2014 kpss çalışma günlüğüm

Çok uzun bir cevap yazdım ama bağlantı koptu yayinlanmadi silindi sinirlendim sonra yazayim

hoşbulduk edaasya.çocuk için bizde bekliycektik aslında ama bende polikistik olunca doktorum hiç korunmayın zaten çok zor hamile kalıcaksın belkide olmuycak diyince mecbur kaldık ama iyide olmuş diyorum şimdi canyoldaşım oldu kızım, eşim doğuya geçici görevle gittiğinde.inşallah bu sene yüksek puan alabilirim.Allahım senide muvaffak etsin inşallah.

hoşbulduk canım.hakikaten bu sene çok tembellik yaptım ya.halbuki rahatsızlığımda iyileşti aralıktan sonra.ama ben yinede hep erteledim çalışmayı tabi bunda eşimde suçlu ona kalsa ben hiç çalışmıyım evde onun ve çocukların yanında olayım hep.çocuklara kim bakcak kim terbiye vericek diyip duruyor.halbuki kendisi öğretmen polis ama yinede istemiyor çalışmamı.bide geçici görevle doğuya gidiyor 1 ay kalıyorlar orda öylede olunca ben zaten yokum sende çalışırsan napıcak çocuklar diyor.

:)) ne öğretmeni canm benmde esim öğretmen ama hic yapmamış polislige gecms matematk ogretmeye calisti ama o bile pes etti matematik calisma diyor

gerçekten canım rakiplerime göre işim gerçekten çok zor ama umutluyum bu sene.verdiğin akıl için çok teşekkür ederim gerçekten insan birileriyle ortak bi sorun hakkında konuştuğunda çok iyi oluyor senin aklına gelmeyen bişey olabiliyor.bende öyle yapıyım ya daha alan var tarihin yarısı duruyor coğrafya ona keza.inşallah bitirebilirim.

:)) ne öğretmeni canm benmde esim öğretmen ama hic yapmamış polislige gecms matematk ogretmeye calisti ama o bile pes etti matematik calisma diyor

benim eşimde ben gibi sosyalci ama biraz fazla zeki çalışmayı seviyor.o kazanmış 2.senesinde sözleşmeli çıkmış van'a ama o polislik sınavını kazanmışta seneti imzalamışmış ailesininde durumu olmayınca tabi vazgeçememiş.el mecbur polis olmuş.ama o seviyor işini.misyon koruma sınavını kazandı yurtdışına gidicez 1 seneye kadar bizde onu bekliyoruz bakalım.birde ben kazansam kendimi aptal gibi hissediyorum ya.

estagfırullah canım nıye öyle hıssedıosn gercı esım bana mat anlatırken nasıl anlamadn yaa dıyınce bende öyle hıssedıyorm ama çalışmak lazım çalıstıkça alıskanlk halıne geliyor

2 senedir sosyalcilerin onu açıldı eskisine göre. Inşallah olur bu sene sizin.
Bende 1,5 senedir evliyim. Bizde çocuğu sınavdan dolayı düşünmedik bu zamana kadar. Bundan sonra hayirlisi artık. Ben ilk defa kpss ye hazirlaniyorum ve çok ciddiye alıyorum. Eğer sınavda olmazsa çok hayal kırıklığı yaşarım boşluğa düşerim diye bir B planim olsun istiyorum bu yüzden sınavdan önce hamile kalmak çok istiyorum.
Birde 30 uma çok az kaldı. 30 'dan önce bir dogurayim diyorum

Bugün deneme sinavim vardı. 95 soru isaretledim. Inşallah 75 net gelir.
Dilbilgisi 5 tane sorulmuştu, çok kolaydi ama çok zayıf olduğum için yapamadım, acil çalışmam gereken bir konu
Tarihte bayan zorlandım. Kendi notlarimdan çalışıyorum ve kisaltmalar var özet şeklinde. Uzun zamandır onlara calistigim için yorumlarda zorlandım, olayların bütünlüğünü canlandiramadim osmanlıda

Şöyle bir karar aldım. Bu hafta soru kampim bittikten sonra 1 ay konu ağırlıklı bir kamp yapacağım ve kitaptan ayrıntılı calisarak 1 haftada bir ders şeklinde. Konu calisip arkasından birkaç test çözerek ilerleyecegim.

1 ay sonunda 1 kitap kampi yapacağım bir soru bankası bitirecegim bir haftada.

Bu 5 hafta sonunda ise 1 haftalık tatile gideceğiz. Tatil için ise genel kültür testi aldım. Her sabah kaltigimda ve akşam yatmadan 5 er test çözeceğim. Böylelikle kafam biraz rahat olur tatilde

haklısın denemem, hızlı bir şekilde bitirmek istedim konuları ama hata ettim tabi :) aslında benim hatam çalıştığım sözel konuları tekrar etmememdi, şu an onun ceremesini çekiorum ama olsun baştan alıcam.
ayrıca bahsettiğin konu bence tarihin en zor konusu, osmanlının özeti bir nevi. o yüzden o konu diğerlerinden daha uzun zaman alıyor.

amin hepimizi inşallah ya bende de kızken vardı şimdi ne durumda hiç bilmiyorum diane kullanmıştım 1 yıl ama demek çocuk olmama riski var öyle mi ben bir kontrol olsam iyi olacak o zaman inş bir sorun olmaz :44::44: allah kolaylık versin sana da tabiki çocuk ayrı bir şey ya ben o kadar çok istiyordum ki yaş geçmeden olsun die ama işte kahrolası kpss planlarım hep onun yüzünden erteleniyor

Kızlar dünkü sınavdan 76 net yapmışım
Böylelikle en son deneme sınavıma göre 9 net artırmışım
Asında çok saçma hatalar yapmışım, onlarıda yapmasam 80 net olurdu :18:
Çalışmak için motivem arttı

maşşallah sarfansarı daha cok arttıırsn ınsallah cok guzel çalısıyorsn

Çok sevindim sarfansari emeklerinin karşılığını alıyorsun :)) 90 netleri de görürsün yakında bu tempoyla devam edersen

maşşallah sarfansarı daha cok arttıırsn ınsallah cok guzel çalısıyorsn

Çok sevindim sarfansari emeklerinin karşılığını alıyorsun :)) 90 netleri de görürsün yakında bu tempoyla devam edersen

Çok teşekkür ederim inşallah 90 da görürüm.
6 güncel sorudan 1 işaretlemiştim oda yanlış cıktı
güncellere ağırlık veriyorum artık.
Bugün 3 konu anlatım 2 soru bankası aldım. p.tesiye elimde olur inşallah.

Herkese yeniden meraba arkadaslar
Uzun bir sure yoktum bildiginiz uzere bir ara da misafir agirladim hem yatili hem de öyle.

Artik kaldigim yerden devam edicem kpss calismalrina.sizden de yardim istiyorum.fikirlerinize ihtiyacim var.

İlk deneme sinavimdan 55 kusur net yapabildim ancak vatandaslik bilgm hic yoktu.

Kalan derslerim ve konularim
Genel yetenek
Turkce---- BİTTİ

Matematik-(antrenmanlarla matematik kitsbindan konumu isleyip ardindan testlerini cozuyorum )
--- taban aritmetigi ,bolme bolunebilme konusundayim

Geometrim hic yok calismayi istiyorum fakat yapamayabilirim sinavda bunun yerine vaktimi yine matemetige vericem

Genel kultur
Tarihten son 10 konum kaldi son konulara agirlik vericem ilk defa cagdas turk tarihine calisacagim icin.

Cografya da tarim konusuna basliyorum.

Vatandaslik ta temel hukuk kavramlarindayim ilk konu.toplam 9 konusu var.

Bunlar bnm kalan konularim nasil bir plan yapayim bilemiyorum.

1.en eski sistemim ders ders gitmek mi.bir dersi tamamen bitirip digerine baslamak mi?

2. Hergune bir ders koyarak calisip haftasonunu tekrarlara + soru cozumune + bazen denemeye ve dinlenmeye ayirmak mi

3. Gunde sabah tarih konu ,oglen matematik aksam turkce seklinde mi
Ya da gunde ikiser derse zaman ayirmak mi.
Birde mantik var onu da hep unutuyorum.siz nasil ilerliyorsunuz

Sizce ne durumdayim ???
Biz sarfansarisiyla kamp yaparken ben 3.yontemi uyguluyordum çok ta faydasini gordum zaman cok cabuk geciyor bizim de onumuzde dogu gorevi yaza memleket tatili filan derken ihmal etmkten korkuyorum.

Fikirlerinize ihtiyacim var
Hepinize tesekkur ederim artik birlikteyiz :)

zeycanım nerelerdesn ya dedım acaba hıc gelmıcekmı foruma hosgeldn yeterlı vaktımz var konularn yeter ama nasıl bı sıstem önerırım bılemıyorm nasıl daha verımlı çalısıyorsan öyle çalıs ben hergun bır ders bır konu çalısıyordm ders programımı da butun konuları hangı gun çalısıcagımı yazmıstm ondanda hıc sasmadm ve bıtırdım cok sukur sanada uyarsa sende öyle yaparsn canım kolay gelsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…