2014 kpss çalışma günlüğüm

Çok sağol polisesi
Aslında bu ay hamile kalsam doğum 12. Aya denk geliyor yani kasım ayında atanirsam inşallah tam atama donemine. Bundan dolayı 1-2 ay sonra hamile kalmam daha mantikli olacak. Ama bu ay yine de korunmayı bırakmak istedik 1-2 ay sansimizi deneyip olmazsa doktora gideceğiz.
Folik asit çevremdeki bütün hamile adayları kullanıyor. Ama ben herşeyi yiyen biriyim bu yüzden çok mecbur kalmadikca folik asitte hamile döneminde kullanılan diğer vitaminlerden de kullanma taraftarı değilim. Çünkü allaha şükür evimizde herşeyimiz var. Burada forumda tanistigim elegam isimli arkadaşım da hamile kaldı o da aynı şekilde yaptı. Eşi de eczacı, onun fikirlerini önemsiyorum bu yüzden çok zorunlu kalmadikca kullanmayacagim.
Evlendik evleneli eşimle yatmadan önce 1 er kase yoğurt yemeği adet edindik. Sana da tavsiye ederim hamileliğe bünyenin alışması için önemli.
Bende ilaç kullanmak taraftarı değilim ama ınan zor durumda kaldığım için kullanıyorum

Aynı fikirdeyim seninle bende safransarı yediğimiz yiceklerdede mevcut vitaminler var.eğer hamile kalınsa bile daha dikkatli ve bilinçli beslenmek lazım.bir de şöyle bi sıkıntı var hazır ve işlenmiş gıdalardan uzak duramıyoruz bildiğim kadarıyla memleketinize yakınsınız doğaldır birçok şey.burda güvenilir süt bulmak bile zor.genelde marketten alıyor herkes esinle iyi yapıyorsun doğalsa gerçekten en doğrusu.

Evet biliyorum annenin bünyesini hamileliğe alıştırıyor ve çocuk için faydalı. Hamilelik döneminde doktorlar vitamin yazıyorlar. Ben bu ikisine çok sıcak bakmıyorum. Ama dediği gibi çevremdeki herkes kullanıyor, senin de doktorun tavsiye ettiyse ve böyle rahat edeceksen kullan tabi. Rabbim aratmasın, mutlu haberi biraz önce alırız inşallah :KK34:

Stresli bir durumumda yok şuan ama inan şimdi bile ağrıyor :KK37:
Bende doktora gitmedim canım, 1-2 ay deneyip olmazsa gideceğim. Sende istersen hemen git, yoksa sizde 1-2 ay deneyip gidin. İnternette yumurtlama döneminin hesaplanması için bazı siteler var, oradan uygun zamanı öğrenebilirsiniz.

Eki Görüntüle 987487
Bugün alışveriş için a101 için uğramıştım, bu kitabı gördüm hemen aldım. Haftalık bazı dönemler kitap getiriyorlar, bende kpss ye yararlı olacağını düşünüp aldım. Çevrenizde a 101 varsa almanızı tavsiye ederim:KK68:

Ins hayirlisyla saglkli bi sekilde bebek sahni oluruz kizlar :)

Bugün denemem vardı.
Matematikte 2 tane yanlış soru vardı, bunun haricindeki tüm soruları yaptım, ama işlem hatası yapmışım bazı sorularda 23 netim geldi :KK14: Türkçede de dilbilgisi sorularını yapamadım, tarih 14 tane işaretlememe rağmen netim çok az geldi, yine bildiğim konularda basit hatalar yapmışım :KK14:
Velhasıl toplamda 67,75 netim geldi, yani bir önceki sınava göre 7 net artırmışım. Bu sınavda hedefim 70 netti ama tutturamadım.
Kızlar sizde biran önce denemelere girmeye başlayın, eksiklerimizi görmemiz açısından çok faydalı oluyor.
Benimde net sayılarım çok az ama her sınavda 3-4 net olsa da artırıyorum, bu yönden olumlu :KK34:

bu mesajı kaç defa yorumlamaya çalıştım fakat telefonum hep hata verdi.dayanamayıp yine yazmak istedim sonuçta burda birbirimizi motive ediyoruz :KK1: sarfansarı netlerinde artış olmuş tebrikler.:) matematik gayet ve çok iyi bence.türkçe den dil bilgisini belki daha işlemediniz ondan yapamadın öğrenince çalışınca onu da yaparsın sen.dil bilgisi çok önemli bence özellikle yazım imla sonuçta adamlar memur seçiyor dikkat ederler böyle hususlara.ben meslek mezunuyum bunu hocamız hep söylerdi.:) tarihte bir öyle bir böyle sorular çıkıyor normal değil mi sence de bir anlık dikkatsizlikle çok basit sorular da kaçıyor sayısal ve sözel mantık sorularınız nasıl ? Çok zamanını alıyor mu.denemeler yeni sisteme uyuyor mu hiç girmedim bu yıl gecikmeden girmem gerek.

Safransarı bunu sınav için soruyorum özellikle bu tarz kitaplar tarihi daha iyi anlamaya ve çalışmaya yardımcı oluyor mudur ? A 101 bende bazen görüyorum benim elim çiçeklere gidiyor malesef :KK52: bir sürü çiçeğim var evde nasıl taşınırız bunlarla bilmem artık.eşim de burda bırakırız diyo:)

bu mesajı kaç defa yorumlamaya çalıştım fakat telefonum hep hata verdi.dayanamayıp yine yazmak istedim sonuçta burda birbirimizi motive ediyoruz :KK1: sarfansarı netlerinde artış olmuş tebrikler.:) matematik gayet ve çok iyi bence.türkçe den dil bilgisini belki daha işlemediniz ondan yapamadın öğrenince çalışınca onu da yaparsın sen.dil bilgisi çok önemli bence özellikle yazım imla sonuçta adamlar memur seçiyor dikkat ederler böyle hususlara.ben meslek mezunuyum bunu hocamız hep söylerdi.:) tarihte bir öyle bir böyle sorular çıkıyor normal değil mi sence de bir anlık dikkatsizlikle çok basit sorular da kaçıyor sayısal ve sözel mantık sorularınız nasıl ? Çok zamanını alıyor mu.denemeler yeni sisteme uyuyor mu hiç girmedim bu yıl gecikmeden girmem gerek.
iki haftaki önceki denemede coğrafya ve anayasa netim çok azdı, toplamda 8 net:KK17: bu hafta bu ikisini yükselttim toplamda 18 net oldu, ama geçen hafta 11,5 olan tarih netim bu hafta 3,5 a düştü işte. Yani denemeden denemeye de değişiyor. Dilbilgisi henüz tam olarak görmedik şu anda işliyoruz.
Bende kesinlikle kpss nin boş bir sınav olduğunu düşünmüyorum, memur olacak bir kişinin sınanması gereken konular oluyor gerçekten. Mesela bizzat ben yasama yürütme yargı nedir kimler yapar daha önce hiç bilmiyordum :KK17:

Mantık sorularını yapabiliyorum ben, 1 boşum vardı bu sınavda sadece diğer 5 tanesi doğru, bence mantık kesinlikle gözde büyütülecek birşey değil, çözümlü bir soru bankası alıp çözmeye başlarsan önyargından kurtulursun.

Safransarı bunu sınav için soruyorum özellikle bu tarz kitaplar tarihi daha iyi anlamaya ve çalışmaya yardımcı oluyor mudur ? A 101 bende bazen görüyorum benim elim çiçeklere gidiyor malesef :KK52: bir sürü çiçeğim var evde nasıl taşınırız bunlarla bilmem artık.eşim de burda bırakırız diyo:)

Benimde evimde bir çiçeğim var sadece, evimin bir köşesine çiçek köşesi yapmak istiyorum ama o çiçeklere denk gelmedim henüz.
Birde kayınbabamlar yazlıkk ev yaptırdılar geçen sene, oranın çevresini çok güzel çimlerle çiçekler yaptırdı, bahçede de ne ararsan var. Biz hiç anlamadığımız için bahçıvan tutuldu özel bakımını o yapıyor, oraya gittiğimizde gözümüz gönlümüz doyuyor bahçeye çiçeğe :KK52:
Ben iskender palanın katre matem kitabını okumuştum, hikaye lale devrinde patrona halil isyanının çıktığı sırada geçiyordu, kitaptan dolayı lale devri kafamda çok güzel canlandı ama bu kitap nasıl bir etki yaratır bilmiyorum henüz. Kitap zaten okuyorum, tarihe de yardımcı olsun bu bari diye aldırdım.

Zeycanım bilgisayarınızı yaptırma imkanın yok mu, ders anlatan çok güzel siteler var, oradan konuları dinlemek çok verimli olur senin için.

Kızlar merhaba,
uzun zamandır gelemedim buraya işte yoğunum 1,5 ay kadar da yoğun olmaya devam etcem. Ama mesleki açıdan kendimi geliştirecek işlerle uğraşıyorum bu da beni çok mutlu ediyor :))

Eve haftasonu iş de götürcem. Ama kpss çalışmalarımı aksatmıyorum. Haftaiçi yorgunum diye öncelikle matematiği bitireyim dediğim unuttuğum kısımlar var. Bu ayın sonuna kadar sözel sayısal mantıkla matematik geometri konularını bitirmeyi hedefliyorum. Ara ara uyumadan önce de elime tarih kitabı alıp okuyorum. Bir de ihtiyacın kpss nin ilacı diye kartları var ya ondan aldım. Her kartta 2 soru ve arkasında cevabı var. Her gece uyumadan 2 tarih 2 coğrafya 2 anayasa kartına çalışıp onları ayrı bir köşeye koyuyurum. Mesela çağdai türk ve dünya tarihini hiç bilmiyordum o kartlardan bir iki küçük bir şey öğrendim. Konu çalışırken bu da kolaylık sağlar galiba. Kendimi bilgi yarışmasında gibi hissediyorum onlara çalışırken :KK1:

Sarfansari stresten başın ağrıyor galiba geçmiş olsun. Ben de kpssye çok yüklenip ölüm kalım meselesi haline getirmiştim. O kadar stres olunca yüzüm şişiyordu gözlerim başım ağrıyordu ölsem de kurtulsam bu ağrıdan diyordum o derece canım yanıyordu. Hatta bazen ders çalışamaz olmuştum özellikle sınava 2-3 hafta kala sürekli fenalık geçiriyordum. Elim ayağım titriyordu ders çalışamıyordum. O zamanlarda bizimkilere söylüyordum sışarı çıkıp yürüyüş yapıyorduk temiz havada bir dondurma yiyince biraz dersten uzaklaşınca bir şeyim kalmıyordu. Eve gelip devam ediyordum çalışmalara. Siz de dışarı çıkıp hava alın bütün her şeyi unutun.

Netler sınavlara göre de değişir. Ben son sınavlarda 98-110 net arasında gidip geliyordum hep. Ama sınavdan 5 gün önce girdiğim denemede her şeyi unuttuğumu düşünüyordum ve 80 net anca yapabilmiştim. Çok moralim bozulmuştu ama pes etmedim bu nasıl olsa gerçek sınav değil dedim iyi ki denemeydi bir şansım daha var o da gerçek sınav dedim. Son 3 gün daha fazla ders çalıştım netlerim düştü diye. İyi ki de öyle yapmışım :) O yüzden sınava daha çok var netlerinizi kafaya çok takmayın düşük geldiyse daha da çok çalışın.

Kızlar merhaba,
uzun zamandır gelemedim buraya işte yoğunum 1,5 ay kadar da yoğun olmaya devam etcem. Ama mesleki açıdan kendimi geliştirecek işlerle uğraşıyorum bu da beni çok mutlu ediyor :))

Eve haftasonu iş de götürcem. Ama kpss çalışmalarımı aksatmıyorum. Haftaiçi yorgunum diye öncelikle matematiği bitireyim dediğim unuttuğum kısımlar var. Bu ayın sonuna kadar sözel sayısal mantıkla matematik geometri konularını bitirmeyi hedefliyorum. Ara ara uyumadan önce de elime tarih kitabı alıp okuyorum. Bir de ihtiyacın kpss nin ilacı diye kartları var ya ondan aldım. Her kartta 2 soru ve arkasında cevabı var. Her gece uyumadan 2 tarih 2 coğrafya 2 anayasa kartına çalışıp onları ayrı bir köşeye koyuyurum. Mesela çağdai türk ve dünya tarihini hiç bilmiyordum o kartlardan bir iki küçük bir şey öğrendim. Konu çalışırken bu da kolaylık sağlar galiba. Kendimi bilgi yarışmasında gibi hissediyorum onlara çalışırken :KK1:

Sarfansari stresten başın ağrıyor galiba geçmiş olsun. Ben de kpssye çok yüklenip ölüm kalım meselesi haline getirmiştim. O kadar stres olunca yüzüm şişiyordu gözlerim başım ağrıyordu ölsem de kurtulsam bu ağrıdan diyordum o derece canım yanıyordu. Hatta bazen ders çalışamaz olmuştum özellikle sınava 2-3 hafta kala sürekli fenalık geçiriyordum. Elim ayağım titriyordu ders çalışamıyordum. O zamanlarda bizimkilere söylüyordum sışarı çıkıp yürüyüş yapıyorduk temiz havada bir dondurma yiyince biraz dersten uzaklaşınca bir şeyim kalmıyordu. Eve gelip devam ediyordum çalışmalara. Siz de dışarı çıkıp hava alın bütün her şeyi unutun.

Netler sınavlara göre de değişir. Ben son sınavlarda 98-110 net arasında gidip geliyordum hep. Ama sınavdan 5 gün önce girdiğim denemede her şeyi unuttuğumu düşünüyordum ve 80 net anca yapabilmiştim. Çok moralim bozulmuştu ama pes etmedim bu nasıl olsa gerçek sınav değil dedim iyi ki denemeydi bir şansım daha var o da gerçek sınav dedim. Son 3 gün daha fazla ders çalıştım netlerim düştü diye. İyi ki de öyle yapmışım :) O yüzden sınava daha çok var netlerinizi kafaya çok takmayın düşük geldiyse daha da çok çalışın.

denemem maşallah sana düzenli çalışabiliyorsun artık :nazar:
Bu hafta denemeye girecektin girebildin mi?

Bende alerji oldum geçenlerde takılan serum yüzünden, cildimde kabarıklık kaşıntı 2 gündür. Bugün iyiyim çok şükür.
Perşembe denemeden sonra eve yürüyerek geldiğim için yorgunluktan pek verimli ders çalışamadım, dün ise temizlikle geçti günüm. Bugünde kalan temizlik işlerimi bitirdim 3 te dersin başına oturacağım inşallah.

Not aldığım kağıtları okuyarak tekrar yapmam çok az zamanımı alıyor, bu yüzden anayasa ve tarih en fazla eksik olduğum dersler yani, onlardan haftalık 1 er saatimi ayırarak okuyarak tekrar yapmaya karar verdim. Onun haricindeki detaylı her hafta 1 ders olarak yapacağım tekrarlara devam edeceğim, konu arkalarından 2-3 er test çözerek.

denemem maşallah sana düzenli çalışabiliyorsun artık :nazar:
Bu hafta denemeye girecektin girebildin mi?
Yok bu hafta değil de öbür haftasonu sınav var ona da bir aksilik çıkmazsa gireceğim. En son girdğim denemede sonuç şu şekilde geldi:
$Ýhtiyaç Yayýncýlýk KPSS Deneme Sýnavý Sonuç Belgesi - Google Chrome.jpg

Bende alerji oldum geçenlerde takılan serum yüzünden, cildimde kabarıklık kaşıntı 2 gündür. Bugün iyiyim çok şükür.
Perşembe denemeden sonra eve yürüyerek geldiğim için yorgunluktan pek verimli ders çalışamadım, dün ise temizlikle geçti günüm. Bugünde kalan temizlik işlerimi bitirdim 3 te dersin başına oturacağım inşallah.

Not aldığım kağıtları okuyarak tekrar yapmam çok az zamanımı alıyor, bu yüzden anayasa ve tarih en fazla eksik olduğum dersler yani, onlardan haftalık 1 er saatimi ayırarak okuyarak tekrar yapmaya karar verdim. Onun haricindeki detaylı her hafta 1 ders olarak yapacağım tekrarlara devam edeceğim, konu arkalarından 2-3 er test çözerek.
çok geçmiş olsun sarfansari, geçer inşallah tamamen.

Tekrarlar gerçekten önemli Bir sürü ders var birine çalışıyorsun diğerini unutuyorsun bu sfer unuttuğun derse bakıyorsun ama bu seferde diğerlerini unutuyorsun :KK1: O yüzden denemelerde yüksek net yaptığın bir ders diğer denemede düşüşe geçiyor maalesef. Üzerinden ne kadar çok geçersek derslerin o kadar iyi olacak.

bende girsemmi sınava başarabilirmiyim acaba maliye lisans mezunuyum

midra sen alandan da girecksin sınava sanırım. O yüzden pek zaman yok hepsine çalışmaya ama yine de hazırlanıp gir sınava temel oluşturursun belli de olmaz belki zaman dar ama iyi bir puan alıp atanabilirsin de yani. Şansını dene bence.

Yok bu hafta değil de öbür haftasonu sınav var ona da bir aksilik çıkmazsa gireceğim. En son girdğim denemede sonuç şu şekilde geldi:
Eki Görüntüle 990332

çok geçmiş olsun sarfansari, geçer inşallah tamamen.

Tekrarlar gerçekten önemli Bir sürü ders var birine çalışıyorsun diğerini unutuyorsun bu sfer unuttuğun derse bakıyorsun ama bu seferde diğerlerini unutuyorsun :KK1: O yüzden denemelerde yüksek net yaptığın bir ders diğer denemede düşüşe geçiyor maalesef. Üzerinden ne kadar çok geçersek derslerin o kadar iyi olacak.

Denemem çok güzel sonucun bence :nazar:
Senin önceden çalışmışlığın olduğu için bol tekrarla netlerini çok daha fazlalaştırabilirsin. Benim konu anlamam gözümden canlandırmam ve not çıkarmam çok zamanımı alıyor :KK14:

$420300_343886212388926_124735567_n.jpg kızlar merhaba bu kareyı paylasmayı cok cok ıstedım cok duygulandm bu kucuk beyımız Genelkurmay arşivlerinden Çanakkale’de savaşan 13 yaşındaki Mehmetçiğimiz İsli mürekkeple fotoğrafın sol alt köşesinde '' GÖNÜLLÜ BOMBACI '' ifadesi yazıyormuş allah ganı ganı rahmet eylesın :KK14::KK14:

Eki Görüntüle 991604 kızlar merhaba bu kareyı paylasmayı cok cok ıstedım cok duygulandm bu kucuk beyımız Genelkurmay arşivlerinden Çanakkale’de savaşan 13 yaşındaki Mehmetçiğimiz İsli mürekkeple fotoğrafın sol alt köşesinde '' GÖNÜLLÜ BOMBACI '' ifadesi yazıyormuş allah ganı ganı rahmet eylesın :KK14::KK14:

Bende duygulandım eskiden ne güzel insanlarda vatan millet sevgisi varmış şimdiyse millet askerden kaçıyor paralı gelse de kurtulsak mantığıyla bakıyor. Üstelik şimdi savaş da yok eskisi gibi. Savaşmaya değil eğitime gidiyorlar. Eski insanları görünce daha çok çalışıp vatana millete hayırlı bir insan olmaya çalışıyorum hep.

Bende duygulandım eskiden ne güzel insanlarda vatan millet sevgisi varmış şimdiyse millet askerden kaçıyor paralı gelse de kurtulsak mantığıyla bakıyor. Üstelik şimdi savaş da yok eskisi gibi. Savaşmaya değil eğitime gidiyorlar. Eski insanları görünce daha çok çalışıp vatana millete hayırlı bir insan olmaya çalışıyorum hep.

evet cok haklısın denemem eskı ınsanlar kalmadı artık askerden kaçmaya çalısan ne cok ınsan var :KK43:

Merhabalar
Ders konusunda verimsiz bir hafta sonu geçirdim ama arkadaslarimla eğlenceli vakit geçirdim pisman değilim :KK52:
Sinava daha 7 ay var diyerek kendimi avuttum haftasonu ve bugün dershaneye 1.5 saat erken gidip 1 saat ders çalıştım. Dershane çıkışı ise 3 saat kaldım ve yine güzel ders çalıştım.
Şimdi evdeyim evi toparlayıp yemek yapacağım. Akşam yemeğinden sonra yine dersi başına otururum :KK34:
Sınıfımiza yeni bir arkadaş geldi bironceki sınavda 83.5 puan almış, atanmayi beklemis biraz olmayinca tekrar yazılmış. Denemeden 24 tarih neti yapmış nasıl :KK53: nasıl ozendim anlatamam. Benim bu deneme netim 3,75 :KK14: ama matematiği kötü onunda. Neyse toplamda 80 neti vardı. Inşallah bende görebilirim 80 netleri birgün :KK14:

Merhabalar
Ders konusunda verimsiz bir hafta sonu geçirdim ama arkadaslarimla eğlenceli vakit geçirdim pisman değilim :KK52:
Sinava daha 7 ay var diyerek kendimi avuttum haftasonu ve bugün dershaneye 1.5 saat erken gidip 1 saat ders çalıştım. Dershane çıkışı ise 3 saat kaldım ve yine güzel ders çalıştım.
Şimdi evdeyim evi toparlayıp yemek yapacağım. Akşam yemeğinden sonra yine dersi başına otururum :KK34:
Sınıfımiza yeni bir arkadaş geldi bironceki sınavda 83.5 puan almış, atanmayi beklemis biraz olmayinca tekrar yazılmış. Denemeden 24 tarih neti yapmış nasıl :KK53: nasıl ozendim anlatamam. Benim bu deneme netim 3,75 :KK14: ama matematiği kötü onunda. Neyse toplamda 80 neti vardı. Inşallah bende görebilirim 80 netleri birgün :KK14:

İyi yapmışın canım arada öyle kaçamak yapmak gerekiyor yoksa insan boğuluyor,sıkılıyor,verimli ders çalışılmıyor.Benim de bugün Türkçe Matematik günümdü hala Matematik çalışıyorum kafamda sayılar uçuşuyor.80 netle mi 83 puan almış?Hiç matematik yapmamış mı?Ben matematikte iyi değilim bazen kendi kendimle pazarlık yapıyorum diğerlerini fulleyip hiç matematik yapmasam olur mu?diye.

İyi yapmışın canım arada öyle kaçamak yapmak gerekiyor yoksa insan boğuluyor,sıkılıyor,verimli ders çalışılmıyor.Benim de bugün Türkçe Matematik günümdü hala Matematik çalışıyorum kafamda sayılar uçuşuyor.80 netle mi 83 puan almış?Hiç matematik yapmamış mı?Ben matematikte iyi değilim bazen kendi kendimle pazarlık yapıyorum diğerlerini fulleyip hiç matematik yapmasam olur mu?diye.
Son girdiğimiz deneme sınavında 80 net yaptı. Sınavda kaç net yapmış bilmiyor. Hatta sınavda 4 yanlışın 1 doğruyu götürdüğünü düşünüyormuş 3 yanlış olunca 1 metin gittiğini bilmiyordu :KK53: ben anlattim :KK1:

Antremanlarla matematik aldin mi canım. Arkadaşlarım çok memnun ondan. Ve senolhoca.com diye bir site var çok basit anlatiyor birde oradan video dinle işine yarar belki.

10-15 te olsa matematik yapmalisin bence. Çünkü mat sınavda çok iyi puan getiriyor kendini öyle sartlandirma.

Son girdiğimiz deneme sınavında 80 net yaptı. Sınavda kaç net yapmış bilmiyor. Hatta sınavda 4 yanlışın 1 doğruyu götürdüğünü düşünüyormuş 3 yanlış olunca 1 metin gittiğini bilmiyordu :KK53: ben anlattim :KK1:

Antremanlarla matematik aldin mi canım. Arkadaşlarım çok memnun ondan. Ve senolhoca.com diye bir site var çok basit anlatiyor birde oradan video dinle işine yarar belki.

10-15 te olsa matematik yapmalisin bence. Çünkü mat sınavda çok iyi puan getiriyor kendini öyle sartlandirma.

Antremanlarla matematik aldım 1i bitirdim 2. kitaptayım faydası oldu tabikide ama çok iyi değilim hızlı değilim 15 tane net yapsam:26: yeter inş yaparım hergün matematik çalışıyorum

Dershaneden geldim ve çok fena başağrısı yaşıyorum :KK14:
Biraz dinlenip derse başlayacam.
Haftalık çalışma proğramımı değiştirmeye karar verdim. Kafamda tam olarak oluşturur yazarım buraya :KK49:

X