2014 kpss çalışma günlüğüm

ben de bi plan yaptım kendimce daha önce bahsettiğim gibi ama sürekli kesintiye uğruyor tam odaklanıp ilerleyemiyorum. Bir gün çalışıyorum 2 gün çalışamıyorum. Mesela bugün full ders çalışacaktım. Sabah bir kalktık annem hasta olmuş kıyamadım. Ev temizlenecekti Evi temizledim yemek yaptım. Yemek yedim. Akşam oldu. Zaten öğlen doğru kalkınca çabuk akşam oluyor :)) Şimdi de hiç çalışasım yok :)) Ama çalışmam lazım. Elime bir tarih kitabı alıp uzancam onu okuyacağım hiç yoktan iyidir.

Haftaiçi akşam yedide geliyorum eve. İnanılmaz yorgun ve bitkin bir halde. Yemek ye çay iç derken saat 8i buluyor. Bir saat de yarın için hazırlık yapıyorum giyeceklerimi hazırlıyorum. Odayı topluyorum. Dişimi falan fırçalıyorum. Aslında bu işler bi saat sürmez ama yorgun olunca farkettim ki oyalandıkça oyalanıyorum sonra saat dokuz oluyor. Bi saatte bazen kitabın kapağını açıp uyukluyorum ya da hiç açmıyorum uzanıp uyukluyorum :)) Haftasonları da evi düzenle topla temizlik yap derken geçiyor ya da ailemle dışarı çıkıyoruz geziyoruz. Ya da halledilecek başka işler oluyor. Ailem kızıyor. Bize ayır haftasonunu diyorlar haklı olarak haftaiçi yüzümü pek göremiyorlar. Bende bunların hepsini çok güzel bahane olarak üretiyorum ki ders çalışmaktan kaçabileyim :KK1: Kpss adına yaptığım tek iyi şey hafta içi işte vaktim olursa kpss videosu izliyorum. Hakan dede'nin eski videolarına bakıyorum. Ondada en son çok sıkılıp kulaklarımı kapatığımı farkettim :)) İnsanın niyeti olmayınca bir şeye zorla yapıyor sanırım. Ve de bu şekilde zaman akıp geçiyor. İnsanoğlu çok fena her şeye bir bahane buluyor. Yok iş çıktı yok bu çıktı zaten elimde olmayan işler çıktı ya da baktın hiç bahane bulamadın canım istemiyor çalışırken çok sıkılıyorum diyip işin içinden çıkıyoruz çok güzel bi şekilde. Ama bu tabi kaybedenlerin yaptığı bir şey farkındayım da. Her şey kendimizde bitiyor işte. Uzun lafın kısası başarılı olmak istiyorsak : MAZERET YOK!

Evli yada çocuklu olmamız ya da işte yoğun şekilde çalışıyor olmamız, ders çalışıp hayallerimizi gerçekleştirmeye engel değil. O yüzden şimdi gidip ders çalışcam :nazar:

denemem nasılsın, bu hafta programını uygulayabildin mi?

iyiyim sarfansari sen nasılsın :)) Senin sorunu görmeden ben zaten cevap yazıyordum tam yazdım da tembellik yapıyorum yine :)) Ama pes etmiyorum düştüysem kalkarım yine :KK70: Moralimi de hiç bozmuyorum yani :)

iyiyim sarfansari sen nasılsın :)) Senin sorunu görmeden ben zaten cevap yazıyordum tam yazdım da tembellik yapıyorum yine :)) Ama pes etmiyorum düştüysem kalkarım yine :KK70: Moralimi de hiç bozmuyorum yani :)
Denemem
ilk odaklanma süreci gerçekten zor oluyor, söylediğin gibi çalışmamak için bir kamyon bahane üretiyor insan.
ben bu süreci aştım çok şükür, hiç dersin başına oturmadığım günler oluyordu, şimdi vicdanım rahat etmiyor, çok oyalanmamaya çalışıyorum.
Yaşadığımız yerde akrabalarımız yok ama, çok güzel arkadaşlıklarımız komşularımız var, baktım çok oyalanıyorum onlarla, artık mesafe koyuyorum, dün ilk defa bir görüşmeye yok dedim mesela :KK50:
Sende günde sadece 1 tarih dersi okuyarak başlayabilirsin, yada tarih uyku getirir, sen günde 1 coğrafya konusu okuyarak başla. günde 1 saatini alır-almaz. Sonrasında fazlalaştırırsın.

birde beni son zamanlarda gaza getiren, aynı bölüm mezunu sınıf arkadaşım var dershanede, geçen sene 6 ay hazırlanmış sınava ve 82 puan almış. onla gizli bir yarışa soktum kendimi :KK1: son deneme sınavında o 70 net yaptı, ben 58 yaptım, diğer denemede geçmeyi planlıyorum inşallah. o benden tarih konusunda önde, ben ilk defa tarih çalışıyorum, o daha önce de çalışmış.

Buraya uğrayıp haftalık rapor verirsek birbirimizi denetlemiş oluruz, daha iyi ilerleriz

Denemem
ilk odaklanma süreci gerçekten zor oluyor, söylediğin gibi çalışmamak için bir kamyon bahane üretiyor insan.
ben bu süreci aştım çok şükür, hiç dersin başına oturmadığım günler oluyordu, şimdi vicdanım rahat etmiyor, çok oyalanmamaya çalışıyorum.
Yaşadığımız yerde akrabalarımız yok ama, çok güzel arkadaşlıklarımız komşularımız var, baktım çok oyalanıyorum onlarla, artık mesafe koyuyorum, dün ilk defa bir görüşmeye yok dedim mesela :KK50:
Sende günde sadece 1 tarih dersi okuyarak başlayabilirsin, yada tarih uyku getirir, sen günde 1 coğrafya konusu okuyarak başla. günde 1 saatini alır-almaz. Sonrasında fazlalaştırırsın.

birde beni son zamanlarda gaza getiren, aynı bölüm mezunu sınıf arkadaşım var dershanede, geçen sene 6 ay hazırlanmış sınava ve 82 puan almış. onla gizli bir yarışa soktum kendimi :KK1: son deneme sınavında o 70 net yaptı, ben 58 yaptım, diğer denemede geçmeyi planlıyorum inşallah. o benden tarih konusunda önde, ben ilk defa tarih çalışıyorum, o daha önce de çalışmış.

Buraya uğrayıp haftalık rapor verirsek birbirimizi denetlemiş oluruz, daha iyi ilerleriz

Dediğin gibi tatlı rekabet güzeldir. İnsanı motive eder. Benim bir arkadaşım vardı beraber denemelere giriyorduk. Ben 82 80 puan falan alıyordum ilk denemelerde o ise 50 puan anca alıyordu. O da hırs yapmıştı aramızda tatlı bi rekabet olmuştu. BEn o beni geçemez çok eksiği var diyordum ama çok da azimli çalışıyordu. Sonra nisan mayıs ayı gelince bi baktım ben 85-86 puana anca çıkarmışım o da 85-86 puan alıyordu. Birden yükselişe geçmişti çok takdir etmiştim onu. sonra haziran gibi denemelere girmiştik yine. Bir sınavda 95 puan alıp beni geçmişti. Ben şoklardaydım. 50 puandan 95 puana kadar çıkmıştı. Çok da sevdiğim bir arkadaşımdı. Sınavda biraz talihsizlik yaşamıştı aşırı stresten 80 puan aldı ama neyse ki atandı şimdi maaşı benden yüksek. Çok sevindim adına çünkü benden çok çalışıp benden daha iyisini hak etmişti.

Haftalık Rapor konusunda ben varım her haftasonu o hafta hangi dersten hangi konuları bitirdik birbirimize söyleyelim :))

tabi buradan yardımcı oluruz birbirmize. öncelikle konuyu pekiştirmek için 2 konu anlatım kitabı ve en az 3 soru bankası tavsiyem.
dershane 1 ay olduysa başlayalı ilk konular bitmiştir, şöyle yapmanı tavsiye ederim;
yarından itibaren her derse bir gün vererek şimdiye kadar dershanede gördüğünüz konuları çalışabılırsın mesela;
p.tesi TEMEL KAHRAMLAR kaynaklarındaki tüm sorular
salı SÖZCUKTE ANLAM kaynaktaki tüm sorular
çarş. İLK TÜRK DEVLETLERİ kaynaktaki tüm sorular
.
.
şeklinde ilerleyerek başlayabilrisin. bu hafta düzenli bir şekilde bunu yaparsan haftaya tekrarlı başka bir proğram oluşturabiliriz.
bende her p.tesi kendi haftalık programımı eklerim buraya, sonra birbirimizi kontrol ederiz uyup uymadığımızı.

evet doğru söylüyorsun yarın hemen bitane dersin 1. konusunu bitiriyorum sözelse eğer 2 konu anlatımlı kitapdan özet ve not alarak başlıyorum mutlu oldum şimdi bak :) teşekkür ederim yarın programımı eklerim bende mutlaka ii geceler....

Benim gittiğim dershanede danisman hoca günde 2 ders sistemi önerdi. Tavsiye ederim cok verimli oluyor hem yorulup sıkılmıyorsun hem de daha Hizli ilerliyirsun.

çok şükür aöf sınavları geçti :) bir de finalleri atlatırsam daha iyi odaklanabilicem.

bugun 73 tane sözcükte anlam sorusu 50 tane de köklü sayı çözdüm 200 e tamamladım köklü sayı konusunu çarpanlara ayırmaya geçicem

şubat ayından itibarende planlı çalışıcam. o zamana kadar matematikten problemler konusuna gelsem iyi olucak

öyle işte :)
hepinize başarılar dilerim:)

merhabalar,
sizle bu haftaki çalışma programımı yazayım, pazar günü de ne kadarını uygulayabildim rapor veririm

ANAYASA 1. KONU TEKRAR + 71 SORU
ANAYASA 2. KONU 70 SORU
COĞRAFYA 3.KONU TEKRAR + 1 TEST
PARAĞRAF 7 TEST
MATEMATİK TARAMA 7 TEST
OBEB-OKEK S.B. TÜM TESTLER
SÖZEL MANTIK 1 TEST
SAYISAL MANTIK 1 TEST
TARİH 2. KONU TEKRAR
OSMANLI YÜKSELİŞ KONU + TESTLER

Son düzenleme:
Benim gittiğim dershanede danisman hoca günde 2 ders sistemi önerdi. Tavsiye ederim cok verimli oluyor hem yorulup sıkılmıyorsun hem de daha Hizli ilerliyirsun.
ben başlangıç için tek ders önerdim arkadaşa yoksa dediğiniz gibi 2 ders mantıklı bir günde.
ben sabit olarak günde 1 test mat, 1 test parağraf çözüyorum, yanında da 2 derse çalışıyorum.

çok şükür aöf sınavları geçti :) bir de finalleri atlatırsam daha iyi odaklanabilicem.

bugun 73 tane sözcükte anlam sorusu 50 tane de köklü sayı çözdüm 200 e tamamladım köklü sayı konusunu çarpanlara ayırmaya geçicem

şubat ayından itibarende planlı çalışıcam. o zamana kadar matematikten problemler konusuna gelsem iyi olucak

öyle işte :)
hepinize başarılar dilerim:)
canım planlı çalışmak için neden şubatı bekliyorsun, ne kadar erken başlarsan o kadar kar senin için.

Son düzenleme:
BEn ders çalışma planımda değişiklikler yaptım sebebi ise motive olamamam. Düşündüm beni ney motive eder diye elimdeki kitapları bitirmek beni acayip motive eden bir şey. Dedim o zaman elimdeki kitapları bitirmeliyim. Ve de bir derse yüklenince diğer dersleri unutuyorum kalıyor. O zman hem tüm dersleri bakmalıyım hem de elimdeki kitapları yavaş yavaş bitirmeliyim. Şimdi ders ders kaç konu var onu çıkardım:

türkçeden 9 konu
Matematikten 24 konu
Tarihten 16 konu
Coğrafyadan 8 konu
Vatandaşlıktan 9 konu
ingilizceden de bitireceğim 17 tane kitap dergi v.s var

Şimdi tüm dersleri aynı anda bitirmek istiyorum. İşin içinde ingilizce de olduğu için ve sınavda nisan ayında olduğu için benim 3,5 ayım var ve çok sıkı çalışmam gerekiyor. Belki de yetişmeyecek ama ben yetiştirmek için sürekli çalışmak zorunda kalacağım bu şekilde. Yetişirse de müthiş olur nisana kadar tüm kpss kitaplarım ve konuları bitmiş olacak. Yetişmezse bile elimden geleni yapmış olacağım bu da beni mutlu edecek.

Tüm derslerin aynı anda bitmesi için orantılı ilerlemem gerekiyordu. Bende baktım en az konusu olan hangi ders diye. Coğrafyadan 8 konu var. O zaman her dersin konusunu 8e bölüp o tek seferde o kadar konu çalışacağım. Bu şekilde sekiz turda tüm konular bitecek. O da şu şekilde olacak:

1) Türkçe ile başladım. İlk seferde iki konu bitircem sonra geriye yedi konu kalınca her turda bir konu bitircem. Bu konuyu bitirmek derken de elimdeki o konu ile ilgili tüm kaynakları tarayacağım hiç kitap kalmayana kadar. Bu şekilde her konudan en az 1000 soru çözmüş olacağım.

2) Türkçe bitince matematiğe geçcem. onda 24 konu olunca tek turda matematikten 3 ünite bitirmem gerekiyor. 3 üniteyi elimdeki tüm kaynaklardan tarayıp bitircem.

3) Türkçe bitince Tarihe geçcem. Tarihten 16 konu olduğu için her turda iki üniteyi çalışıp elimdeki tüm kaynaklardan tarayacağım. Konu anlatımlı kitaplardan konusunu okuyup her kitaptaki notları tek bir zihin haritasına aktarcam. Böylece nisan sonu kitap açmadan tüm notlar elimde olacak. Tekrarlarımı da bunlardan yapcam. Soru bankalarından da soruları çözerim.

4) Tarihten sonra coğrafyaya geçip her turda bir konu bitirip tüm kitaplardan tarayacağım. Bunun için de zihin haritası çıkarcam.

5) Sonra da vatandaşlıktan ilk seferde iki ünite çalışcam. sonra diğer turlarda tek üniteye düşürcem. Sözel olduğu için bunda da zihin haritası çıkarcam.

6)İngilizceden 17 tane kaynak var. Her turda iki kitap bitirip kpss çalışmalarıma devam edeceğim.

Bu şekilde her turda toplamda 10 üniteyi elimdeki tüm kitaplardan bitirmiş olcam. Elimdeki kitapların da sekiz de biri bitmiş olacak. 8 Turda da elimde hiç kaynak kalmamış olacak ve kitapçıya gidip soru bankası ve deneme alma vakti gelmiş olacak :))

Bu plan hoşuma gitti motive etti beni inşllah uygulayabilirim. İşten geldim yemeğimi yedim. Bu gazla şimdi Türkçeden Sözcükte anlam ile çalışmaya başlayacağım. O bitince de Cümlede Anlama geçcem. Artık burdan şu dersten şu kadar soru çözdüm diye de yazabilirim :))

Sizin nasıl gidiyor çalışmalarınız :)

BEn ders çalışma planımda değişiklikler yaptım sebebi ise motive olamamam. Düşündüm beni ney motive eder diye elimdeki kitapları bitirmek beni acayip motive eden bir şey. Dedim o zaman elimdeki kitapları bitirmeliyim. Ve de bir derse yüklenince diğer dersleri unutuyorum kalıyor. O zman hem tüm dersleri bakmalıyım hem de elimdeki kitapları yavaş yavaş bitirmeliyim. Şimdi ders ders kaç konu var onu çıkardım:

türkçeden 9 konu
Matematikten 24 konu
Tarihten 16 konu
Coğrafyadan 8 konu
Vatandaşlıktan 9 konu
ingilizceden de bitireceğim 17 tane kitap dergi v.s var

Şimdi tüm dersleri aynı anda bitirmek istiyorum. İşin içinde ingilizce de olduğu için ve sınavda nisan ayında olduğu için benim 3,5 ayım var ve çok sıkı çalışmam gerekiyor. Belki de yetişmeyecek ama ben yetiştirmek için sürekli çalışmak zorunda kalacağım bu şekilde. Yetişirse de müthiş olur nisana kadar tüm kpss kitaplarım ve konuları bitmiş olacak. Yetişmezse bile elimden geleni yapmış olacağım bu da beni mutlu edecek.

Tüm derslerin aynı anda bitmesi için orantılı ilerlemem gerekiyordu. Bende baktım en az konusu olan hangi ders diye. Coğrafyadan 8 konu var. O zaman her dersin konusunu 8e bölüp o tek seferde o kadar konu çalışacağım. Bu şekilde sekiz turda tüm konular bitecek. O da şu şekilde olacak:

1) Türkçe ile başladım. İlk seferde iki konu bitircem sonra geriye yedi konu kalınca her turda bir konu bitircem. Bu konuyu bitirmek derken de elimdeki o konu ile ilgili tüm kaynakları tarayacağım hiç kitap kalmayana kadar. Bu şekilde her konudan en az 1000 soru çözmüş olacağım.

2) Türkçe bitince matematiğe geçcem. onda 24 konu olunca tek turda matematikten 3 ünite bitirmem gerekiyor. 3 üniteyi elimdeki tüm kaynaklardan tarayıp bitircem.

3) Türkçe bitince Tarihe geçcem. Tarihten 16 konu olduğu için her turda iki üniteyi çalışıp elimdeki tüm kaynaklardan tarayacağım. Konu anlatımlı kitaplardan konusunu okuyup her kitaptaki notları tek bir zihin haritasına aktarcam. Böylece nisan sonu kitap açmadan tüm notlar elimde olacak. Tekrarlarımı da bunlardan yapcam. Soru bankalarından da soruları çözerim.

4) Tarihten sonra coğrafyaya geçip her turda bir konu bitirip tüm kitaplardan tarayacağım. Bunun için de zihin haritası çıkarcam.

5) Sonra da vatandaşlıktan ilk seferde iki ünite çalışcam. sonra diğer turlarda tek üniteye düşürcem. Sözel olduğu için bunda da zihin haritası çıkarcam.

6)İngilizceden 17 tane kaynak var. Her turda iki kitap bitirip kpss çalışmalarıma devam edeceğim.

Bu şekilde her turda toplamda 10 üniteyi elimdeki tüm kitaplardan bitirmiş olcam. Elimdeki kitapların da sekiz de biri bitmiş olacak. 8 Turda da elimde hiç kaynak kalmamış olacak ve kitapçıya gidip soru bankası ve deneme alma vakti gelmiş olacak :))

Bu plan hoşuma gitti motive etti beni inşllah uygulayabilirim. İşten geldim yemeğimi yedim. Bu gazla şimdi Türkçeden Sözcükte anlam ile çalışmaya başlayacağım. O bitince de Cümlede Anlama geçcem. Artık burdan şu dersten şu kadar soru çözdüm diye de yazabilirim :))

Sizin nasıl gidiyor çalışmalarınız :)

Denemem ne güzel program yapmışısın maşallah sana. Böyle uzun uzun açıklayıcı bir şekilde yazmışın bence motive olmaya başlamışın bile.

Bende yazdım haftalık programımı buraya, buyük ihtimal cumaya kadar bitiririm ve kalan 2 günümüde en eksik olduğum derse tarihe vereceğim kendimi.

Senin programını okuduktan sonra bende şöyle bir çalışma tarzına karar verdim, coğrafyada uyguluyordum zaten bunu, anayasa ve tarihte de başlayacağım.

Çoğrafya 6 konu (ikisi bitti)
Tarih 15 konu (üçü bitti)
Anayasa 10 konu (ikisi bitti)

bu derslerden her hafta bir konu bitirip, bir önceki konunun tekrarını yapacağım. Her konu bittikten sonra 2 kaynaktan soruları çözeceğim. Aslında elimde daha fazla kaynak var ama dershane konuları işledikçe, tekrar tekrar etmiş olurum, kalan kaynakları çözerim. böylelikle her

1,5 ayda bir coğrafya
4 ayda bir tarih
2,5 ayda bir anayasa baştan başlayıp tekrar etmiş olurum. Her tekrarda da 2şer soru bankası çözersem sınava 10 ay kaldığına göre bu dersleri bir çok kez tekrar etmiş oluyorum :) ki ilk iki tekrardan sonra daha çok hızlanırım, haftada 2 konu bitirdiğim dersler bile olabilir :)

Eksik olduğum dersler bu 3 ders bu şekilde ağırlık verirsem, hem konuları daha çabuk bitiririm ve denemelerde hatırladıklarımı yapar motivemi artırırım.

Türkçe ve matematikten zaten günde 1 er ters çözüyorum, ve dershanede konular bittikçe o hafta elimdeki tüm soru bankalarını çözüyorum.

Bende de durum bu :)

Denemem ne güzel program yapmışısın maşallah sana. Böyle uzun uzun açıklayıcı bir şekilde yazmışın bence motive olmaya başlamışın bile.

Bende yazdım haftalık programımı buraya, buyük ihtimal cumaya kadar bitiririm ve kalan 2 günümüde en eksik olduğum derse tarihe vereceğim kendimi.

Senin programını okuduktan sonra bende şöyle bir çalışma tarzına karar verdim, coğrafyada uyguluyordum zaten bunu, anayasa ve tarihte de başlayacağım.

Çoğrafya 6 konu (ikisi bitti)
Tarih 15 konu (üçü bitti)
Anayasa 10 konu (ikisi bitti)

bu derslerden her hafta bir konu bitirip, bir önceki konunun tekrarını yapacağım. Her konu bittikten sonra 2 kaynaktan soruları çözeceğim. Aslında elimde daha fazla kaynak var ama dershane konuları işledikçe, tekrar tekrar etmiş olurum, kalan kaynakları çözerim. böylelikle her

1,5 ayda bir coğrafya
4 ayda bir tarih
2,5 ayda bir anayasa baştan başlayıp tekrar etmiş olurum. Her tekrarda da 2şer soru bankası çözersem sınava 10 ay kaldığına göre bu dersleri bir çok kez tekrar etmiş oluyorum :) ki ilk iki tekrardan sonra daha çok hızlanırım, haftada 2 konu bitirdiğim dersler bile olabilir :)

Eksik olduğum dersler bu 3 ders bu şekilde ağırlık verirsem, hem konuları daha çabuk bitiririm ve denemelerde hatırladıklarımı yapar motivemi artırırım.

Türkçe ve matematikten zaten günde 1 er ters çözüyorum, ve dershanede konular bittikçe o hafta elimdeki tüm soru bankalarını çözüyorum.

Bende de durum bu :)

Sen gayet iyi gidiyorsun sarfansari :)) Bende bir dersanenin denemelerine kaydoldum. Haftasonu sınava gircem. Şimdiye kadar pek çalışmadığım için düşük bir net gelebilir. 10 tane denemeye gireceğim. Onda da kendime şu şekilde hedefler koydum :

1.Deneme--> 80 Net
2.Deneme--> 85 Net
3.Deneme--> 90 Net
4.Deneme--> 95 Net
5.Deneme--> 100 Net
6.Deneme--> 105 Net
7.Deneme--> 110 Net
8.Deneme--> 115 Net
9.Deneme--> 120 Net
10.Deneme--> 120 Net

100 üzeri netler biraz iddialı oldu ama olsun :)) İmkansız değil sonuçta elimdeki tüm kitaplar biterse neden olmasın o kadar kaynak taradıktan sonra hepsini full yapabilirim bence. Zaten gerçek sınavda hedefim 95 puan ve üstü. Bunun içinde 120 olmasa bile 120ye yakın bir net yapmak zorundayım.

Sen gayet iyi gidiyorsun sarfansari :)) Bende bir dersanenin denemelerine kaydoldum. Haftasonu sınava gircem. Şimdiye kadar pek çalışmadığım için düşük bir net gelebilir. 10 tane denemeye gireceğim. Onda da kendime şu şekilde hedefler koydum :

1.Deneme--> 80 Net
2.Deneme--> 85 Net
3.Deneme--> 90 Net
4.Deneme--> 95 Net
5.Deneme--> 100 Net
6.Deneme--> 105 Net
7.Deneme--> 110 Net
8.Deneme--> 115 Net
9.Deneme--> 120 Net
10.Deneme--> 120 Net

100 üzeri netler biraz iddialı oldu ama olsun :)) İmkansız değil sonuçta elimdeki tüm kitaplar biterse neden olmasın o kadar kaynak taradıktan sonra hepsini full yapabilirim bence. Zaten gerçek sınavda hedefim 95 puan ve üstü. Bunun içinde 120 olmasa bile 120ye yakın bir net yapmak zorundayım.

Denemelere başlayarak çok iyi etmişsin.
Bizim dershane de deneme tarihlerini asmıştı panoya, toplamda 30 deneme olacakmışız, nisan ayına kadar 2'şer deneme tarihleri vardı, nisandan eylüle kadar da 4'er tane deneme olacakmışız. Deneme sayısınız fazla olması beni çok mutlu etti. Değişik yayınların denemesi olması da, sınavdaki puana yaklaştırır diye umit ediyorum :)

Ben henüz 1 denemeye girdim, başlangıç puanım 73,4 :KK17: Defterimin arkasına da bir tablo yapıp tüm derslerdeki netlerimi yazdım, her deneme sonucunu listeye ekleyerek kendimi kontrol etmiş olacağım böylelikle.

Benim hedef 90 net ama, 85 bile kurtarır düşüncesiyle çalışıyordum. Benim büyük hedef senin 3. hedefinmiş, utandım hedefimden şimdi, yükselteyim bende :KK1:

Senin iyi bir alt yapın var, bu çalışmalar soru çözmelerde senin için çok iyi tekrarlar olur, bu sınavda çok daha iyi yapacağına 120 hedefini tutturacağına inanıyorum. Rabbim çalışma azmi versin yeterki.

Dün Türkçeden 92 soru çözdüm biraz geç yattım, birazdan da ders çalışmaya başlarım. Bugün işte de bir tane tarih videosu izledim bitirdim. Şimdi de türkçe sözcükte anlama devam etcem elimde bitirilecek 3 kitap var bu konudan. Hepsi yetişmez ama yetiştiği kadarına çalışcam bugünkü hedefim de 80 soru yetişirse. Konu da çalışıyorum çünkü. Hafta içi çok çalışamasam da haftasonu baya sıkı çalışmam gerekiyor en az 5-6 saati derse ayırmam lazım. Hafta içi her gün 80 soru çözsem haftada 400 soru eder haftasonu da 500e çözersem toplamda haftalık 1400 soru eder bu da fena bir sayı sayılmaz :)

Denemelere başlayarak çok iyi etmişsin.
Bizim dershane de deneme tarihlerini asmıştı panoya, toplamda 30 deneme olacakmışız, nisan ayına kadar 2'şer deneme tarihleri vardı, nisandan eylüle kadar da 4'er tane deneme olacakmışız. Deneme sayısınız fazla olması beni çok mutlu etti. Değişik yayınların denemesi olması da, sınavdaki puana yaklaştırır diye umit ediyorum :)

Ben henüz 1 denemeye girdim, başlangıç puanım 73,4 :KK17: Defterimin arkasına da bir tablo yapıp tüm derslerdeki netlerimi yazdım, her deneme sonucunu listeye ekleyerek kendimi kontrol etmiş olacağım böylelikle.

Benim hedef 90 net ama, 85 bile kurtarır düşüncesiyle çalışıyordum. Benim büyük hedef senin 3. hedefinmiş, utandım hedefimden şimdi, yükselteyim bende :KK1:

Senin iyi bir alt yapın var, bu çalışmalar soru çözmelerde senin için çok iyi tekrarlar olur, bu sınavda çok daha iyi yapacağına 120 hedefini tutturacağına inanıyorum. Rabbim çalışma azmi versin yeterki.

Sarfansari bende 2012 de şlk sınavlarda 75 76 alıyordum sene sonunda 90 puanları görmeye başlamıştım. Senin puanında gayet iyi. Benim türkçe ile matematiğim iyiydi her zaman ama sözelden sıfırdım. 2013 kpssde de 82 aldım sözel netlerim de çok kötü her şeyi unutmuş durumdayım. hatta sonucu da ekleyim:
$sonuc.png
Toplam netim 77 ya da 78 gibi bi şey bakalım gireceğim ilk denemede 80 alabilcek miyim bilmiyorum
Ama şuanki çalışmalarımın faydası olur belki.

Sarfansari bende 2012 de şlk sınavlarda 75 76 alıyordum sene sonunda 90 puanları görmeye başlamıştım. Senin puanında gayet iyi. Benim türkçe ile matematiğim iyiydi her zaman ama sözelden sıfırdım. 2013 kpssde de 82 aldım sözel netlerim de çok kötü her şeyi unutmuş durumdayım. hatta sonucu da ekleyim:
Eki Görüntüle 900720
Toplam netim 77 ya da 78 gibi bi şey bakalım gireceğim ilk denemede 80 alabilcek miyim bilmiyorum
Ama şuanki çalışmalarımın faydası olur belki.

Bende türkçem ve matematiğimin iyi olduğunu düşünüyordum ama pratiklik çok önemliymiş onu gördüm, bundan dolayı programıma günde 1 parağraf 1 matematik tarama testi koydum, hergün birer tane çözüyorum.

Bu girdiğim sınavda hangi akla hizmetse, 1,5 saatte çıktım, tarihe fazla bakmadım, göz gezdirip yapabileceklerimi çözdüm, ama sonra eve gelip kontrol edince gördüm ki matematik ve türkçe de basit hatalar yapmışım, erken çıkmayıp kontrol etseydim, daha iyi net yapabilirdim.

Türkçe ve matematikten 17,5 şar net, coğrafya 12, tarih 2,5 :) anayasa dan 5 netim vardı deneme sınavında.

Bundan sonraki deneme sınavlarında sıkıntıdan patlasam da, sonuna kadar duracağım :)

Son düzenleme:
Bende ara raporumu bildireyim :)

ANAYASA 1. KONU TEKRAR + 71 SORU
ANAYASA 2. KONU 40 SORU
COĞRAFYA 3.KONU TEKRAR + 1 TEST
PARAĞRAF 7 TEST
MATEMATİK TARAMA 7 TEST
OBEB-OKEK S.B. TÜM TESTLER
SÖZEL MANTIK 1 TEST
SAYISAL MANTIK 1 TEST
TARİH 2. KONU TEKRAR
OSMANLI + TESTLER
ANAYASA 3.KONU + TESTLER

Kırmızı yazıları bitirdim. Parağraf ve matematikten 3 er test çözdüm. Osmanlı dan sadece yükseliş devrine çalışacaktım fakat, dün her hafta bir anayasa tarih coğrafya konusu bitirme kararı aldığım için tamamını ekledim. Umarım yetişir bugün yükselme devrini bitirdim.

X