2014 kpss çalışma günlüğüm

Ben her konudan test cozmeden önce kendi cikardigim ozetlere bakayim. Kendi yazdıklarım aklımda daha kalıcı oluyor. Soruyu okudugumda sayfanın neresine yazdığım, altını hangi renk kalemle çizdiğim aklıma geliyor mesela.

Onuda yapiorm simdi yeniden ozetlere basladm kuruluş donemini padisahlari savaslari filan kendim kronoloji yapiyorm temelim hic yoktu ondanmi acaba calisiyorm calisiyorm sorularda bumuydu bumuydu diyorm

Günaydın kızlar :))
Konularım tam bitmedi ama bu aralar çok deneme çözüyorum denemelerden parça parça bilgilerim oldu.
Unuttuklarımı hatırladım kısacası. O yüzden de tarih kampı yapmaya karar verdim. Bu haftasonuna kadar tarihten konu okuyup full test çözcem elimdeki kitaplardan. Artık denemelerde 80 netin altına düşmüyorum. Önceleri 65 80 arasında geziniyordum ilerleme var gibi :)) İnşallah haziran ayında da 90 lı 100 lü netleri bulurum. Elimdeki tarih videoları da bitmedi bu hafta onları da bitircem inşallah.
Haftaya da coğrafya kampı yapcam. Ondan sonraki hafta da anayasa kampı yaparım. Geriye bir hafta kalıyor onda da full tekrar denemeyle geçircem. Matematikle Türkçeye de her gün bakmaya karar verdim. Günde yarım saat 1 saat kadar da onlara ayırcam. Sonra da sınav haftası geliyor zaten. O hafta belki 2-3 gün izin alabilirsem evde full konu okumayı düşünüyorum. İzin alamama ihtimalim de var işler çok yoğun çünkü. O yüzden son haftaya pek bir şey bırakmamam lazım.

merhaba denemem bende epeydır calısıyorum senı oncedende takıp edıyordum sen sınavı kazanmısdın sanırım degılmı lısansdanmı gırmısdın yıne buarada matematıkden netlerın nasıl??? kızlar epeydır sızı takıp edıyorum ama pek yazamıyorum yaklasık 8-9aydır calısıyorum ama tam anlamıyla 1 kez 90 netı gordum matematıkden fazla net yapamadıgımdan dolayı 100 gormem zor gıbı artık deneme cozuyorum hergun kızlar ama yayından yayına fark edıyor netler sızlerde durum nedır acaba?

Onuda yapiorm simdi yeniden ozetlere basladm kuruluş donemini padisahlari savaslari filan kendim kronoloji yapiyorm temelim hic yoktu ondanmi acaba calisiyorm calisiyorm sorularda bumuydu bumuydu diyorm
Sende hakan dedenin videolarini alsana
Eminim çok yarari olur.
Hep kitaptan calisiyorsun hocadan dinlemek çok farklı oluyor. Daha kalıcı olur

Sende hakan dedenin videolarini alsana
Eminim çok yarari olur.
Hep kitaptan calisiyorsun hocadan dinlemek çok farklı oluyor. Daha kalıcı olur

benimde tarihim kötü netten hakan dedenin videolarını araştırdım ama bulamadım, illa satın mı alacağız :KK31:

merhaba denemem bende epeydır calısıyorum senı oncedende takıp edıyordum sen sınavı kazanmısdın sanırım degılmı lısansdanmı gırmısdın yıne buarada matematıkden netlerın nasıl??? kızlar epeydır sızı takıp edıyorum ama pek yazamıyorum yaklasık 8-9aydır calısıyorum ama tam anlamıyla 1 kez 90 netı gordum matematıkden fazla net yapamadıgımdan dolayı 100 gormem zor gıbı artık deneme cozuyorum hergun kızlar ama yayından yayına fark edıyor netler sızlerde durum nedır acaba?
Evet lisanstı o zaman da. Matematik netlerim iyi önceki hazırlanmam da matematik hep full gelirdi ama şimdi unuttuklarım var 2-3 yanlış çıkıyor genel de. Şimdi ye kadar sadece bir kez tam yapabildim. Matematik önemli yapılabilir de ama vakit istiyor gerçekten. 100 neti görürsün matematiğin kolay konularına çalış. Diğer derslere de yüklen.

benimde tarihim kötü netten hakan dedenin videolarını araştırdım ama bulamadım, illa satın mı alacağız :KK31:
Evet nette yok artık kaldırdılar hepsini diye biliyorum bende satın aldım, güzel videolar özet gibi ama biraz.

Denemem masallah
Netleri yukseltmisin. Ben 80 i görmedim henüz :KK43:
Bende tarih kitabından ayrintilica duzene durarak konu okuyorum ve ardından 1 kitaptaki soruları cozuyorum çok verimli geldi bayan. Hayirlamadigim soruları kitaptan araştırıyorum, yoksa internetten bakiyorum. Bilmediğim birçok şey öğrendim dediğin gibi.

Poliseşi denememin dediği gibi 1 kitap asla yeterli olmuyor hiçbir derste. Ben şimdiki tarih tekrarini yediiklimle yapıyorum, daha donrakini de datayla yapacağım.

Kendime kurallar koydum,
Kk beni çok oyaladigini gödum, sadece ders aralarında giriyordum ama bu seferde diğer işlerim kaliyordu. Artık sadece akşamları kisitli olarak gireceğim.

Dersane olduğu günler 4, olmadığı günler 7 saat çalışmaya karar verdim min. Bugün dersane vardı ve geldikten sonra uyudum. Bu saate kadar 2,5 saat çalıştım. Akşamda rahat 2 saat daha calisirim sanırım.

Sarfansari iyi yapmışssın bende kendime haftalık 2000 soru hedefi koydum . Hafta içi her gün 200 sorudan 1000 soru haftasonu da 500er den 1000 soru çözcem. Dün başladım. Akşamları bilgisayar açmak da yasak tabi :) Dün tarihten 244 soru çözdüm aşırı uykum geldi dayandım ama :)) Akşam da yatağa huzurlu bir şekilde yattım iyi çalıştım diye. Sarfansari netler kamp yapınca inanılmaz yükseliyor benim öyle olmuştu bakalım bu kamptan sonra nasıl olacak. Sende ara ara kamplara devam et. Artar netlerin mutlaka. Benim de sınavdan 4 ay önceki netlerim iyi değildi şimdi bir ay kaldı anca 80e çıktı.Hedefim de 100 net ve üzeri, olur mu bilmiyorum ama elimden geleni yapcam.

Evet lisanstı o zaman da. Matematik netlerim iyi önceki hazırlanmam da matematik hep full gelirdi ama şimdi unuttuklarım var 2-3 yanlış çıkıyor genel de. Şimdi ye kadar sadece bir kez tam yapabildim. Matematik önemli yapılabilir de ama vakit istiyor gerçekten. 100 neti görürsün matematiğin kolay konularına çalış. Diğer derslere de yüklen.

Evet nette yok artık kaldırdılar hepsini diye biliyorum bende satın aldım, güzel videolar özet gibi ama biraz.

Sarfansari iyi yapmışssın bende kendime haftalık 2000 soru hedefi koydum . Hafta içi her gün 200 sorudan 1000 soru haftasonu da 500er den 1000 soru çözcem. Dün başladım. Akşamları bilgisayar açmak da yasak tabi :) Dün tarihten 244 soru çözdüm aşırı uykum geldi dayandım ama :)) Akşam da yatağa huzurlu bir şekilde yattım iyi çalıştım diye. Sarfansari netler kamp yapınca inanılmaz yükseliyor benim öyle olmuştu bakalım bu kamptan sonra nasıl olacak. Sende ara ara kamplara devam et. Artar netlerin mutlaka. Benim de sınavdan 4 ay önceki netlerim iyi değildi şimdi bir ay kaldı anca 80e çıktı.Hedefim de 100 net ve üzeri, olur mu bilmiyorum ama elimden geleni yapcam.

denemem sen almıştın galıba nekdrdı hangı sıteden aldn bana yazabılırmsn

denemem sen almıştın galıba nekdrdı hangı sıteden aldn bana yazabılırmsn

bir bakayım canm netten valla son 3-4 ay ben telaşa gırdm çalışıyorm çalışıyorm ıyı sonuc alamıyorm galiba :S

http://www.avantajkitap.com/hakan-d...itim-seti-akademik-surec-yayinlari,241028.asp

burdan 59 a almıştım yine aynı. polisesi sakin ol daha çok çalış netler yükselmiyorsa, sınavda gerçekten de her zaman çok çalışan değil genelde sakin olan kazanıyor.

denemem maşallah sana :nazar: aylardır çalışıyorum 80 netin yanına yaklaşamadım bile :KK5:
poliseşi bol soru çözmeye çalış ve tekrarlarını dikkatli yap. ikilem sıkıntısını ancak öyle aşabilicez sanırım:26:
safransarı günde 7 saat çok iyi gerçekten. gün içinde beni kızım bölüyor hep.
erken uyanmaya başladım yine 2 gündür . günde uyku saatimi 5 saate düşürebilsem çok iyi olacak.
bende durumlar şöyle :
matematik netlerim sabitlendi. hedefim en az 15 netti 11-13 arası net yapabiliyorum çok nadir 17-19 yapabilliyorum. matematiğe biraz daha yüklenmem lazım .özellikle hız ve karışım problemlerine.
tarihime çok güveniyordum unutmuşum bir çok şeyi. tekrar yapmam gerek. hakan dedenin videolarını da bitirmedim. osmanlı kültür medeniyeti izledim bıraktım. çok zaman alıyor :26: kötü mü yaptım bilmiyorum:26: ayrıca çdt yi de tekrar etmem lazım detaylıca:2:
coğrafya iyi gibi ama bi tekrardan zarar gelmez :KK1:
vatandaşlığı hiç sormayın, çok unutuyorum. hoş, diğerlerine yüklendiğimin yarısı kadar ona çalışmadım itiraf ediyorum:KK1:
türkçeden dil bilgisi tekrarı lazım. az soru çözmüşüm unuttum hepsini:26:
yazınca şöyle bir baktım da eksiğim hala çok:26:

Merhabalar Kızlar
Gündüz kk.ya girmeme kararı almıştım ama yeni bir plan yaptım bunu sizinle paylaşmak istedim hemen.

Sinava 115 gün kaldı bizim. Bende gün üzerinden yaptım planimi

Tarih 10 gün
Anayasa 10 gün
Matematik 10 gün
Geometri 10 gün

günde 4 saat bu derslerimi calisacagim. Tekrar ve eksiklerimi tamamlama ağırlıklı olacak. Elimdeki yarım kitaplardaki soruları da çözerek ilerleyecegim. Dersaneye gitmedigim günlerde kalan 3 saatimi ise değişik testler çözerek tamamlayacagim.

Bu 40 günden sonra ise

Pegem 10 gün (5000 soru)
Ihtiyaç 10 gün (4141 soru)

Bunlarda genel soru kampim olur. Zaman tutarak cozecegim bu kitapları.

geriye 45 gine kalıyor bu plana göre. Onda ise bol deneme çözüp, denelemelerde çıkan yanlışlarına göre eksik konularimi tamamlayarak ilerlerim inşallah.

Çok güzel bir plan oldu benim için. Inşallah bebeğim :emir_bebek: bir rahatsızlık vermez ve bu planda ilerlerim .

Kolay gelsin :KK6:

Merhabalar Kızlar
Gündüz kk.ya girmeme kararı almıştım ama yeni bir plan yaptım bunu sizinle paylaşmak istedim hemen.

Tarih 10 gün
Anayasa 10 gün
Türkçe 10 gün
Matematik 10 gün
Geometri 10 gün

günde 4 saat bu derslerimi calisacagim. Tekrar ve eksiklerimi tamamlama ağırlıklı olacak. Elimdeki yarım kitaplardaki soruları da çözerek ilerleyecegim. Dersaneye gitmedigim günlerde kalan 3 saatimi ise değişik testler çözerek tamamlayacagim.

Bu 50 günden sonra ise

Pegem 10 gün (5000 soru)

geriye 45 gine kalıyor bu plana göre. Onda ise bol deneme çözüp, denelemelerde çıkan yanlışlarına göre eksik konularimi tamamlayarak ilerlerim inşallah.

Çok güzel bir plan oldu benim için. Inşallah bebeğim :emir_bebek: bir rahatsızlık vermez ve bu planda ilerlerim .

Düzeltme yaptım :KK33:

Merhabalar Kızlar

Tarih 10 gün
Anayasa 10 gün
Matematik 10 gün
Geometri 10 gün

Bu 40 günden sonra ise

Pegem 10 gün (5000 soru)

hayırlı olsn canm programın bende her hafta bır dersten konu tekrarı yapıcam gkgy bana tarıh ıcın guzel bı adres verdı bugun ilk dersımı dınledm gercektende çok guzel bır sıteymiş vıdeoyla tekrardan snra test çözuyorm tum derslern tekrarı bıtsn soru kampı yapıcam bende herkese bol çalışmalar :KK68:

çok teşekkur ederım verdiğin bilgi için sen matematıkde 1-0 ondesın benım matta 15-17 net arası ıns emeklerımızın karşılığını alırız gırdıgın sınvada kac net kac puan almısdın acaba?

sarfansari planın güzelmiş. Bugün ben planımı aksattım gibi daha çalışmaya başlamadım ve burdayım :KK52:
Bi banyo yapcam sonra bir saat kadar çalışıp yatarım yarın telafi edeceğim artık napalım :))
Bende henüz 4 saat çalıştım. Bugün dersane yoktu ve planı da 7 saat çalışmak vardı. En fazla 2 saat daha calisirim. Bugünde böyle olsun :KK34:

X