2014---KPSS Çalışmaları <3

Çernezyom toprakdı sanırım :) bide terra-rosa var o da akdenizdeydi galiba çoktandır çalışmıyorum karıştım iyice :)

Kahverengi orman toprağından bahsediyorsun galiba canım. Bak onun açıklaması şöyle:

Orman örtüsü altında oluşan bu topraklar organik madde bakımından zengin olduklarından renkleri koyudur. Yıkanmanın fazla olduğu yerlerde asitli ve kireçsiz orman toprakları oluşmaktadır. Ülkemizde bu tip topraklar, Kuzey Anadolu Dağlarının denize bakan yamaçlarında yaygındır. İyi yıkanmış bu topraklar çay ve kivi yetiştirmek için oldukça elverişlidir.

Hatta burda da toprağın asitli oluşundan bahsetmiş. :KK1:
Çernozyum, ülkemizde Erzurum-Kars bölgesinde bulunuyor.
Hatta ben sana bununla ilgili bir harita resmi ekleyeyim, bilgisayarına kaydet :KK66:)
$Toprak Tipleri.png

luna, çorba ettin :KK9:

nazcım, yarın ekle yeni sorularını :KK16:

İyi kalpli melek :KK19::KK19:

kuzum bu dağların ovaların falan harita üzerinde tek tek gösterildiği haritalar onlar
istersen mailini yolla sana da atayım

Canım bunu ben de merak ettim. Google'da olmayanlardan farklı, ayrıntılı bir harita ise ben de görmek isterim.

Son düzenleme:
Kahverengi orman toprağından bahsediyorsun galiba canım. Bak onun açıklaması şöyle:

Hatta burda da toprağın asitli oluşundan bahsetmiş. :KK1:
Çernozyum, ülkemizde Erzurum-Kars bölgesinde bulunuyor.
Hatta ben sana bununla ilgili bir harita resmi ekleyeyim, bilgisayarına kaydet :KK66:)
Eki Görüntüle 1040756

ben iyice uçmuşum yaaa:111: dün anlatmaya çalıştığım lateritti galiba, laterit, kiremit rengi diye kodlamıştım aklımda kalsın diye yani sanırım :KK52:
Teşekkür ederimmmm harita için :KK16:

KAMPIMIZ BAŞLIYOR :119:
Haftaya pazartesiye kadar 2000 soru çözeceğiz. Soru dağılımımız
ANAYASA 400
TÜRKÇE 400
MATEMATİK 400
TARİH 400
COĞRAFYA 400 çözeceğiz.

Katılan arkadaşları bilgilendirme için bekliyorum

Son düzenleme:
Gunaydn kolay gelsn sarfansari saol haber verdgn icin iyi calismalar olsn hepimize ben bugun izinliyim esimde gece calisiyordu yeni geldi yarn baslicam test cozmeye hafta sonuda dahil 2000 soruyu tamamlicam birde ben sadece sozel calisiyorm mat yapmadigim icin her dersten 500 yapmayi dusunuyorum oyuzden iyi calismalar :)

ANAYASA 400
TÜRKÇE 400
MATEMATİK 400
TARİH 400
COĞRAFYA 400 çözeceğiz.

ben canım..
benim 2200 soru
anayasa 200
türkçe 200
matematik 200
tarih 200
coğrafya 200

öğrenme 200
öyt 200
gelişim 200
ölçme 200
rehberlik 200
program 200

ANAYASA 400
TÜRKÇE 400
MATEMATİK 400
TARİH 400
COĞRAFYA 400 çözeceğiz.

badecim ben de sanmıştım ki günde 2000 soru haftalık mıydı ben de günlük her ders sanmıştım kasıyordum kendimi :KK1:ok ona göre çözeyim bari kolay gelsin peki günlük mü rapor haftılık mı vereceğiz :KK53:

Gunaydn kolay gelsn sarfansari saol haber verdgn icin iyi calismalar olsn hepimize ben bugun izinliyim esimde gece calisiyordu yeni geldi yarn baslicam test cozmeye hafta sonuda dahil 2000 soruyu tamamlicam birde ben sadece sozel calisiyorm mat yapmadigim icin her dersten 500 yapmayi dusunuyorum oyuzden iyi calismalar :)

ben canım..
benim 2200 soru
anayasa 200
türkçe 200
matematik 200
tarih 200
coğrafya 200

öğrenme 200
öyt 200
gelişim 200
ölçme 200
rehberlik 200
program 200

badecim ben de sanmıştım ki günde 2000 soru haftalık mıydı ben de günlük her ders sanmıştım kasıyordum kendimi :KK1:ok ona göre çözeyim bari kolay gelsin peki günlük mü rapor haftılık mı vereceğiz :KK53:
Kolay gelsin arkadaşlar.
Bence günlük rapor verelim. Kaç soru cozdugunuzu ve kaç soru kaldığını. Kendimizi de denetlemis oluruz böylelikle.
Başarılar diliyorum :KK34:

ben canım..
benim 2200 soru
anayasa 200
türkçe 200
matematik 200
tarih 200
coğrafya 200

öğrenme 200
öyt 200
gelişim 200
ölçme 200
rehberlik 200
program 200

morisim sen nasıl çözebiliyosun ya bu kadar soruyu ben 100 den fazla çözemiyorum yok olmuyor.bizden geçti sanırım yaa sınava hazırlanmak.yaşlandık sanırım bide unutkanlık çattıki sormayın.neyse canlar RABBİM hepinize kolaylık versin zihin açıklığı versin.inşallah yüksek puanlar alırsınız.:KK24::KK24:

buarada benide alın aranıza belki sizin bu şevkinizle bende hırslanırım birazcık.hepinize iyi çalışmalar.

tamam safranım başlayalım iyi olur vallahi. Ben bütün derslerden çözebilir miyim bilmiyorum ama 2bini tamamlıcam canım şimdiye kadar 270 çözdüm tarihten akşama kadar 400 yaparım onu :KK16:

buarada benide alın aranıza belki sizin bu şevkinizle bende hırslanırım birazcık.hepinize iyi çalışmalar.

aslında hepimiz zoraki çalışıyoruz. :KK1: yayılmak, gezmek ne bileyim tv izlemek falan dururken bana oturup 1982 anayasası çalışmak zor geliyor, ama el mecbur napıcaz :KK31:

tamam safranım başlayalım iyi olur vallahi. Ben bütün derslerden çözebilir miyim bilmiyorum ama 2bini tamamlıcam canım şimdiye kadar 270 çözdüm tarihten akşama kadar 400 yaparım onu :KK16:
Tabi badem herkes istediği dersten çözsün.
Toplamda 2000 i bulalım da.
Bende mat cozuyrum bugün. 120 oldu. Bugün 360 mat çözmek hedefim. Kolay gelsin.

morisim sen nasıl çözebiliyosun ya bu kadar soruyu ben 100 den fazla çözemiyorum yok olmuyor.bizden geçti sanırım yaa sınava hazırlanmak.yaşlandık sanırım bide unutkanlık çattıki sormayın.neyse canlar RABBİM hepinize kolaylık versin zihin açıklığı versin.inşallah yüksek puanlar alırsınız.:KK24::KK24:

maşallah de kıs :KK1: canım bende de unutkanlık var onun için sürekli tekrar yapıyorum.. 2200 soru hedefim ve başarırsam kendimi ödüllendireceğim..(ve başaracağım da inşallah)
soru çözme işine gelince canım konuyu bilirsen çok rahat çözebilirsin.. Beni sıkan eğitim bilimleri çünkü angarya gibi geliyor artık..
tatlım hepimiz sıkıldık artık soru görünce ders lafını duyunca midemiz bulanıyor ama çalışmak zorundayız yarınlar için kendimizi sıkmamız lazım..bizde kolay şartlar altında değiliz evli değilim bazı sebeplerden ötürü evin her şeyinden ben sorumluyum bunun da kolay yolunu buldum iş yaparken video dinliyorum..böylelikle hem iş yapıyorum hem videoyla tekrar.. Birde hafta sonları çalışıyorum ve hafta içi 1 gün yani benim için en verimlisi haftanın 4 günü.. bu 4 gün sevmediğim derslere çalıştığım günleri de sevdiğim derslere ayırıyorum böylece yorgun olsam bile en az 50 soru çözebiliyorum.(başım tutmazsa tabii) unutmadan İnan bizde tv izlemeyi gezmeyi özledik hatta inanır mısın kurabiye yapmayı bile çok özledim ama 3 ay daha özlem yaşayacağım..

sende kafan boşken sevmediğin bir derse çalışabilirsin zoraki bile olsa çalış çünkü ösym sevip sevmediğine değil genele bakıyor.. yorgun olduğun zamanlara ise sevdiğin dersleri koyarak halletmeyi dene..

Veee günlük 400 sorumu tamamlayarak, Tarih tekrarını da bitirmiş bulunuyorum. :nazar:
Böylece Tarih tekrarını yaparken 3 soru bankasını da bitirmiş oldum ( ihtiyaç, pegem ve uzman kariyer çıkmış sorular) :124::124:
Bugünlük yeter :KK14:

Son düzenleme:
:KK9::KK9::KK9:
Tebrik ediyorum bade
Bende 180 im henüz.

Her test sonrası 1 bardak şu içmeye karar verdim. Testlerim 30ar soruluk. Böylelikle kamp boyunca günde en az 10 bardak şu icecegim. Bu kampla birlikte şu içme alışkanlığı kazanırım umarım.

Veee günlük 400 sorumu tamamlayarak, Tarih tekrarını da bitirmiş bulunuyorum. :nazar:
Böylece Tarih tekrarını yaparken 3 soru bankasını da bitirmiş oldum ( ihtiyaç, pegem ve uzman kariyer çıkmış sorular) :124::124:
Bugünlük yeter :KK14:

X