2014 ikiz anneleri

Merhabalar, ben de 34 hf doldurdum. Tansiyonum yükseldi ve iki gün hastanede yatmak zorunda kaldım, şu an tansiyonum ilaçla normale dönmüş durumda çok şükür. Artık yürüyemez oldum, şu üç haftayı da yatarak geçireceğiz çaresiz. Bebişlerin kafaları aşağıda imiş ve ayaklar ödemden kütük olmuş durumda, o yüzden zombi gibi yürüyebiliyorum ancak ve nefes nefese kalıyorum. Kuzular için katlanıcaz, yeter ki sağlıkla ve zamanında gelsinler.

Geçmiş olsun çok çok.en zor Zaman'lar artık.sıcaklarda bastırdı.tansiyonunun çıkmasının sebebi ne acaba?
Benim de dün elim uyuşmaya falan başladı mgnzym aldım hafifledi.ayaklarım bu sabah benim de şiş.
Bebişlerin haftaları güzel, kiloları da iyidir herhalde.
Sabredeceğiz artık.

evveeettt geldik hamişliğin sonuna allahın izniyle pazartesi kızlarımı kucağıma alıcam....Çevremdekiler çok heyecanlı bense bir o kadar donuk...
Öyle çok korkuyorum ki...aklıma gelen tek şey ben nasıl anne olucam...sanki hiç hazır değilim rabbim yardımcımız olsun...

Hayırlı olsun bir çok kişi bu haftaları görmek istiyor.sağlıkla kucağına al.uslu kızlar olurlar inşallah.
Bende çok korkuyorum.bağırmak kaçmak falan istiyorum bazen.ilk defa anne oluyorsun bunları düşünmen çok normal.kucağına alınca kendinle gurur duyacaksın fıstık gibi kızlar doğurdum diye.
ben ise birdenbire üç küçük bıdığa sahip olacağım.

Geçmiş olsun çok çok.en zor Zaman'lar artık.sıcaklarda bastırdı.tansiyonunun çıkmasının sebebi ne acaba?
Benim de dün elim uyuşmaya falan başladı mgnzym aldım hafifledi.ayaklarım bu sabah benim de şiş.
Bebişlerin haftaları güzel, kiloları da iyidir herhalde.
Sabredeceğiz artık.
Benim zaten kronik hipertansiyonum vardı, ilaç kullanıyordum ama bu ayda 18-9 a kadar yükseldi ilaca rağmen. Preeklampsi olabilir diye şüphelendi doktorum o yüzden hastaneye yattım, tetkikler yapıldı çok şükür preeklampsi değilmiş. Tansiyonun sebebi gebeliğe bağlı damarlara baskı ve kan hacmindeki artışdan kaynaklanıyormuş, ilaç dozlarım ayarlandı yine de yükselirse ikinci ilaca başlayacağım. Bebişleri kilosu da 2000-2200gr civarında şu an, inşallah 37 hf yı görürüz. Yine de prematüre doğmalarını istemiyorum, hayırlısı.:KK49:

Son düzenleme:
Hayırlı olsun bir çok kişi bu haftaları görmek istiyor.sağlıkla kucağına al.uslu kızlar olurlar inşallah.
Bende çok korkuyorum.bağırmak kaçmak falan istiyorum bazen.ilk defa anne oluyorsun bunları düşünmen çok normal.kucağına alınca kendinle gurur duyacaksın fıstık gibi kızlar doğurdum diye.
ben ise birdenbire üç küçük bıdığa sahip olacağım.

inşallah canım...inşallah yeteriz evlatlarımıza,güzel evlatlar yetiştiririz inşallah...sanada maşallah allah kucağına almayı nasip etsin...

evveeettt geldik hamişliğin sonuna allahın izniyle pazartesi kızlarımı kucağıma alıcam....Çevremdekiler çok heyecanlı bense bir o kadar donuk...
Öyle çok korkuyorum ki...aklıma gelen tek şey ben nasıl anne olucam...sanki hiç hazır değilim rabbim yardımcımız olsun...
Hayırlı olsuuun :KK76: darısı başıma inşallah! doğum yaklaştıkça aynı duyguları ben de yaşıyorum, Allahım nolur sağlıklı doğsunlar ve onlara yetebileyim diye dua ediyorum. Annelik herhalde hem çok güzel bir duygu ama hem de bir o kadar da sorumluluk ve endişelerle dolu. Ben şimdiden ağlayan minik bebeklere hiç dayanamıyorum benim de gözlerim doluveriyor. Onlar her ağladıkça ben de beraber ağlarsam işimiz var :)) Bir de bişey soracağım en son ultrasonda kaç kilo gibi gözüküyorlar?

Son düzenleme:
Merhaba güzel ikiz anneleri bizde kuzumlarım 20.haftadayız.Bir kız bir erkek benimkilerde.Benim şuan çok şükür bir sıkıntım yok tabi ağırlaşmanın dışında.Rahim boyu aklımda olan ve sürekli düşündüğüm bir konu.Serklajlı olanlar var mı aranızda nasıl anladılar açıklığı? Yada serklaj yaptırmayan anneler kaçıncı haftadasınız ? yardımcı olun azıcık rahatlatın beni.Şuan benimki hala 4.2 civarı

Merhaba güzel ikiz anneleri bizde kuzumlarım 20.haftadayız.Bir kız bir erkek benimkilerde.Benim şuan çok şükür bir sıkıntım yok tabi ağırlaşmanın dışında.Rahim boyu aklımda olan ve sürekli düşündüğüm bir konu.Serklajlı olanlar var mı aranızda nasıl anladılar açıklığı? Yada serklaj yaptırmayan anneler kaçıncı haftadasınız ? yardımcı olun azıcık rahatlatın beni.Şuan benimki hala 4.2 civarı
Benim de 20.haftada rahim boyu 4-4,5cm civarındaydı ve doktorum gayet iyi oldugunu söylemişti. 2,5cm sınır, bunun altında istirahat öneriliyor ama 1,5cm tehlikeli, 1,5cm nin altında ise erken doğum riski oluşuyor ve serklaj gündeme geliyor. Ben şu an 34.hf doldurdum rahim ağzı boyu 2,5 cm. Son üç haftam kaldı istirahat ediyorum artık. Korkmayın sizin değerleriniz gayet iyi bence.

33+1 de doğum yapmıştım... Bugun 8.gun ve bebekler hala kuvezde... Oğlum enfeksşyon kapmış, antibiyotik veriliyo... Daha kotuye gitmesinden korkuyorum.. Gun gectikce, psikolojim daha da bozuluyor.. Biran once hastaneden cıksınlar artık...

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

33+1 de doğum yapmıştım... Bugun 8.gun ve bebekler hala kuvezde... Oğlum enfeksşyon kapmış, antibiyotik veriliyo... Daha kotuye gitmesinden korkuyorum.. Gun gectikce, psikolojim daha da bozuluyor.. Biran once hastaneden cıksınlar artık...

Canım moralini hiç bozma.sağ salim yanında olacaklar kısa zaman sonra.sen iyi ol ki sütün de bol bol gelsin.onlar evlerine gelene kadar sen dinlen iyileş.onları full enerji karşıla.sonra buradan ikiz annelerine tavsiyelerde bulunacaksın.
Doğum yapan diğer annelerde umarım bize destek olmaya çalışırlar.
Çok yoğunsunuz ama arada sırada yoklayın bizi

Canım hic bozma moralini bugunler cabuk geçer bende 33+3 de doğum yaptım kızım 8 oğlum 10 gün kaldı çıkardılar kızım beslenemedi bidaha 7 gün kaldı zor ama sonucu ggüzel olacak simdi benimkiler 2,5 aylık ogunleri hatırlamıyorum bile sen moralini yuksek tut bol süt sağ onlar çıkmaya sende toparlanirsin eve gelince yoğun bir tempo seni bekleyecek bolca dua et Allah'a yardimcin olsun

Canım moralini hiç bozma.sağ salim yanında olacaklar kısa zaman sonra.sen iyi ol ki sütün de bol bol gelsin.onlar evlerine gelene kadar sen dinlen iyileş.onları full enerji karşıla.sonra buradan ikiz annelerine tavsiyelerde bulunacaksın.
Doğum yapan diğer annelerde umarım bize destek olmaya çalışırlar.
Çok yoğunsunuz ama arada sırada yoklayın bizi

Evet canım o kadar yogunuzki bide gaz sancimiz var her donemin sıkıntısı farklı hamileliğin tadını çıkarın bol uyku depolayin gezme imkânınızvarsa gezin ggünlerdir dışarı cikmadim bazen duş almaya bile vakit bulamıyoruz ama herşeye rağmen ikiz annesi olmak bir ayrıcalık ve çok güzel Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasıl etsin merak ettiğiniz birşey olursa sorun nacizane yardim etmeye çalışırim.

ahhh ne güzel kiloları kaçtı kuzuların bende 33+2de doğum yaptım kızım 1600 oğlum 2500 grdı benimkileri yanıma vermediler küvezde kaldılar kızım 20 oğlum 15 gün emzirmeme bile izin vermediler...

Canım benimkiler 2100 gram doğdular bizimkiler şüküraz kkaldı simdi 2.5 ayligiz fakülte araştırma hastanesinde kalmıştık günlük 3-4 kez görebiliyordum .şuan oglum4.5 kızım 3.5 kilo maalesef kızım biraz yavaş büyüyor napalim sağlıklı olsunlar da büyürler ins

Merhaba kızlar bende erken doğum yapanlar listesine eklendim 31+2 de doğum yaptım bugün 9. Günümüz kuvezdeyiz inşallah tez vakitte butun kuvezdeki bebekler anne babalarına kavuşur şu mübarek ramazan gününde 👐

Evet canım o kadar yogunuzki bide gaz sancimiz var her donemin sıkıntısı farklı hamileliğin tadını çıkarın bol uyku depolayin gezme imkânınızvarsa gezin ggünlerdir dışarı cikmadim bazen duş almaya bile vakit bulamıyoruz ama herşeye rağmen ikiz annesi olmak bir ayrıcalık ve çok güzel Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasıl etsin merak ettiğiniz birşey olursa sorun nacizane yardim etmeye çalışırim.

Saol canım desteğin için.senden başka kimse girmiyor galiba.ben çok uzun zamandır takip ediyorum ama doğum yapan annelerimiz kafalarını bile kaşıyamıyorlar herhalde.bu arada kuzuların ne güzel toparlanmış kilo almış.kızın da arayı kapatır merak etme.onların kilo aldıklarını görmek harika değil mi?
Sormak istediğim bi şey var.genelde bebek yatakları 60*120 oluyor.ikisi beraber sığıyor mu bu yataklara.gerçi sen belki ayrı yatırıyorsundur.

Merhaba kızlar bende erken doğum yapanlar listesine eklendim 31+2 de doğum yaptım bugün 9. Günümüz kuvezdeyiz inşallah tez vakitte butun kuvezdeki bebekler anne babalarına kavuşur şu mübarek ramazan gününde 👐

Hayırlı olsun Allah yardımcın olsun canım.erken doğum yapmanın sebebi neydi? Kaç kilo doğdular?

Hayırlı olsun Allah yardımcın olsun canım.erken doğum yapmanın sebebi neydi? Kaç kilo doğdular?
sağol canım inşallah...benim sabahtan sulu kahverengi kanla başladı dr. Gittim oğlumun başı çok asagidaydi hep dr. Dinlen baska yapcak bisey yok dedi o gece bacaklarima kadar kan bosaldi plasenta baslatmis dogumu mecburen oldu..1.700 civarıydı kg. Ları canım

Optimal bedubedu ve umutlsrglsh beveklerinhz hayirli oksun kizlar..kuvozdeki kuxular icin endise etmeyin bol bol sut sagin..bu yunler gececek kendinizi toparlamaya bakin..gecmuse hizlica bajabildim gormedihim varsa k bakmasin o kadar yogun yasiyoruz ki bazen butun gun tuvalete bile gidemiyorum cok yaranaz cocuklarim uok ama gaz sikintisi ve iki bebehin ihtiyaclari vaktimin tumunu aliyo diyebilirim biz 2 aylik olduk kixlatim buyuyo hamis arkadaskar nolur benim yerime de uyuyun😍😍 bu arada tum zorluklarina ragmen ikiz annesi olmak harika bi duygu.._allah hepinize saglikla yasatsin ins..buraya rahat rahat yazmayi bile cok ozledim opuyorim herkesi

sağol canım inşallah...benim sabahtan sulu kahverengi kanla başladı dr. Gittim oğlumun başı çok asagidaydi hep dr. Dinlen baska yapcak bisey yok dedi o gece bacaklarima kadar kan bosaldi plasenta baslatmis dogumu mecburen oldu..1.700 civarıydı kg. Ları canım

İnşallah çabucak toparlanıp yanında olurlar.kendine çoookk dikkat et.

Optimal bedubedu ve umutlsrglsh beveklerinhz hayirli oksun kizlar..kuvozdeki kuxular icin endise etmeyin bol bol sut sagin..bu yunler gececek kendinizi toparlamaya bakin..gecmuse hizlica bajabildim gormedihim varsa k bakmasin o kadar yogun yasiyoruz ki bazen butun gun tuvalete bile gidemiyorum cok yaranaz cocuklarim uok ama gaz sikintisi ve iki bebehin ihtiyaclari vaktimin tumunu aliyo diyebilirim biz 2 aylik olduk kixlatim buyuyo hamis arkadaskar nolur benim yerime de uyuyun😍😍 bu arada tum zorluklarina ragmen ikiz annesi olmak harika bi duygu.._allah hepinize saglikla yasatsin ins..buraya rahat rahat yazmayi bile cok ozledim opuyorim herkesi

Ne güzel, büyüttünüz bakalım.doğum sıkıntısı geçti artık onlara bakma telaşı başladı değil mi.yardım eden var mı yanınızda?bir de aynı yatakta mı yatıyorlar?Allah yardımcınız olsun.

Merhabalar. 27+4 teyim. Bugün dr. Kontrolüm var. İnanılmaz bir korkum var erken gelecekler diye. Tüm gün yatıyrm nerdeyse. Sadece yemek ve wc için kalkıyorum. Bu haftalara yakın doğum yapan var mı? Nasıl anladınız erken geleceğini? 32 görsem şükredeceğim. Nerden geldi bu korku bilmiyorum :KK43:

X