içirirler ertesi gün.
Başka çare yok gibi canım.
Lipaz enzimi bıdıbıdısı için sağınca önce 80 derecelere kadar ısıtın sonra dondurun diyor ama hani bir kere ısınan süt tekrar dolaba girmezdi, ben de bunu anlamıyorum!

pazartesı gunu isten cıkınca kan testı yaptırdım . sevınsemmı uzulsem mı bılemıyorum ne hıssedecegımı bılemıyorum. ben bu anı cok beklemıstım hep normal yolla olmaz dıye dusunurken oldu ıste.hamıleyım.. bebegım cok kucuk ne yapacagımı bılmıyorum ama sanırım doguracagım cunku dogurmassam allahıma nankorluk olur ben bır cocuk ıcın ne sıkıntılar cektım sımdı rabbım verdı ıstememek olmaz zaten seneye yaparım dıye dusunuyordum. daha esıme bırsey demedım. su anda altı haftalık gorunuyor kese gorundu ama kalp sesı ıcın bır ıkı hafta sonra gel dedı gercı daha kendı drumu arayamadım cok kızar cunku uyarmıstı bızı.. gene mayıs annesı olacakmısım. allahtan fazla kılo almamısıım . ılk bebekte 60 ıle hamıle kaldım sımdı 59 um.. garıp hıssedıyorum ama mutsuz degılım sadece ıkı bebegıme nasıl ıyı bır anne olacagım dıye dusunuyorum. ınsallah bırıncı hamılelgımde cektıgım kanamalarım olmaz gene yatmam gerekmez

Ne diyeceğimi bilemedim bir süre, zaten ne hissettiğini ancak yaşayan anlar. Ben 3 yaşında çocuk annesi olarak bile ikinciye hamile kalınca, acaba ikisine de yetebilir miyim diye düşüyorken, senin her türlü kaygını anlayıp yüreğimde hissedebiliyorum.
Sana söylemek istediğim iki şey var; birincisi seni canı gönülden tebrik ediyorum. En az ilkinin tutunduğu haberini aldığın ve kalp atışlarını duyduğun zamanki kadar tebriği, heyecanı hakediyorsun çünkü. Kimsenin sana başına gelen en kötü şeymiş gibi davranıp sana olumsuz enerji vermesine izin verme...
İkincisi de, ben istenmeyen bir çocukmuşum. Yani ablam 3 yaşında iken, kaza ile hamile kalmış annem. Aldırmayı çok istemiş ama aile büyüğü olan dedem izin vermemiş. Ben bunları neden ve nerden mi biliyorum? İşte planlı bir gebelik olmazsa anne ve baba çok söylenip, her yolu düşünebiliyorlar ama bebeği kucaklarına alınca, kokusunu duyup görünce hepsi geride kalıyor. Fakaaaattt....bebeğe bakanlar, aile büyüklerinden bazıları, bazen komşular vs....olmadık bir anda çocuğa istemeyenin hikayesini anlatıveriyorlar. Bazen çocuğa bazen ebeveynlerinden birine kızdıklarında, bazen de çocuğa yaranıp ben olmasaydım sen doğmazdın diyebilmek için..... Olan çocuğa oluyor, hayata gelmesini bir mucize ve şölen gibi değil, kılpayı dönüş yapılabildiği bir dönemeç, bir kıyak olarak görüyor. Ruhunda onarılmaz yaralar açılıyor. Yani kısaca lafı çok uzattım ama bebeğini doğurmaya karar verdiysen en yakınlarından bile bunun bir kaza bir şok olduğunu sakla, kimse ama kimse ileri de böyle birşey anlatamasın ona... Büyük olan mucize, küçük olan kaza....düşünsene o minik yüreği...

kızlar 6 aylık yeğenim karyoladan düştü.kafatasında 2cm çapında çatlama var.dün bişeyi yoktu bugün 3 kez kusmuş.abimle eşi perişan.dua edermisiniz.

Çok geçmiş olsun haber geldi mi tekrar
Gözetim altındadır umarım iyileşir yavrucuk hemen

pazartesı gunu isten cıkınca kan testı yaptırdım . sevınsemmı uzulsem mı bılemıyorum ne hıssedecegımı bılemıyorum. ben bu anı cok beklemıstım hep normal yolla olmaz dıye dusunurken oldu ıste.hamıleyım.. bebegım cok kucuk ne yapacagımı bılmıyorum ama sanırım doguracagım cunku dogurmassam allahıma nankorluk olur ben bır cocuk ıcın ne sıkıntılar cektım sımdı rabbım verdı ıstememek olmaz zaten seneye yaparım dıye dusunuyordum. daha esıme bırsey demedım. su anda altı haftalık gorunuyor kese gorundu ama kalp sesı ıcın bır ıkı hafta sonra gel dedı gercı daha kendı drumu arayamadım cok kızar cunku uyarmıstı bızı.. gene mayıs annesı olacakmısım. allahtan fazla kılo almamısıım . ılk bebekte 60 ıle hamıle kaldım sımdı 59 um.. garıp hıssedıyorum ama mutsuz degılım sadece ıkı bebegıme nasıl ıyı bır anne olacagım dıye dusunuyorum. ınsallah bırıncı hamılelgımde cektıgım kanamalarım olmaz gene yatmam gerekmez

tebrik ederim canım çok ama çok sevindim.hiç endişe etme ikiz de olabilirdi dimi ilk bebişin.sende çok iyi bilirsinki tüp bebekte ikiz üçüz şansı çok yüksektir.o yüzden rabbimin hediyesi bu sana.allahım iki çocuğunuda tüp bebekle yapmış biri olarak böyle mucize haberleri o kadar mutlu ediyorki beni.inşallah sorunsuz çok güzel bir hamilelik yaşarsın.çok öpüyorum seni.

kızlar 6 aylık yeğenim karyoladan düştü.kafatasında 2cm çapında çatlama var.dün bişeyi yoktu bugün 3 kez kusmuş.abimle eşi perişan.dua edermisiniz.

geçmiş olsun acil şifalar olsun.son durumu nasıl merak ettim.

kızlar saçma gelebilir ama sadece size anlatabileceğim bir sorunum var.eşimle ailesiyle olan mevzuları biliyorsunuz zaten.biz eşimle severek evlendik evlenmeden önce beş dakika bile ayrılmaz ayrı olduğumuz zamanlarda ise çok üzülürdüm ben.tabi o ezelden beri odundu bunu biliyordum ancak evlenince daha da arttı bu odunluğu. birde üstüne 6 yılda iki çocuk maddi imkansızlıklar tüp bebek süreci ailesinin saçmalamaları eklenince zaten pamuk ipliğinde olan ilişkimiz iyice çıkmaza girdi son zamanlarda.ben eşimi seviyorum onunda beni sevdiğine inanıyorum ama aramızda tarifsiz bir duvar var aşamadığımız.akşama kadar onu çok özlüyorum ama akşam evde suratını göresim gelmiyor.bana dokunmasına tahammül edemiyorum.aklıma saçma sapan şeyler geliyor sürekli dua okuyorum elimden bişey gelmiyor.bana bir akıl verin nasıl kurtulayım bu ruh halinden.saçmaladıysam kusura bakmayın çok çaresizim mutsuz olmaktan yoruldum inanın.

Canlarim ebemiz hanim egendi izindemis o not almistir da tarihi gelmemistir daha bakalim ne ile karsilasicam .....simdi sut sagiorum grip gibi bisi oldum ihlamur yapiorum icine envai cesit sey koyup duruyada icirdim az az bayilio ya nasil sapitadio gormeniz lazim:KK66:))

kızlar saçma gelebilir ama sadece size anlatabileceğim bir sorunum var.eşimle ailesiyle olan mevzuları biliyorsunuz zaten.biz eşimle severek evlendik evlenmeden önce beş dakika bile ayrılmaz ayrı olduğumuz zamanlarda ise çok üzülürdüm ben.tabi o ezelden beri odundu bunu biliyordum ancak evlenince daha da arttı bu odunluğu. birde üstüne 6 yılda iki çocuk maddi imkansızlıklar tüp bebek süreci ailesinin saçmalamaları eklenince zaten pamuk ipliğinde olan ilişkimiz iyice çıkmaza girdi son zamanlarda.ben eşimi seviyorum onunda beni sevdiğine inanıyorum ama aramızda tarifsiz bir duvar var aşamadığımız.akşama kadar onu çok özlüyorum ama akşam evde suratını göresim gelmiyor.bana dokunmasına tahammül edemiyorum.aklıma saçma sapan şeyler geliyor sürekli dua okuyorum elimden bişey gelmiyor.bana bir akıl verin nasıl kurtulayım bu ruh halinden.saçmaladıysam kusura bakmayın çok çaresizim mutsuz olmaktan yoruldum inanın.

Bunu yazdigima ben bile sasiriyorum inan nasil dolayli yoldan soylenir bilmiyorum biraz dan olacak ama kayinvalidenler büyüydu muskaydi bise yaptirmis olabilirler mi:/ Hic o taraklarda bezim olmaz aklima bile gelmez aslinda simdi niye bunu dusundum? Az once can sıkıntısından stv miydi neydi bi kanalda boyle cadi kaynana melek gelin safsatasi izledim. Buyu falan karisiyodu isin icine. SeniN yazini okuyunca da aklima bu geldi. Sacmaladim biraz kusura bakma ama malesef boyle de bir gercek var hayatimizda.

Screenshot_2014-09-04-15-56-40.png

Kızım eli agzında uyuyor hep Aksi halde uyumaz napıcam hep böylemi kalacak geçici midir?

Bunu yazdigima ben bile sasiriyorum inan nasil dolayli yoldan soylenir bilmiyorum biraz dan olacak ama kayinvalidenler büyüydu muskaydi bise yaptirmis olabilirler mi:/ Hic o taraklarda bezim olmaz aklima bile gelmez aslinda simdi niye bunu dusundum? Az once can sıkıntısından stv miydi neydi bi kanalda boyle cadi kaynana melek gelin safsatasi izledim. Buyu falan karisiyodu isin icine. SeniN yazini okuyunca da aklima bu geldi. Sacmaladim biraz kusura bakma ama malesef boyle de bir gercek var hayatimizda.

ya sorma canım bende hiç inanmam ama ne bileyim aklımada geliyor bazen hatta o yüzden evde habire bildiğim duaları okuyup duruyorum bu ara.aslında onlarda öyle şey yapmaz namazlı dualı insanlar.
benimki psikolojik galiba.sonunda becerdim kendimi delirttim sanırım.

Eki Görüntüle 1234538
Kızım eli agzında uyuyor hep Aksi halde uyumaz napıcam hep böylemi kalacak geçici midir?

çok tatlı ama çokkk.emzik almıyormu canım peki

Miracle ne yalan söylim çook sevindim okurken bile heyecanlandım.
Zorlanıcaksındır ama buna değer.
Güzel düşün güzel olsun herşey.
İnşallah bu gebeliğin çok rahat geçer ve alırsın eline kuzunu.

Oferta bende bazen eşimden soğuyorum ve görmeye bile tahammül edemiyorum zaten ayrı odalarda yatıyoruz aylardır.
Biraz ayrı kalmaya ihtiyacımız var.
Sizde bir sürwliğine bir değişiklik tapsanız imkanınız neye yetiyorsa bikaçgünlüğünede olsa bir akraba ziyareti bir tatil siz veya o gitsin olmadı beraber gidin.
İnşallah atlatırsınız bu günleri.

Ayne yeğenin için geçmiş olsun içim acıdı Rabbim korusun onu ve şifasınu yollasın inşallah.

ya sorma canım bende hiç inanmam ama ne bileyim aklımada geliyor bazen hatta o yüzden evde habire bildiğim duaları okuyup duruyorum bu ara.aslında onlarda öyle şey yapmaz namazlı dualı insanlar.

Teşekkür ederiz teyzesi :)
Çok uğraştık halada arada deniyorum ama Malesef emzik almiyo canm

Canım sana klasik birşeyler söylemeye çalışabilirim ama sen zaten bunları biliyorsundur. İçinden yapmak gelmiyorsa, işte o bir dönüm noktası.
Biz de tatildeyiz. Resmen ayrı takılıyoruz ailece. Deren, Dilber'le odada. Ben Demir'le... Zaten 3 saatte bir odadayım sağmak için. Demir babasıyla hiç anlaşamıyor.
Eskiden eşimle uzaklaşsak çok üzülür etkilenirdim, şimdiyse çok yakın olmak istemiyorum. Ne olacağız bilmiyorum,

BuYuye inanirim da etrafta oyle insan gormeyince ütopya gibi geliyor. Birkac arkadas nazar icin evi sirkeli suyla silmekten bahsetmisti. BBelkide boyle bir seye ihtiyac vardir.
Esin ne durumda peki? O da senin gibi mi dusunuyor. Cok zor bir durum karsilikli konussaniz belki ise yarar. Sikma canini zamanla gecer belki. Rabbim evinize huzur versin.

Hafif grip giviyim dedim ya kizlar durunun da burnu tikali ememedi acttim burnunu yine emmio tikali gibi sesler cikario hic emzirmeden mama vermedim bugune kadar ama bugun iki kez wermek zorunda kaldim :KK43: napicam bnnerde cikti simdi bu lanet olsun asi dusunurken hastami yaptim cocugu ya....

Eki Görüntüle 1234538
papatyacim ya o kadar masum uyuoki hic dokunma birak huy edinirse edinsi nie mi suraya bak bir yilin yarisini yedi bizim kizlar kocaman oldular saka gibi rabbime sukurler olsun ki... O yuzden ben birak tim nasil uyursa uyusun neyi aliskanlik edinirse edinsin dogru durust kucagimda bile oturmuo artik koklatip sewdirmio kendini heme ya yatcak ya mama sandalyesi bi kac ay onceye donsun cok istiorum walla :)))

Arkadaşlar bana yardimci olur musunuz oğlumun verem asi yeri sisti sanki patlayacakmis gibi sizin kilerde ole oldu mu

X