2014 kpss çalışma günlüğüm

Açık uçlu soru olayını bende bilemedim canım, nasıl oluyor?
Bende matematiğe başladım. Kitaplarımın bir kısmı geldi, diğerlerini sipariş ettiğim, kitaplardan biri stokta yokmuş, yerine başka kitap göndereceklermiş, onu bekliyorum hala.

hayırlı olsun yeni kptapların canım :KK34:
bende 2 ay önce kitapdenizi.com dan aldım.
bayağı uygundu fiyatlar.
okul sınavlar deken daha yeni başladım çözmeye :)

bende gecen gun haberlerde yarim gun memurluk, kiralik memurluk gibi seyler duydum artik memurlarada rahat yok birde artik hep ayni yerde memur olnak yokmus gorev yerleri arafa degistirilecekmis(bunu haberlerden degil emekli memur olan teyzemden duydum :))

Bende 2014 kpssye hazırlanmak istiyorum ama aklım karışık şu an açıkögretim 1. sınıftayım (2 yıllık) ayrıca bu lisans ne önlisans ne anlamıyorum okul hayatından çok uzak kaldım... sınava kadar okulum bitmiş olur mu ortaögretim mezunu olarakmı çalışmalıyım yardım.

Bende 2014 kpssye hazırlanmak istiyorum ama aklım karışık şu an açıkögretim 1. sınıftayım (2 yıllık) ayrıca bu lisans ne önlisans ne anlamıyorum okul hayatından çok uzak kaldım... sınava kadar okulum bitmiş olur mu ortaögretim mezunu olarakmı çalışmalıyım yardım.

Canım sen mezun olmaya önlisans bitmiş olur. 2yıllık önlisans olarak geçiyor. Önlisans kitapları alarak onun konularına çalışacaksın.

bende aranıza yeni katıldım.2012 önlisansdan 75 puan aldım.hiç matewmatğim yok.şuan evde mat çalışıyorum.matematiğimi nasıl geliştirebilirim.2014 sınavı için yeni kpss kitapları çıktımı?

Merhaba yoldaşlar : )

Bende seneye sınava giricem inşallah..

Matematikten çalışmaya başladım..

Matematiğim sıfır durumda biraz zorlanıyorum fakat internetten videolar izleyerek bi hafta içinde soru çözmeye başladım.

Herkese şimdiden başarılar..

2014 kitaplari cikmamis ama ben Beyazita gidip onceki senelerin konu anlatimli kitaplarini alacagim sonucta konular hep ayni testler ayni :) vakit kaybetmye gerek yok yeni kitapla cikinca onlarida aliriz
kiap okumayi seviyorum =))

2014 kitaplari cikmamis ama ben Beyazita gidip onceki senelerin konu anlatimli kitaplarini alacagim sonucta konular hep ayni testler ayni :) vakit kaybetmye gerek yok yeni kitapla cikinca onlarida aliriz
kiap okumayi seviyorum =))

Kesinlikle katılıyorum vakit kaybetmeye gerek yok yavaş yavaş başlamak lazım.

Ben geçen gün yargının adım adım matematik kitabını aldım gayet başarılı bence tavsiye ederim.

Geçen sene ihtiyaçın modüler setini almıştım tarih açısından pek iyi değil..

kitap almaya gittigmde dediginede bakarim diger dersler zaten okuyatak ogrenebilecegimiz dersler kimsenin anlatmadina gerek yok ama matematik daha zor geliyor formulunu bilmedikten sonra anlayamiyorum bakiyorum okuyorum yok neden oyle bir islem yapilmis cozemiyorum :-)) matematigide problem cozmeyid cok severim
birde kps soru ve cozumleri diyemi ne bir konu varya orada cok guzel bilgiler yazilmis mesela tatihteki dip notlar konusundaki butun nitlari deftere yazdi tavsiye ederim

Temel olmayınca maalesef böyle oluyor..Aynı şekilde bende sözel derslerde zorlanmam ,ezberimde kuvvetli ama matematiğim zayıf..

Vİdeo izlemeyi denedinmi ..

Çok güzel matematik anlatan hocalar var..

Mustafa kapuzun temel kavramlar konusundan başlarsan zorlanmazsın ..Youtube da videoları var..

suan evde internetim yok cep tel baglaniyorum ama ilk firsatta izleyecegim onerin icin cok tesekkur ederim

Merhaba arkadaşlar,

benim gibi istanbulda oturan ve kursa gitmeyi düşünen varsa ben bu aralar fiyatlar, içerikler, kitaplar vb. olanaklarını araştırıyorum. Eğer benim gibi katılmak isteyen olursa irtibat kuralım ayarlayalım derim. :KK34:

Merhabalar

2012 Kpss sınavına 2 aylık çalışma hızlandırılmış kursla 79 puan aldım. Atanma şansım bir mücize. Eşim devlet memuru olduğu ve bir kaç senede tayinci olduğu için bende ancak devlet memuru olarak çalışabilirim. Özel sektör zor ve devamlılığı olmaz benim için.

Bu benim bundan sonraki çalışma hayatımın olmasındaki son şansım. 26 yaşındayım ve sınavda 28 olacağım. Bundada olmazsa 30 yaşında hiç olmaz :KK43:

Atamamın garanti olması için en az 90 puan almam gerek. Düğün hazırlığı ve çalışıyor olmam dolayısıyla 2012deki sınava 2 ay çalışabildim, ve yıllardır ders çalışmaya ara verdiğim için odaklanmak için çok zorlandım. Bunun için çalışmaya sınava 2 sene kalmış olmasına rağmen başlamak istiyorum. Çalışmaya başlamam çok yoğun olmayacak, eşim işteyken sıkılıyorum, bunun için o işteyken, onu ve evimi ihmal etmeyecek şekilde çalışacağım.

Çalışmaya öncelikle evdeki yarım kitaplardan başlayacağım. 2013 senesi sonuna kadar matematik, geometri ve türkçe çalışarak başlayacağım. Tarih, coğrafya ve anayasayı son seneye bırakmayı planlıyorum.

Sizlerinde çalışma ve kitap önerilerinizle alanıma bekliyorum :)

Oturarak, hayal kurarak, lafla olmuyor, çalışmak emek vermek gerekiyor. Yapabilenlerden bir eksiğim olmadığını düşünüyorum.

Yaklaşık bu 2 senelik süreçte allah utandırmasın.

Aynı durumdayız. Ben de 2012 b grubu sınavına girdim. özel sektörde çalıştığım için kpss'ye çok çalışamadım ve sonuç hüsran. 74 aldım. Şimdi ise eşim tayin oldu ve işsizim 5 aydır :KK43: Ankara'da hiç iş yok. Ben de mecbur 2014 kpss'ye hazırlanacağım. Dediğin gibi yapabilenlerden ne eksiğimiz var. Düzenli çalışmayla başarabileceğimize inanıyorum. Birbirimize destek olalım ve inşallah 90 üstü puanları görelim :KK19:

Aynı durumdayız. Ben de 2012 b grubu sınavına girdim. özel sektörde çalıştığım için kpss'ye çok çalışamadım ve sonuç hüsran. 74 aldım. Şimdi ise eşim tayin oldu ve işsizim 5 aydır :KK43: Ankara'da hiç iş yok. Ben de mecbur 2014 kpss'ye hazırlanacağım. Dediğin gibi yapabilenlerden ne eksiğimiz var. Düzenli çalışmayla başarabileceğimize inanıyorum. Birbirimize destek olalım ve inşallah 90 üstü puanları görelim :KK19:

İnşallah canım.

Ben kitaplarımı aldım ama bir süre çalışmaya ara verdim. Çünkü kuran kursunada gidiyorum ve 2. dönem ezberlerle hatimlerle çok yoğun geçiyor. Nisan ayından sonra inşallah daha yoğun çalışmaya başlayacağım.

Hangi bölüm mezunusun?

Slm kızlar bende geldim benimde umudum 2014 ama boş boş umutla olmuyor bi türlü motive olamıyorum görev icabı dogudayiz aslında tam ders çalışacak ortam ama ah kitapların başına bi oturabilsem burdan birbirimizi motive edelim canım çoook sikilio :'(

geriye kaldı 3 atama

ve atanıp atanamayacağımı bilmiyorum.

bu süre zarfında başlasam mı 2014 kpss ye diye düşünüyorum ama bir türlü kafamı toparlayıp da ne yapmam gerektiğine adam gibi karar veremedim.çok canım sıkılıyor bu duruma.

...

offff........

geriye kaldı 3 atama

ve atanıp atanamayacağımı bilmiyorum.

bu süre zarfında başlasam mı 2014 kpss ye diye düşünüyorum ama bir türlü kafamı toparlayıp da ne yapmam gerektiğine adam gibi karar veremedim.çok canım sıkılıyor bu duruma.

...

offff........
Canım bölümün nedir ve kaç puan aldın?

X