2014 ikiz anneleri

teskkür ederim cnm bilmiyordum maastan kesinti olduğunu. ben özel muayanesine gidiyorum doktorum pek yol göstermedi. heyet raporu vermezler falan dedi. heyet için zorlarlar mı acaba

sağol canım şimdilik bir sıkıntı yok inşallah da bir sıkıntı olmaz bundan sonra

teskkür ederim cnm bilmiyordum maastan kesinti olduğunu. ben özel muayanesine gidiyorum doktorum pek yol göstermedi. heyet raporu vermezler falan dedi. heyet için zorlarlar mı acaba

Rica ederim cnm bende 13 hastanede yattim cikinca sadece 1 dr imzali rapor verdiler 10 gunluk daha oncede almistim bi on gunluk insan kaynaklari heyet alin maas dusmesin dedi bide toplamda 40 gunluk rapor alabiliyorsun bir yilda eger heyet degilse. ama heyet olursa 1 yila kadar sorun olmuyor
Bir hastaneye yonlendirsin seni sen konus cnm. mutlaka tanidigi birileri vardir.

Sagol canim haklisin cok takmamak gerekiyor ama insan olumsuz örnekleri gördükce ya benimde öyle olursa demeden gecemiyor.. Aslinda okumak istemiyorum ama bir sekilde karsima o tarz seyler cikiyor ne kadar kacsamda.. Haklisin ücüz doguranlar var biz yine iyiyiz.. Ben oda takimini dogumdan 1 ay önceye birakmak istiyordum ama gec olur sanirim agirlasinca yapamam heralde.. Cok sagol canim ya icim rahatladi biraz ayni yollardan gecen birileriyle konusmak cok güzel.. Allah sanada saglikla zamaninda bebislerini kucagina almayi nasip etsin insallah

Aynen ben de senin gibi internetten yorumları okuyup eyvah 7.aydan sonra çok zor olacak herhalde diye düşünüyordum. Ama çalıştığım yerde 2 ayrı ikiz annesi ile yüzyüze görüşme olanağım oldu ve korktuğum kadar da zor olmadığını gördüm. Herkes için hamilelik süreci elbette değişiklik gösterir ama zihnimde çizdiğim tablo kadar da ağır olmayacağına kanaat getirdim açıkçası. Öyle son aylarda bilhassa 7.aydan sonra yerinden kalkamıyorsun yürüyemiyorsun gibi söylemlerin abartılı olduğunu düşünüyorum ben. Ha elbette öyle uzun uzun yürüyemeyiz, çabuk yoruluruz o kesin ama ben anladım ki evden dışarı çıkamayacağız. Zaten şimdiden nefes nefes kalıyorum ben. Ben şu an 22.haftamdayım ve alacaklarımı henüz gezebiliyorken gezip seçmek, nereden ne alacağımı belirmek istiyorum, sonra gidip almak kolay olur diyorum. İşin yorucu kısmı hallolur böylece. 6.ayda da hastane çantam hazır dursun bir köşede diyorum, her ihtimale karşı. Önemli olan bebişlerimizi zamanında ve sağlıcakla kucağımıza alabilmek aslında, diğer herşey hallolur birşekilde.

Son düzenleme:

Yorumlar gercekten öyle 6. aydan sonra sanki dogru düzgün birsey yapamayacakmisim gibi algilamaya basladim, belki herkeste durum ayni olmayabilir.. Zaten cogunlukla uzak yerlere esimle beraber gidiyoruz arabayla,kisa süreli alisverisler yapilabilir sanirim.. Haklisin canim simdiden belirlemek lazim sonradan rahat rahat dolasamayacaksak en azindan hepsini kafamizda belirlemis oluruz, ben kendim secmek istiyorum herseyi sonradan baskalarinin kafasina göre almasini istemiyorum sonucta ilk bebekler insan özeniyor.. Tabi ki öncelik bebeklerimizi saglikla zamaninda kucagimiza alabilmek onlar iyi olsunlar hersey olur.. Sen basladinmi hic birseyler almaya herhalde cinsiyetleri belli olmustur bebeklerinin?

Evet aynen insan özeniyor, ben de kendim seçmek istiyorum. Henüz hiçbirşey almadım ama gezerken bebek mağazalarına girip ne tür şeyler olduğuna baktım. Çok çeşit var, seçmek zor ama her ihtiyacı rahatlıkla bulabileceğim. Çok cici şeyler yapmışlar. Ben Ankara dayım büyük şehirde olmak bu yönden avantajlı oluyor, pek çok çeşidi ve markayı tek bir mağazada veya avm de bulabiliyoruz. Neler gerekeceği konusunda da bebeği olan yakın çevremdekilerle konuşuyorum, bilgi sahibi olmaya çalışıyorum. Benden önce annem ve kızkardeşim dayanamayıp battaniye-tulum-bebek takımı vs gibi hediyeler almışlar bebişlere. Ben de bu haftasonu çıkıp öncelikle hem kendim hem de bebeklerim için hastanede gerekli olacak şeylere bakmak istiyorum, belki de alırım. Bir de beşiklere bakacağım. Evet, cinsiyetleri de belli oldu yavrukuşlarımın, biri kız diğeri erkek. Artık hareketleri de net bir şekilde hissediliyor, sende de ufak kıpırdanmalar başlamış olabilir. Harika bir duyguymuş, onları hissetmek çok özel ve heyecan verici...ben ilk net tekmeleri hissettiğimde duygulanıp ağladım. Darısı başına...

Ne güzel sende sansli annelerdensin bir kiz bir erkek olmasi harika olmali =) Benim daha belli olmadi yakinda kontrolum var belli olur sanirim artik.. Ben yurtdisindayim yasadigim yer merkezi sayilir ama avm tarzi yerler biraz uzak, ufak tefek cocuk magazalari var sadece yakinimda. Cevremde malesef bebekli kimse yok o yönden sanssizim. Bende gerekli olabilecek seyleri daha cok internetten arastiriyorum. Güzel seyler bunlar keyif verici gercekten..
Masallah size Benim sanirim daha erken ama cok merak ediyorum heyecanla bekliyorum o günlerin gelmesini.. Bulantilarim yeni yeni geciyor hamile oldugumu yeni yeni anlamaya basladim zaten,baya zordu. Eminim harikadir bebeklerini hissetmek,bende aglarim kesin simdiden duygusallasiyorum nasil olur diye düsünürken.. Insallah bende yakinda hissederim kuzularimi

i gunler kızlr dun ve bugun vajınıya dogru kramplar gırıyo... kramp gırınce kalakalıyorum hareket edemıyorum... drmu aradım knama varmı dedi yok dedım monulor dıye bı antıbıyotık verdı... ıdrar yolu enfeksıyonundan süphelendı sanırım ... 17+ 5 gunluk gebelık ıkızlere hamıleyım bu durumu yasayan varmı acaba?

slm kızlar nasıslınız 10uncu haftanın içerisndeyim ilk zamnlar doktora gittigimde tek diye gösteriyordu 8 haftamda gittigimizde bebegımızın yanında bebek vardı ama bırının kalbı atyordu digeri küçüktü bize ikiz dendi bu hafta gittigimde bebek kaybolmus tek kalmıs kaybolabiliyorlarmıs bidaha gitmemde farklı bişey derler diye korkar oldum

hamileligimden beri idarar yolu enfeksiyonu yasıyorum geçmkte bilmedi ilk basta doktorum bol bol su iç demişti eger gecmesse ilaç yazarız dedi gittim geçmedi ilaç yazdı bes gün içtim korktum antibiyotıkten geçmiştir diye dusundum yne geçmemiş idararda keton ++ baska doktora gittik esımle. tekrrdan antibiyotige basladım gebelikte bu durumlar olabiliyormus dedi mecbur kullanacam artık

kramplar varmı sendede canımmm bu arada cok gecmıs olsunnn

Alışverişi önceden halletmek mantıklı canım ama 7. aydan sonra yerinden kalkamıyorsun diye bir şey yok tabi hareketlerin daha yavaşlıyor çok fazla gezemiyorsun ama ufak tefek şeyleri halledebiliyorsun.Gece uykusu biraz problem oluyor onun dışında vücut alışıyor bu ağırlaşmalara çok korkmayın yani.

Canım keşke bi hastaneye gidip idrar tahlili yaptırsaydın ona göre enfeksiyon olup olmadığı kesin olurdu.Bende 20. haftalarımda enfeksiyon geçirdim 2-3 defa 10 ar dozluk antibiyotik kullandım bir gece hastanede yatıp serumla antibiyotik verdiler ama bende kramp yoktu hatta hiç bir belirti yoktu rasgele idrar tahlili istedi aile hekimimiz onda çıktı.Sağlık ocağında bile yaptırabilirsin idrar tahlilini 1-2 saatte çıkıyor sonuç antibiyotiği ona göre kullanırsın.

Canım her antibiyotik geçirmeyebiliyor.Ben 10luk içtim bir hafta sonra tekrar tahlil yaptırdım geçmemişti.Bunun üzerine drum idrar kültürü yaptırdı.Yani enfeksiyonun hangi antibiyotiklere dirençli olup olmadığını araştırdı bu sonuca göre yeni bir antibiyotik yazdı.Onu kullanınca geçti.Benim lökosit yüksek çıkıyordu.

Canım öncelikle içini ferah tut.eğer arada zar varsa bir bebekten ötekine kan tranfüzyonu olmaz doktorun yanlış bilgilendirmiş.bana kalırsa sen başka bir doktora daha görün.
canım gittiğim doktor doçent ve perinatolog zar var ama transfüzyona engel değil plasentaları ortak ondan kaynaklanıyor bu gün kendi doktorum da onayladı şimdi İstanbul a gideceğim bakalım hayırlısı
amin canım inşallah bende perinatolağa gidiyorum sağol

canım inşallah bir problem yoktur sen içini ferah tut

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…