2014 KPSS Evde Çalışanlar Kulübü

Arkadaslar merhaba ben araniza yeni katildim gecte olsa ama soracaklarim o kadar cokki insallah yardimci olursunuz. Ben 4. Sinif isletme okuyorum aof ayriyetten 2 yillik banka ve sigortacilk doplomam var bu sene lisanstan kpss b den girmeye karar verdim. Onlisans icin kpss icin uzatmak istemiyorum. Ben simdi sifirdan basliycam calismaya evde calusmak icin neler onrirsiniz. Gec oldu ama hic bisey icin de gec degil sanirim. Lutfen motive olmam lazim. Nasil calismaliyim bildiginiz site flan varmi video izlemek icin. Kaynak tavsiyeleriniz neler. Ayrica bir bucuk yasinda kizim var. Simdiden tesekkur ederim yorumlarinizi beklliyorum

Arkadaslar merhaba ben araniza yeni katildim gecte olsa ama soracaklarim o kadar cokki insallah yardimci olursunuz. Ben 4. Sinif isletme okuyorum aof ayriyetten 2 yillik banka ve sigortacilk doplomam var bu sene lisanstan kpss b den girmeye karar verdim. Onlisans icin kpss icin uzatmak istemiyorum. Ben simdi sifirdan basliycam calismaya evde calusmak icin neler onrirsiniz. Gec oldu ama hic bisey icin de gec degil sanirim. Lutfen motive olmam lazim. Nasil calismaliyim bildiginiz site flan varmi video izlemek icin. Kaynak tavsiyeleriniz neler. Ayrica bir bucuk yasinda kizim var. Simdiden tesekkur ederim yorumlarinizi beklliyorum

Merhaba herkesleree :KK16: Öncelikle yeni gelenler hoşgelmişler :) Canım hiç bir şey için geç değil sıkı bir çalışmayla üstesinden gelebilirsin diye düşünüyorum tabi salmamak koşuluyla :) Herkesin çalışma stili farklı farklı ;ama genelleyecek olursam çoğu kişi önce video izliyor ardından konu anlatımlı kitabına çalışıp sorularını çözüyor. Konular tamamen bitincede tekrarlara geçip bol soru çözümü kalıyor. Kitap olarak ihtiyacı beğeniyor birçok kişi. Video olarakta ben ihtiyaç uzaktan eğitim dinliyorum bir bak istersen netten beğenirsen izlersin.

Kızlar nihayet bugün vatandaşlıktan uluslararası kuruluşlarıda bitirerek vatandaşlık kitabını kapamış bulunuyorum tekrarlarımda açmak koşuluyla :KK1: Artık tekrarlar,sorular ve bol bol matematik çalışmak kalıyor . He tabi bir de sözel-sayısal mantık bakmak lazım onu unutmuşum :26: Her neyse ben dersimin başına gideyim herkese Allah zihin açıklığı versin :))

Merhaba kızlar herkes iyidir inşallah.
Baya uzun zaman olmuş girmeyeli.
Ama buraya yazdığım planı uygulamaya çalıştım ve böylece coğrafyayı bitirdim yaklaşık 10 günde :KK6:
Gerçekten zorlandım ama temelimde yoktu.
Bitirdim ertesi günü 650 soru çözdüm karışık.Baya bi oturttum coğrafyayı.
Tek takıldığım şeyler ezber şeyler.Göller vs. Onların da baya bi kısmını ezberledim sayılır.
Geceleri yatarken yine 3 5 sayfa okuyorum aklımda kalsın diye ve günlük 15 30 soru çözmeye çalışıyorum.
Bu haftanın başından beri gelişim piskolojisi + anayasa çalışıyorum.
Gelişim piskolojisini pazartesiye kadar bitiriyorum inşallah.
Anayasa ezber olduğu için her gün 5 sayfa çalışıyorum.Ne zaman biterse artık.
Ve kendime düzenli bi defter tutuyorum 3 gündür soru sayılarımı yazmak için :)
Sonra toplarım sonra toplarım diye diye hep kaybediyorum.Her gün farklı defterlere yazmışım.
Gün sonunda bakıyorum kaç soru çözdüğüme.
Bu arada okulum açıldı stajım var açıköğretim okuyorum bi yandan da herşey üst üste ama ben hazirana kadar konuları bitirmek istiyorum.Bakalım şimdilik planım ilerliyor ilerde ne olur bilmiyorum vizeler finaller araya girecek.

Merhaba, hoş geldin. :KK16: Ben matematiğe çalışmadığım için şöyle çalış diye bir çalışma şekli tavsiye edemeyeceğim. :26: Video falan hiç bilmiyorum mat için. Sayısalcı olduğum için bu kadar iyi yapıyorum yani liseden beri iyiydi anlayacağın. Ama şunu söyleyebilirim, matematik konu çalışarak yapılmaz bol bol soru çözülecek çünkü teorik bir ders değil. Yani açıp asal sayının tanımını okursun ama soruda asal sayı nedir diye sorulmayacağı için bu bir işe yaramaz. Çözümlü soru bankalarından bol bol soru çözüp mantığını anlamak gerek. Birden fazla çözüm şekli vardır matematikte o yüzden çözüm yolunu ezberlemek doğru değil. Mantığını anlayınca kendi çözüm yollarını bile üretebilirsin. :KK34:
Kızlar kötü bir haberim var, artık bilgisayarın başında oturmam yasak yani sık giremeyeceğim. Bu lanet ülkenin lanet eğitim ve sınav sistemi yüzünden sağlığım bozuldu, tedavi görüyorum. :KK50: Arada geleceğim ama, sıkı çalışmaya devam! :KK55:

Geçmiş olsun canım; arada da olsa nete gir lütfen özletme kendini..

Epeydir benim bebeler yüzünden nete giremiyodum...:emir_bebek::KK55:
durum çokta içaçıcı değil ama kızarıp :KK17:bozarmadan eteğimdeki taşları dökeyim bari...
yanlış fazla çıkınca mecburen eski konuları tekrar mahiyetinde soru çözdüm:KK35:
mat 123 soru
türkçe208
tarih110
coğrafya175
anayasa196
bu maalesef koskoca 2 haftanın ürünüdür...:105:

Günaydın canlarr :KK16::KK16:
Kpss başvuru tarihleri belli olmuş.Lisans mezunları için 5-14 Mayıs ama diğerlerinin tarihi aklımda değil :26: Telaşla karışık bir heyecan kapladı içimi sona yaklaşıyoruz yavaş yavaş :18:

Epeydir benim bebeler yüzünden nete giremiyodum...:emir_bebek::KK55:
durum çokta içaçıcı değil ama kızarıp :KK17:bozarmadan eteğimdeki taşları dökeyim bari...
yanlış fazla çıkınca mecburen eski konuları tekrar mahiyetinde soru çözdüm:KK35:
mat 123 soru
türkçe208
tarih110
coğrafya175
anayasa196
bu maalesef koskoca 2 haftanın ürünüdür...:105:

Hosgeldn cnm cocuklar olnca duzenli bi calisma olmuo maleseff:KK43:(( ama sen bos durmamissn yinede bayagi soru cozmussn hicbisey yapmamaktan iyidr..zaten onemli olan tamamen birakmamak..iyi calismalar...

Günaydın canlarr :KK16::KK16:
Kpss başvuru tarihleri belli olmuş.Lisans mezunları için 5-14 Mayıs ama diğerlerinin tarihi aklımda değil :26: Telaşla karışık bir heyecan kapladı içimi sona yaklaşıyoruz yavaş yavaş :18:
Gunaydnn canim epeydr gozukmuodu kimsecikler:KK43:( tekrardan hosgeldnn..sen tarihi yaznca beni de bi heyecan sardi dedgn gbi sona az kaldi herkese Allah kolaylik versn iyi calismalarrr...

Günaydın kızlar. Nasıl gidiyor çalışmalar? İnşallah iyisinizdir. Ben de elimden geldiğince tekrarlarımı yapıp soru çözmeye çalışıyorum artık son 4 aya girdik malum. Korkuyorum ama yüksek puan alamamaktan değil, kadro verilmeyip atanamamaktan. :KK50: İnşallah emeklerimiz boşa gitmez.

Gunaydnn canim epeydr gozukmuodu kimsecikler:KK43:( tekrardan hosgeldnn..sen tarihi yaznca beni de bi heyecan sardi dedgn gbi sona az kaldi herkese Allah kolaylik versn iyi calismalarrr...
Canım ara ara girip okuyorum yazılanları ama pek ders çalışamadığım için bişey yazmaya yüzüm olmuyor açıkçası :26: Amin canım inş. Allah emeklerimizi boşa çıkarmasın

Bu konuyu çok beğendiğim için üye oldum. Bir haftadır kendi çapımda kpss çalışmaya çalışıyorum ama çok sıkılıyorum. Paylaşımlarınızı okudukça çok heveslendim. Sabahtan beri üyeliğimin aktifleştirilmesini beklliyordum. Umarım beni de aranıza alırsınız.

Yaşım 26. 23 iken lisans mezun oldum. Yüksek lisansdır evlenmedir yurt dışıdır derken kpss kaldı üç senedir. Çalışmak çok istiyorum hanımlar. Mesleğim olsun çok istiyorum. Çok çok çok hevesliyim. Yabancı dil mezunuyum. Kpss-B atanabileceğim 4001 sadece. Kpss-A ise sözleşmeli mütercim ve uzman yardımcılığı...

Yani 90 puan altı bana kesinlikle işlemez :KK1:

2014 sınavına yetişemem muhtemelen dört ay kaldı. Matematik ve geometrim sıfır. Dil bölümü olduğum için hiç görmedim bu dersleri. Ama sanki 2014 son şansımmış gibi çalışacağım, 2015 sınavına süper girebilmek için :KK34:

selam ..
ben de kitap alıp kendi kendime çalışmayı düşünenlerdenim.
en iyi kaynaklar ihtiyaç ve yargı deniyor ama siz ne diyorsunuz?
ben bakabildiğim kadar bakarım kitaba gerisi ALLAH kerim..

Yarın X Yayıncılık Ders Notları Setini - Data Soru Bankası Setini - Data 41 Deneme Kitabını alacağım.
Elimde 2012 İhtiyaç ve 2013 Beyazkalem konu anlatımları var.
Vaktinde almıştım ve hiç kapaklarını açmamıştım :KK50:

Kizlar bana da yardim eder misiniz bir kac sorum olucak . Bende kpss ye hazirlaniyorum Allahin izniyle ama onlisans okudum ben on lisanstan giricem sinava degil mi ? Bir de ihtiyac yayinlari iyi mi yarin onun kitabini alicam ona gore .

İhtiyaç ilk baslangic için gayet uygun bi yayin ama ben data ve yargiyi daha ciddi buluyorum. Bugün szmetim matten 50 soru cozdum mat im iyi ama hic soru cozmuyorum buyuzden bu hatamin üstünden gelmeye calisiyorum. :))

Bahsettiğim kitapları aldım. Çok heveslendim. Yeni kitap ya :KK1:
Data soru bankası seti ve 41 deneme kitabıyla x yayıncılık konu anlatan not defterleri seti :KK16:
Şu sıralar Antrenmanlarla Matematik çalışıyordum. 1.kitabını bitirdim 2. kitaptayım :KK15:

Bu konu pek aktif değil galiba :44:

Son düzenleme:
X