2014---KPSS Çalışmaları <3

Benim genel kültürde 47 doğrum vardı. Coğrafyada zorlandım ben açıkcası en çok yanlışımda onda çıktı :KK50:

ben de geçen bir çözeym dedim morelim alt üst oldu keşke çözmeseydm dedim
inşallah bu sene kolay olur yaa çok tırsıyorum badeeeem :18:

ben de geçen bir çözeym dedim morelim alt üst oldu keşke çözmeseydm dedim
inşallah bu sene kolay olur yaa çok tırsıyorum badeeeem :18:

moralini bozmak istemem ama çok kolay bir sınav olacağını sanmam
sen elinden gelenin fazlasını yapmaya çalış 5,5 ay falan var asılırsan 80 neti garantilersin... Zaten 30 türkç 27 tarih desek 57 net eder 25 de ordan burdan çözeriz heralde :) hepsinden fullenmese bile önlisansta 80 nete çok iyi puan gelir canım benim

Son düzenleme:
moralini bozmak istemem ama çok kolay bir sınav olacağını sanmam
sen elinden gelenin fazlasını yapmaya çalış 5,5 ay falan var asılırsan 80 neti garantilersin... Zaten 30 türkç 27 tarih desek 57 net eder 25 de ordan burdan çözeriz heralde :) hepsinden fullenmese bile önlisansta 80 nete çok iyi puan gelir canım benim

inşallah canım benim
sen tüm dersleri bitirmiştin demi ben daha tarihi ve coğrafyay bitirdim turkceden de 2 konum kaldı

senin kaç puan alman gerekiyor canım bölüm nedir birde sen çok iyi almışsın ikinci tercihlere falan gidemedin mi :26:

inşallah canım benim
sen tüm dersleri bitirmiştin demi ben daha tarihi ve coğrafyay bitirdim turkceden de 2 konum kaldı

senin kaç puan alman gerekiyor canım bölüm nedir birde sen çok iyi almışsın ikinci tercihlere falan gidemedin mi :26:

85 lazım bana canım ya dış ticaretim ben. konuları bitirdim de tekrarlarımı yapıyorum işte. gerçi konu çalışması gibi bu tekrarlar :)

bugün 60 soru çözdüm sadece
boğazım çok ağrıyor, felaket kırgınlık var :KK43:
yarın telafi ederim inşallah

hayır kuzum ösymnin sitesinden yüzdelerine bakabilirsin. mesela matematikte mantık % 50 ağırlıkta atıyorum 5 soru varsa o 5 soru 25 soruyla eşdeğer oranda.. :KK34:

yüzdeler konuların çıkabilecek soru sayılarını ifade ediyor benim bildiğim. siz hangi yüzdeleri söylüyorsunuz acaba ?

konu olarak değil de gy-gk ayrı olarak ortalamadan daha iyi bir net yaparsanız puanlar fazla gelebiliyor standart sapmadan. yani herkesin diğer matematik sorularını doğru yaptığını farzedersek sizin dediğiniz doğru kısmen, yani mesele fazla net yapmak. yoksa atıyorum bir rasyonel sayı sorusu yerine mantık çözerseniz fazla puan gelmez.

yüzdeler konuların çıkabilecek soru sayılarını ifade ediyor benim bildiğim. siz hangi yüzdeleri söylüyorsunuz acaba ?

konu olarak değil de gy-gk ayrı olarak ortalamadan daha iyi bir net yaparsanız puanlar fazla gelebiliyor standart sapmadan. yani herkesin diğer matematik sorularını doğru yaptığını farzedersek sizin dediğiniz doğru kısmen, yani mesele fazla net yapmak. yoksa atıyorum bir rasyonel sayı sorusu yerine mantık çözerseniz fazla puan gelmez.

ben konu yüzdelerinden değil soru yüzdelerinden bahsediyorum....

puanı da kastettiniz sandım ben.

aslında genel olarak demek istediğim şuydu.. kpssp93 puan türünde puanlama aynı fark yok. p3 de 0,50 diye biliyorum
yüzdesel olarak ağır olan kısımda ortalamanın üzerinde net yapanlar daha fazla sapma elde ediyor
aynı şeyleri söylüyoruz yani...
mantıkta genel olarak herkes çok iyi yapamadığı için, ben öyle söylüyorum yapabilen normal mat sorularına göre daha karlı çıkar :)

aslında genel olarak demek istediğim şuydu.. kpssp93 puan türünde puanlama aynı fark yok. p3 de 0,50 diye biliyorum
yüzdesel olarak ağır olan kısımda ortalamanın üzerinde net yapanlar daha fazla sapma elde ediyor
aynı şeyleri söylüyoruz yani...
mantıkta genel olarak herkes çok iyi yapamadığı için, ben öyle söylüyorum yapabilen normal mat sorularına göre daha karlı çıkar :)

tamam şimdi anladım :) aynen öyle mantık sorularını yapabilenler iki üç adım önde olacaklar. hayırlısı artık....

kolay gelsin cümlemize :)

ööff sıkıcı türkce :KK15: dun 147 soru çözmüşüm 509 soru kaldı türkçeyi bitirene kdr böle olcam heralde:KK53:

kolay gelsın gunaydn hepımıze dun 157 turkce daha çözdm bugunde bu saate kdr 150 vat çözdm gerıye 202 sorumm kaldı onuda hemen bıtırmek ıcın test çözmeye devam edıyorm ıyı çalısmalar :KK55:

X