2014 kpss çalışma günlüğüm

birşey soracağım kızlar,
yüksek lisans yapınca kpss de bir ayrıcalık tanınıyor mu?
getirisi nedir?
bu arada matametikte bu hafta çok ilerledim ve sadece modüler aritmatik,olasılık,kombinasyon,permütasyon kaldı: )
çok şükür bitti: )
bol soruyla pekiştireceğim.hemen ardından da geometriye başlayacağım: )
bu arada x yayıncılığın not defteri şeklindeki konu anlatımlarını tavsiye ederim.kitapdenizinden sipariş etmiştim.
şimdide gene aynı yayının.deneme soru bankası ve ayrı ayrı deneme kitapçık setini alacağım.
21 ocata ara tatile gireceğim 1 ay zamanım olacak.
bol bol tarih coğrafya çalışacağım Allah nasip ederse.

birşey soracağım kızlar,
yüksek lisans yapınca kpss de bir ayrıcalık tanınıyor mu?
getirisi nedir?
bu arada matametikte bu hafta çok ilerledim ve sadece modüler aritmatik,olasılık,kombinasyon,permütasyon kaldı: )
çok şükür bitti: )
bol soruyla pekiştireceğim.hemen ardından da geometriye başlayacağım: )
bu arada x yayıncılığın not defteri şeklindeki konu anlatımlarını tavsiye ederim.kitapdenizinden sipariş etmiştim.
şimdide gene aynı yayının.deneme soru bankası ve ayrı ayrı deneme kitapçık setini alacağım.
21 ocata ara tatile gireceğim 1 ay zamanım olacak.
bol bol tarih coğrafya çalışacağım Allah nasip ederse.

Yüksek lisansla ilgili bilgisine güvendiğim bir arkadaştan bilgi alıp sana yazacağım.

Çok hızlısın maşallah. Ne güzel.

Bizde buradan bir tablo oluşturup oradan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Katılırsan sevinirim.

Yüksek lisansla ilgili bilgisine güvendiğim bir arkadaştan bilgi alıp sana yazacağım.

Çok hızlısın maşallah. Ne güzel.

Bizde buradan bir tablo oluşturup oradan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Katılırsan sevinirim.

çok memnun olurum,hem arkadaşından edineceğin bilgiye,hem de size katılmaya: ))
zaten buraya ilk yazdığımda da mat bitmek üzereydi.şimdi çok az konum kaldı.
eylülden beri konu anlatımlı kitabı elimden düşürmedim.konuyu orda anlıyor çözümlü örneklere bakmadan çözüyorum,sonrada konu sonundaki o testleri çözerek bitirdim.
henüz aktif şekilde soru çözmeye başlamadım.şu deneme kitabını bi alayım çözerek kendimi deneyeceğim.
en son haftasonu uzman kariyerin bir denemesini çözdüm.25 soru yaptım.5 tanesinin 2 si geometriden analitikti(unuttum o konuyu).
3 taneside henüz matda bitirmediğim yerlerdi.
şimdilik iyi bakalım ama benim asıl sorunum tarih: (
bakalım o ne olacak.
senin çalışmalar nasıl gidiyor safransarı?

İHTİYAÇDATAX YAYINCILIKYEDİİKLİMYARGIBEYAZ KALEMUZMAN KARİYER
Sözcükte Anlam
Cümlede anlam
Paragraf
Ses Bilgisi
Yazım Kuralları
Noktalama İşaretleri
Dil Bilgisi
Anlatım Bozukluğu

çok memnun olurum,hem arkadaşından edineceğin bilgiye,hem de size katılmaya: ))
zaten buraya ilk yazdığımda da mat bitmek üzereydi.şimdi çok az konum kaldı.
eylülden beri konu anlatımlı kitabı elimden düşürmedim.konuyu orda anlıyor çözümlü örneklere bakmadan çözüyorum,sonrada konu sonundaki o testleri çözerek bitirdim.
henüz aktif şekilde soru çözmeye başlamadım.şu deneme kitabını bi alayım çözerek kendimi deneyeceğim.
en son haftasonu uzman kariyerin bir denemesini çözdüm.25 soru yaptım.5 tanesinin 2 si geometriden analitikti(unuttum o konuyu).
3 taneside henüz matda bitirmediğim yerlerdi.
şimdilik iyi bakalım ama benim asıl sorunum tarih: (
bakalım o ne olacak.
senin çalışmalar nasıl gidiyor safransarı?

Birde bölümün itibariyle zaten matemetiğin iyidir.

Ya ben çok tembelim :KK43: Önceden de bahsetmiştim öğlene kadar kuran kursuna öğleden sonrada hobi kursuna gidiyorum. Sonrasında da yemekti ev işleriydi malum zaman alıyor işte. Hobi kursunu 2 haftaya kadar bırakacağım, o zaman çalışmak için bol bol zamanım olacak. Kuran kursu devam etmesi iyi zaten benim için, erken kalkmamı sağlıyor. Yani tam anlamıyla çalışmaya yeni yılda başlayacağım. Buradaki tablolardanda birbirimizi takip ederek hırslanırız umarım. Tabloyla ilgili yorumun nedir, diğer dersleri de bu şekilde tamamlayım mı?

Birde bölümün itibariyle zaten matemetiğin iyidir.

Ya ben çok tembelim :KK43: Önceden de bahsetmiştim öğlene kadar kuran kursuna öğleden sonrada hobi kursuna gidiyorum. Sonrasında da yemekti ev işleriydi malum zaman alıyor işte. Hobi kursunu 2 haftaya kadar bırakacağım, o zaman çalışmak için bol bol zamanım olacak. Kuran kursu devam etmesi iyi zaten benim için, erken kalkmamı sağlıyor. Yani tam anlamıyla çalışmaya yeni yılda başlayacağım. Buradaki tablolardanda birbirimizi takip ederek hırslanırız umarım. Tabloyla ilgili yorumun nedir, diğer dersleri de bu şekilde tamamlayım mı?

öncelikle Allah kabul etsin: )
matematik temelim var açıkçası,birde bölümüm nedeniyle çok haşır neşirim.
o yüzden aradan çıkarmak istedim.aslına bakma bende çok zaman ayıramıyorum.
her gün düzenli çalışmıyorum.
pazartesi ve çarşamba günleri 4 er saat çalışıyorum çünkü ders arası kütüphanede oluyorum.
onun dışında evde oluyorum.ders bitiyor eve geliyorum ama bende çok tembelim.
net tv yemek derken çalışmıyorum.
zaten kasmayıda düşünmüyorum pek.zaman çok.
matematik ve geometri sağlam gitsin arada da türkçe çözeyim.ocakta da gk bakayım yeter.
seneye dersaneye gitmeyeceğim ben.genelkültür için yazılmaya gerek yok zaten hocalar temelimiz çok iyi gibi anlatıyor sinir oluyorum bana hiç bir faydası olmuyor.kendim çalışacağım Allah nasip ederse.
tablo güzel olmuş.
matematiğide böyle hazırla: )
bende sadece uzman kariyer var şuan: ))
malum 3 gün sonra maaşlar yatıyor.eşimle netten x yayıncılık deneme,yediiklim soru bankası,deneme,data deneme,uzman kariyer güncel olaylar falan alacagımz.
o zaman daha rahat takip ederim: )
bir de modüler setini çözdün mü hiç?
o nasıl?
biri demiş kitap seç ten alın diye baktım bayağı uygun fiyatlar gerçekten

sende çok kasma bu arada.sonuçta daha var.sende sayısalcısın o yüzden zorlanacağını sanmam.sayısalı oturt yavaş yavaş,gerisi gelir: )
sen en azından hayırlı bir şey yapıyorsun,ne güzek kuran kursuna gidiyormuşsun.
en azından bu sene sosyal hayatından çok kısma seneye enerjin kalmaz yoksa.
ben eşimle sinemaya falan gidiyorum,ehliyet kursundan arkadaşlarla gün ayarladık ona katılıyorum,okul vs derken geçiyor zaman.
şuan önceliğim sayısal dersler.

pazartesi ve çarşamba günleri 4 er saat çalışıyorum çünkü ders arası kütüphanede oluyorum.
matematik ve geometri sağlam gitsin arada da türkçe çözeyim.ocakta da gk bakayım yeter.
seneye dersaneye gitmeyeceğim ben.genelkültür için yazılmaya gerek yok zaten hocalar temelimiz çok iyi gibi anlatıyor sinir oluyorum bana hiç bir faydası olmuyor.kendim çalışacağım Allah nasip ederse.
tablo güzel olmuş.
malum 3 gün sonra maaşlar yatıyor.eşimle netten x yayıncılık deneme,yediiklim soru bankası,deneme,data deneme,uzman kariyer güncel olaylar falan alacagımz.
o nasıl?

Tamam o zaman tablo işi :KK70: Diğerlerinide eklerim en kısa zamanda. Herhalde bu kadar çok kitabın konu anlatımlarına bu sene çalışır, seneye sor bankalarını ve denemeleri çözersek iyi şeyler yaparız sınavda.

Kitab benimde almam gerek, geçmiş dönem hazırlanırken aldığımız kitaplar var sadece, ama onlardada çok soru çözmediğim yerler var onları çözeceğim öncelikle, bende önümüzdeki ay alacağım yeni kitap, bu ay 4 yeni kitap aldım (roman, şiir vs.). Kocişe sıkıntı olmasın :KK70:

Modüler setle ilgili net bilgim yok, yanlış yönlendirmeyim seni.

tablo güzel olmuş.
o nasıl?

Dersaneyle ilgili eşim şimdiden git diyor :KK70: Bu sene sınıf açılmayacağını anlattım.

Bende inşallah sıkı çalışırsam gitmeyeceğim, ama tüm denemelere gireceğim. Çünkü çok yararı alıyor ve 2 aylık kısacık çalışmamda her denemede puanlarımı azda olsa yükseltmek beni mutlu etti, ve en son denemede aldığım puanı kpss de aldım.

sende çok kasma bu arada.sonuçta daha var.sende sayısalcısın o yüzden zorlanacağını sanmam.sayısalı oturt yavaş yavaş,gerisi gelir: )
sen en azından hayırlı bir şey yapıyorsun,ne güzek kuran kursuna gidiyormuşsun.
en azından bu sene sosyal hayatından çok kısma seneye enerjin kalmaz yoksa.
ben eşimle sinemaya falan gidiyorum,ehliyet kursundan arkadaşlarla gün ayarladık ona katılıyorum,okul vs derken geçiyor zaman.
şuan önceliğim sayısal dersler.

Eşim evde yokken çok sıkılıyorum ben, o evdeykende zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum. En çok o işteyken ders çalışacağım gibi.

Tv alışkanlığım pek yok, burada akraba olmadığı için bir kaç arkadaşlarla bir birimize gidip geliyoruz, ayda birde günüm var, yani ders çalışma zamanım çok aslında. Tam olarak başlayabildikten sonra

Iyi akşamlar arkadaşlar.bende sınava önlisans olarak girdim
puanım 83,7.insan ne yapacağını bilemiyor.olması biraz zor zaten
en iyisi sizin gibi erken başlayıp devam etmek.
Hepimize başarılar

Tamam o zaman tablo işi :KK70: Diğerlerinide eklerim en kısa zamanda. Herhalde bu kadar çok kitabın konu anlatımlarına bu sene çalışır, seneye sor bankalarını ve denemeleri çözersek iyi şeyler yaparız sınavda.

Kitab benimde almam gerek, geçmiş dönem hazırlanırken aldığımız kitaplar var sadece, ama onlardada çok soru çözmediğim yerler var onları çözeceğim öncelikle, bende önümüzdeki ay alacağım yeni kitap, bu ay 4 yeni kitap aldım (roman, şiir vs.). Kocişe sıkıntı olmasın :KK70:

Modüler setle ilgili net bilgim yok, yanlış yönlendirmeyim seni.

aynen bende bu sene konu ağırlıklı seneye soru ağırlıklı ve konu tekrarlı gideyim diyorum.
biz ev taksidi falanda ödüyoruz haliyle 15ine kadar zorlanıyoruz biraz.cumartesi siparişleri vereceğiz: ))
birde koşu bandı,kaban vs aldırdım eşime o yüzden bu ay bende yüklenmek istemiyorum.
çoğu kitap sitesinde modüler setler bayağı revaçta :44:

Dersaneyle ilgili eşim şimdiden git diyor :KK70: Bu sene sınıf açılmayacağını anlattım.

Bende inşallah sıkı çalışırsam gitmeyeceğim, ama tüm denemelere gireceğim. Çünkü çok yararı alıyor ve 2 aylık kısacık çalışmamda her denemede puanlarımı azda olsa yükseltmek beni mutlu etti, ve en son denemede aldığım puanı kpss de aldım.

benim eşimde 2.dönem yollayalım seni diyor,seneyede git diyor ama ben gitmem ya,ne bileyim dersane ortamı bana yaramıyor.
hele bi denemeden düşük aldın mı o danışman hocalar ümitsiz vaka gibi yaklaşmıyor mu iyice soğuyorum sınavdan.
bende hem bu sene hem seneye dersanelerin denemelerine yazılıp gireceğim.
netten deneme dergileri alıp,süre tutup çözeceğim.
o şekilde yürütebilirm sanırsam.
bide ben evde pek çalışamıyorum,hep kendimi oyalayacak birşey buluyorum.ya annem arıyor,ya eşim geliyor öğlen yemeğe,ya ben tv veya nete takılıyorum ve gün bitiyor.
illa kütüphane şart bana: (

Eşim evde yokken çok sıkılıyorum ben, o evdeykende zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum. En çok o işteyken ders çalışacağım gibi.

Tv alışkanlığım pek yok, burada akraba olmadığı için bir kaç arkadaşlarla bir birimize gidip geliyoruz, ayda birde günüm var, yani ders çalışma zamanım çok aslında. Tam olarak başlayabildikten sonra

aynı durumdayız.bizde gurbetteyiz ve hiç akraba yok,o yüzden şanslıyız aslında.
ama genede oyalanacak birşeyler buluyorum.
bugün üniversitenin kütüphanesiyle konuştum,mezun olduktan sonra almıyorlarmış: (
nerde çalışacağım bilmiyorum...
birde bebek olayı var.onu ne yapacağımıda tam bilmiyorum açıkcası

Iyi akşamlar arkadaşlar.bende sınava önlisans olarak girdim
puanım 83,7.insan ne yapacağını bilemiyor.olması biraz zor zaten
en iyisi sizin gibi erken başlayıp devam etmek.
Hepimize başarılar

tebrikler iyi puan almışsın,biraz daha asılırsan 2014 de atanırsın Allahın izniyle :KK34:
nasıl çalıştın peki?
toplamda kaç ay çalıştın?

aynen bende bu sene konu ağırlıklı seneye soru ağırlıklı ve konu tekrarlı gideyim diyorum.
biz ev taksidi falanda ödüyoruz haliyle 15ine kadar zorlanıyoruz biraz.cumartesi siparişleri vereceğiz: ))
birde koşu bandı,kaban vs aldırdım eşime o yüzden bu ay bende yüklenmek istemiyorum.
çoğu kitap sitesinde modüler setler bayağı revaçta :44:

benim eşimde 2.dönem yollayalım seni diyor,seneyede git diyor ama ben gitmem ya,ne bileyim dersane ortamı bana yaramıyor.
hele bi denemeden düşük aldın mı o danışman hocalar ümitsiz vaka gibi yaklaşmıyor mu iyice soğuyorum sınavdan.
bende hem bu sene hem seneye dersanelerin denemelerine yazılıp gireceğim.
netten deneme dergileri alıp,süre tutup çözeceğim.
o şekilde yürütebilirm sanırsam.
bide ben evde pek çalışamıyorum,hep kendimi oyalayacak birşey buluyorum.ya annem arıyor,ya eşim geliyor öğlen yemeğe,ya ben tv veya nete takılıyorum ve gün bitiyor.
illa kütüphane şart bana: (

Evde dediğin gibi çok ilgi dağılıyor, bende dersane kütüphanesinde daha verimli oluyordum ama şimdi öyle bir şansım yok :KK43:

Bende evde kullanmadığımız çocuk odasında bir ortam hazırladım kendime orada çalışacağım.

Evde dediğin gibi çok ilgi dağılıyor, bende dersane kütüphanesinde daha verimli oluyordum ama şimdi öyle bir şansım yok :KK43:

Bende evde kullanmadığımız çocuk odasında bir ortam hazırladım kendime orada çalışacağım.

inşallah verimli olur.
benimde çözüm bulmam lazım bir şekilde..

tebrikler iyi puan almışsın,biraz daha asılırsan 2014 de atanırsın allahın izniyle :KK34:
Nasıl çalıştın peki?
Toplamda kaç ay çalıştın?

öncelikle sağol canım inşallah hepimiz atanırız hayırlısıyla.
Ben şubatta dersaneye başladım v eağustosa kadar sürdü.
Türkçeden düzenli olmasada soru çözüyordum
matematik günlük işlenen dersin konu testlerini veriyordu hoca onu çözüp
dersane kitaplarındanda çözmeye çalışıyordum
tarihte ise hocanın anlattığı konudan ileride oluyordum ve hep özet çıkarttım defterime
tüm tarih konularını.
Ama sınavdan 2 ay önce saldım iyice kendimi maalesef.keşke demenin faydası yok artık.
Böyle işte...

aynı durumdayız.bizde gurbetteyiz ve hiç akraba yok,o yüzden şanslıyız aslında.
ama genede oyalanacak birşeyler buluyorum.
bugün üniversitenin kütüphanesiyle konuştum,mezun olduktan sonra almıyorlarmış: (
nerde çalışacağım bilmiyorum...
birde bebek olayı var.onu ne yapacağımıda tam bilmiyorum açıkcası

Aynı bebek sıkıntısı bendede var :KK43:
Eşim şimdilik bebek konusunu hiç açmıyor ama bir süre sonra çevre baskısı başlayacak, hem bende 26yım istiyorum bebek. Ama öncelikle memur olmakta çok istiyorum.:18:
Kpss sıınavını beklemek daha 2 sene var, çok uzun geliyor. Bir yandan kendi kendime planlamada yapıyorum, kpss ye bir kaç ay kala doğum yapsam, tekrarları yaparken çok sıkıntı mı olur acaba bilemiyorum.
Çevremde hiç yakınımın bebeği olmadı, bebek ilk aylarda çok oyalar mı, gebeyken ders çalışabilir miyim hiç bilmıyorum .

öncelikle sağol canım inşallah hepimiz atanırız hayırlısıyla.
Ben şubatta dersaneye başladım v eağustosa kadar sürdü.
Türkçeden düzenli olmasada soru çözüyordum
matematik günlük işlenen dersin konu testlerini veriyordu hoca onu çözüp
dersane kitaplarındanda çözmeye çalışıyordum
tarihte ise hocanın anlattığı konudan ileride oluyordum ve hep özet çıkarttım defterime
tüm tarih konularını.
Ama sınavdan 2 ay önce saldım iyice kendimi maalesef.keşke demenin faydası yok artık.
Böyle işte...

Bölümün nedir canım?

X