2014 kpss çalışma günlüğüm

Arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım uzun zamandır bu siteye girmiyordum. KPSS benim tek kurtuluş yolum artık. Yaklaşık 5 yıldır bitiremediğim açıköğretimi evlendiğim gün bitirdiğimi öğrendim. Bu benim için bir başlangıç noktası olabilir. Dershaneye gitmeyi düşünüyorum ve özel sektörden kurtulmk için tek şansımın KPSS olduğunun farkındayım. 2 yıllık dış ticaret mezunuyum ve şuan 4 yıllık işletme mezunuyum. Bu yılı iyi değerlendirmek istiyorum. Aynı zamanda tekrar öss ye girip sağlık yazmak istiyorum. KPSS çalışma yöntemlerinizi ve nereden başladığınız konusundaki önerilerinizi paylaşırsanız benimle çok memnun olurum. şimdiden teşekkürler...
:nazar:

Arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım uzun zamandır bu siteye girmiyordum. KPSS benim tek kurtuluş yolum artık. Yaklaşık 5 yıldır bitiremediğim açıköğretimi evlendiğim gün bitirdiğimi öğrendim. Bu benim için bir başlangıç noktası olabilir. Dershaneye gitmeyi düşünüyorum ve özel sektörden kurtulmk için tek şansımın KPSS olduğunun farkındayım. 2 yıllık dış ticaret mezunuyum ve şuan 4 yıllık işletme mezunuyum. Bu yılı iyi değerlendirmek istiyorum. Aynı zamanda tekrar öss ye girip sağlık yazmak istiyorum. KPSS çalışma yöntemlerinizi ve nereden başladığınız konusundaki önerilerinizi paylaşırsanız benimle çok memnun olurum. şimdiden teşekkürler...
:nazar:

Hoşgeldin :)

Şu an herkes sağlık okumanın kurtuluş olduğunu düşünüyor ama artık sağlık puanları da çok yüksek. Çok tercih ediliyor ve 2 senelik sağlık bölümlerine çoğunlukla sağlık meslek liseleri geçiş yaptığı için şans daha da azalıyor.

Sağlık kazanmak için ayıracağın vakti kpss hazırlanarak harcarsan daha olumlu sonuç alırsın.

Malum sınava daha 1 sene var ve dershaneler ekim ayında başlayacak. Bu süre içinde kendini eksik gördüğün dersten başlayabılırsın.

Hoşgeldin :)

Şu an herkes sağlık okumanın kurtuluş olduğunu düşünüyor ama artık sağlık puanları da çok yüksek. Çok tercih ediliyor ve 2 senelik sağlık bölümlerine çoğunlukla sağlık meslek liseleri geçiş yaptığı için şans daha da azalıyor.

Sağlık kazanmak için ayıracağın vakti kpss hazırlanarak harcarsan daha olumlu sonuç alırsın.

Malum sınava daha 1 sene var ve dershaneler ekim ayında başlayacak. Bu süre içinde kendini eksik gördüğün dersten başlayabılırsın.

Aslında asıl hedefim oturup öss ye çalışmak değil kpss ye çalışırken son ay belki sınava girmeden biraz fizik kimya çalışırım girerim diye düşünüyorum. sağlık puanları yüksek evet ama kpss atama puanları çok düşük

Mrb arkadaslar araniza yeni katildim sizlerle gaza geldim ve calismaya basladim dersane dusunuyorum ama hizlandirilmis kurslar hakkinda bilginiz varmi yardimci olursaniz sevinirim

ben de önlisans halkla ilişkiler mezunuyum 2008 girişliym ve 2012 mezunuyum 3.5senede bitirdim okulu cok vakit kaybettim sonra apar topar kpss olmadi.. en son sınava hazirlandgm sene 4sene onceydi koreldim haliyle bend cok zorlandm ama pes etmedim hedef koydum 1haftada bitrmem gereken konular diye cnm ne zaman isterse o zaman clstm bazen gunde 1konu bazen gunde uc konu cokta kotu olmadgmi dusunuyorum dedign gbi bi eksigmz yok kazananlardan bend calisicm senin dedgn gbi ama cok sadece körelmemek adina yoksa 2senede hc çalışmadan imkanı yok kazanamam ama son 3ay cok calismak ise yariyor cunku 1sene calisip son 1ay birakanlar var ki gozlemledigm kadariyla hepsi hayal kırıklıgına ugradı bunu yapmamaya çalışıcm ins 2014te ikimiz için hayırlı olur da kazanırız biran önce :/

canım sen b grubu için hazırlanıyorsun değilmi bende seninle aynı düşncedeyim hatta tecrübe ettim gaza geldim temmuzda başladım ders çalışmaya 2013 temmuzunu bırak şubat gibi falan bıkmaya başladım sıkılgan bir yapım var biraz çabuk sıkıldım oyüzden çok fazla erken çalışmak istemiyorum :KK50:

Aslında asıl hedefim oturup öss ye çalışmak değil kpss ye çalışırken son ay belki sınava girmeden biraz fizik kimya çalışırım girerim diye düşünüyorum. sağlık puanları yüksek evet ama kpss atama puanları çok düşük

arkadaşlar bir hemşire olarak sağlığı asla ve asla önermiyorum aynı mantıkla sağlığa geçtim zamanında çok pişmanım. kadrolu atandığım halde işimi bıraktım. yapılacak iş değil. tavsiyem sağlığa girmekle uğraşacağınıza kpssye hazırlanın ben öyle yapacağım bu yıl

arkadaşlar bir hemşire olarak sağlığı asla ve asla önermiyorum aynı mantıkla sağlığa geçtim zamanında çok pişmanım. kadrolu atandığım halde işimi bıraktım. yapılacak iş değil. tavsiyem sağlığa girmekle uğraşacağınıza kpssye hazırlanın ben öyle yapacağım bu yıl

biliyor musun hemşirelik için ölüyorum resmen ben :)
bi kaç gün öncesine kadar ygs ye hazırlanayım dedim. iş yerinden bi ark sağolsun kpss ye yönlendirdi beni çokta mantıklı geldi.
dnden beri hiç uyumadım 31 sayfanın hepsini okudum ama topiğe ilgi azalmış. aslında kpss yaklaştıkça daha çok iletişide olmak lazım. birde hep hangi kaynak vs? felan diye sorulmuş. çözemediğiniz soruları neden yazmıyorsunuz?

slm arkadaslar,
hepimizin Allah yardımcısı olsun inş, buradan birbirimize destek olalım. hangi yayın iyi, hangisi kötü, nasıl ne şekilde çalışmak gerekiyor birbirimize fikir verelim olur mu. hatta çözemediğimiz soruları paylaşma fikri de çok güzel bence. sonuçta hepimizin amacı bu sınavı kazanmak...
canlarım, benim problemim şu : haziranda düğünüm olacak inşallah, temmuzda kpss var. malum düğün hazırlaklarına falan başlycaz bilirsiniz.. bu süreçte ders çalışabilir miyim sizce? aranızda tecrübeli olanlar vardır. hedefim 90 puan, temelim falan iyi. zaten şimdiden başladım günde 6-7 saat çalışıyorum. ama düğün yaklasınca ne yapcam ?? yardım edin :KK43:((

slm arkadaslar,
hepimizin Allah yardımcısı olsun inş, buradan birbirimize destek olalım. hangi yayın iyi, hangisi kötü, nasıl ne şekilde çalışmak gerekiyor birbirimize fikir verelim olur mu. hatta çözemediğimiz soruları paylaşma fikri de çok güzel bence. sonuçta hepimizin amacı bu sınavı kazanmak...
canlarım, benim problemim şu : haziranda düğünüm olacak inşallah, temmuzda kpss var. malum düğün hazırlaklarına falan başlycaz bilirsiniz.. bu süreçte ders çalışabilir miyim sizce? aranızda tecrübeli olanlar vardır. hedefim 90 puan, temelim falan iyi. zaten şimdiden başladım günde 6-7 saat çalışıyorum. ama düğün yaklasınca ne yapcam ?? yardım edin :KK43:((

slm cnm benm tavsiyem kesinlikle bu sene kursa git bekarken.. ne kadar düğün koşuşturmacası olsada bi şekilde yetişmeye çalış. ben 2,5aylık evliyim ve çok pişmanım bekarken gitmediğim için.. ev işleri yemek çamaşır ütü, iş stresi ve kurs.. kursa gitmesem çalışmaya evde inan zamanım kalmıyor. kalsada ev işleri aklımdayken kendimi çalışmaya veremiyorum. yok ütü yapılcaktı onu yapayım yok banyoyu temizlemem lazımdı vs.. diye, oyüzden bekarken git derim. mümkünse düğünüde temmuzdan sonraya ertele derim :))

haklısın galiba canım.. kesinlikle uyacagım tavsiyene. 2 - 3 ay geç evlensek de olur ama kpssye hazırlanma sürecinde o 2-3 ay çook önemli demi.. zaten ben hazırlıklar yapılırken heyecandan uyuyamam. sürekli hayal kurarım :) aklım hep gelinlikte koltukta mobilyada falan olur :) sen böyle yazınca sanki birisi beni uyarmış da kendime gelmişim gibi hissettim çok saol :) kazancaz inşallah bu sınavı :KK66:

biliyor musun hemşirelik için ölüyorum resmen ben :)
bi kaç gün öncesine kadar ygs ye hazırlanayım dedim. iş yerinden bi ark sağolsun kpss ye yönlendirdi beni çokta mantıklı geldi.
dnden beri hiç uyumadım 31 sayfanın hepsini okudum ama topiğe ilgi azalmış. aslında kpss yaklaştıkça daha çok iletişide olmak lazım. birde hep hangi kaynak vs? felan diye sorulmuş. çözemediğiniz soruları neden yazmıyorsunuz?

Hemşirelik dışardan görundugu gibi degil caninizi cıkarıyorlar:-) kpss daha mantıkli.

mrb arkadaşlar , diyelimki bi yeri kazandık tercihte geldi ama o sıra doğum yaptık ,yada yapacağız asaletimiz tasdik olmadan yasal haklarımızdan yararlanabiliyormuyuz acaba? süt izni vs . bilgisi olan varsa cvplayabilir mi lütfen, 2014 te girmeyi planlıyorum inş. ama ya sınavdan önceye denk gelcek hemen yaparsam ya sınavdan sonraya erteleyeceğim , önce olursa son 2 ay en önemli zaman ama bebekle çalışabilirmiyim endişeleniyorum, yada sınav sonrasına bıraksam atanırsam sorun oluyormu acaba? olmadığını söylediler ama emin değilim bilgisi olan varmı acaba?

mrb arkadaşlar , diyelimki bi yeri kazandık tercihte geldi ama o sıra doğum yaptık ,yada yapacağız asaletimiz tasdik olmadan yasal haklarımızdan yararlanabiliyormuyuz acaba? süt izni vs . bilgisi olan varsa cvplayabilir mi lütfen, 2014 te girmeyi planlıyorum inş. ama ya sınavdan önceye denk gelcek hemen yaparsam ya sınavdan sonraya erteleyeceğim , önce olursa son 2 ay en önemli zaman ama bebekle çalışabilirmiyim endişeleniyorum, yada sınav sonrasına bıraksam atanırsam sorun oluyormu acaba? olmadığını söylediler ama emin değilim bilgisi olan varmı acaba?

mrb canım benim eşimin yeğeni 2012 de girdi sınava hamileydi kazandı atandı çalışmaya başladı 1 ay çalışabildi doğum yaptı 2 ay doğumdan önce 2 ay doğumdan sonra iznini kullandı şimdide 1 yıl ücretsiz izin aldı bebeği için...
umarım yardımcı olabilmişimdir

mrb canım benim eşimin yeğeni 2012 de girdi sınava hamileydi kazandı atandı çalışmaya başladı 1 ay çalışabildi doğum yaptı 2 ay doğumdan önce 2 ay doğumdan sonra iznini kullandı şimdide 1 yıl ücretsiz izin aldı bebeği için...
umarım yardımcı olabilmişimdir

ayyyy canımsın yaaa, olmazmısın hemde nasıl oldun, arkadaşımda üni de memur , oda kazanmış işe başlayamadan doğum yapmış izinlerin hepsinden yararlanmış , inanamadım :) ama süper bişy , zaten garantidesin kazandıktan sonra asaletin tasdik olmasada haklarından yararlanabiliosun dedi, bi de size soriyim dedim belki istisnadır diye, ama çok mutlu oldm tşkler :)

Bugün kpss kitaplarımı çıkardım tozlu raflardan :) Baya bi kitabım varmış geçen senelerden kalan taa 2009 kpss kitabı bile mevcut 2009 yazında almış olduğum. Yarım yarım bir sürü kitap ama kitaplara baktıkça gaza geldim çalışasım geldi :))

Bugün de malum 1 eylül başlangıç için güzel bir gün :)) matematiktan başladım çalışmaya. Matematiğim iyi olduğu için öne aldım motive olabilmek için sevdiğim bir dersten başlayayım dedim. 11 tane matematik kitabım mevcut elimde de 4 soru bankası var tüm dersleri içeren. Soru bankalarının matematik kısmı ile diğer matematik kitaplarını bitirmeyi hedefliyorum eylül sonuna kadar sonra da Türkçe çalışmaya başlayacağım.

Kızlar sizin nasıl gidiyo kpss çalışmalarınız?

mrblar aranıza bende geldim bu yıl yine burda sizlerle hazırlanıcam 2012de tam bir kabus sınav geçirdim heycan yüzünden herşeyi batırdım matematik yapamadım herşey bir birrine girdi 71 küsür puan aldım bu yıl nasipse tekrar hazırlanıcam

benim matematiğim çok kötü sözelim süper, matematik çalışmam lazım kitap aldım datanın 2014 ama iğrenç bi kitap , güzel bi kitap önerirmisiniz ? data çok çok yüzeysel ve katmış karıştırmış , konu anlatımını çalışıyorum sonunda ki testler o kadar alakasız ki , örn, 1. üniteyi bitirdim soruları 9. ünitenin karıştırmış hepsini, sözelinide şöyle bi göz atayım dedim lafı öyle dolandırmışki , çok iyi bildiğim konulara bakıyorum bi cümleyle anlatcak o cümleyi kurmak için 1 paragraf oluşturmuş resmen :KK37: ihtiyaç çok aradım ama çıkmamıştı , alan varmı acaba? şöyle kaliteli anlatımı olan güzel bi kitap söyleyebilecek varmı arkadaşlar ?

bende 2012 de önlisanstan girmiştim kpss'ye tarihim iyiydi matematik eksiğiyle yapabilirim sanmıştım yanılmişim.
matematiğim sıfırdı gerçekten daha dört işlemi düzgün yapamıyodum tamda beklediğim gibi oldu 27 tarih sorusu yaptım 7 de mat sorusu 5 doğruydu 76 800 aldım sınavdan geçtiğimiz mayıs ayında temelden öğrenmeye başladım yaş problemlerine kadar geldim ama tekrardan baştan alma ihtiyacı hissettim:)
sayılar,basamak analizi, bölme bölünebilmeyi hallettim şimdi asal sayı ve faktöriyellere geçtim
asal sayı ve faktöriyellerde karıştırıyorum ama soru çözerek halledeceğime inanıyorum her konudan 250 soru çözerek ilerliyeceğim şimdilik
ekim ayında dershanelere başlayıncaya kadar mat ın problemlere kadar olan kısmına hakim olmak istiyorum
bi de geçen sınavdan çok heyecan yaptım heyecandan türkçe sorularını okuyamadım inş bu kez heycanımıda bastırabilirim

bir sürü kitap aldım :)
pegemin mat çözümlü soru bankası
beyaz kalem çek kopar
güvender mat çek kopar
fem mat
daha da var ama şimdilik bunlardan soru çözerek gidiyorum
herkese başarılar dilerim :)

benim matematiğim çok kötü sözelim süper, matematik çalışmam lazım kitap aldım datanın 2014 ama iğrenç bi kitap , güzel bi kitap önerirmisiniz ? data çok çok yüzeysel ve katmış karıştırmış , konu anlatımını çalışıyorum sonunda ki testler o kadar alakasız ki , örn, 1. üniteyi bitirdim soruları 9. ünitenin karıştırmış hepsini, sözelinide şöyle bi göz atayım dedim lafı öyle dolandırmışki , çok iyi bildiğim konulara bakıyorum bi cümleyle anlatcak o cümleyi kurmak için 1 paragraf oluşturmuş resmen :KK37: ihtiyaç çok aradım ama çıkmamıştı , alan varmı acaba? şöyle kaliteli anlatımı olan güzel bi kitap söyleyebilecek varmı arkadaşlar ?

fem in ilk adım kitabı var her soru örneğini koyup altına nasıl çözüleceğini açıklamış
bi de keyifli matematik var yediiklimin eğlenceli bi kitap incele ve beğenirsen almanı tavsiye ederim :)

Bugün kpss kitaplarımı çıkardım tozlu raflardan :) Baya bi kitabım varmış geçen senelerden kalan taa 2009 kpss kitabı bile mevcut 2009 yazında almış olduğum. Yarım yarım bir sürü kitap ama kitaplara baktıkça gaza geldim çalışasım geldi :))

Bugün de malum 1 eylül başlangıç için güzel bir gün :)) matematiktan başladım çalışmaya. Matematiğim iyi olduğu için öne aldım motive olabilmek için sevdiğim bir dersten başlayayım dedim. 11 tane matematik kitabım mevcut elimde de 4 soru bankası var tüm dersleri içeren. Soru bankalarının matematik kısmı ile diğer matematik kitaplarını bitirmeyi hedefliyorum eylül sonuna kadar sonra da Türkçe çalışmaya başlayacağım.

Kızlar sizin nasıl gidiyo kpss çalışmalarınız?

2012 kpss topiğinde yazılarını görmüştüm hatta yol göstericim oldu diyebilirim matematikle önerilerini özellikle telefonuma kaydettim her vazgeçicekmiş gibi olduğumda okuyorum :) senin bu forumda yeniden hazırlandığını görmek çok iyi oldu böylece daha çok çalışma tüyoları kapabiliriz:)

X