2014 ikiz anneleri

ben 29+0 da doktora gittim kiloları 1000 gibiydi o yüzden kafama takılıyor küçük olacakalr diye.Maşallah seninkiler iyiymiş Allah'ım size bağışlasın

Canim uzulme ben iyi hatirliyom 29 haftalikken biri 1050 digero 940 gr di.38 haftada biri 2800 digeri 3400 dogdu masallah.bol su ic hergun et kuruyemis tuket .hamileyken yenen kuruyemisler bebegi dogunca alerjik hastaliklardan koruyo

Canim uzulme ben iyi hatirliyom 29 haftalikken biri 1050 digero 940 gr di.38 haftada biri 2800 digeri 3400 dogdu masallah.bol su ic hergun et kuruyemis tuket .hamileyken yenen kuruyemisler bebegi dogunca alerjik hastaliklardan koruyo

Maşallah bebeklerinizé bende 29hafta oldum. Merak ettim hep ikiz bebekler 34. Hafta falan dünyaya geliyorlar.maşallah 38haftalık dünyaya gelmiş sizinki ler. O haftaya kadar nasıl bekledi veya beklettiniz bebekleri

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canim ben 30 dan itibaren nst ye girmeye basladim surekli sanci cikiyordu.ama doktorum bebekler iyi sende iyisen bekleyecez demisti.bende bi sikinti yok en son 35 haftada sanci 100 cikti bende hala bise yok doktor sikinti yok haftaya gel dedi.artik stres yaptim baska bi doktora gittim sanci yine 100 cikti her an dogurabilirsin dedi .tekrar kendi doktoruma gittim benim nasil hissettigimi sordu cok iyiydim .birak buyusun bebeklerin dedi 3 gune bir kontrole gide gide en sonunda 38 de alalim dedi yoksa gelmeye niyetleri yoktu.

Evet canım bugün 35+2 olduk, sona yaklaştık ama doktorum 37 dolmadan almam diyor yani nerden baksak en az 2 haftam var daha :) Artık hareket etmek bile zor geliyor inan...
Sen de 34 olmuşsun, maşallah Allah kolaylık versin hepimize...

Maşallah bebeklerine benim sorunum et yiyememek etten midem bulanıyor ama su ve çerezi iyi tüketiyorum onun dışında sütümü eksik etmiyorum günde büyük bir bardak muhakkak içiyorum.Benim doktorum 38 kalamazsın diyor.en geç 36. haftayı doldurursun seni alırız diyor.2500 olsun yavrularım yeter bize birse sağlıklı olmaları tabi

Canım allah yardımcın olsun..evet dediklerinin hepsi erken doğumla ilgili seyler gececek ins..allah beterinden korusun..
Masallah size..ins 37 yi de görürsün hepimiz görürüz bende ağırlaştım artık ama yapacak bise yok sabredicez..

merhaba ikiz anneleri, işlerin yoğunluğu nedeniyle çok sık giremiyorum kusura bakmayın katılamıyorum sohbetlerinize çok fazla, Rabbim heğimize kolaylıklar versin inşallah..

Bende Rabbim nasip ederse eylül-ekim gibi ikizlerime kavuşacağım, şimdi sorum şu; 28. haftadan sonra sürekli yattınız mı, günlük yaşantınız nasıl dewam etti çok merak ediyorum.. yürüyüş şekliniz, tipiniz her şey anormal derecede mi değişiyor.. değişik bir soru olmadı umarım :)

birde hamileliğe başlanan kilo ve boy önemli mi, ben 161 cm, 53 kiloyla başladım, acayip korkuyorum ilerleyen zamanlarda ne olacak diye..

bebişlerin hayırlı uğurlu olsun cnm.bn 63le kaldım boyum 163 cm şuanda 76 kilodayım.bebişlerin kilo alması bnm için herşeyden önde şu anda sadece kalçamda çatlaklar oldu birde göğüslerde.28.haftadayım ve daha yeni oturdum:) ev süprdm toz aldm rutin mutfak işleri fln.ayakta çok kalmamak gerek yinede ona dikkat etmk lazım.yürüyüş şeklim paytak bi hal aldı zaten doğtu dürüst 10 dk aynı pozisyonda oturamıosun o yüzden hep haeket halındesin

iyi çok şükür, inşallah bende öyle olurum hep aklımda şu görüntü var, ben haddinden fazla şişmişim yürüyemiyorum hareket edemiyorum, geceleri uyuyamıyorum hep yatakta... Rabbim korusun çok canlı hareketli bir insanım kendimi öyle hayal edince mutsuz oluyorum inşallah öyle sürekli yatakta geçmez.. tşk ederim cevabın için cnm

Rabbim sağ salim kucağına almayıda nasip etsin..

Merhaba öncelikle hayırlı olsun bebeklerin. Ben hiç yatmadim. Fazla yorucu olmamak kaydıyla ev işi yaptım . Günlük 5-10 dk yürüyüş yaptım. Boyum 158 kilo 57 idi 73 kilo ile doguma girdim. 38 haftamda doğum yaptım. Bebeklerde 2560 ve 2600 doğdu. 30 haftadan sonra penguen gibi yuruyordum evde ama ne hikmetse dışarda normale yakın yuruyordum. Fazla çatlak olmadı. Çok şükür hersey yolunda gitti. Bütün hamilelere güzel bir hamilelik ve zamanında hayırlı doğumlar diliyorum.

Cnm çok sevindim bebeklerin iyi olmasına.ne zaman çıkacaklar hastaneden bi bilgi verdilermi cnm

Canim ben 63 ile hamile kaldm simdi 80 kiloyum herhalde 85 görürüm ama benim hic hareketin yok.agirlasmak biraz bünye meselesi ben sürekli yatmadim ama cokda dolanmadm mesela 7 aydir hic ev supurmedm Esim süpürür ben tozlari alirim yürüyüş seklimiz penguen gibi birde benim nefesin daraliyor normal halinden farklı oluyorsun tabi ama sayili gün çabucak geçiyor

Kızlar biraz yardıma ihtiyacım var

*İstanbuldayız ve haftaya 11. haftamızın içinde olucaz (Allah izin verirse) bi erzurum seyahatimiz olacak gitmesem de olabilir ama gidersem bana iyi gelecek ve uçakla gidilecek iki doktora gidiyorum ve benim bebekler İKİZ doktorumun birine sordum "eğer gebeliğinizde düşük tehlikesi oluşmadıysa uçak yolculuğu yapabilirsiniz , sorun olmaz" dedi

bana kimse "düşük tehlikesi" var demedi çok şükür bunun bir belirtisi var mı elhamdülillah ben çok belirgin bi sorun yaşamıyorum.
iki kadında yoğun bunun için hafta içi bida görüşücem ama sizinde fikrinizi almak istedim....:26:

*ayrıca benim mide bulantım yok ama çok ciddi bir koku ve pişirdiğini yiyememe sorunum var buna bağlı olarak yumurta nerdeyse hayatımdan çıktı süt ürünleri deseniz ağzıma sürmüyorum ayran dışında ilaç ve eczaneden doktora danışarak aldığım gıda takviyeleri var (kalsiyum ve balık yağı) dışarı çıkarsak protein olsun diye et yemeye çalışıyorum onun dışında biraz endişeliyim sizin öneriniz varmı başka ne yapailirim gerçi hiç yiyemeyen arkadaşlar var Allah hepiimizin yardımcısı olsun. ama iki bebek olunca biraz endişem arttı yetmezse diye

*ikili teste sonraki hafta gidicez kısmetse insallah herşey yolunda geçer

Canim ben mustelanin losyon ve sampuanini almayi düşünüyorum kullananlar çok memnun ama biraz pahali şampuan ve losyon 90 lira

Canim cok pahaliymis ya sebamed yada bubchen alcam galiba.sabun,sampuan ve ekstra soft die bi losyonu var ondan alim diorum.uyguna denk getirirsen banada haber ver canim

Bn ilk ogrendigimde ankaradaydm ve urfada yasiyorum.o kdr yolu otobusle gitmistim.2defada biri 12.dieri17.haftada 5 saatlik otobus yolculugu yapmistim.banada riskin var fln demediler bnde gittim geldim.ama sen yinede sor bakalim.

Bn ilk ogrendigimde ankaradaydm ve urfada yasiyorum.o kdr yolu otobusle gitmistim.2defada biri 12.dieri17.haftada 5 saatlik otobus yolculugu yapmistim.banada riskin var fln demediler bnde gittim geldim.ama sen yinede sor bakalim.

yani riskin olduğunu anlamak için ne olması lazım acaba :44:

aman sanada maşallah bana ilk haftalarda uzun yolculuk yasak demişti ama o zmn biraz daha zordu sanki şimdi daha iyi herşey
uçakla 2,5 saat gidiş ertesi gün dönüş olucak tlf da sorunca da hatırlamıyorlar kıl oluyorum gitmek lazım galiba

Canım 24 haftadan sonra çabuk yoruluyosun sadece o yüzden alışverişini erken yap..bide erken dogum telaşı başlıyo..yoksa son aya kadar hareketli olabilirsin ama zaten vücut seni yönlendiriyor..su da var kişiden kişiye değişen bi durum eger düşük tehliken olursa hic kalkmadan yatman gerekebilir..ben 53 le hamile kaldım boy 167..62 yim su an cok kilo almadım ama artık hersey zorlasti yapabilirsem yemeğimi yApiyirum bide doktorum yürü dedigi için yürüyüşe çıkıyorum bana fazla fazla yetiyo..normalde hop hop biriydim simdi karınca gibi yavas hissediyorum kendimi..hamilelik hem cok guzel ama ikiz olmanın verdigi endişe ve zorluklar var..iyi bi hamilelik diliyorum..
birde hamileliğe başlanan kilo ve boy önemli mi, ben 161 cm, 53 kiloyla başladım, acayip korkuyorum ilerleyen zamanlarda ne olacak diye..

Canım eger dista veya içte kanaman yoksa düşük tehliken yoktur..doktorun da muhtemelen izin verir..hayatını şimdiden cok kısıtlama..sonra bunun için mecbur kalicaksin cunku:) sadece cok yorulmamaya dikkat et zaten halsiz hissediyisundur bi nebze.. koku meselesi cok fena ama aZ kalmis geçer ins..hic bise yemesen bile bu haftalarda kuzuların rahat rahat beslenir neyi seviyorsan onla beslenebikirsin..guzel hamilelikler diliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…