2014 kpss çalışma günlüğüm

Teşekkür ederim sedef

Günaydınlar :126:
Erken kalktım, kahvaltı yapıp dersin başına geçiyorum.
bugün dersanem yok.
çok şiddetli boğaz ağrısı yasıyorum 1000 mg antıbiyotık kullanmama ragmen
ara ara öksürük, ara ara burun akıntısı ve süreklı boğaz ağrısı yasıyorum
bu şartlar altında birde ders çalışmaya çalışacağım

uzuuuuuuunn bir aradan sonra dün sahalara dönebildim.
10 günlük br ara vermek zorunda kaldım. taşındık, şehir değişirdik.
çok yorucuydu çok zaman kaybettim.
dün yeniden başladım çalışmalara.
Dil bilgisini unutmuşum zaten temelim de yoktu. baştan alıcam bu hafta.

gecmıs olsn sarfansarı nane lımon kaynat ıyı gelır hafıfletır bende kahvaltı yapıp derse baslıcam yenı geldım işe iyi çalışmalar

hayırlı olsun devrım yenı evınız benımde dılbılgısı temelım hıc yok sınava kdar halletmem gerekıyor :26:

saol canım inşallah hayırlı olur. daha önceki yerden hiç memnun değildik. kavga gürültü ayrıldık.
o zaman sana da bi an önce başlamanı tavsiye ederim canım. sözel deyip çok önemsemedim ben ama en az diğer dersler kadar üzerinde durmak gerekiyormuş. cümlenin ögelerini bile unutmuşum :) Dün çödüğüm denemede sırf dil bilgii yüzünden 4 soru kaybettim. aynı şeyin sınavda olduğunu düşünsene, büyük bir kayıp:18:

Sarfansari,
geçmiş olsun bende aynı durumdayım doktora da gitmedim boğazım çok ağrıyo bende tylolhot içmeye başladım.
Sanki boğazımda bir düğüm var yutkunurken nefes alırken ağrım oluyor biraz. Yds varken o gün soğukta 1 saat bekledim o zaman üşüttüm sanırım bende. Gribe çevirecek gibi ya da büyük ihtimal biraz ağrı çekip ayakta atlatcam. Bende hep öyle oluyor çünkü.

Dilbilgisi konusunda sedefonura katılıyorum. Konu çalıştıktan sonra çok soru görmek gerekiyor mantığını anlamak için. Gerçekten kolaydır dilbilgisi bir kere öğrendi mi en basit türkçe sorusu dilbilgisi oluyor. Ben de unutmuşum dilbigisini son zamanlarda eylemlerin türemiş birleşik falan olmasını biraz karıştırıyorum. sonuna -ebilmek gelince birleşik mi oluyordu bileşik mi oluyordu öyle birşeyler vardı bir iki sınavda yaptım doğru şekilde ama hala tam hatırlamıyorum unutmuşum. O yüzden bu hafta full türkçe çalışmaya karar verdim bende. Tüm derslere bakarak ilerliyordum ama bu sefer kitaplar bitmiyor. Dedim Türkçeyi bitireyim en azından bir iki kitabım bitti diye motive olayım dedim. Her derse 1 hafta vererek çalışcam bir süre. Sürekli program değiştiriyorum diye önceleri moralim bozuluyordu ama farkettim ki ben sıkılıyorum böyle değişiklik yapınca iyi geliyor bana :)) Baktım türkçeden sıkıldım başka derse de geçebilirim sonuçta eksiklerime çalışıyorum bir ilerleme oluyor hep.

Devrim,
yeni şehrin evin hepsi hayırlı olsun :))

Kızlar ben bir de her hafta denemeye giriyorum ama acaba ders ders 41 deneme falan oluyor ya onlardan alıp acaba her bir ünite bittiğinde ondan çözüp ne kadar ilerleme olmuş bir net arttmış mı diye baksam mı diye aklıma geldi bu şekilde ilerlediğimi görmek beni mutlu eder diye düşündüm. Bir de sadece bir dersten deneme çözünce çok da vaktimi almaz bir yaprak test çözmüş gibi olurum.

hoşgeldin devrim
taşınmak çok zor, kolaylıkla atlatmışındır inşallah.
komşuluk gerçekten çok önemli, inşallah burada çok daha iyi insanlarla karşılaşırsın.
gecen denemede 9 tane dibilgisi cıktı bizde de çoğunu yapamadım. bende tarih proğramımı bitirir bitirmez dilbilgisi çalışacağım.
Kolay gelsin.

Çok teşekkür ederim denemem, sanada çok geçmiş olsun

Ben daha önce ne okula giderken hastalanıp rapor aldığımı hatırlıyorum, nede 4 sene çalışma hayatımda birgün rahatsızlanıp işe gitmediğimi. Ufak defek rahatsızlıkarım olur ayakta atlatırdım.
bu sene kış boyunca 6 cı rahatsızlanmam. hayatımda ilk kez serum yemeye başladım bu sene, ilk kez iğne yemeğe başladım
vucut direncim çok düştü, eşim paslandığımı biraz önce çalışma hayatına başlamamı söylüyor

Deneme alıp evde çözmen iyi olur tabi, arkadaşım da almış o denemeden, dediğin gibi konu çalıştıktan sonra ara ara çözüyormuş. bende kitap alırken almadığıma pişman oldum, bundan sonraki kitap almama alırım artık.

hoşbuldum canım, sağolasın .
şansım yok benim ev konusunda.
önceki evde üst kat komşum aşırı gürültü yapıyordu.
bu evi eşim tuttu ben yoktum. üst kat boşmuş o zaman. biz gelmeden öğrenciler taşınmış.
ilk gün felaket gürültü yaptılar . bu aralar sakinler ama yine de canım sıkıldı. gece- gndüz demiyolar, hep hareket halindeler...
---
9 tane dil bilgisi mii ,yuh diyorum hangi yayınevinin denemesiydi ?

denemem , saol canım.
ben o dediğin deneme kitabından aldım.
hergün 3er - 4er test çözüyorum her dersten. konuları unutmamış oluyorum böylelikle..

Son düzenleme:
Kızlar birde sabah bunları aldım trendyoldan. uzun süredir alışveriş yapmıyordum, son denemede 75 neti geçtiğim için kendime hediye aldım
çok beğendim açıp açıp resimlerine bakıyorum. elime ulaşır en kısa zamanda inşallah

Yediiklimin denemesiydi.
dersane pegem, yediiklim, uzman kariyer, yetenek baya çeşit deneme yapıyor.
Denemelerin bazılarında hiç geometri olmuyor, bazılarında dilbilgisi olmuyor. ilk denemeler olduğu için sanırım pek sınav formatında değiller :44:

güzel şeyler almışsın. eteğe ayrıca bittim güle güle giy inşallah.
markafoniden eşime saat almıştım ayarlayayım derken pimi çektim baktım pim elimde kalmış
iade edelim dedim eşim etmeyelim yaptıralım güzelmiş dedi. 1 ay oldu alalı hala tamire gidecek o saat

Bende etekle pantolonu beğendim :)) Güle güle kullan sarfansari 100 neti görebilirsem eğer bende kendime kıyafet alcam :))

Bir de 20 kitap bitirince yargının ders notlarını alma hedefim hala var ama daha hiç kitap bitiremedim

Bende etekle pantolonu beğendim :)) Güle güle kullan sarfansari 100 neti görebilirsem eğer bende kendime kıyafet alcam :))
Teşekkür ederim daha güzelleri sizlerin olsun.
Kızlar ben ceket ve tulum u aldım ama
Eteği sonradan farkettim güzel buldum ama alisverisimi yapmıştım. Tekrar kargo parası ödememek için almadım.

Bir de 20 kitap bitirince yargının ders notlarını alma hedefim hala var ama daha hiç kitap bitiremedim

Denemem yediiklim in kumbara tarih notlarını aldım, çok güzel. Özet şeklinde değilde ayrıntılı anlatıyor ama renkli satırlarda çok eğlenceli bir kitap. Yaklaşık 500 sayfa ınal kitaplardan biraz büyük. Tavsiye ederim ayrıntılı kitap ihtiyacın varsa.

Birde yanında önemli yerlerde notlar var SAZAN OLMA, OLTAYA DÜŞME gibi :)

Ay o tulum muydu Ben onu tişörtle pantolon ayrı iki parça sandım diyorum bir de ne kadar uyumlu giyinmiş dedim

Sarfansari benim kitap alma hastalığım var. Tutamıyorum kendimi :)) Hani kimi bayanların çanta yada ayakkabı merakı vardır. Sürekli her renk her çeşit çantadan alır kimisi de ayakkabı konusunda öyledir benimki de kitap işte :)) Hoşuma giden kitap görünce dayanamıyorum. Motive ediyor yeni kitaplar almak beni ama zaman geçince de omzuma yük oluyor sanki o kitaplar bitiremeyince. Şimdi bende bu huyumu bildiğimden kitapçıya girip tüm kitapları inceliyorum yeni ne çıkmış ne var ne yok diye :)) Motive oluyorum sonra diyorum elimdeki şu kitaplar bitince bunu alcam diyip :)) Elimdekiler bitmeden almak istemiyorum o yüzden 20 kitap bitince belki yargı yerine senin önerdiğin kitabı alırım onu da incelemiştim daha önceden güzel görünüyordu ama o kadar ayrıntı olduğunu farketmemiştim hiç.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…