2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

Cook gecmis olsun. Biran once toparlanir insallah. Ama hirilti varsa istahi da yoksa bir doktora gotur derim. Basimdan gecti (soyleyip duruyorum ama unutamiyorum o bir haftayi) malesef havalar kotu cok cabuk hasta oluyorlar...

Canim, ben itu mezunuyum mimarlik, ilk yillar beraber yasarken evi gecindirdim hatta askerde baktim bile. Evlendik benim kazandigim parayla, takilarimla da ise yatirim yaptik esim yeni sirket kurmustu. Sonra bebek geldi ben calismadim. Yavas yavas esimin tavirlari degisti. Kirici olmaya kucuk gormeye basladi. Evi gecindirecek para kazanmaya baslayinca denge degisti. Ozetle calismayinca oncesinde ne oldugu cok manasiz hemen uste cikip ezmeye basliyolar. Ev de sabahtan aksama kossan bile yayiyor oluyorsun. Esimin akrabalarindan bile laf yedim, mimarlik da neymis evde oturmuyonmu yillardir dedi kadinin biri ben kizina meslegimi anlatirken. Yani sen sen ol hemen adapte olmaya calis bulundugun yerw, bebek buyur buyumaz de is ara. Yoksa ezilmege mahkumuz. Kendi parani kazanana kadar ne ailesinden ne esinden saygi gormiyorsun. Herkes 3 aylik bebegini birakip calisiyor buyuk bir nedeni de bence bu. Erkegin eline bakinca herturlu istismar hakli oluyor.

Allah ıslah etsin bunları, benimkide gitti güya oralardan karıştırıyor evimi. Halama kadar arayıp dert yanıyormuş, kovmaktan beter etti, oğlumun evine sığamadım diyormuş! Taviz vermeyelim arkadaşım..

Gecmis olsuun..zaten ne kadarcik gucu var kiyamam
Uzun surmez insallah..
Bebekler icin bitkisel caylardan ise yarsmaz mi ki ?

Benimkilerde pamuuk :)
Ama anliyorum sutu..Artik bebislere gore oldu sanirim..

Ailen icinde uzuldum,malesef eski inanlarda yurtdisi ve fabrika,memur tskintisi mevcut..Annenin israrlari bundandi gsliba..
Vardir herseyde bi hayir ama birinin hayatini sevgiden yoksun yasamasini etkilemek hic kimsenin hakki degil..

Kızlar LANSİNOH süt saklama poşetlerinden 3 tanesi buzlukta patlamış yada patlaktı. Annem ben yokken oğluma içirmek için indirmiş dolabın alt kısmına sütler akmış içinden. Üstelik poşetlerden birinin içindeki süt bozuk gibiymiş. Lilacsofie de demişti kokuyor süt diye acaba poşetlerde mi sorun var? Böyle bişiy yaşadınız mı? Sütlerim ziyan oldu yaa

Bitanem illa gorusucek elinde sonunda gorusucek die bisi yok cok ister herkes guzelce anlasmak koca bir aile olmak fakat senin yasadiklarin sacmalik boyutuna tasidilar artik onlar herseyin sorumlusu anne baba olup oturduklari ewe hurmeten az elinden tutamadilar bazi anne babalar ewlatlari icin yasarlar bazi anne babalarda ewlari onlar icin yasasin isterler...aslinda herkes kendi ailesine baksa ve sorumluluklarini bilse hic bir sorun kalmicak...sen veewlatlari icin en hayirlisi olsun...asla diolaga girme ki bidi bidi edion demesin bide sen sessiz kaldikca daha utansin ...

Ben olmak istemiyorum zaten 1 Eyl'de kısmetse tatilimiz var
Bunca zaman olmayıp ta tatilde olursam ağlarımmmm

Buluşmaya keşke sen de gelebilseydin

Papatya canım sende zor günler yaşamışsın hatta benim gibi hala yaşıyorsun. Bazen kaderim buymuş diyorum sonra oğullarımı görüyorum iyikide evlenmişim diyorum benim yaşama sebebim bir tek onlar zaten. Annem geçen öğüt veriyor bana çok güldüm. Kabul et diyor bu adamı böyle kocan varmı var adıda uğur. Bu kadar diyor kısacası. Ben zaten hep derim sıfır beklenti sonsuz mutluluk.
Tek amacım çocuklarıma iyi bir yaşam sunabilmek. Boşver kocaları ne halleri varsa görsünler.

Ben olmak istemiyorum zaten 1 Eyl'de kısmetse tatilimiz var
Bunca zaman olmayıp ta tatilde olursam ağlarımmmm

Buluşmaya keşke sen de gelebilseydin
Canim prolaktin hormonu adeti engelliyormus cok sik emziren annelerde 10 aya kadar cikar dedi k. Dogumcum. Ben 1. De 6 aylikken olmustum. Annem bende 1 yil olmamis. Ne zaman gece emmeleri biyer o zaman olunabilir diye de duydum. 1. Yi 26 ay emzirdim. Sutu etkilemiyor aslinda

Annene saptamasindan dolayi 1000 alkis. Zaman cok muhim birde 10 yil oluyor biz beraberiz. Hergun segisiyoruz aslinda karsilikli. Degisiyoruz demek istedim. Yani zamanla istedigimiz ozel adama tam ulasamasakta bir orta yol bulunuyor.

Sut saklama posetlerindeki kokudan kastiniz ne kizlar? Eksimis gibi mi ya da ne bbilim küf gibi mi? Dun ben de buzluktan indirdim ilk kez (bebedor ve lansinoh kullaniyorum bebedor indirdim) oglum once almadi sonra yumuldu. Kokladim da ayni oglumun kusmugu gibi kokuyordu:) Sutum akinca ben de oyle kokuyorum mesela. Ayni kokudan mi bahsediyoruz acaba.

Vee buyuk mesele duugun dernek!! Hamile kaldim iki ayliktan sonra basladi nisan dugun sunnet bla blalar... Evde kalmis gozuyle baktigimiz hayatta evlenmez diye dusundugumuz yakin arkadaslarimin kismwtleri acildi. Bilsem daha once hamile kalirdim valla :) Bir isteme iki nisan bir de dugunu oyle boyle hamile elbiseleriyle falan atlattim ki o zamanlar kilo yoktu. Haftaya dugun var bir haftadir kiyafet ariyorum. Kir dugunu renkli kiyafet alayim dedim hic mi bir elbise yakismaz!! Kaldim yine siyaha. Kilolardan oyle sikayetciyim ki bunlari yazarken bir yandan da helva hupletiyorum. Allah akil versin.

Bebekle çOk zor olacak canım. Kilolarda duruyo, ne giyeyim, saç baş ne olacak stresi bastı bana
walla canim ben siyah ipaskili bir tualet buldum arkadasimdan ne kadar mutlu oldum anlatamam sana en azindan duzgun duruo....ama sunnet gezdirmesi sabahtan baslayan hazirliklar falan kahredio....ustune kizi napicam herkes onu da istio

Tezoslar merhaba.site yenilenmis gecenlerde bikac soru sormustum ama hic yanit gelmedi( site yenilenmesinden dolayi sanirim gozden kacmis.tekrar sorayim.kizimin kafasi snaki gitgide sivrilesiyo gibime geldi dogdugunda hafif sivrilik vardi suan fazlalasti sanki yatis seklinden dolyimidir nasil yatirmaliyim? Ikincisi kafasinin arkasinda hani bizim atkuyrugu yada topuz yaptigimiz kisim) sanki cukurluk var o neki bingildakmi? O cukurlk yassi gibi gozukmesine sebebp oluyo kafasininbingildaksa kapanmasilazimdegilmi elleyince hala aciklik var kokrkuyorm indallah gecici biseydir sizin bebelerdede varmi ?ayrica hasta olan bebekler vatmis gecmis olsun..sutu azalan arkadaslat ben bisey farkettim bukacgundur uzum yiyorum yas uzum sanki farkettirdi bi deneyin isterseniz sizde...hepinizi opuyorum sevgiler

Canım ben oldum, ama ilginçtir ki 2 gün sürdü. Gece kalkmalarımız azalcağına da arttı buara dün gec 1buçuk satte bir kalktı, genelde geceleri 2-3 saati bulurdu artık.uykusuzum çok :)

Buarada kaynanalardan bahsdilmiş, benim kaynanamım da bu son hallerini gördükten sonra artık inanıyorum ki iyi kaynana diye birşey yok. En iyisi bile biyerden sonra sapıtıyor demekki..

C
Canim benim bebegimin kafasida aynen bahsettigin gibi bende cok telas yaptim ama cevremdekiler yatis seklinden oldugunu soylediler hep bende arhatladim biraz aynen dedigin yerde benim kizinda cukurluk var bingildak 6 aya 1 swneyw kapanir saglik ocaginda bir sikinti gorse ebeler soyler zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…