2014 ikiz anneleri

Gunaydin kizlar..nasılsınız? Biz iyiyiz ve hızla buyuyoruz karnım her gun farkediyo artık yatmak kalkmak mesele haline geldi..bi yandan hamileliğimin son haftaları bitiyo diye üzülüyorum bi yandan dogum heyecanı sardı bu günlerde..
Bende de var o endişe hali. Şöyle huzurlu rahat ve mutlu bir gebelik süreci geçirmek istiyorum ama olmuyor. Allahıma çok şükür aslında öyle kanama-lekelenme vs gibi tehlikeli durumlar yaşamadım ama sanırım tedaviyle elde edilmiş kıymetli bebişler olduğu için daha fazla üzerlerine titriyorum. Önce tansiyon yüksekliği vardı ona taktım, sonra TSH larım düştü ona endişe ettim, aynada göbeğimi kontrol eder oldum acaba büyüyorlar mı diye. Ultrasona sürekli girmiyorum iyice arızaya bağlamayayım diye :) sabrediyorum. Şimdi hareketlerini hissetmeye çalışıyorum, ufak tepikler kas seyirmesine benzer kıpırdanlamalar hissediyorum, yani ben tekme olduğunu sanıyorum ama?. Ben de 19 haftalığım şu ana kadar 7 kilo aldım. Siz kaç kilo aldınız?
Canım bebek hareketleridir onlar..ben 8-9 kilo aldım ama cogu 25 den sonra geldi..
Merhabalar, tüp bebek yaptırdım ikizlere hamileyim 5 haftalıklar ama mide bulantılarım çok çok kötü bütün gün sürüyo bi öneriniz varmı
Canım ya onun bi çaresi yok sadece hafifletebilirsin dokunan seyleri asla yeme baharatli sarimsakli salçali seyler yeme..mayalı pogaça bana cok guzel gelmişti ama yine de midem bulanıyordu yedikten sonra..birde yağsız yogurtlu makarna..
Alah yardımcın olsun canım. En ağrısız sancısız şekilde kavuşursun bebeklerine. Ben daha çok başındayım yolun. Merak ediyorum da kaç kilo alınıyor, ya da göbek çok mu büyüyor? Çok korkutuyorlar beni çok. Çagır çatır çatlıycan, çok kilo alcan, senden önce göbeğin gitcek diye.
Canım hic korkulacak seyler degil bunlar haftaların ilerledikçe göreceksin bebeklerine bise olma korkusu ve erken dogum endişesi yanında çatlamak kilo almak galan cok basit meseleler kalıyo..ki çatlamadan yada bit iki çatlakla doğuran cok arkadasımız var..kilo da oyle devasa boyutta degil normal hamilelikten 4 kilo fazla alınıyor aslında..ona bakılırsa tek hamilelikte 30 kilo alanlar var arkadaslarımız çoğunlukla 15-20 en fazla 25 kilo aldılar..mesela ben henüz 8 kilo aldım 15 e kadar çıksam bile hu tek hamilelikte bile normal..biz ozel anneleriz ikiz annesi olmak herkese nasip olmaz tabiki zorlukları var koşa hoplaya hamilelik geçiremiyoruz ama bence deger:) sende böyle duşun..
Merhaba bayanlar
Bende bugun ikizlere hamile oldugumu ogrendim bundan once dusuk yasamistim onun korkusuda var
Dusen bebegimi 5hafta 5 gunlukken kalp sesini duymustum
Ikizler icin 5 _6 Haftalik cikti ama kalp atisi yoktu
Sorum su siz ne zaman ilk kalp atisini duymustunuz
Lutfen cvap verirmisiniz:KK5::KK5::KK5::KK5:
Canim 5,5 haftalıkken alttan ultrasonla duyduk kalp seslerini ama acele etme 6 da bile duymayan sonraki hafta duyan var..allah bagislasin yavrularını..

Gunaydin kizlar..nasılsınız? Biz iyiyiz ve hızla buyuyoruz karnım her gun farkediyo artık yatmak kalkmak mesele haline geldi..bi yandan hamileliğimin son haftaları bitiyo diye üzülüyorum bi yandan dogum heyecanı sardı bu günlerde..

Canım bebek hareketleridir onlar..ben 8-9 kilo aldım ama cogu 25 den sonra geldi..

Canım ya onun bi çaresi yok sadece hafifletebilirsin dokunan seyleri asla yeme baharatli sarimsakli salçali seyler yeme..mayalı pogaça bana cok guzel gelmişti ama yine de midem bulanıyordu yedikten sonra..birde yağsız yogurtlu makarna..

Canım hic korkulacak seyler degil bunlar haftaların ilerledikçe göreceksin bebeklerine bise olma korkusu ve erken dogum endişesi yanında çatlamak kilo almak galan cok basit meseleler kalıyo..ki çatlamadan yada bit iki çatlakla doğuran cok arkadasımız var..kilo da oyle devasa boyutta degil normal hamilelikten 4 kilo fazla alınıyor aslında..ona bakılırsa tek hamilelikte 30 kilo alanlar var arkadaslarımız çoğunlukla 15-20 en fazla 25 kilo aldılar..mesela ben henüz 8 kilo aldım 15 e kadar çıksam bile hu tek hamilelikte bile normal..biz ozel anneleriz ikiz annesi olmak herkese nasip olmaz tabiki zorlukları var koşa hoplaya hamilelik geçiremiyoruz ama bence deger:) sende böyle duşun..

Canim 5,5 haftalıkken alttan ultrasonla duyduk kalp seslerini ama acele etme 6 da bile duymayan sonraki hafta duyan var..allah bagislasin yavrularını..

canım nasılsın haftalar ilerliyor bende sanırım kasılmalar başladı beyaz.tam anlayamıyorum ama gece özedllikle sertleşiyor sanki bebek kafasını dayıyor gibi oluyor bebekler mi yoksa kasılmamı bilemiyorum bu arada aksudan haber var mı minolto napıyo acaba

canım nasılsın haftalar ilerliyor bende sanırım kasılmalar başladı beyaz.tam anlayamıyorum ama gece özedllikle sertleşiyor sanki bebek kafasını dayıyor gibi oluyor bebekler mi yoksa kasılmamı bilemiyorum bu arada aksudan haber var mı minolto napıyo acaba
Canım benim kasilmalar da cok arttı ama normal artık sanırım her pozisyon degisiminde kasiliyorum artık :)

valla nasıl olsun sanırım benim kasılmalarda başladı pek anlamıyorum sert oluyo karnım bebeklerin eli ayagımı kasılmamı ayırt edemiyorum sen tarif etsene nasıl oluyo:)))

Snn haftanda boşver cnm takılma bile bnm nidilatı 32 de kesicek dr ondan sonrası olduu kadar dedi:KK9:buyuduklerinden o birazda benşm hem kasılma var kafa popo çıkarma var mesela bşde yatarken kalkarken olanlar var onları saymıyorum bile sende hiç takılma bu kasılma olayının sonu başı yok inankiiiii

Kaldirmiyom işte kuzular evde değiller ya sanki hala hamile gibiyim. :KK16:

Neyse 39 olmuşun takvimde bi haftaya kendi kendine kalkıcaka nasılsa ahahahaha:KK52:

Merhaba bayanlar
Bende bugun ikizlere hamile oldugumu ogrendim bundan once dusuk yasamistim onun korkusuda var

Canım bi kere 5 ve 6 hafta diye sölememiş olması lzm dr nin tam sata göre hafta gün sölicek çünkü 3 gün bike farkedio işte bu yüzden..
Ben ilk 6 haftada gittim biri sağlam atıodu pıt pıt diğeri yavaştı var yok gibi 1 hafta sonra o da gelişti benim bildiim 10.haftaya kadar duymayan var stres yapma hep hayılrısını dile haber ver bizede..

hayırlı olsunn canımmmm... :nazar::nazar::nazar::nazar: ben ılk kalp atıslarını 7 yada 8. haftada duydum.. bende 5 haftalıkken öğrendım ama dr erken dedı ogrenmek ıcın.. ınsallah hayırlısı olur canımmm...tebrıkler tekrardan..:21::21::21:

Tesekkur ederim canim cok rahatladim surekli bi tedirginlik var aci tecrubemizden dolayi ins hayirlisiyla duyari kalp atislarini
Rabbim senin bebislerinide hayirlisiyla vaktinde kucagina almayi nasip etsin:KK3::KK3::KK3:

Canim 5,5 haftalıkken alttan ultrasonla duyduk kalp seslerini ama acele etme 6 da bile duymayan sonraki hafta duyan var..allah bagislasin yavrularını..[/QUOTE]

Tesekkur ederim canim insallah bizde hayirlisiyla duyariz sesini amin ins Rabbim hepimizin yavrusunu bagislasin:KK3::KK16:

Canım bi kere 5 ve 6 hafta diye sölememiş olması lzm dr nin tam sata göre hafta gün sölicek çünkü 3 gün bike farkedio işte bu yüzden..
Ben ilk 6 haftada gittim biri sağlam atıodu pıt pıt diğeri yavaştı var yok gibi 1 hafta sonra o da gelişti benim bildiim 10.haftaya kadar duymayan var stres yapma hep hayılrısını dile haber ver bizede..[/QUOTE]

Sagol canim gercekten cok rahatladim insallah bizde duyariz pit pitlari sonuna kadar
Benim satim yok canim 1 subatta bebisim dustu 9 haftalikti
Doktorlar korun dediler ama biz beklemek istemedik Rabbim simdi iki tane nasip etti cok sukur
Ama yinede hep icimde korku var yarin hcg sonucumu alicam doktor yinede kesinlestirelim hamileligini dedi
Dua edin ins
Rabbim hayirlisiyla vaktinde bebeklerine kavusturmayi nasip etsin

ya bu çevredeki insanlar bi alem canım ben 13 kilo aldım şimdiye kadar bundan sonra kaç kilo alırım bilmiyorum ama protein aırlıklı besleniyorum sende öle yap ozaman çok almazsın banada ikiz olduğunu duyan bikaç dengesiz insan allah kolaylık versin çok zor büyüyorlar ayyyyy nasıl bakcanız falan demişlerdi.ya zaten kendini bilen böyle şeyler söylemez hamilellik psikolojisi,zaten çoğumuz öğrendiğimizde şoka girdik ne luzum var moral bozmaya evet zor hamileliide zor büyütmesi de ama çift kat zor çift kat tatlı:)))boşver sen söylenenleri mucize bu bence çatlak konusuna gelince genetik varsa çatlayabilirsin bu tek gebelik bile olsa ama sen yinede krem kullan sadece çatlak için değil ilerde büyüdükçe dayanılmaz kaşınıyo ama herşeye değmez mi iki küçük can ve senden kopma oyyyy daha doğmadan çok seviyorum
.

Evet insanlar bazen patavatsiz olabiliyorlar..cok takmiyorum ama ilk olunca korkmustum, sayenizde simdi daha rahatim. Elimden geldigince protein agirlikli besleniyirum. Allahtan tatli abur cubur istemiyor canim. Hem henuz kilo almamis olmama da cok sebindim. Bebislerim de cok iyiler. Daha ne isterim ki:KK16: bir an once onleri hissetmek disinda :KK16::KK16::KK16::KK16:

ya bu çevredeki insanlar bi alem canım ben 13 kilo aldım şimdiye kadar bundan sonra kaç kilo alırım bilmiyorum ama protein aırlıklı besleniyorum sende öle yap ozaman çok almazsın banada ikiz olduğunu duyan bikaç dengesiz insan allah kolaylık versin çok zor büyüyorlar ayyyyy nasıl bakcanız falan demişlerdi.ya zaten kendini bilen böyle şeyler söylemez hamilellik psikolojisi,zaten çoğumuz öğrendiğimizde şoka girdik ne luzum var moral bozmaya evet zor hamileliide zor büyütmesi de ama çift kat zor çift kat tatlı:)))boşver sen söylenenleri mucize bu bence çatlak konusuna gelince genetik varsa çatlayabilirsin bu tek gebelik bile olsa ama sen yinede krem kullan sadece çatlak için değil ilerde büyüdükçe dayanılmaz kaşınıyo ama herşeye değmez mi iki küçük can ve senden kopma oyyyy daha doğmadan çok

Merhaba wasp iyi hamilelikler dilerim
sorum olacaktı inş bende İkizlere hamileyim yarın kesinleşe k ilk hhamileliide 20 kg almıştım
Kızım 4 yaşında sürekli kilo verip aldım tekrar hamile kaldım düşük tehlikesi falan yattım sürekli sonra düşükle sonuclandi
sonrasında yattım ve hemenarkasindan hamile kaldım şimdi yeni çok şükür
Ben bu arada çok kilo aldım ve hamilelikte kilo almaktan korkuyorum protein ağırlıklı beslendiğini yazmışsınız biraz daha açmaniz
eğer mumkunse gün gün nasıl beslendiğinizi yazsaniz olurmu simdidencoktesekkur ederim:KK42::KK42::KK42:

Mrbb bende tup bebek tedavisiyle ikizlere hamileyim ins saglikla alirimm ikisinide...benimde 5.haftada inanılmaz Bulantilarim basladi kilo kaybida beraberinde suan 7 hafta 5 gunluk oldu..ben iki uc gun ölü gibi yattım resmen sonra doktor serum takviyesi verdi ve toparladim ayrica bulanti icin ilac verdi cok ise yaradi artikk ufak ufak yemek yemeye basladimm.beni naneli seker limon kokusu ve tuzlu kraker ayni zamanda ilac rahatlatti

Bende de var o endişe hali. Şöyle huzurlu rahat ve mutlu bir gebelik süreci geçirmek istiyorum ama olmuyor. Allahıma çok şükür aslında öyle kanama-lekelenme vs gibi tehlikeli durumlar yaşamadım ama sanırım tedaviyle elde edilmiş kıymetli bebişler olduğu için daha fazla üzerlerine titriyorum. Önce tansiyon yüksekliği vardı ona taktım, sonra TSH larım düştü ona endişe ettim, aynada göbeğimi kontrol eder oldum acaba büyüyorlar mı diye. Ultrasona sürekli girmiyorum iyice arızaya bağlamayayım diye :) sabrediyorum. Şimdi hareketlerini hissetmeye çalışıyorum, ufak tepikler kas seyirmesine benzer kıpırdanlamalar hissediyorum, yani ben tekme olduğunu sanıyorum ama?. Ben de 19 haftalığım şu ana kadar 7 kilo aldım. Siz kaç kilo aldınız?

Maalesef canim hepimiz ayni kaygilari yasiyrz ama sen bu günlerinin tadini cikar 24haftadan sonra yok kasilma yok erken doğum korkusu başlayacak ben 63 kilo ile hamile kaldm simdi 78 kiloyum yani simdilik15 kilo aldm cçok istahli degilm amahareket eetmiyorum ondan almismdir kiloyu takma kafana .bebek hareketlerine gelince senin haftandaykn ufak kipirtilar hissedyrdum ilk gerçek hareketleri 22 haftada hissettim.saglikli hamilelklr canim

Canim ayni durum 2 haftadır bendede var özellikle gece çok sertlesiyr karnim bir tarafi sivriliyor belki de niyetlerini dayiyordr Dr bunu çok dikkate almiyr artik yasama sinirini geçtiler ama ne kadar karninda durursa o kadar kar diyor bende çok aldiris etmiyorum inş 36 yi gorurz son 6 hafta

Merhaba bayanlar

Ben 6+3 de karindan USG ile duymuştum canim bizim gelinimiz 8 .haftada duymuştu yani korkma inş tez zamanda duyarsiniz

Kizlar daha öncede sordum ama cevaplayan olmadi hemşire bana artik Karnina dokunp sevme her dokunduğunda rahim uyarilp kasilir dedi ogundr bugundr karnima dokunamiyorm krem bile surmuyorm sizce mantiklimi bu ilk kez duydm ben

ya bu çevredeki insanlar bi alem canım ben 13 kilo aldım şimdiye kadar bundan sonra kaç kilo alırım bilmiyorum ama protein aırlıklı besleniyorum sende öle yap ozaman çok almazsın banada ikiz olduğunu duyan bikaç dengesiz insan allah kolaylık versin çok zor büyüyorlar ayyyyy nasıl bakcanız falan demişlerdi.ya zaten kendini bilen böyle şeyler söylemez hamilellik psikolojisi,zaten çoğumuz öğrendiğimizde şoka girdik ne luzum var moral bozmaya evet zor hamileliide zor büyütmesi de ama çift kat zor çift kat tatlı:)))boşver sen söylenenleri mucize bu bence çatlak konusuna gelince genetik varsa çatlayabilirsin bu tek gebelik bile olsa ama sen yinede krem kullan sadece çatlak için değil ilerde büyüdükçe dayanılmaz kaşınıyo ama herşeye değmez mi iki küçük can ve senden kopma oyyyy daha doğmadan çok

Merhaba wasp iyi hamilelikler dilerim
sorum olacaktı inş bende İkizlere hamileyim yarın kesinleşe k ilk hhamileliide 20 kg almıştım
Kızım 4 yaşında sürekli kilo verip aldım tekrar hamile kaldım düşük tehlikesi falan yattım sürekli sonra düşükle sonuclandi
sonrasında yattım ve hemenarkasindan hamile kaldım şimdi yeni çok şükür
Ben bu arada çok kilo aldım ve hamilelikte kilo almaktan korkuyorum protein ağırlıklı beslendiğini yazmışsınız biraz daha açmaniz
eğer mumkunse gün gün nasıl beslendiğinizi yazsaniz olurmu simdidencoktesekkur ederim:KK42::KK42::KK42:

canım ben başlarda hiç tatlı falan yiyemedim midem bulanıyordu şimdi de canım çok çekiyor ama angelliyorum az yiyorum şekerli şeyleri protein genelde hayvansal gıdalarda var birde baklagilerde.ben mutlaka her sabah bir yumurta yiiyorum gün içinde 1 kaşık pekmez iki kase yoğurt 2 bardak süt 4-5 ceviz haftada 1 öğün kırmızı et 1 öğün balık yiyorum pekmez ve ceviz hariç hepsinde protein var bir de et balık köfte pekmez yediğinde süt ve yoğurdu 1 saat sonra tüket yoksa demir emilimi az oluyor ben hep buna dikkat ettim bir ara kefir içtim sonra ona alışık olmadıımdan sürdüremedim sen içebilirsen tavsiye ederim en iyi kalsiyum ve protein kaynağı sakın sen üç canlısın diyenlere aldırma pasta börek ekmekten uzak dur onların bebee faydası yok sana kalıyor karbonhidratıda komplex karbonhidtatlardan temin etmeye çalışıyorum bulgur mercimek günde sadece kahvaltıda büyük bir dilim ekmek yiyorum okadar ben 14 kilo aldım tahminim en fazla 20 kilo ile doğum yapıcam zaten ikizlerde öngörülen kilo okadar zaten bende eşimde uzun boyluyuz sanırım çocuklarda uzun ve eşim gibi tombalak olacaklar benim program böle nacizane bilirkişi falan değilim estefarullah kendimce yapıyorum bişeyler dr a göre gayet sağlıklı besleniyormuşum bir de günde 2,5-3 litre su içiyorum allah yardımcın olsun forumda benden daha az kilo alanlar da var onlarada sor istersen benim danıştığım kadarıyla doğumda 15 kilo veriyormuşsun eee kolay deil ikitaneler:)))

Kızlar nasılsınız? Uzun zamandır bakamadım forma, umarım herkes iyidir. Biz iyiyiz çok şükür, uğrarım yine. Kendinize ve bebişlere iyi bakın :KK16::KK16:

Kizlar daha öncede sordum ama cevaplayan olmadi hemşire bana artik Karnina dokunp sevme her dokunduğunda rahim uyarilp kasilir dedi ogundr bugundr karnima dokunamiyorm krem bile surmuyorm sizce mantiklimi bu ilk kez duydm ben

Aa ilk kez duyuyorum böyle bişeyi, olur mu ya??? Ben sürekli seviyorum valla bebişleri...

Benim kasılmam var diye 5dk da bir sıkıyorum gamur ettim karnımı doğru olduğunu düşünmüyorum ben öle olsa doktorlarmız söylerdi hele benim gibi kasılması olanlara

Canım hemşirenin haklılık payı olabilir ama o kadar da degil..tabiki krem sur oksa kuzularını..ana ani ve sert hareketlerden kaçın ben de farkediyorum artık herseyden etkileniyo karnım ama hemşirenin dedigi gibi olsa doktorlar uyarırdi bebce abartmış..

yok ya zannetmiyorum sen takılma bence ozaman hepimizin erkenden doğurması gerekir bence bebek hareketleriyle karıştırıyor temas olduğunda bebekler tepki veriyor bunu hepimiz yaşıyoruz ama kasılma okadar basit değil sen boşver sev kuzularını bilmiyorum 1 bebek daha düşünürmüsün ama bu hamilelik bidaha zor bulunur ikizler için diyorum tadını çıkar:))))zaten tek eğlencem onlarla konuşmak ve sevmek yok artık ona da dokunmasınlar:))))

X