2014 kpss çalışma günlüğüm

Denemem ders çalışmakta çok disiplinlisin (maşallah) atanmış olmana rağmen.bunu nasıl başarıyorsun ? Çok güzel bir alışkanlık bence kendine telkin veriyorsan maşallah.

Coğrafyadan dağlar ovalar platolar akarsular çalışırken harita üzerinden çalışmanı tavsiye ederim. Bize hocamız boş TÜRKİYE HARİTASI vermişti, ben bunların içini evde renkli kalemlerle özenlice anlıyacağım şekilde dolduruyorum çok daha akılda kalıcı oluyor. Sende boş türkiye haritası çıktısını alıp yapabilirsin

http://
http://hizliresim.com/eodk4R

Denemem senin gibi omaya çok özeniyorum ama birçok şey beni oyalıyor, zaman vicdan azabı yaşıyorum çalışamadığım zaman, ama bu kısa sürüyor erteliyorum çoğu zaman. Bence geçen sene sen en iyisini yapmışın, belki vicdan yapmasan şuan çalışıyor olamazdın.

Dün olasılık konusuna kitaptan çalıştım ve birşey anlamadım, bugün video izliyorum, video da çok uzunmuş 120 dk. Yarısı bitti, şimdi diğer yarısını da izleyip test çözeceğim. Akşama yemeğe davetliyiz ama 7 de gidip 9 da döneceğiz.

Önümüzdeki hafta min 5 saat ders çalışma kararı aldım, inşallah uygularım.

Kızlar teşekkür ederim yorumlarınız için. İşin sırrı adanmak galiba. Akılınızda tek bir şey olacak o da kpss ve dersler. Tabi ki evinizi ihmal etmeyin ders çalışcam diye ama gereksiz işlere de vakit ayırmamak gerekiyor. Mesela bir günde 5-6 saat çalışıp akşamları eşinizle bir aktivite yapın. Film izleyin ya da gezmeye çıkın. Bunu motivasyon aracı olarak kulanabilirsiniz. Şimdi çalışcam akşama gezcem gibi. Ben mesela eskiden sevdiğim bir müzik cd si almak için istediğim nete ulaşma hedefi koyardım. Bu yüzden 3 ay boyunca istediğim cd yi alamamıştım ama sonra hedefe ulaşıp almıştım o zaman aldığın şey de daha kıymetli oluyor tabi :KK1:

Şimdi de öyle bir şey yapcam. Hedefim 90 net bir dahaki sınavda 90 net yaparsam kendime bir tane şal beğendim onu alcam. Eğer 5 tane kpss kitabı bitirirsem de yediiklimin kavram haritalarını almayı planlıyorum. Bunları kendime ödül koydum.

Bu arada sarfansari senin haritayı görememiştim alıntı yapınca gözüktü :))

Bende de harita sen alıntı yapınca gözüktü :KK1:

Benimde cuma günü deneme sınavım var, benim de hedefim 70 net olsun, en son denemede 64 netim vardı. Hedefimi tutturursam çok güzel bir masa örtüsü gördüm, 2 tane örtüm var diye alıp almamak konusunda kararsız kalmıştım, ama çok beğenmiştim. 70 netim çıkarsa bende onu alıcam evime :KK23:

sarfansari,
olasılık kombinasyon olasılık konusunu ben bir türlü yapamıyordum. Bir arkadaşım o konuyu çok seviyor o konuda çok iyiydi. Ona sormuştum nasıl yapıyosun ben bi türlü anlayamıyorum çok zorlanıyorum demiştim o da bana demişti ki defterde çözümlü örneklerin çözümlerini kapatıp tek tek çözmeye çalıştım demişti bende öyle yapmıştım defterimdeki tüm çözümlü soruları çözmüştüm arkasından da bir sürü soru çözmüştüm kendi kendime matematikte en iyi olduğum soru kaçırmadığım konulardan biridir bunlar. Kesinlikle hangi ders olursa olsun zorlandığınız hangi konu varsa bol bol çözümlü soru çözün. Bunun için size yargı soru bankası, yediiklim soru bankası, istikrar soru bankası, beyaz kalem soru bankası ve uzman öğreten serilerini öneririm. Hepsini alamam diyorsanız 1. sırada uzman öğreteni alın mutlaka ikinci sıraya da yargı derim üçüncü sırada da yediiklim gelir.

Bende bugün 127 dk lık video izledim konuyla ilgili. Hocanın sorularını bende yazdım çözümleriyle birlikte. Sonra temiz kagıda çektim, ve soruları ben çözerek, takıldığım yerde tekrar baktım. Sonra deneme sınavlarında yapamadığım sorulara baktım ve kolaylıkla yapabildim :KK53: birazdan elimdeki yediiklim çözümlü soru bankasındaki soruları çözüp pratik yapacağım. Umarım onları da çözebilirim :KK34:

arkadaşlar uzman kariyerin matematik öğreten soru bankası nasıl bilginiz varmı
Dün çok yoğun başağrısı çektim. Öğlen ikiden akşam 10 a kadar çok şiddetli başağrısı yaşadım en son gece acile gittik ve serumla kendime geldim. Yani hiç ders calisamadim :KK14:
Bugün erken kalktım kahvaltimi yaptım ve şimdi dershanedeyim. 1 de dersim başlayacak. 1e kadar ders calisacagim burada. Hafif agri hala var umarım fazlalasmaz da bugunum verimli geçer.
Cuma günü yapılacak olan deneme sinavim persembeye alınmış bu yüzden tarih tekrarimi bu iki günde bitirmeye calisacagim :KK37:

Dün çok yoğun başağrısı çektim. Öğlen ikiden akşam 10 a kadar çok şiddetli başağrısı yaşadım en son gece acile gittik ve serumla kendime geldim. Yani hiç ders calisamadim :KK14:
Bugün erken kalktım kahvaltimi yaptım ve şimdi dershanedeyim. 1 de dersim başlayacak. 1e kadar ders calisacagim burada. Hafif agri hala var umarım fazlalasmaz da bugunum verimli geçer.
Cuma günü yapılacak olan deneme sinavim persembeye alınmış bu yüzden tarih tekrarimi bu iki günde bitirmeye calisacagim :KK37:

canım geçmiş olsun :KK19:dikkat et stres mi yapıyoruz acaba bende mide ağrısı çektim hiç böyle bir ağrı çekmemiştim hayırlısıyla alnımızın akıyla şu sınavı halletseydik:13::KK19:

canım geçmiş olsun :KK19:dikkat et stres mi yapıyoruz acaba bende mide ağrısı çektim hiç böyle bir ağrı çekmemiştim hayırlısıyla alnımızın akıyla şu sınavı halletseydik:13::KK19:
Doktor strese bağlı büyük ihtimal dedi.
Stres sıkıntı etmesekte boş veriyoruz çalışmıyoruz, sınavı kendimize dert edince onemsiyoruz çalışıyoruz ancak.
Sana da çok geçmiş olsun. Seninki de stresle ilgilidir daha önce mideden bir rahatsızlığın yoksa.
Inşallah verdiğimiz emeklerin karşılığını aliriz.

Doktor strese bağlı büyük ihtimal dedi.
Stres sıkıntı etmesekte boş veriyoruz çalışmıyoruz, sınavı kendimize dert edince onemsiyoruz çalışıyoruz ancak.
Sana da çok geçmiş olsun. Seninki de stresle ilgilidir daha önce mideden bir rahatsızlığın yoksa.
Inşallah verdiğimiz emeklerin karşılığını aliriz.

Haklısın canım...
benimkide stresle alakalı daha önce böyle bir ağrı görmemiştim 1gün boyunca çektim ağrıyı akşam ilaç aldım geçti tekrar gelmesin çok kötüydü ben üniv.okurken sınav dönemleri başağrısı çekiyordum sınavlar bitince geçiyordu eşimde üniversite döneminde mide ağrısı yaşamış mezun olunca iyileşmiş:KK9::KK9:

merhaba gecmıs olsn kızlar bugun memurlar.net te bı haber gördm paylasayım dedm haberturk çarşamba gunlerı lısans persembe gunlerıde lıse ve önlısans deneme yayınlıyıcakmıs yayınevı yargı nekdr cok soru bıze okdr fayda saglar :126:

merhaba gecmıs olsn kızlar bugun memurlar.net te bı haber gördm paylasayım dedm haberturk çarşamba gunlerı lısans persembe gunlerıde lıse ve önlısans deneme yayınlıyıcakmıs yayınevı yargı nekdr cok soru bıze okdr fayda saglar :126:

Teşekkür ederiz bilgilendirme için.
Umarım gazete şeklinde değilde dergi seklindedir deneme:44:

canım teşekkür ederiz bilgi için de ayrıca teşekkürler

Son düzenleme:
Bugün tarihten 5 konu tekrar ettim, ve testlerini çözdüm 2 tekrar konum kaldı. Onları da tekrar eder yatarım.

Yarın da persembe günki deneme sınavı için anayasa ve coğrafya tekrarı yapacam. Test cozmeden sadece konuları okuyarak yaparım tekrarları yoksa yetismez. Inşallah bu tekrarlarla gk netlerim artar biraz:KK14:

Iyi akşamlar kızlar nasılsınız. Sarfansarı çok geçmiş olsun kendine dikkat et önümüzde güzel zamanlarımız var.stres yapmayalım şimdiden.sağlıcakla kal poliseşi sağol canım bence lisansları da almalıyız çözmek için nasıl olsa ertesi gün cevap anahtarı için tekrar gazete alıyoruz genelde.eğer bu da öyleyse üç gün boyunca gazete alırız.aldığımız gazeteyi de okuyalım arkadaşlar hem güncel bilgiler için türkiye ve dünya gündemi bizim için her zaman önemli.soru gelebilir.ve sözel muhakeme ve paragrafl soruları için köşe yazılarını takip edin derdi bizim hocamız.bizde habertürk okuruz hatta şu an elimde bugünkü gazete.baktım herhangi birşey yazmıyor :KK5: ben geçen kpss de star gazetesini alırdım deneme şeklinde güzeldi beğenmiştim inşallah yine dergi şeklinde olur.benimde bilgim olursa paylaşırm buradan iyi çalışmalar herkese

Zeycanim nasılsın çalışmaların nasıl gidiyor?

Çok şükür ben iyiyim fakat nineciğim çok ağır hasta aklım onda olduğu için mutsuzum bu aralar.dün sabah eşimi gönderdikten sonra çalıştım öğlene kadar uyumadım en verimli saatlerde sabrettim.tabiri caizse tanrı misafirleri geldi kuzenim yeni evlendi balayına gelmişken bize de geldiler bugün geri döndüler bu yüzden temizlik yemek vs.işlerle uğraştım.onları uğurladıktan sonra bizde bana kitap aldık.mantık ve matematik bir de kadın ve aile ilmihalı aldık çok güzel konular var tavsiye ederim çocuk sağlık ve dine dair.bugün böyle geçti yarın öğlene kadar devam edicem öğleden sonra arkadaşa dışarı çıkma sözü verdim.birde kuaföre gitmem lazım ne çok işimiz varmış meğersem.daha kaç parçaya bölüneceğiz acaba bazen özeniyorum boş vakitlerinde sıkılanlara.çok şükür halimize sonumuz hayrolsun canım...

Teşekkür ederiz bilgilendirme için.
Umarım gazete şeklinde değilde dergi seklindedir deneme:44:

canım teşekkür ederiz bilgi için de ayrıca teşekkürler

umarım dergı gıbıdır gecen aylarda patronm haberturk almıstı banada denemesını vermıstı aynı yayın evı evdeyken baktm ama gazete seklındeydı kullandıkları kagıt tonu çok karaydı yazılar da sıyah olunca ıyı olmuyor sıkıyor ınsanı gazetelı olunca :s

Bende bugün 127 dk lık video izledim konuyla ilgili. Hocanın sorularını bende yazdım çözümleriyle birlikte. Sonra temiz kagıda çektim, ve soruları ben çözerek, takıldığım yerde tekrar baktım. Sonra deneme sınavlarında yapamadığım sorulara baktım ve kolaylıkla yapabildim :KK53: birazdan elimdeki yediiklim çözümlü soru bankasındaki soruları çözüp pratik yapacağım. Umarım onları da çözebilirim :KK34:

canım kolay gelsin hepimize. izlediğin matematik videosunun linki varmı acaba??

X