2014 kpss çalışma günlüğüm

Zeycanim ben hic matematk calismiyorm bugun eşimle öyle bi baktk bikac soru cozebildm ama konu hic calismadan oylesine cozmeye calisayim dedm yeni basliyorm matematige ins bende cok istiyorm matematik sorusu çözebilmek

Benim esim de yalniz kalmayi sevmiyor sanki cok uzaktayim
İlk cayimi birlikte ikincisini ders basinda iciyorum

sarfansari sınavın ilk 40 sorusu basitti yaptım sona kalan 40 soru da zor geldi :)) Salladım son soruları inşallah tutar. 50 alırım kesin salladıklarım tutarsa da da 50 nin üstüne çıkar bence. Zaten kpss puanımda ingilizce dahil olan puanlarım hesaplansın diye girdim biraz da sınava. Sonbahardakine çalışcam sıkı şekilde şu kpss yi bir atlatayım da bir.

Inşallah beklediginden daha güzel gelir. Hazırlanmaya bile gerek gormezsin

ders programım konuları tekrar yaoıyorm kızlar bılıyorsunuz datanın konu anlatım kıtabını aldım dun ınsallah hayırlısı olur bı bakın bakalım ders programıma hergun bır konu ve test yaptım yıne

Benimde bu sıralar buna benzer bir planim var polisesi
Günde 1-2 konu calisip biraz soru çözerek ilerliyorum
Ben data 'nin anayasa ve tarih konu anlatimlisinina çalıştım çok memnun kalırım. Umarım sende memnun kalirsin. Kötü kitap yok bence hepsine mümkün olduğunca çalışmak gerek.

Inşallah beklediginden daha güzel gelir. Hazırlanmaya bile gerek gormezsin
inşallah sarfansari

kitap konusuna katılıyorum kötü dememek lazım bazen hiç çıkmaz dediğin ayrıntı dediğin şey sınavda çıkabiliyor. O yüzden her kitaba çalışmakta fayda var kesinlikle.

Programin iyi olmus polisesi ben tam goremedim hazirana kadar mi.senin butun konularin bitmis en iyisini yapiyorsun.aldigin kitap çok isine yariyacak duzenini olusturmussun cunku :)

Ben de datadan tarih calisiyorum aklima diger kitplarini almak da geldi bu kez evde çok konu anlatim kitabi oluyor bende alirsam sizin gibi konulari bitirince alirim artik

Kizlar ben bu hafta sadece cografya dersini bitirmeyi amacliyorum.gunde iki konu ve uzunluguna gore degisiyor.ve o gunku islerime gore planim da degisiyor bazen.
Bir hafta boyunca cografya konu calismasi ardindan testlerimi ve ant.matematik ten bir konu calisiyorum.
Gelecek haftA vatandaslik ve matematik seklinde devam edeyim diyorum sizce nasil olur.iki gundur boyle devam ediyorum.

Bir de konudan sonra elinizdeki butun yayinlarin sorularini hemen cozuyor musunuz.ben yeni konu calisirken onceki konunun da sorularinu cozuyorum.

Merhaba kızlar, kolay gelsin hepinize.

Pazar gunu sınav olduğu için hafta sonu hiç kpss ye bakamadım. @denemem sınava girmişsin okuduğum kadarıyla, inş guzel bir puan gelir :) ben umutlu değilim pek, hazırlanmadan girdim. Uzun bir suredir de ingilizceyle alakam olmadığndan soruları anlamakta zorlandım biraz. Kelime, dilbilgisi turu sorular kolay geldi biraz ama paragraflar ile diğerlerinde zorlandım. Hatta iki paragrafın soruları ile uygun cumle ekleme sorularını direk salladım oyle işaretledim

Dun uslu - koklu sayılara çalıştım ve bugun de sorularnı çozuyorum.

Sent from my WP using Tapatalk

Konu anlatım kitaplarıyla ilgili soylediklerinize katılıyorum kızlar. Her kitapta farklı bilgiler oluyor. Hepsinden tek tek çalışma imkanımız olmayabilir ama iyisinden iki tane konu anlatımlıya baksak çok iyi olur. Datanın anayasa ve tarih konu anlatımşısından ben de çalışıyorum, tavsiye ederim.

@zeycanım, ben butun soruları birden çozmuyorum. Konu bittikten sonra çoğunu çozuyorum, biraz da ilerleyen gunlerde çozebilmek için ayırıyorum. Senin yaptığın da çok iyi, yeni konudan once bir nevi tekrar olur.

@poliseşi, programını çok merak ettim telefndan gorunmuyo eve gidince pc den bakacam :)

@sarfansarı, maşallah çok guzel duzenli bir şekilde çalışıp soru çozuyorsun. Konu eksiğin yoktu galiba yanlış mı hatırlıyorum ?

Sent from my WP using Tapatalk

hazırana kdr bıtıyr zeycanım benım hıc temelım yoktu oyuzden unutmayım dıye ıkıncı bır konu calısmak ıyı olucak

bak canım bugun öylene kdr program uzerınde çalıstm umarım ıyı olur :26:

inşallah sarfansarı çok temelsız basladm oyuzden testte hala terettütte kaldıgım konular var hangı kıtabı bulsam hıc ayırt etmem çalısırım hepsıne

rica ederim canım, büyük ihtimal cevap anahtarı yanlıştır. hepimiz aynı cevabı bulmuşuz çünkü :13:

evet canm bazı şıklarda yanlıslık olabılıyor neysekı bırılerıne sorup ögrenebılıyoruz burda yoksa nerde yanlıs yaptık dıye çöz babam çöz ugrasıp dururuz

Tesekkur ederim adin cok uzun yazamadim forumdaki en uzun nick olmali:)
Sana da basarilar calismalarinda canim.

Foruma nereden resim yukleyebilirim acaba.yapamadigim sorular icin??

Polis esi insallah bitiririm canim. Sirf konu bitirmek icin de bir ortam olsun istemiyorum. Simdilik sindirerek gitmek ve olaylarin konularin mantigini kavramak istiyorum

Son düzenleme:
Musadenle ben sana artık anya diyeceğim
Anya geometri tarih son konu ve osmanlı dagilisi birde dilbilgisi eksiğim var. Ilerleyen günlerde tamamlayacagim inşallah.

Konu eksiğim çok yok ama önünüzdeki 1 ay için tüm konuları baştan çalışıyor gibi program yaptım şimdi. Devamlı tekrar etmeyince alt yapım olmadığı için unutuyorum çünkü.

Foruma nereden resim yukleyebilirim acaba.yapamadigim sorular icin

Zeycanim bende telden yukleyemiyorum, bilgisayardan yükleniyor sadece.

Sagol sarfansari,
Ben de seni rahatsiz etmemek icin buraya yuklemeyi dusunmustum saglik olsun canim

programına baktım poliseşi hayırlı olsun, ayrıntılı bir şekilde olmuş pek güzel. konular bu tekrar çalışmanla birlikte yerine oturur eminim. ben önceden kpss ye girmeme rağmen sözel konuları çok çabuk unutuyorum o yüzden programlı bir tekrar şart. bu arada ben de program hazırlarken baya vakit harcıyorum iyi çalışmalar

Tesekkur ederim adin cok uzun yazamadim forumdaki en uzun nick olmali:)
Sana da basarilar calismalarinda canim.

zeycanım, rica ederim ne demek. sarfansarı çözümü buldu, anya da diyebilirsiniz hiç farketmez benim için, çok uzun çünkü

sarfansari, aklımda tüm konuların bitti diye kalmış, inşallah tamamlarsın fazla değilmiş zaten. tekrarlar konusunda şunu diyeyim.. bir konuya her bakışta farklı bir ayrıntı yakalanıyor, bu çok iyi bir şey. hatta anlamadığım bir yer olduğunda tekrar bakınca fark edebiliyorum neden yapamadığımı. o yüzden en iyisini yapıyorsunuz tekrar programlarıyla

Tarih tekrarimin 3 günü. 4 konu bitirebildim henüz
Bugün 3 konu daha bitirme hedefim var.
Geriye 7 konum kalıyor.
C.tesi ye kadar bitirirsem eğer türkçeye başlayacağım.
Dilbilgisi çalışacağım ve hiç temelim olmadığı için gözümü korkutuyor. Calisip önyargıdan kurtulmak istiyorum.
Dilbilgisi çalışma tavsiyeleriniz var mi kızlar ?
Kitaplardaki sıralamaya göre mi gideyim ?

safranım dilbilgisinde özellikle çözümlü örnekleri incelemeni tavsiye ederim. bir de, soru çözerken mesela aşağıdakilerinden hangisinde ses düşmesi vardır derse, sen a şıkkında ses düşmesini bulduysan, diğer şıkları da incele. bütün şıklardaki ses olaylarını bulmaya çalış, senin için diğer şıklar alıştırma niteliğinde olsun. mesela cümlenin ögeleri konusunda, bütün şıkları ögelerine ayır. böyle böyle pratik kazanırsın. dilbilgisi hiç korkulcak bi konu değil. bi kere mantığını anlarsan gerisini rahatlıkla yaparsın. ancak bence kitaptan çalışmadan önce video izle. orda hoca bazı püf noktaları verir. videodan dinlersen kendine bi temel yapmış olursun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…