2014 ikiz anneleri

öncelikle hepinizin hamileliği,bebişi, bebişleri hayırlı uğurlu olsun İNŞALLAH. sağlıcakla doğurup sağlıcakla büyütün inşallah. benim merak ettiğim kendisi ikiz olup da ikiz doğuran ya da ikizlere hamile olan var mı? ben çift yumurta ikiziyim. ailede çok var ikiz anne tarafımda özellikle. eşimin ailesinde de ikizler var kayınpederim bile ikiz. bende yalnız 1 bebişe bile razıyken şimdi ikiz düştü aklıma...
Benim ikizler tüp bebek ama yakın bir arkadaşımın ikizleri doğal yolla oldu. Özellikle anne tarafında ikiz olanlarda genetik yatkınlık daha fazla oluyormuş, eşinin ailesinde ikiz olması pek etkilemiyor diye biliyorum. Arkadaşımın da anne tarafında çok ikiz varmış. Sizin ikiz gebe kalma şansınız normalden daha yüksek bu durumda, hayırlısı olsun...

Biraz erken gelmiş kuzular herhangi bir problem yaşadınız mı? Küvözde kaldılar mı? Kaç kilo doğdular? Ben de 35 hf doldurdum bugün ve tansiyonlar yükseliyor zaman zaman, şükür preeklapmsi değilmiş ama. Yine de her ikiz gebe gibi erken doğum endişesi oluyor işte.

Canım erken değil aslında.ikiz olunca 33 haftadan sonası iyi bile sayılıyo.eymen küvöze girmedi ege sadece doğduğu gece küvözde kaldı.benim tansiynum çok yükseldi o yüzden acil doğuma aldı doktorum beni.haftan gzl yani hiç korkma.2350-2700 doğdu benimkiler

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Biraz erken gelmiş kuzular herhangi bir problem yaşadınız mı? Küvözde kaldılar mı? Kaç kilo doğdular? Ben de 35 hf doldurdum bugün ve tansiyonlar yükseliyor zaman zaman, şükür preeklapmsi değilmiş ama. Yine de her ikiz gebe gibi erken doğum endişesi oluyor işte.

Canım erken değil aslında.ikiz olunca 33 haftadan sonası iyi bile sayılıyo.eymen küvöze girmedi ege sadece doğduğu gece küvözde kaldı.benim tansiynum çok yükseldi o yüzden acil doğuma aldı doktorum beni.haftan gzl yani hiç korkma.2350-2700 doğdu benimkiler

Kızlar aman dikkat edin benşm bebeklerim doğumda değil ama dopumdan 1 ay sona küvöze girdiler.onlara alışmışken ayrılmak cok zor oldu.zatürre oldu yawrularım.hasta birinden enfeksiyon kapmışlar.ewinize misafir kabul etmeyin.erken doğdular daha hassaslar ama insanlar anlamıyo bunu.benim yaptığım hatayı siz yapmayın.misafir gelse bile cocukları odalarından cıkarmayın.nefesten bile etkileniyo kuzucuklar

Ay çok teşekkür ederim yüreğime su serptiniz. :13:

Benim ikizler tüp bebek ama yakın bir arkadaşımın ikizleri doğal yolla oldu. Özellikle anne tarafında ikiz olanlarda genetik yatkınlık daha fazla oluyormuş, eşinin ailesinde ikiz olması pek etkilemiyor diye biliyorum. Arkadaşımın da anne tarafında çok ikiz varmış. Sizin ikiz gebe kalma şansınız normalden daha yüksek bu durumda, hayırlısı olsun...

teşekkür ederim cevapladığınız için. benimki de merak ve umut işte her şeyin hayırlısı :) Size de hayırlı doğumlar sağlıcakla büyütün İNŞALLAH bebişlerinizi :))

Dr. Kontrolünden şimdi çıktım. Dr herhangi bir risk görmedi. 3 hafta sonra çağırdı kontrole. Kg ları gelişimleri iyi şükür. Korku bnm içimde. Ağırlaştıkça aşağıda hissediorum kuzuları. Aşağıda hissedincede çıkışa yakın die korkuyorum. Hamilelik başından beri 10 kg aldm. Böyle devam edersem temmuz sonunu rahat görürmüşüm. Ayrıntılı yapmadı bana. Rahimde açılmada görmedi. Yani şükür halime. İnşallah sizin kuzularda 4-5 hafta daha durur. Eminim hayırlı ve doğru zamanda gelecekler. Sıkılmayın. Yatın hep. Bn sürekli yatıorum.

Merhaba. Bende erken dogumdan cok korkuorum. 10 kilo aldim demissiniz. Haftaniza gore fazla mi buldu dr? Cunku ben 20. Haftaligim 7 kilo aldim::KK43:((bunun erken dogumla alakasi olabilir mi???

ikiz anneleri 2 aylık olduk biz de. oruç tutanınız var mı . doktorum bana tutma dedi ilk gün tuttum ama zorlandım baya . birde bende çok uyku var ve halsizlik. eşim bazen bişey söylediğinde hiç anlayamıyorum sanki beynime gitmiyor konuşmaları . sizlerde de var mı normal mi

dogum yaptim
Kizlar gecen hafta ayin 25. Inde dogum yaptim.. o kadar odemim vardiki goren herkes sok oldu.. hemsireler sokta.. ebe desen kitlendi kaldi :-( neyse... hayirlisiyla dogum yaptim cok sukur.. Cuma eve ciktik ama bebekler kuvezde kaldi.. 34 te dogum oldugu icin gelisimleri daha tamamlanamamis.. sanirim haftaya cikacaklar... dualarinizi esirgemeyin lutfenn.. rabbim hepimizin yardimcisi olsun insallah

Canım 13 hafta olduk şimdilik iyi gidiyor allaha şükürler olsun doktor decavit yazdı vitamin olarak kullanamiyorum ama kusuyorum direk sen ne yapıyorsun nasil gidiyor cinsiyetleri daha ogrenmedim ya:)

bana elevit verdi gynoferon kan ilacı birde progestan ve coraspirine devam ediyoruz..bulantı yapıyor ama eskisi gibi değilim.doktoruna sor elevit dene birde istersen..bende dün akşam gittim ama elini kapattı pozisyon kötüydü göremedik.herşey yolunda ama benim sancılarım çoktu günde 3-4 litre su dedi.sancı bundan oluyor dedi.ramazanda da insanların gözüne baka baka zor oluyor =( 3 hafta sonra çağırdı hem 3 lü tarama hemde ayrıntılıya alacak.inşallah hiç bişey çıkmaz sağlıkla devam eder.günde 14 saate yakın uyuyorum dedim çok iyi dedi.hızlı oturup kalkmak ani hareket ayakta kalmak yasak.sonradan üzülmeyelim dedi.senin ne zaman kontrol en son ne zaman gittin..baş bel çevresi falan ölçtümü bacak kemiğini falan

Merhaba. Bende erken dogumdan cok korkuorum. 10 kilo aldim demissiniz. Haftaniza gore fazla mi buldu dr? Cunku ben 20. Haftaligim 7 kilo aldim::KK43:((bunun erken dogumla alakasi olabilir mi???

Aslında fazla bulmadı. Bnm dr um zatn kiloyu hiç sevmez. Ama çk kilo almak iyi değil. Aşağı ağırlık yaptığı için erken doğum olabilir der. Bn hamile değilken daha çok yerdim. Şimdi normal öğün yiyorum ve aralarda atıştırma yapıorm. Bncede çok kilo almamakta gayda var. Ki aldığım kilo kuzuların. 28hafta bitti bugün. Biri 1260 gr diğeri 1430 gr. Maşallah. Haftasına göre fazlalar dedi. Drunuz tehlike görmüyorsa rahat olun bence. Görse eminim acil önlem alır.

geldim ama göstermedi kerata =) çokta hareketli değildi canm skıldı doktor beslenmenden dolayı böyle dedi.aklınızda bulunsun bundan sonra gitmeden çikoatalar falan yiyip tıkınıp öyle gitmek lazım =)

kimse cevap vermedi alıntılamak zorunda kaldım kusura bakma

ikiz anneleri 2 aylık olduk biz de. oruç tutanınız var mı . doktorum bana tutma dedi ilk gün tuttum ama zorlandım baya . birde bende çok uyku var ve halsizlik. eşim bazen bişey söylediğinde hiç anlayamıyorum sanki beynime gitmiyor konuşmaları . sizlerde de var mı normal mi

kimse cevap vermedi alıntılamak zorunda kaldım kusura bakma

oruç kesinlikle yok.dün sordum doktoruma 3 kişi aç kalmanızın bi anlamı yok dedi düşer bayılırsın sakın bak dedi.günde 4 lt su içmen gerekiyor ne orucu =) inşallah ilerde tutup telafi edeceğiz allah ömür verirse.

oruç kesinlikle yok.dün sordum doktoruma 3 kişi aç kalmanızın bi anlamı yok dedi düşer bayılırsın sakın bak dedi.günde 4 lt su içmen gerekiyor ne orucu =) inşallah ilerde tutup telafi edeceğiz allah ömür verirse.

tutamıyorum çok kötü oldum ilk gün. inşallah sonra telafi ederiz.

X