2014 kpss çalışma günlüğüm

Benim de haftalık planımız cuma günü bitirip 2 gün serbest çalışma planı vardı ama bir gün şehir dışına ciktim diğer günlerde hasta olduğum için yoğun calsamadigim için yeni bitti.

Erken bitiremedim ama hiç olmazsa programım bitmis oldu :KK1: soru sayım çok değildi 750 kadar. Konu yoğunluklu çalıştım.

Bu hafta da planim konu ağırlıklı yine 700 kusurlu soru çözeceğim sadece.

Birde bu hafta denememiz olur inşallah :KK16:
çok iyi gidiyorsun, maşallah:nazar:

benim denemelerim hep lisans . önlisans denemelerinden mi devam etsem, yoksa lisans denemeleri mi daha iyi sence ?

Son düzenleme:
çok iyi gidiyorsun, maşallah:nazar:

benim denemelerim hep lisans . önlisans denemelerinden mi devam etsem, yoksa lisans denemeleri mi daha iyi sence ?
Ben kitap alırken lisans önlisans ayrımı yapmıyorum hiç. Ikisini de cozuyorum Bence fırsat bulursan önlisans a da gir. Çözülen hiçbir kitap ve denemenin zararı olmaz :KK34:

sarfanım geçmiş olsun maşallah çok iyi gidiyorsun..

denemem aldığın kitapları gördüm de irem yayınları mantık konusunda harika bi kitap çok iyi bir seçim yapmışsın..

Ben kitap alırken lisans önlisans ayrımı yapmıyorum hiç. Ikisini de cozuyorum Bence fırsat bulursan önlisans a da gir. Çözülen hiçbir kitap ve denemenin zararı olmaz :KK34:

aslında ben de öyleyim . Eşim önlisans denemelerinden çöz deyince kafam karıştı.
Dershane denemelerine girmek istiyorum artık. şimdiye kadar hep evde kendim çözdüm. ben ilçedeyim. burada kpss dershanesi yok. il merkezi yakın aslında ama kızımı bırakacak kimsem yok.
dershane denemelerine girmemek çok şey kaybettirir mi :26:

:KK9::KK9:
Benimde bu hafta programımda coğrafya kitap bitirmek var. Ama tüm dersler soru bankası olduğu için 340 soru var içinde.
Tekrar içinde 24 saatte coğrafya kitabı aldım. Iki bölge'nin haritasini da çıkaracağım renkli kalemlerle. Daglar akarsular, fabrikalar yeralti kaynakları vs.

Denemem meyve yemeni tavsiye ederim ama ara ara.
Vitaminler depolandığı için fazlası gidiyor, ondan 1 er 2 şer saat aralıklarla yemek faydalı.

Ben öğlen serum taktirdim ve etkisi hala sürüyor hiç ağrım yok gibi çok şükür. Inşallah yarın da etkisi devam eder.

Denemem senin anayasa ve coğrafya da çalışırken çok zamanını alacağını zannetmiyorum. Gördükçe hatirlarsin. Tekrar kitabından okuyup testleri çözmen yeterli olur. Ama tarih konuları fazla ve detaylı ona ve güncel konulara ağırlık vermen gerektiğini dusunuyorum. Diğerlerini tekrar ve bol testle halledersin.

Yediiklim tarih kitabını henüz cozmedim, cozunce yorum yaparım.
Evet dediğin gibi hatırlıyorum hep. Denemelerde yanlış yaptığım soruların çözümünü okurken de hatırlıyorum hep. aklımda kalıyor bir kere okumayla. Bir tek tarihin eklenen çağdaş türk ve dünya tarihini bilmiyorum ona çalışıp soru çözmem lazım. Zaten her derse 10 gün süre ayırsam 50 güne yani mayıs sonuna tüm konuları bitirmiş olurum diye düşünüyorum. Ondan rahatım biraz da.

Meyve tavsiyene uymaya çalışcam ben pek meyve yiyen biri değilimdir ama hastayken tüketiyorum. Bir de limon çok iyi geliyor burun akıntısını kesiyor. Ama 10 saat falan geçerli bu. 10 saatten sonra 1 limon sıkıp suyunu içmek gerekiyor yine. Dün akşam içtim bir tane limonu sıkıp şimdi burun akıntım kesilmiş gibi. Başlamaz inşallah yine.

Safransarı ve denemem geçmiş olsun. bu seneki hastalıklar çok mu inatçı ne. süründürüyor insanı. iğne korkum var benm çok zorda kalmadıkça serum- iğne yaptırmıyorum. :KK17:
safransarı ben de harita çıkaracağım galiba ama sadece güneydoğu anadolu bölgesinin :KK6: dün soru çözerken güneydoğuda zorlandım nedense. şaka gibi ya :KK53: en az detay olan bölge halbuki :KK53:

bugün kitabı bitirip yarın güne matematikle başlayacaktım ama olmadı. soru çözemedim. haftalık planımı da yapamadım.:KK50:
gidip yatayım en iyisi :KK14:
Sağol devrim inşallah çabucak iyileşiriz.

sarfanım geçmiş olsun maşallah çok iyi gidiyorsun..

denemem aldığın kitapları gördüm de irem yayınları mantık konusunda harika bi kitap çok iyi bir seçim yapmışsın..

Evet her gün bir test çözüyorum gayet güzel bir kitap. Herkese tavsiye ederim. Çözümlü olması da ayrı bir güzel :))

buraya taşındığımızdan beri erken kalkamıyorum. :KK14: şu saat oldu ben yeni uyandm. kendimi balkondan atmak istiyorum:95:

aslında ben de öyleyim . Eşim önlisans denemelerinden çöz deyince kafam karıştı.
Dershane denemelerine girmek istiyorum artık. şimdiye kadar hep evde kendim çözdüm. ben ilçedeyim. burada kpss dershanesi yok. il merkezi yakın aslında ama kızımı bırakacak kimsem yok.
dershane denemelerine girmemek çok şey kaybettirir mi :26:

Devrim tabiki zamanlama konusunda mutlaka dersane denemesine girmelisin. Yakında arkadaş çevrende kızını birkaç saatliğine bırakacağın kimse yok mu?

yada eşin evde olduğu zamanı ayarlayıp bundan sonra 2 haftada birde olsa dersane denemesine girmelisin bence.

Devrim tabiki zamanlama konusunda mutlaka dersane denemesine girmelisin. Yakında arkadaş çevrende kızını birkaç saatliğine bırakacağın kimse yok mu?

yada eşin evde olduğu zamanı ayarlayıp bundan sonra 2 haftada birde olsa dersane denemesine girmelisin bence.

yeni geldik ya , kimseye güvenemiyorum henüz. malum, ortalık kötü .
burada açılmış herhalde bir dershane. öğleden sonra gdip görüşeyim diyorum. dediğin gibi eşime göre ayarlayıp gircem.
vardiyalı sisteme dönebilirmiş işi. inşallah olur da gidebilirim sınava...

yeni geldik ya , kimseye güvenemiyorum henüz. malum, ortalık kötü .
burada açılmış herhalde bir dershane. öğleden sonra gdip görüşeyim diyorum. dediğin gibi eşime göre ayarlayıp gircem.
vardiyalı sisteme dönebilirmiş işi. inşallah olur da gidebilirim sınava...
Hangi sehirdesiniz ?
Benim bulundugum ilçe de ile 2 saat uzaklikta. Burada önceden ilkokul lise üniversite kpss hepsi bir olan dersaneler vardı. Bu sene 2 tane sadece kpss dersanesi açıldı. Yediiklim ve ihtiyaç. Benim için çok iyi oldu. Yediiklim e gidiyirum ve dersanemden çok memnunum.

Denemem ve Sarfansari, geç oldu ama çok geçmiş olsun. İyisinizdir inşallah.

Çalışmalarınız iyi gidiyordur umarım kızlar :) ben matematikle ve tarihle cebelleşiyorum bu aralar...

Dersane denemelerine hiç girmedim ben, aslında gitmeyi düşünüyorum ama vakit de az kaldı. Evde saat tutarak çözüyordum önceki sene. Heyecan konusunda da rahat olurum ben dershane sınavında, o yüzden benim için belirleyici olur mu bilmiyorum :KK70:

Sent from my WP using Tapatalk

Hangi sehirdesiniz ?
Benim bulundugum ilçe de ile 2 saat uzaklikta. Burada önceden ilkokul lise üniversite kpss hepsi bir olan dersaneler vardı. Bu sene 2 tane sadece kpss dersanesi açıldı. Yediiklim ve ihtiyaç. Benim için çok iyi oldu. Yediiklim e gidiyirum ve dersanemden çok memnunum.

çok şanslısın gerçekten derhaneden yana :)

amasyadayım ben. merkez değil ama merkeze yarım saat uzaklıkta. 2 tane dershaneyle görüşüp geldim. biri haziranda hızlandırılmış kurs açacakmış. sınav tarihleri belli olunca beni arayacaklar.
diğeri de her hafta sınav yapıyormuş. kaydımı yaptırdım, sınavlarına gircem. 5 tl imiş.
ikisi de bilinen dershanelerden değil ama olsun.
daha önce sivasın divriği ilçesindeydik. dershane yoktu. en yakın şehir merkezi 180 km uzaklıkta idi.
zamandan yana sıkıntı yaşamayacak gibi olursam amasyadan da bakıcam dershane.

2012 sınavında erzurumda 3 ay hızlandırılmış derslere katılmıştım. ama aksilikler , hastalıklar bırakmadı yakamı.bu sene yine şansım olsaydı oraya giderdim. çok kaliteli öğretmenleri vardı.

nelerden fedakarlık ediyoruz şu kpss için. Allah yardımcımız olsun, memurluğu bize de nasip etsin inşallah.

bir de yeni taşındım ya apartmandakiler hoşgeldine gelecekmiş. 12 kişi oluruz dediler. ne hazırlayacam ben bunlara yaa:KK39: çok kalabalıklar bi de. çok zamanımı alacak hazırlık faslı:KK14:

Kizlaar iyi calismalar ben tekrar yapiorm yazarak of kolum agridi hele parmagim içine göçtü resmen sıkılıyorum zaten yazarak calisirken ama insan yazarak daha iyi anliyor napalim katlanicam artk :KK43: hepimize kolay gelsin :KK68:

çok şanslısın gerçekten derhaneden yana :)

amasyadayım ben. merkez değil ama merkeze yarım saat uzaklıkta. 2 tane dershaneyle görüşüp geldim. biri haziranda hızlandırılmış kurs açacakmış. sınav tarihleri belli olunca beni arayacaklar.
diğeri de her hafta sınav yapıyormuş. kaydımı yaptırdım, sınavlarına gircem. 5 tl imiş.
ikisi de bilinen dershanelerden değil ama olsun.
daha önce sivasın divriği ilçesindeydik. dershane yoktu. en yakın şehir merkezi 180 km uzaklıkta idi.
zamandan yana sıkıntı yaşamayacak gibi olursam amasyadan da bakıcam dershane.

2012 sınavında erzurumda 3 ay hızlandırılmış derslere katılmıştım. ama aksilikler , hastalıklar bırakmadı yakamı.bu sene yine şansım olsaydı oraya giderdim. çok kaliteli öğretmenleri vardı.

nelerden fedakarlık ediyoruz şu kpss için. Allah yardımcımız olsun, memurluğu bize de nasip etsin inşallah.

bir de yeni taşındım ya apartmandakiler hoşgeldine gelecekmiş. 12 kişi oluruz dediler. ne hazırlayacam ben bunlara yaa:KK39: çok kalabalıklar bi de. çok zamanımı alacak hazırlık faslı:KK14:
Inşallah bu son çalışmamız olur ve bundan sonra memur olarak gegik sohbetleri yapmak için gireriz kk ya :KK52:

Baya kalabalık geleceklermiş. Pratik bir menü sunayim sana
Makarna salatası
Islak kek
Birde bugünlerde favori bir tarif var patatesli kek. Börek gibi oluyor. Bu 3 çeşit yeterli bence :KK34:

Kizlaar iyi calismalar ben tekrar yapiorm yazarak of kolum agridi hele parmagim içine göçtü resmen sıkılıyorum zaten yazarak calisirken ama insan yazarak daha iyi anliyor napalim katlanicam artk :KK43: hepimize kolay gelsin :KK68:
Bende seni merak ettim ne yapiyorsun diye ozelden yazacaktım ki burada yazdigini gördüm.
Ilk detaylı trkrarlarini yazarak yap sonra okur okur soru cizersin canım.

kolay gelsin :KK34: ben de tarih tekrarına başladım bugün. dün denemede 17 net çıkardım.:KK25: taşınma olayı baya geriletmiş beni:KK50:

Inşallah bu son çalışmamız olur ve bundan sonra memur olarak gegik sohbetleri yapmak için gireriz kk ya :KK52:

Baya kalabalık geleceklermiş. Pratik bir menü sunayim sana
Makarna salatası
Islak kek
Birde bugünlerde favori bir tarif var patatesli kek. Börek gibi oluyor. Bu 3 çeşit yeterli bence :KK34:

Bende seni merak ettim ne yapiyorsun diye ozelden yazacaktım ki burada yazdigini gördüm.
Ilk detaylı trkrarlarini yazarak yap sonra okur okur soru cizersin canım.
inşallah safransarı :) atandığımız kurumlardan yazışırız :) hayali bile nasıl güzel .
ıslak kek ve patatesli keki düşünmüştüm makarna salatası da ekliyorum menüye. :KK56:
haftasonu kayınvalidemden hazır sarılmış lahana ve yaprak sarma getirmiştim. belki onlardan da koyarım.
saol canım:13:

Son düzenleme:
Dün cografyadan 3 konu tekrari yapıp testlerini çözdüm. Bugünde 4 konu tekrari yapıp testlerini cozersem coğrafya tekrarim bitiyor yarın türkçe tekrarina başlıyorum.

X