2014 kpss çalışma günlüğüm

gercekten cocukla calismak cok zor hepimize kolay gelsin

evet canım inanki çok zor.
açıköğretimide çocukla o kadar zor bitirebilmiştim ki...
çocukla özel sektörde çalışmakta çok zor
hele hele bakacak kimsen olmayınca
sırf bu yüzden kamuya girebilirmiyim yapabilirmiyim
diye düşüncelerdeyim
bir yerden başlamak ve başarmak istiyorum
yukarıda sorduğum sorumu bilen varsa cevaplayıp bana yardımcı olabilir mi?

kpss a ve b grubunu sormuştum canım
netten araştırınca pek birşey anlamamıştımda

Semiha'cım nesini sordun tam olarak anlamadım ama KPSS A grubu olan sınava lisans mezunları ve öğretmenlerin girmesi gerekiyor. Öğretmenleri ayırdım çünki onlar için yanlış hatırlamıyorsam sınav her yıl yapılıyor. Aynı şey diğer lisans mezunları için geçerlimi bilmiyorum.:26:

KPSS B grubu sınavı ise iki yıllık yüksekokul mezunları ve lise mezunları girebiliyor. Sen 4 yıllık mezunu olduğun için KPSS A ya başvuru yapman gerekiyor.

Soruyumu yanlış anladım bilmiyorum ama ÖSYM nin resmi sitesinde KPSS klavuzları var. Onlardan yararlanabilirsin. Çünki lisans mezunlarında alan olayıda var. Bütün alanlardan girmiyorsun sınava bir genel, birde alanınla alakalı olanlara girmen gerekiyor diye biliyorum. Yanlışım varsa affola. Bildiğim bunlar canım. Umarım işine yarar.

Ebrucum sağol canım.bende tam tersi anlamıştım netten okuduklarımdan.a grubu branşlar için öğretmenlik,uzmanlık gerektiren alanlarda. b grubu ise normal memurluk için diye anlamıştım.
senin dediğin gibi kpss klavuzunu okumam gerek sanırım.
sağol arkadaşım...

hayır hayır laydline karıştırmış sanırım.....kpss mağduru var burada

canım KPSS A grubu kadrolara uzmanlık gerektiren örneğin; işletme,iktisat vs gibi bölümler başvuruyor.....ancak bu kişiler lisans mezunu olduklarından dolayı aynı zamanda KPSS B grubuna da başvuruyorlar yanı her ikisine de girmeleri lazım..biri cumartesi biri pazar günü oluyor sınavların.....

KPSS B ye gelince buna 4 yıllık mezun olan herkes başvuruyor aklına hangı bölüm gelırse fark etmez.önemli olan 4 yıllık okuması.....zaten genel atamalar B grubu kadrolar üzerinden yapılıyor...

ÖĞRETMENLER; hem kpss b ye giriyorlar hem de öğleden sonra yapılan eğitim sınavına giriyorlar...

LİSE-ÖNLİSANS; 4 yıllılardan çok sonra hemen hemen 3 ay sonra eylül gibi sınava giriyorlar....kitapçıkta KPSS A VEYA KPSS B yazmaz sadece ortaöğretim kpss veya önlisans kpss yazar.....

ayrıca öğretmenler ve KPSS A ya her yıl hazırlanabilirsin ancak KPSS B maalesef 2 yılda bir olur....şunu da söyleyeyim..KPSS A için çok iyi alan bilgin olmalı....

umarım açıklayıcı olmuştur..anlamadıgın bir şey olursa sorabilirsin...

21.
Kamu Personel Seçme Sınavı
2012-KPSS Lisans
07.07.2012
08.07.2012
09.04.2012
18.04.2012
ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri, Ortaöğretim Kurumları, ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi
1 Otr: 35 TL
2 Otr: 55 TL
3 Otr: 75 TL
4 Otr: 95 TL
22.
Dikey Geçiş Sınavı
2012-DGS
15.07.2012
28.05.2012
06.06.2012
ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri, MYO Müdürlükleri, ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi
40 TL
23.
Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (Sonbahar Dönemi)
2012-DUS Sonbahar Dönemi
09.09.2012
30.07.2012
08.08.2012
ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri, Diş Hekimliği Fakültesi bulunan Üni. Rek., ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi
60 TL
24.
Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (Sonbahar Dönemi)
2012-TUS Sonbahar Dönemi
09.09.2012
30.07.2012
08.08.2012
ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri, Tıp Fakültesi bulunan Üniversite Rek., ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi
60 TL
25.
2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans (Önlisans Düzeyinde)
22.09.2012
18.06.2012
11.07.2012
ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri, Ortaöğretim Kurumları, ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi
35 TL
26.
2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans (Ortaöğretim Düzeyinde)
23.09.2012
18.06.2012
11.07.2012
35 TL
Yaaa artık A sı B si kalmamış. Direkt yazıyorlar baksana. Sen yinede ÖSYM nin sayfasından direkt olarak klavuzlara bak. Kimler hangi sınava girecekler. En doğrusu ordadır.
15.
2013-KPSS A Grubu-Öğretmenlik
06.07.2013
07.07.2013
06.05.2013
15.05.2013
ÖSYM Sınav Merkezi Koordinatörlükleri, PTT İş Yerleri, Ortaöğretim Kurumları, www.osym.gov.tr
16.
2013-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT)
14.07.2013
06.05.2013
15.05.2013
ÖSYM Sınav Merkezi Koordinatörlükleri, PTT İş Yerleri, Ortaöğretim Kurumları, www.osym.gov.tr

Tatlım sen oturumlarla sanırım B yi karıştırmışsın. KPSS B ye genel kültür diyelim o zaman. Lisans mezunlarının cumartesi girmeye mecbur oldukları sınavı kastediyorsun sen. Ama bende KPSS ile atandığım için biliyorum ki Önlisans mezunu olarak KPSS B diye geçiyordu benim girdiğim sınavlar. Zaten geçen yıl isimleri yukarıda gördüğün gibi değişmiş.

Canım sen ne zaman hangi bölümden atandın?

önlisans da B yazıyor mu bılmıyorum canım tam olarak .daha çok lisans hakkında bilgim var dogrudur çünkü kitapçıkta ne yazdıgı hakkında bılgım yok .zaten lise ve önlisans, lisans öğrencilerden çok farklı tarihlerde sınava giriyor...sanırım arkadas anlamıstır artık....

Son düzenleme:

LAYDLİNE nin uyarsıından sonra lise ve önlisans da düzeltme yaptım canım...

Son düzenleme:
darısı bize İNŞALLAHHH

Amin canım inşallah sizde en kısa sürede atanırsınız.

Anlamıştır tabiiki. Ayrıca dediğim gibi en sağlıklı bilgi ÖSYM nin kendi sitesinde var zaten. Her yıl yeni yeni şeyler ekleniyor. Eskiden sadece KPSS A ve B vardı. Şimdi birsürü ayırmışlar. Onlara yetişmekte zor oluyor.

buradanda yazayım sarfansarı hazır girmişken
matematiği tekrara başladım,o bitince hemen geometriye geçmek istiyorum.
bu arada haberleri okuddunuz mu arkadaşlar?
açık uçlu soru teraniisi dönüyor :44:
iyice oyunca ettiler kpss yi...

acik uclu derken:44::44:
yaaa ben eskiden matematigi cok seviyordum simdi anlamakta zorlaniyorum galiba yaslaniyorum

Açık uçlu soru olayını bende bilemedim canım, nasıl oluyor?
Bende matematiğe başladım. Kitaplarımın bir kısmı geldi, diğerlerini sipariş ettiğim, kitaplardan biri stokta yokmuş, yerine başka kitap göndereceklermiş, onu bekliyorum hala.

kızlar açık uçludan kasıt sınav sorularının %25 i klasik olacakmış.
yani resmen torpil dönecekiyice.
benim anlamadığım bu sistem hadi geldi diyelim o kadar kağıdı kim okuyacak :44:
bi yandansa kpss nin kalkacağı söylentisi var haberlerde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…