2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Kizlar size bir kac soru sorayim. Simdi ben daha adet gormedim 3 ayimiz bitti bizimde normalmidir.nette normal diyo ama tanidigim herkes 2. Ayda adetlenmis. Birde benim oglusun ayak tirnagini hic kesmedim cunku uzamiyor. Benim gibi kesmemis varmi acaba.

Kizlar size bir kac soru sorayim. Simdi ben daha adet gormedim 3 ayimiz bitti bizimde normalmidir.nette normal diyo ama tanidigim herkes 2. Ayda adetlenmis. Birde benim oglusun ayak tirnagini hic kesmedim cunku uzamiyor. Benim gibi kesmemis varmi acaba.
Benim oglumunda ayak tirnaklari uzamadi. Daha kemsedim. Ama bas parmak tirnaklari batikti.sukur o iki tirnak uzado sadece :KK66:

Ben de daha adet olmadim. 3 ay 10 gun oldu. dr bana daha dogumda 3-4 ay adet olmazsin demisti..abimin eside 1 yil.adet olmadi..dr.u 1 yil olmaman cok normal ama daha uzun olursa sorun demisti.

Ben de persembe gunu yaptirdim atesi falan cikmadi canim
Saol cnm. Baya uykusuz kaldim..mizirdandi filan. Simdi de oynuyr sipa. Ilacla dusurdum atesini artik. Eczaci ates yapar dedi hemsire yapmaz dedi..ondan aklim karisti.

Tüm gün ikisi arasında RESMEN parçalandıktan sonra bu bana reva mı? :KK43:((((
Durum şu arkadaşlar: Gece ikisi de uyuyor, Deren malum süt emdiği için uyurken yanımda oluyor. Demir de hikaye anlattığım ya da masaj yaptıgım için yanımda uyuyakalıyor. Sonra babası uyumadan önce Demir'i alıp yatağına yatırıyor. Her gece iki ya da dört arası saatlerde Demir uyanıp ağlar ve "Anneeee" diye feryat figan bağırıp beni çağırır oldu. Korkuyorum diyor, benimle yat diyor, olmadı ben seninle yatayım diyor. Bir şekilde bizim yatağa geliyor. Arada Deren'i emzirirsem o da bizim yatakta kalmak istiyor, yerine koyunca başlıyor mık mık etmeye...İki kişilik yatağa dört kişi sığıyoruz. Bir bakmışım ben arada yastığın ucuna yatağın kenarına sığışmaya çalışmısım. İki gecedir Demir uyanınca başında bekleyip uyutup geri gidiyorum yerime. Bu gece bana resti çekti; vay efendim eğer onunla uyumazsam artık onun en iyi arkadası değilmişim!!! Yalvardım, yavrum tüm gün yoruluyorum, ayaklarım zonkluyor artık bari gecesinde rahat huzur verin, uyuyun sabah kahvaltıda mutlu mutlu bulusalım dıyorum. Daha ne dıller dokuyorum ama faydasız... Şuan kendi yatagında, ben süt sağıyorum ama artık onun en iyi arkadaşı değilmişim.....
Iki cocuk.arasinda kalmak.cok zorlar sizi kiyamam ....
Sanirim Demir gecis doneminde. Insallah cabuk atlatir.

Canım şu an hayal bile edemiyorum ama sende bu çocuk aevgisi varken niyeti bozar mısın acaba :))
Benim aklımın bi köşesi de. Bakalım biraz büyüsünler sünir sistemim çökmemiş plursa isterim aslında

Canım seni biz anlarız da demirin (ve aydının) dünyası bize o kadar uzak ki :)
Ben de çocuğa yaşvarıyorum oğlum çok yoruldum lütfen diye ama merdee. Bizimki de gelmeye çalışıyor yanıma. Bi de çok kopırdıyor. Eşim makesef hamilelikten beri diğer odalarda yatıyor nadiren yanıma geliyor. Bu yaş çocuklarda çok sık oluyo sanırım. Bi ihtiyaç mı dersin

Bence ihtiyaç olabilir çünkü bebekle aynı odada yatışımızı anlayamıyordur. Ben defalarca açıklamaya çalıştım; Deren gece süt emiyor o yüzden yanımda. Sesini duymak zorundayım yoksa emmez gögsüm çok acır hasta olurum vb diye ama tabii gel de bunu onun kalbine anlat...Ben onun yerinde olsam ben de çok bozulurdum.
Dün gece eşime gel iki kişilik bir yatak daha alalım, onlar uyuyunca biz oraya geçeriz dedim, çünkü gerçekten sığamıyoruz. Zaten iki kuruşluk uykum var onda da zargana gibi diziliyoruz yan yana...

Ben de adet görmedim canım
Demek ki hormonlarımız böyle gerektiriyor
Nedense adet olsam çok üzüleceğim şimdi
Emzirme bitene dek olmayayım istiyorum
Ablam 9 ay emzirmişti, 9 ay olmamıştı
Doktoru (hocası) ne zaman gece kalkman biter, o zaman adet olursun merak etme demiş...
Yani bu kadar uzayabiliyor...

Durum şu arkadaşlar: Gece ikisi de uyuyor, Deren malum süt emdiği için uyurken yanımda oluyor. Demir de hikaye anlattığım ya da masaj yaptıgım için yanımda uyuyakalıyor. Sonra babası uyumadan önce Demir'i alıp yatağına yatırıyor. Her gece iki ya da dört arası saatlerde Demir uyanıp ağlar ve "Anneeee" diye feryat figan bağırıp beni çağırır oldu. Korkuyorum diyor, benimle yat diyor, olmadı ben seninle yatayım diyor. Bir şekilde bizim yatağa geliyor. Arada Deren'i emzirirsem o da bizim yatakta kalmak istiyor, yerine koyunca başlıyor mık mık etmeye...İki kişilik yatağa dört kişi sığıyoruz. Bir bakmışım ben arada yastığın ucuna yatağın kenarına sığışmaya çalışmısım. İki gecedir Demir uyanınca başında bekleyip uyutup geri gidiyorum yerime. Bu gece bana resti çekti; vay efendim eğer onunla uyumazsam artık onun en iyi arkadası değilmişim!!! Yalvardım, yavrum tüm gün yoruluyorum, ayaklarım zonkluyor artık bari gecesinde rahat huzur verin, uyuyun sabah kahvaltıda mutlu mutlu bulusalım dıyorum. Daha ne dıller dokuyorum ama faydasız... Şuan kendi yatagında, ben süt sağıyorum ama artık onun en iyi arkadaşı değilmişim.....
Gun gectikce yeni yeni huylar cikacak ortaya galiba. Deren dillenip ayaklandiginda ne olacak kimbilir. Seni korkutmak icin yazmiyorum benim basimda da var bir canavar. Kizimin ne kadar sakin uslu mazlum oldugundan kardesini cok sevdiginden bahsediyordum ya hani erken konusmamak gerekiyormus. Oglanin fotografini ilk once cektim diye bir saat agladi dun. Aksam dizimde oynatiyorum diye rest cekti beni de oynatacaksin diye. Bacak boyum 1 metre bile yok dana gibi kiz yatti ustume boguluyordum:) Babasi da gicik gicik guluyor elinde bbir telefon... En kotusu de gece altini islatmaya basladi. Kardesiyle ilgisi var mi bilmiyorum ama zordayim...

Insallah en iyi arkadasin haline uzulur boynuna sarilir da barisirisiniz canim.

Ben de gormedim hatta iki gundur olmaya calisiyorum az az leekelenme var ama gerisi gelmiyor. Olsam cok rahatlicam. Kizimda ertesi ay olmustum ne guzel. Gerci sicaklarda da cekilmez ya neyse. Sekiz ay olmayan bile varmis normal yani. Sut koruma muhabbeti var bir de guvenmeyin derim :)

Oglumun ayak tirnaklarini ben de hic kesmedim. Dedigin gibi uzamiyor.

Kıyamam canımm, ahh benimkiler bugun hiç fahat durmadılar ki neler döktürürdüm ben size ama......Vallahi pasta yaparken aklıma senin rejimin geldi, inanmazsın ama keçi sütüyle yaptım...
Uzun zamandır elbiselerimin içine giremiyorum diye yeni bir elbise almıştım, garip ama şişko da olsam fena durmamıştı hani.... Ön tarafı hep dantel gibi süslemeydi...Yıkayıp asmıştım ütüleyecektik... Demir alıp yırtmış dantellerini...

Özenir cilt bakımı yaptırayım dersin, morarsın
Elbise alırsın oğlun söker
Manikür yaptırırsın kızın öyle sımsıkı tutar ki parmağını. Parmak izi ojene çıkar:))
Eşinle kırk yılda bir dışarı çıkarsın, (siparişi geç almalarını bahane edip)kalkalım evde yeriz diye çocuklarına koşarsın....
Eşin mutfağa, sen de özlemle kızını emzirmeye oğlunun ağrıyan ayaklarına masaj yapmaya
yatak odasına koşarsın...
Bunun adı galiba annelik....ohh iyi ki de anneyim...
,

Maşallahhh sana tatlım iyiki annesin ne güzel annesin ...
Hiçbirinin kıymeti yok günün sonunda evinde saglıklı mutlu iki çoçugun seni seven bir eşin var ya alahım nazardan saklasın..
Oje yenıden surulur , elbısenın en guzellerını Demırımın sunnetınde- dugununde gerıne gerıne gıyersın, yemek mı bugune kadar ne yemekler yedık dısarda ne gezmelere gıttık oyle degılmı ?
Bazen kucagında bebegımı emzırırken bana attıgı bır gulumsemeye hıc bir şeyi değişmeyecegimi düşünüyorum .
Biz anneler için Dünyada karşılığı yok henüz.

Dediğin gibi ohhhhhhhhhhhhh iyikide annesin iyikide anneyiz .. %100 katılıyorum sana
Bu arada iş yerinde duramıyorum 2 gıbı cıkıcam sabırsızlanıyorum ...

Amin canım...
O kadar cok var ki kaza ile bu dönemde tekrar hamıle kalan
Benım cocuk doktorum bıle 6 ay ara ıle sanırım hamıle olmus dusun

Cok zordur,hamile bile gorunce icimden artik Allah kurtarsin diyorum:KK48:
Demek bu donemde calismaya basladoginda yumurtaliklar daha etkili oluyorlar:KK53:

Cok kırıcı,yani Demir adina..Hakli da..
Arkadasliginiz cok iyi oldugu icin cabuk bitemeyeceginden Demir bunu da bi guzellikle aktaracaktir sana ama her defasinda alttan almasida onu zorlayacak sanki..Acaba anlasma fln mi yapsaniz?
Bir gece Demir'le dursan,bir gece yataginda diyecegim ama buna da alisirsa daha fena..
Allah kolaylik versin..
Ama cok tatli ya sen anlatirken artik gozukun onune geliyor mimikleri fln :)
Sezen icin 'onun kardesi yok mu?' demesi ve yuz ifadesi hic cikmiyor aklimdan :KK68:

Kizlar. Benim kuzunun atesi cikmaya basladi. Dun sabah rotavirus asisi yaptirmistim. Ondan midir? Yasayan oldu mu?

Bende yaptirdim 2 seferde de sikayeti olmadi canim..

Plojovic, gözüne fışkırtmak iyi fikir bi daha söylerse YANLIŞLIKLA suratına fışkırtabilirim

Lilacsofie, yakın oturmuyoruz çok şükür ama ben işe dönünce o bakacak bilmiyorum nasıl olacak o dönem, şimdiden karaları bağladım. Doktor kontrolü sonrası eşim arıyor bilgi veriyor kendisine, kızın kilosu iyi sağlığı iyi diye hatta ek gıda olayını eşime de söyledi o da olmaz anne sütü alacak dedi ama durmuyor çenesi maşallah Neyseki ben görüşmemeye çalışıyorum yoksa moral sıfır yapıyor.. Zaten bu kayınvalidelere ne oluyor hiç anlamıyorum hepimizde bi kv sorunu var az çok. Dediğin gibi bunları doktora göstermek lazım.

Bence o bakacaksa ciddi anlamda konusun ilerde vermemesi gereken seyleride siz olmadiginizda vermeye kalkmamasi icin huyuk bir adim olsun..

Bende kesmedim..
Adette gormedim daha hic emzirirken normalmis..

Ben de olmadim daha canim 12 aya kadar olmamak normal canim.Emzirdigimiz surece (ozellikle gece) olmayabiliriz. Ben buyukte de 4 ay sonra olmustum. Ben de lilacsofie gibi bu donemin bitmesini hic istemiyorum. Bebisin ayak tirnaklarini dun kestim ilk defa.

Canım şu an hayal bile edemiyorum ama sende bu çocuk aevgisi varken niyeti bozar mısın acaba :))
Benim aklımın bi köşesi de. Bakalım biraz büyüsünler sünir sistemim çökmemiş plursa isterim aslında

Canım seni biz anlarız da demirin (ve aydının) dünyası bize o kadar uzak ki :)
Ben de çocuğa yaşvarıyorum oğlum çok yoruldum lütfen diye ama merdee. Bizimki de gelmeye çalışıyor yanıma. Bi de çok kopırdıyor. Eşim makesef hamilelikten beri diğer odalarda yatıyor nadiren yanıma geliyor. Bu yaş çocuklarda çok sık oluyo sanırım. Bi ihtiyaç mı dersin
Ben de ucuncu bebegi dusunmuyorum ama ileride ister miyim bilmiyorum. Cok kardes olmak buyudukten sonra cok guzel oluyor bir sikinti olunca hepsi birden seferber oluyor.

Kizlar. Benim kuzunun atesi cikmaya basladi. Dun sabah rotavirus asisi yaptirmistim. Ondan midir? Yasayan oldu mu?
Bizde ateş olmadı cnm...
Bende bu ay adet oldum cnm,normalmiş 1 yıla kadar..Tırnaga gelince ayak tırnaklarını bende hiç kesmedim uzamıyor...

Off kızlar ne zaman kurtulcam acaba milletin işini gücünü yapmaktan bıktım ya,içimi size dökcem valla başınızı
agrıtırsam affola...Kuzenimle çok yakın oturuyoruz,buraya gelin geldigimden beri hakkını yiyemem bana yardımcı
olmuştur ama bende ona olmuşumdur her şeyinde,misafiri gelse sabah kahvaltımı yapmadan beni çagırır kek börek pasta vs yaptırır bana kendisi ugraşmak istemez,gezmeye gitse çocuklarını bana bırakır ben bakarım,hamileligimde 1 hafta şehir dışına gitmek zorunda kaldı 2 çocugunu bana bıraktı,yemin ediyorum yataga yatarken ayaklarım zonkluyordu,çocukların yaşları 10 ve 15 ama mutfaktan 1 bardak su almazlar ellerine verceksinde içecekler,yemek konularına gelince çok yemek seçerler ayrıca bir yedikleri yemegi diger ögünde asla yemezler,dogumdan sonra kırkımız yeni çıkmıştı yine şehir dışına gitmek zorunda kaldı ve yine çocukları bana bıraktı,hamileligimde yaşadıgım zorlukları yine yaşadım ve hatta sütümde azalma oldu,şimdide kuzenim tatile gitti eşi burda,geçen gün beni aradı eşinin yıkancak ütülencek kıyafetleri varmış onları cuma gününe kadar yap dedi,birde yaparmısın demiyor emrediyor sanki yapcakmışım sanki mecburum,bende annemlerdeyim ne zaman eve gitcegim belli degil dedim,az önce eşi aradı yıkancak ütülencek kıyafetlerim var yaparmısın dedi,bişey diyemedim tmm dedim,ama bıktım artık yeter eşimde kızıyor hiç istemiyor,önceden bebegim yokken her işine koşturuyordum yapıyordum ama artık bebegim var kendi işimi zor yaparken onların işini yapmak istemiyorum,üstelik çocuklarına baktırcak 3 kardeşi ve 1 görümcesi var burda,işlerinide yaparlar söylese,ama onlara hiçbirşey demiyor hep bana hep bana,geçen gün aradıgında kızı durmuyormuş orda gelmek istiyor oraya diyor,gönder bakarım desem göndercek kızını,bende hiç sesimi çıkarmadım,kızıda tek başına yatamıyor,yanınızda yatırın diyor bize,eşim kesinlikle istemiyor,bende birşey diyemiyorum off napıcam,en sonunda eşim kırcak kalbini,ben durduruyorum her seferinde,ne yapabilirim kızlar bana akıl verin:KK43:

Off kızlar ne zaman kurtulcam acaba milletin işini gücünü yapmaktan bıktım ya,içimi size dökcem valla başınızı
agrıtırsam affola...Kuzenimle çok yakın oturuyoruz,buraya gelin geldigimden beri hakkını yiyemem bana yardımcı
olmuştur ama bende ona olmuşumdur her şeyinde,misafiri gelse sabah kahvaltımı yapmadan beni çagırır kek börek pasta vs yaptırır bana kendisi ugraşmak istemez,gezmeye gitse çocuklarını bana bırakır ben bakarım,hamileligimde 1 hafta şehir dışına gitmek zorunda kaldı 2 çocugunu bana bıraktı,yemin ediyorum yataga yatarken ayaklarım zonkluyordu,çocukların yaşları 10 ve 15 ama mutfaktan 1 bardak su almazlar ellerine verceksinde içecekler,yemek konularına gelince çok yemek seçerler ayrıca bir yedikleri yemegi diger ögünde asla yemezler,dogumdan sonra kırkımız yeni çıkmıştı yine şehir dışına gitmek zorunda kaldı ve yine çocukları bana bıraktı,hamileligimde yaşadıgım zorlukları yine yaşadım ve hatta sütümde azalma oldu,şimdide kuzenim tatile gitti eşi burda,geçen gün beni aradı eşinin yıkancak ütülencek kıyafetleri varmış onları cuma gününe kadar yap dedi,birde yaparmısın demiyor emrediyor sanki yapcakmışım sanki mecburum,bende annemlerdeyim ne zaman eve gitcegim belli degil dedim,az önce eşi aradı yıkancak ütülencek kıyafetlerim var yaparmısın dedi,bişey diyemedim tmm dedim,ama bıktım artık yeter eşimde kızıyor hiç istemiyor,önceden bebegim yokken her işine koşturuyordum yapıyordum ama artık bebegim var kendi işimi zor yaparken onların işini yapmak istemiyorum,üstelik çocuklarına baktırcak 3 kardeşi ve 1 görümcesi var burda,işlerinide yaparlar söylese,ama onlara hiçbirşey demiyor hep bana hep bana,geçen gün aradıgında kızı durmuyormuş orda gelmek istiyor oraya diyor,gönder bakarım desem göndercek kızını,bende hiç sesimi çıkarmadım,kızıda tek başına yatamıyor,yanınızda yatırın diyor bize,eşim kesinlikle istemiyor,bende birşey diyemiyorum off napıcam,en sonunda eşim kırcak kalbini,ben durduruyorum her seferinde,ne yapabilirim kızlar bana akıl verin:KK43:

Şaka gb..
Nasıl kabul edersin,bence zahmet olacak bu kadar üşengeç birine ama kırılıversin yani..
Çağırsınlar bir kadın yapsın işini ya da gitmeden ayarlayacaktı herseyini eşinin..
Zor durumda olunsa tamam bir derece insan kıyamaz ama burda kıyılmaması gereken sensin ve en cok sinirlendiğim seydir sen onunla konusmussun esi neden arayıp emrivaki yapıyor ki..
Bence gidemeyecegini söyle..Kötü olursun ama varsın olsun..Kızının rızkından kendi sağlığından olacağına..
Haddim mi bunları yazmak bilemedim ama inan içim acıdı!

Biz hazırlanmaya başladık geliyoruz lilacsofie

:rolleyes: cok heyecanlııııııı:KK73:

Cok zordur,hamile bile gorunce icimden artik Allah kurtarsin diyorum:KK48:
Demek bu donemde calismaya basladoginda yumurtaliklar daha etkili oluyorlar:KK53:

Cok kırıcı,yani Demir adina..Hakli da..
Arkadasliginiz cok iyi oldugu icin cabuk bitemeyeceginden Demir bunu da bi guzellikle aktaracaktir sana ama her defasinda alttan almasida onu zorlayacak sanki..Acaba anlasma fln mi yapsaniz?
Bir gece Demir'le dursan,bir gece yataginda diyecegim ama buna da alisirsa daha fena..
Allah kolaylik versin..
Ama cok tatli ya sen anlatirken artik gozukun onune geliyor mimikleri fln :)
Sezen icin 'onun kardesi yok mu?' demesi ve yuz ifadesi hic cikmiyor aklimdan :KK68:

Bende yaptirdim 2 seferde de sikayeti olmadi canim..

Bence o bakacaksa ciddi anlamda konusun ilerde vermemesi gereken seyleride siz olmadiginizda vermeye kalkmamasi icin huyuk bir adim olsun..

Bende kesmedim..
Adette gormedim daha hic emzirirken normalmis..

Bizde ateş olmadı cnm...

Bende bu ay adet oldum cnm,normalmiş 1 yıla kadar..Tırnaga gelince ayak tırnaklarını bende hiç kesmedim uzamıyor...
Saolun kizlar. Dun kustu 3-4kez. Gece ateslendi. uyumadi da yavrum.
Biraz once yine ateslendi. Karni agriyr bir de. Gaz sancisi cektigi zamanlardan biliyrm. Cok fena agliyr o zaman.
Asinin prespektusunu okudum. Ishal kusma karin agrisi ates yapar diyr.

Şaka gb..
Nasıl kabul edersin,bence zahmet olacak bu kadar üşengeç birine ama kırılıversin yani..
Çağırsınlar bir kadın yapsın işini ya da gitmeden ayarlayacaktı herseyini eşinin..
Zor durumda olunsa tamam bir derece insan kıyamaz ama burda kıyılmaması gereken sensin ve en cok sinirlendiğim seydir sen onunla konusmussun esi neden arayıp emrivaki yapıyor ki..
Bence gidemeyecegini söyle..Kötü olursun ama varsın olsun..Kızının rızkından kendi sağlığından olacağına..
Haddim mi bunları yazmak bilemedim ama inan içim acıdı!

:rolleyes: cok heyecanlııııııı:KK73:
Estagfurullah cnm tabiki haddin,sizler benim ailem gibi oldunuz burda..Hazırlamış kapının önündeymiş kıyafetleri almamı söyledi,bende gidemem şimdi emre gelince alır dedim,bakalım eşim gelince ne diycek kızacak kesin,kuzenim ilk başlarda bana yardımcı olmaya çalışıyordu arayıp soruyordu,demekki bugünler için zemin hazırlıyormuş,şimdide işi düşünce arar sorar,son zamanlarda eşiminde istegiyle uzak duruyordum ama nafile ben gitmesem o geliyor,dahada uzak olmayı deniycem inş işe yarar...

X