2014 ikiz anneleri

Allah razı olsun cümlemizin insallah çok şükür öyle bir durumumuz yok gidip geliriz insallah çikolata fln da istemiyor canım bunun özel bi nedeni var mıdır

Günaydın ikiz anneleri ve ikiz anne adayları. Benim size bir sorum olacak.carsamba günü akşam boğazın ağrıya başladı. Perşembe günü aksami da sesim tamamen gitti.ayrica yoğun bir öksürük var.oksurunce de çizerlerin acıyor. Sizce ne yapmalıyım. Doktora gidip ilaç kullanmak istemiyorum.ama çokta endişelendiriyor. Özellikle öksürük bebeklerine zarar verir mi diye.bazen öksürük boş bulunuyorum heralde karnını alt tarafı çok acıyor. Ne yapmalıyım sizce öksürük ve sesinin geri gelmesi için. Nasıl olduğunu da anlamadım. Böyle bir durumla karşılandı var mı aranızda. Herkese iyi hafta sonları

canım aynı durumu şu anda ben yaşıyorum boğaz ağrısı ve öksürük özellikle gece kafamı yastığa koyduğumda başlıyor ama ben dr gitmedim geçen aylarda idrar yolu enfeksiyonu geçirdiğim için yeterince antibiyotik kullandım.Doğal yollarla çözüm arıyorum sıcak ballı limonlu su içiyorum öksürüğe iyi geliyor yanına bir bardak sıcak su al öksürük geldikçe azar azar içBitki çaylarındanda bir tek ıhlamuru içebilirsin sakın ada çayı falan içme .Benimde karnım çok ağrıyor öksürdükçe korkma Allahın izniyle bişey olmaz birazda öksürürken kendimizi kasıyoruz onunda etkisi vardır.Geçmiş olsun...

merhaba canım;
öncelikle geçmiş olsun.geçen hafta sonu bende senin gibi çok fena hasta oldum aynen dediğin gibi öksürük ses kısılması oldu artık dayanamayacak duruma geldim ve pazar günü üniversite hastanesinde soluğu aldım.öksürüğü azaltsın diye oksijen takviyesi yapıldı ve serum bağlandı.daha hastaneden çıkmadan sesimin açıldığını hissettim.ayrıca benim göğsüm çok ağrıyordu su dahi içemiyordum kalpte sorun mu var diye kan tahlili yapıldı çok şükür birşey çıkmadı.öksürük için doktor ılık suya zencefil atıp iç dedi ve gerçekten işe yaradı.bence doktora görünmelisin canım yoksa geçmiyor ben 3 gün direndim daha beter oldum.

canım kanaman şiddetli kasık ve bel ağrın yoksa düşük tehlikende yok demektir.Ben tüp bebek yöntemi ile hamile kaldım transferden 2 gün sonra istanbuldan kayseriye uçakla geldim.dr kara yolculuğunu önermedi.Uçak sarsmıyor zaten ve en fazla 1 saat sürüyor.Sen yinede dr danış ama bi sıkıntı olacağınıdüşünmüyorum.

Canim cok pahaliymis ya sebamed yada bubchen alcam galiba.sabun,sampuan ve ekstra soft die bi losyonu var ondan alim diorum.uyguna denk getirirsen banada haber ver canim

evet canım biraz pahalı maalesef nette bir yerde en ucuz 38 e buldum( bir tanesini) bende ilk zamanlar kullanayım diyorum ciltleri çok hassas olduğu için sonra değiştiririz.Gerçi bebekler en başta neye alışırlarsa sonra kullanılan ürünler alerji yapıyormuş.

Cnm çok sevindim bebeklerin iyi olmasına.ne zaman çıkacaklar hastaneden bi bilgi verdilermi cnm

Zeynepcim bisey soylemiyorlar ama dr bi tanidigimiz 34haftalik olmadan durumlari iyi olsa bile ciksrtmszlar dedi nekadar dogru bilmiyorum su an 32haftalik oldular kucuk de sute baslasa cok sevinicem insallah

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Allah razı olsun cümlemizin insallah çok şükür öyle bir durumumuz yok gidip geliriz insallah çikolata fln da istemiyor canım bunun özel bi nedeni var mıdır
Yok canım ben 20 haftaya kadar tatlı bise yemedim sayılır..sadece tatlı elma canım istiyodu..canin ne istiyosa onu ye..sadece zararlı seylerden uzak durmaya çalış..biraz rahat olmakta fayda var cunku gun geçtikçe endişe duyacak birçok mesele çıkıyor..
Canım ben suyun icine kabuklu elma ve kabuklu limon dograyıp kaynatıp ictim hep bide icine zencefil at öksürüğüne iyi gelir..ilerlerse doktora git derim..oksurmekten bise olmaz ama hapsurup oksururken dizlerini kendine dogru çekersen daha az acı duyarsın..
Canım benim ins baslar o da süte..arada haberdar et bizi allah en kısa zamanda kucağına kavuştursun..

bebşlerin cinsiyet ne?

Son düzenleme:

aman maşallah içim rahatladı

merhaba güzeller,

dün ayrıntılı ultrasonum vardı çok şükür minnoşlarım gayet sağlıklı, tek yumurta da riskler fazla diye korkuyordum...çok mutluyum...
yarın taşınıyorum ev ayakta herşeyi annemler yaptı ama çok yoruldum ya daha yerleşmesi var:26::26::26:

bebşlerin cinsiyet ne?
Kız-kız canım :)

Aman dikkat et yorma kendini cok..kolay gelsin ins..

ay maşallahhhhhhhhh sende benim gibi ev telaşına düşenlerdensin Allah yardımcın olsun yerleştin mi iş biter insallah ama yorma kendini ne kadar sen yapmasanda yoruluyor insan

hayırlısıyla bide ben içime sinen bi ev bulsaydım

Kız-kız canım :)

Aman dikkat et yorma kendini cok..kolay gelsin ins..

saol cnm teşekkürler

aynen cnm ya rabbim seninde gönlüne göre versin inşallah...şuan ev taşnyor bende oturuyorum annemde

Kızlar 23.haftamdayım dünden beri midem bulanıyor kasıklarımda hafif bi ağrı var...üşüttümmü acaba önemsesemmi bilemedim

Kizlar gunaydin,hayirli pazarlar...bnm alt tarafda vaginada acayip bi batma hissi var kemikleride agriyo otururken,kalkarken.bacaklarimi aralayamiyorum.bu haftalarda normal mi?esim bugun gece yarisina kdr caliscak yalnizim bnde,endiselendm biraz.normal mi bu haftalarda?ne yapsam ii gelir

Cnm merhaba 1tatli kasigi zencefil tozu ile 1 tatli kasigi cicek balini karistirip macun yapip tek seferde ye. bunu sabah aksam tok karnina
yiyorsun.
Bide yarim limon bir orta boy ayvanin veya elmanin kabugunu soyup kaynatip bardagina alirken 1 tatli kasigi bal ile karistirip ic.bunu da sabah aksam iciyorsun.
Ayrica yarim limonu sik ve diger yarisinida kabuklu dograyip yine 1 tatli kasigi bal koyup sicak su su ekle ic.
Ben bu sekilde 3 gunde oksurukten kurtuldum. insallah sana da sifa olur.

Çok sağol canım. Bir deneyeyim
Çok fena bu öksürük ya.sesimde hala geri gelmedi zaten

merhaba zuzu88 benimde tek yumurta ikizi bende aynı senin gibi risklerden korkuyorum benim 12. haftamda aralarında zar var diamniyotik denildi şimdi de görülmüyor doktor büyüdüğü için olabilir dedi ama şimdi başka bir hastanede yüksek riskli gebelikler bölümü var oraya gidicem sen neler yaptın senin tek kesede mi yoksa ayrı ayrı mı çok korkuyorum ya bu bebekleri 6 yıldır bekliyoruz daha önce tüple bile olmamıştı :18:

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır giremiyorum foruma çok şükür 19+4 olduk ben bebislerin hareketlerini 1 gün hissediyorum 1-2 gün hissetmiyorum aranızda böyle olan varmı normalmis gerçi ama yinede evhamlanıyorum dr.um 20. Haftadan önce hissetmessin dedi ♡♡

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…